Transmutation News – December 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri, Aralık 2020

Gerçekten de yepyeni bir seneye doğru ilerliyoruz. Önümüzdeki yıl için öngörülerde bulunmaya çalışmayacağım. Facebook’ta gördüğüm bir yazıya cevap yazıyordum ve parmaklarımdan sihirli bir cümle çıkıverdi.

“İç dünyamız büyüdükçe dışarıdaki dünya daha küçük görünmeye başlıyor.” İçinde olduğumuz bu dönem, dikkatimizi etrafımızdaki delilikten uzaklaştırmak için iç dünyamızda büyümenin tam da doğru zamanı.

Kasım ayı yazısı için bir belge ararken birkaç sene önce yazdığım eski bir Dönüşüm Haberleri yazısına denk geldim. Seneyi noktalamak için mükemmel mesajlar içerdiğini düşünüyorum. 2017 Ekim’i için yazdığım yazı şöyle:

Dönüşüm Haberleri, Ekim 2017:

Fırtına, yangın ve depremlerden etkilenen tüm yaşamı kalplerimizde taşımayı sürdürüyoruz. Onları ilahi güçlerinde ve değişimlerde yollarına devam edecek araçlara sahip olarak görmeye devam ediyoruz. Ve bu felaketlerde ölen tüm yaşama varlıkları ile Yeryüzü’nü onurlandırdıkları için teşekkür ediyor ve eve dönüş yolculuklarının kolay olmasını diliyoruz.

Çalışmamızın anahtarlarından birinin hava durumunu değiştirmeye çalışmamak ve Doğa Ana’yı kontrol edebileceklerini hisseden insanların safına katılmamak olduğunu hatırlayın. Bunun yerine, ruhsal çalışmamızı yapmalı ve tüm yaşama saygılı bir hayat sürmeliyiz. Ve karşılıklılık ilkesine uygun olarak Yeryüzü de bize aynı şekilde tepki verecektir.

Eylül’de, Shift Network’ten verdiğim telekonferans derslerinin birinde, dünyayı egonun gözleri yerine ruhun gözlerinden görebilmek için bir yardımcı ruhla nasıl birleşileceğini öğrettim. Bir yardımcı ruhla nasıl birleşileceğine örnek olarak da kendi öğretmenim olan İsis ile birleştim. İsis’ten gruba acı çekmek hakkında konuşmasını rica ettim. Çünkü pek çok dostum ve öğrencim umudunu kaybetmiş ve dünyada çekilen acılar ve insanların hem birbirlerine hem de tüm yaşama olan kötü davranışlarını görmekten sıkışıp bunalmış hissediyorlar. Çeşitli ruhsal pratiklerin uygulayıcıları umutlarını ve odaklarını kaybediyorlar.

İsis’in paylaştığı mesajın güçlü olduğunu hissettim ve sizi de bir düzeyde etkileyebileceği düşüncesiyle sizlerle de paylaşmak istedim. Mesajın tamamını değil özünü paylaşıyorum:“R

uhların öğrenmek ve evrilmek için enkarne oldukları pek çok gezegen ve boyutlar mevcuttur.

Sizler Yeryüzü’nde sevgi, ışık ve sevinci deneyimlemek için doğdunuz. Ama dersiniz ilk önce acıyı deneyimlemek ve bu acı boyutunun ötesine geçerek içinizdeki (dışınızdaki değil) içsel sevgi ve sevince varmak. Gerçekte, sevinç doğru titreşim değil zira ruhunuzun hissettiği şey çok büyük bir mutluluk, saadet.

Dünyanızdaki öğretmenler, sizinki de dahil, sizleri kalplerinizi sevginin ruhuna açmanız için cesaretlendiriyor.

Fakat bu öğreti sizden bağlantı kurmanız istenilen kalp düzeyi için doğru değil.

Çünkü odağınız fiziksel kalbiniz, ki bu da egonun bir parçası. Ve pek çoğunuz da ıstırabı görüyor ve deneyimliyorsunuz ki bu da evrimsel düzeyde şefkat hissinizi genişletiyor. Sizi insanlığınızın derinliklerine götürüyor. Fakat yine de acının enerjisi, titreşimi ve frekansında kapana kısılıyorsunuz ve dünyayı bu enerjiyle besliyorsunuz. Ve pek çok kişi ıstırap enerjisini taşıdığı için hastalanıyor.

Şu anda hem gerçekte hem de metaforik olarak kırılarak insanlığınızın derinliklerine dokunuyor ve içinizde öğrenmenizi bekleyen en derinlerinizdeki bilgi ve bilgeliğe açılıyorsunuz.

Fiziksel kalbinizin gerisinde ruhsal kalbiniz, gönlünüz vardır. Onunla bağlantı kurmak için çok derinlere gitmenize gerek yok. Pek çok guru, mistik ve ruhsal öğretmen bundan bahsetmiştir.

Kaynakla, sevinçle, saadetle, tüm yaşam ve yaradılışa duyulan koşulsuz sevgi ile bir olan bu ruhsal kalp ıstırabı bilmez. O saadeti bilir, koşulsuz sevgiyi bilir ama bu Yeryüzü’nde acıyı bilmez.

Düşler Diyarında, dünyada tekrar tekrar gördüğünüz yanılsamayı düşleyen milyonlarca egonun olduğunu görüyorum.

Bu Düşer Diyarından çıkarak evrilmiş ruhsal varlıkların dünyayı sevinç ve sevgiyle dolu olarak düşlediği alana geçin.

Egonuzda kısılı kalmış durumdasınız. Yalnızca sonsuz sevinç, mutluluk, koşulsuz sevgi ve Kaynak’ın ışığını deneyimleyen, egonuzun ötesinde bulunan ruhsal kalbinizin boyutundaki gerçekliğe yükselin.

Yeryüzü’nde yeni bir zamanda ve yeni bir evrimin içindesiniz. Hayat oyunundaki rolünüzü bırakın. Uyanmış bir ruhsal varlığın hayatına adım atın. Daha yüksek bir titreşim ve frekanstan çalışmanız gerektiğinde kendi titreşim ve frekansınızı yükseltmek için çaba gösterirsiniz.

Sizi kucaklıyor ve bildiğinizden daha fazla seçeneğiniz olduğunu söylüyorum. Daha yüksek bir bilinç seviyesine değişebilirsiniz.”

Bu ay şamanik müzik ya da meditasyon müziği dinleyin, veya doğada biraz zaman geçirin. Fiziksel kalbinizin hemen gerisindeki ruhsal kalbinize yolculuk yaptığınızı hayal edin. Burası ilahi sevginin, sevincin ve ışığın yayıldığı yerdir. Yüklerinizi ruhsal kalbinize getirin ve onların ne kadar çabuk etkisiz hale gelip ışığa dönüştüğünü hissedin.

Transfigürasyon çalışmanızı yapın ve ruhsal kalbinizden ışıyın. Kalbiniz saf ve kişisel olmayan koşulsuz sevgiyi yayarken sevgi ile var olun.

Dönüşüm Haberlerinin geçmiş sayılarında “Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life” adlı kitabımda da yazdığım şekilde Düşler Diyarına yolculuk egzersizini paylaşmıştım.

Şamanik yolculuk ya da meditasyon yaparak Düşler Diyarına götürülmeyi isteyebilirsiniz. Burası, dünyanın her yerinden insanların oluşturduğu evrimleşmiş ruhsal bir topluluğun hayallerini dünya için yalnızca en olumlu ve güzel düşleri deneyimlemeye odakladıkları bir alandır. Bu “rüyacılar” içindeki yerinizi alın ve çalışmanızı yapın.

Kış gündönümü 21 Aralık’ta geliyor ve beraberinde içsel büyümemize yardımcı olacak dersleri ve fırsatları getiriyor.

Gündönümünde bir parka veya doğa içinde sevdiğiniz bir yere gidin. Tüm duyularınızı açın ve doğanın güzelliğini içinize çekin. Hayata, Yeryüzü’nü paylaştığımız tüm doğa varlıklarına ve Gaia’ya duyduğunuz sevgiyi hissedin.

Yere uzanın ve kalp atışınızın milyarlarca yıllık yuvanız olan dünya ile birleştiğini hayal edin. Bu duyguyu bedeninizin derinliklerinde hissedin. Bu çalışmayı her yaptığımda hissettiğim bu kadim bağın derinliğine inanamıyorum.

Rüzgarı veya etrafınızdaki nazik meltemi hissedin. Rüzgar yanaklarınıza dokunurken bu dünyadaki ilk yaşam formu olan Hava elementi ile ilişkinizin derinliğini hissedin. Milyarlarca yıllık bu varlık yanağınıza dokunmak veya saçınızla oynamak için size uğradı.

Eğer bir su kütlesinin yakınındaysanız ellerinizi veya ayaklarınızı suya batırın ve dünya üzerindeki ilk denize bağlandığınızı hissedin. Milyarlar yaşındaki bu kadim varlığın sizin için bir mesajı olup olmadığını fark edin. Eğer yakınınızda su yoksa şamanik yolculuk veya meditasyon yaparak da bu seremoniyi gerçekleştirebilirsiniz.

Ve sonra da Güneş’in, Ay’ın, yıldızların gücünü içinize çekin ve ne kadar uzun süredir tüm yaşamın üzerine ışıdıklarını düşünün. Şimdi de sizin üzerinde ışıyorlar. Toprak Ana’nın derinlerinde yanan kadim ateşin tutkusunu hissedin. Sizin içsel ateşiniz, bu güçlü elementin kadimliğiyle buluşmak için yanıyor mu?

İçinde yaşadığımız zamansız gerçekliğin derinliklerine dalın. Dünya’da çok kısa süreliğine var oluyoruz.

Önce, bu kadim varlıklarla ilişkinizin gücünü ve onların sevgi ve desteğini hissedin. Eğer hücresel farkındalığınızın gerçek anlamda açılmasına izin verirseniz bu hissedeceğiniz bağın aklımızla algılayabileceğimiz herhangi bir şeyin çok ötesinde olduğunu fark edeceksiniz.

Şimdi de neden burada olduğunuz sorusu üzerine düşünün. Çok kısa süreliğine burada var oluyoruz. Dünya’daki bu zamanınızla ne yapmak istiyorsunuz? Gaia üzerindeki ekolojik ayak izinizi hafifletecek basit bir hayat değişikliğini nasıl yapabileceğinizi düşünün.


Tüm yaşama duyduğunuz sevgiyi hissedin ve affedilmesi gereken her şey için kendinizi affedin. Elementlerle olan kadim bağınızı, atalarınızı ve burada yaşamış tüm kadim varlıkları onurlandırın. Şu an gözlemlediğimiz hayatın tüm evreleri Dünya’nın tarihi boyunca birden fazla kere tecrübe edilmiştir. Kadim ruhların size anlatabileceği hikayeleri hayal edin. Onlara, yapabileceğiniz ve zaman içerisinde pozitif değişime dönüşecek basit bir hayat değişikliği tavsiyesi sorun.

Bu Gaia’ya verebileceğiniz en güzel hediyedir. Elementlerin ve kadim ruhların sevgisini kucaklarken aynı zamanda kendinize ve tüm yaşama da bir hediye verirsiniz.

Hepinize kışa veya yaza girerken güzel bir gündönümü diliyorum!

Dolunay 29 Aralık’ta. Bu, bizim büyük bir topluluk olarak bir araya geldiğimiz ve istenmeyen enerjilerden arınmak için kolektifi ışık ve sevgiyle sardığımız kutsal bir gündür. Zaman karanlıkta oturma zamanı değil. İlerlemeye devam etmeliyiz.

Ayağa kalkın ve davul çalın, çıngırak çalın, dans edin ve şarkı söyleyin. İçsel yıldız ışığınıza yolculuk yapın ve gökyüzündeki en parlak yıldızlar gibi ışıldayın.

Eğer Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfada bulunan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” adlı yazıyı okuyun.

Geçen ay da bahsettiğim gibi Dönüşüm Haberleri’ni bu yeni formatta yazmaya devam edeceğim. Yazılar birden çok lisana çevriliyorlar.

Her ayki paylaşımlara ek olarak da beraber yapmamız için bir yolculuk veya sizlere rehberlik yaptığım bir seremoni kaydedeceğim. Slyvia Edwards paylaşacaklarımızı Zoom üzerinden kaydetmeye gönüllü oldu ve linklerini de siteye yükleyeceğiz.

Zaman içerisinde www.shamanicteachers.com sitesindeki öğretmenleri birer yolculuk veya seremoni kaydetmeleri için davet edeceğim. Hepsinin harikulade işler yapıyorlar ve onları sizlerle tanıştırmak istiyorum. Kayıtların çoğunu ben yapacağım; ama bir noktada rotasyona başlayacağız.

Her ay tek bir yolculuk veya seremoni kaydedip paylaşacağız.

Bir başka heyecanlı haber daha vermek istiyorum. Küresel çemberimiz için Sylvia ile birlikte “Shaman’s Are Gardeners of Energy” adında bir facebook grubu açtık. Eğer bir süredir Dönüşüm Haberleri’ni okuyorsanız bunun Kadimler tarafından benimle paylaşılan en sevdiğim öğreti olduğunu biliyorsunuzdur.

Eğer katılmak isterseniz bu link’e tıklayabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/991720834662313/.

Katılmak için cevaplamanız gereken bir soru var. Cevabı “Transfiguration”.

Bu facebook grubu sadece benim e-mail listemde ve küresel çemberde olanlara açık.

Bu yeni Facebook sayfasının odağı kolektifi ve Doğa’yı hürmet, dua, karşılıksız sevgi ve ışıkla doldurmak. Işık çalışabileceğimiz en yüksek frenkanstır.

Eğer paylaşımlarınız pozitif, saygılı ve onurlu tavırlar çerçevesinde değilse sayfadan kaldırılacaktır. İçinde yaşamak istediğimiz bilince kendimizi tamamıyla adarsak çemberimiz nasıl dönüşür? Gürültüde kaybolmak mı istiyorsunuz, yoksa hayatımızı yaşamanın başka bir yolunu mu deneyimlemek istiyorsunuz?

Beraber güçlü çalışmalar yapmak ve bunu paylaşmak için yeni bir formata sahip olduğumuz için çok heyecanlıyım.

Senenin sonuna gelirken Sylvia Edwards’a aralıksız yardımı ve yaptıklarımızı dünyayla paylaşırken bana verdiği destek için teşekkür etmek istiyorum. O, bu dünya için gerçekten de bir hediye. Sylvia’nın her zaman pozitif kalmak, ilham verici olmak ve kutsal bir alanda var olmakla ilgili kendine has bir yolu var.

Sylvia ve tüm çevirmenlerimize cömert yardımları için teşekkür ederken lütfen bana katılın. Çevirilerin her birine büyük zaman ve emek veriliyor. Tüm emeği geçenleri sevgi ve ışıkla görelim.

Petr Němčanský – Çekçe
Carole Laplante – Fransızca
Catherine Meyer – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Barbara Gramlich – Almanca
Astrid Johnen – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca
Flavia Cavallaro – Italyanca
Miha Masuda – Japonca
Ai Suzuki – Japonca
Els de Graaff – Flemenkçe
Sandra Koning – Flemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce
Tatiana Starikova – Rusça
Ines Fermoso – İspanyolca
Lena Anderheim – İsveççe
Simin Uysal – Türkçe

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – November 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Kasım 2020

Açıkçası, Kasım Dönüşüm Haberlerini ABD’deki seçimlerden önce yazdım. Bu yüzden, eminim ki hem kolektifimizin hem de sizing içinizde uçuşan pek çok duygu mevcut.

Sonuçlar size mutluluk da öfke de verdiyse, Yeryüzü için Şifa çalışması koşulsuz bir yaşam tarzı ve uygulamalar ve seremoniler de biz mutlu da olsak öfkeli de olsak devam eder.

Seremoniler kutsal eylemlerdir ve şamanın değişim aracıdır. Çalışmayı yapmayı bırakmayız.

Dönüşüm Haberleri yıllar içinde farklı fazlardan geçti. İlk başta aylık yazı fikri Bob Edgar’ın teşvikiyle tohumlandı. Bob, parlak bir şamanik eğitmen olan Carol Proudfoot Edgar’ın eşiydi. Halen harika bir eğitmen ve yerel topluluğuyla çalışıyor. Onların web sitesi olan shamanicvisions.com’a dahil oldum.

O zamanlar A Fall to Grace adlı vizyoner romanımı kendim yayınlamıştım.Her ay yardımcı ruhlardan bir öğreti ve onunla uyumlu bir yolculuk paylaştım. Her yazıyı elimle yazıp daktilo etmesi için Bob’a fakslardım.

2000 yılında aylık yazılarım Yeryüzü için Şifa’ya dönüştü. Yeryüzü için Şifa çalışması hakkında yazdım ve çok verimliydim. Bazı aylarda yazılarım 5 ila 10 sayfa arasında olurdu. O zamanlar farklıydı.

Ayrıca aylık seremonimiz olan İnsanlardan Oluşan Işık Ağı’nı da başlattım. İlk yılında Budist bir rahip bana mektup yazarak üyesi olduğu tapınağın her ay bize katıldığını bildirdi. Bir papazdan da mektup aldım ve transfigürasyon seremonisi için bir şarkı yazdıklarını ve her ay şarkıyı söyleyerek bize katıldıklarını söylüyordu.

Bu çalışmayı hayatın farklı alanlarından ve farklı geçmişlere sahip pek çok insanla paylaşmak zengin bir deneyim oldu.

Kolektifimizin ihtiyaçları değişti ve insanalr artık uzun bloglar ve haber bültenlerini okumak istemiyorlar. Benim de paylaşacak çok şeyim yok. Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa bizi ilahi ışığımızla, koşulsuz sevgiyle ve Doğa’yla saran kolay pratikler ve seremoniler.

Bu pratikler ve seremoniler kolay olsalar da, olası mucizevi sonuçları görebilmek için ömür boyu süren bir ustalaşma gerektiriyor. Kültürümüzdeki insanların yapabildiklerinin ötesinde bir odaklanma ve konsantrasyon düzeyi gerektiriyor. Ve seremonileri ve günlük çalışmaları sürdürmek de hayatınız ya da dünyanın koşullarına bağlı olmamalı. Ustalık, travma ve çözülmenin ortasında koşulsuz sevgiyi gerektiriyor.

Yani, yazacağım yeni bir material yok. Yalnızca çalışmanızı sürdürmenizi hatırlatabilirim ve size esin verebilirim.

Bu nedenle, Dönüşüm Haberleri yeni bir değişim fazından geçiyor.

Dönüşüm Haberlerini şu andaki formatta yazmaya devam edeceğim. Ve yazılar da cömertlikle pek çok dile tercüme ediliyor.

Buna ek olarak, her ay birlikte yapacağımız bir yolculuk ya da yönlendirmeli bir seremoni kaydedeceğim. Sylvia Edwardsbunları Zoom üzerinden kaydetmeyi kabul etti ve bir bağlantı paylaşılacak.

Zaman içinde, www.shamanicteachers.com sitesinde bulunan eğitmenleri de bir kayıt yapmak için davet edeceğim. Çalışmaları gerçekten çok parlak ve size onları tanıtmak istiyorum. Yani, bir noktada dönüşümlü çalışacağız. Fakat, kayıtların çoğunu ben yapacağım.

Her ay kaydedilmiş bir seremoni ya da yolculuk olacak.

Heyecan veren haberimiz de Sylvia ile birlikte küresel topluluğumuz için bir FB sayfası oluşturduk. Facebook sayfasının adı : Shamans Are Gardeners of Energy.

Katılmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz https://www.facebook.com/groups/991720834662313/

Katılmak için bir soruyu cevaplamanız gerekecek. Cevap : Transfiguration.

Bu Facebook grubu yalnızca email listemde bu çembere dahil olanlara açık.

Bu yeni Facebook sayfasının odağı, kolektifi ve Doğayı hürmet, dua, koşulsuz sevgi ve ışıkla yıkamak. Çalışabileceğimiz en yüksek frekans ışık.

Eğer paylaşımlarınız pozitif bir tavır, saygı ve hürmet içermiyorsa silinecek. Yaşamayı istediğimiz bilincin kendisiyle dopdolu olsak çemberimiz nasıl olur? Gürültüde kaybolmak mı yoksa başka bir seçeneği mi, hayatı başka şekilde yaşamayı mı deneyimlemek istersiniz?

Çok güçlü çalışmalar yapmak ve onları paylaşmak için bir formatımız olması beni çok heyecanlandırıyor!

Dolunay 30 Kasım’da. Güzel bir hazırlık çalışmasından sonra, kendimizi gece göğündeki parlak bir yıldız gibi görmeye odaklanalım ve konsantre olalım ve ilahi ışığımız ve koşulsuz sevgimizle Yeryüzünü ve üm yaşamı aydınlatalım

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Amerka’da Şükran Günü Kasım ayında kutlanır. Haydi ABD’deki şükranın gücünden faydalanalım ve tüm yaşamın hayrı için bu enerjiyi büyütelim.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – October 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ekim, 2020

Ekim ayı için kaleme aldığım bu yazıyı Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasındaki yangınlar kontrolden çıkmadan önce yazdığımı belirtmek isterim. Yazıya ekleme yapmayı düşündüm; ama iklim değişikliği konusunda geçmişte yazdıklarım göz önüne alınınca bu yazının yine de eksiksiz ve isabetli olduğunu düşünüyorum.

Dönüşüm haberlerinin okuyucuları olarak bizleri evrenin mesaj ve örüntülerini okumayı bilen spiritüel derin düşünürler olarak görüyorum. Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla beraber çözülmenin farklı formlarına kapıların açıldığını gördüm. Örüntüleri ve ipuçlarını benim gözlemlediğim gibi gözlemliyorsanız çözülme kapılarının Covid’den çok daha önce açıldığını fark etmişsinizdir.

Dünyanın dört bir yanında iklim değişikliğine bağlı dehşet verici olaylar ve yıkımlar gerçekleşti. Bunlar arasından kalplerimizde yer eden Avustralya ve Amazon Ormanları yangınları medyada yer aldı; ama maalesef haberlere çıkmayan daha pek çok trajik olay ve yıkım yaşandı.

Bütün bunlar yeni bir düzen ve normale geçişin kaçınılmaz olduğunu işaret etti. Peki biz bu işareti dinleyip uyandık mı?

Covid-19 kolektif alanımıza girdiğinde Yerküre ve var olan güçler tarafından yeni bir normale geçiş talep edildi.

Şimdi ise “eski” ve konforlu normallerine geri dönmek için çırpınan insanları gözlemliyoruz. Bu bahsettiğimiz eski normal ve düzen bireysel olarak etkilenip bedel ödemediğimiz sürece değişimi zorlamayan ve dönüşümü teşvik etmeyen bir düzendi.

Buna geri dönmeye çalışanları izlemek hem çok ilginç hem de derinlemesine üzücü benim için. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde iklim değişikliği ve bunu takip eden sonuçlar o kadar ciddi ve şiddetli bir hal almış durumda ki insanlık bir zamanlar “normal” ve olağan dedikleri gerçekliğin artık var olmadığını ne zaman görecek merak ediyorum. Yerküre ve Doğa’nın hayatımızdaki varlığını kabul edip kucaklamalı ve bir an önce onların çağrısına yanıt vermeliyiz.

Kendi hayatımda da tecrübe ettiğim üzere, insan psişesinin değişime adapte olmak ve dönüşümü entegre etmek için zamana ihtiyaç duyuyor. Genellikle bu süreçler de bizi öz bakım ve içe dönüş ihtiyacının kuvvetli ve gerekli olduğu bir duygusal yorgunluk alanına getiriyor.

Bu ay fiziksel dinlenmenin ötesine geçip duygusal olarak da dinlenebileceğiniz yöntemleri arayın. Doğada daha fazla vakit geçirin. Eğer haberlerin ve sosyal medyanın gürültüsü sinir sisteminizi yoruyorsa bir mola verin. Yenilenmenize yardımcı olan spiritüel pratikler geliştirin. Evinizin kutsal alanında dinlenebilmek ve dua etmek için sunaklar yaratın.

Sizi daha dengeli ve sağlıklı bir hayat yaratmaktan alıkoyan acıları, yaraları, travmaları ve bilinç durumlarını serbest bırakmak için seremonilerinizi yapmaya devam edin. Özellikle de kendinizi ve başkalarını affettiğiniz ve yeni bir Dünya’yı düşlediğiniz seremoniler gerçekleştirin.

Eğer kendimizi sevmeyi öğrenemezsek hiçbir spiritüel pratik ve yöntem bizi ve üstünde yaşadığımız bu gezegeni şifalandıramaz. Bu hayata Yaratıcı’nın veya evrenin yaratıcı güçlerinin bizim için duyduğu sevginin aynısını tecrübe etmek için geldik. Evrenin yasası sevgidir. Biz bu spiritüel yasayı çok fazla ve farklı şekillerde ihlal ettik.

Bu noktada değişime Yerküre için yeni bir düşü gerçekleştirerek başlamalıyız.

Yaşamını yitirmiş her canlıya da yaşam ağına kattıkları özgün güzellik için teşekkür etmeli ve her gün onurlandırarak veda seremonileri yapmalıyız. Sonra da bu güzel ruhlara eve dönüş yolculuklarında lütuf, ışık ve sevgi dilemeliyiz.

Ben bu seremoniyi her gün yapıyorum. Lütfen bana katılın.

Yakın zamanda, daha önce hiç onaylamayacağımı söylediğim bir karar aldım ve benden eğitim almış öğretmenlerin online şamanik şifa dersleri vermelerine izin verdim. Eğer öğrencileri eğitimlerde şifa çalışmaları yaparken izleyemezseniz bir eğitmen olarak öğrencinin yeterliliğini ve maharetini tahlil etmeniz de zorlaşıyor. Bu durum da gelecekteki danışanların zarar görebileceği şartları olgunlaştırıyor.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak www.shamanicteachers.com sitesindeki resmi listede bulunan benden ders almış öğretmenlerin 4-6 kişilik öğrenci gruplarıyla eğitim yapmalarına izin verdim. Eğitimlerde öğrencilerin hepsi gruplarının önünde şifa çalışmaları yapacak ve böylece grupları tarafından gözlemlenip geliştirici tavsiyeler alabilecek.

Zoom/online toplantı yorgunluğu sendromunun psikolojik bir tanı haline geldiği bu dönemde bu karar aslen vermeye gönüllü olduğum bir karar değildi; ama soul retrieval (kayıp ruh parçalarının geri getirilmesi), ekstraksiyon ve ruh kılavuzluğu çalışmalarını öğrenip başkalarına yardım etmek isteyen birçok insan var.

Öğretmenler çoğunlukla karma dersler verecekler. Hazırlık yolculuklarıyla ilgili dersleri online, şifa çalışmalarını kapsayan dersleri ise fiziksel buluşmalar içeren atölyelerde maskeli ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde öğretecekler.

Umarım bütün çalışmalarımızı yüz yüze atölyelerde yapmaya geri dönebiliriz. Online eğitimler maalesef birebir eğitimlerdeki derinliğe erişemiyor. Öğrenciler de yüz yüze çalışmalarda paylaşılan; ama online olarak iletilmesi mümkün olmayan zengin şamanik öğretileri özümsemekten mahrum kalıyorlar.

Online metodları geçici bir çözüm olarak görüyorum. Aynı zamanda da şamanik pratiklerin yıllar içinde koşullar değiştikçe dönüşeceğini ve yeni çalışma yöntemlerine evrileceğini biliyorum. Şamanizm başlangıcından beri değişiyor ve evriliyor.

Ekim ayında iki dolunayın varlığıyla kutsandık. Yerküre ve üzerindeki tüm yaşam için bir ışık olmak niyetiyle spiritüel enerjilerimizi bir araya getirelim. Kendi içimizde var olan ve Dünya’yı sarmayalan bir ışık ağı yaratmazsak yeniden doğuş gerçekleştiğinde hangi yeni hayal gerçekliğe kavuşacak? Yaşam ağını güçlendirmek için bize düşen çalışmaları yapalım; çünkü bu ağ tüm yaşamın temelidir.

Dönüşüm Haberleri’ne yeniyseniz dolunay seremonisiyle ilgili açıklamalar için lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” adlı yazıyı okuyun.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – September 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Eylül, 2020

Yakın zamanda derin ruhani çalışma yaparken çok güzel bir vizyon gördüm. Kadim ve yaşam dolu bir ormanda yürüyordum. Ağaçların yaprakları bana uzandı ve bu dönemde tüm doğanın benimle paylaştığı bir mesajı ilettiler: Bizim doğaya el uzattığımız kadar doğa da bize el uzatıyor ve bizimle iletişime geçiyor.

Bu, şifa dolu bir ilişki. Bizler doğa varlıklarıyla rasyonel zihnimizi kullanarak konuşmaya çalışıyoruz; ama doğa bizimle bedensel hislerimiz aracılığıyla iletişime geçiyor, zihnimiz aracılığıyla değil. Doğa canlıları bizimle konuşmak istemezler. Onlar bize dokunmak, onların dokunuşunun ve doğanın kokusunun bizim için nasıl da kuvvetli bir şifa gücü barındırdığını hissetmemizi isterler.

Bizleri çevreleyen yaşam ağıyla bütünleştim ve her hücremle doğadaki tüm varlıkların birbirine nasıl destek verdiklerini hissettim. Ne kadar sevildiğimizi anladığım, birlik ve bağlantı duygularını tecrübe ettiğim gerçek bir “60 kuşağı” deneyimiydi.

Ekinoks 22 Eylül’de. Ekinoks dönemi doğada olmak için en ideal zamanlardan birisi. Kendimizi yerküreye bırakmak ve onunla bir olmak için mükemmel bir hava var.

Ekinoksu kutlamak ve onurlandırmak için ayrılıktan uzaklaşıp birliğe adım atın. Bu, kendiniz ve çevrenizdeki tüm yaşam için yapabileceğiniz en iyi şey. Dünyada bu dönemde yaşananların diğer bir çoğu ise gerçekten çılgınca. Bu girdaba düşmemeyi seçin.

Bizlere şu an birçok değişik enerji alanları sunuluyor. Akış bizi bir mevsimden diğerine götürürken hangi enerji alanında yaşamak istediğinizi dikkatle ve bilgelikle seçin. Sade bir hayat yaşamanın daha sağlıklı bir yoluna da geçiş yapabilirsiniz.

İzin verin doğa size yolu göstersin.

Ekinoksta yapmak için güzel bir seremoni arıyorsanız “Seremoni Kitabı: Kutsal Alemleri Gündelik Yaşamımıza Taşımak İçin Şaman Bilgeliği” adli kitabıma bir göz atın.

Dolunay 2 Eylül’de. Ruhani ışığımızın derinlerine inelim ve bize uzanan ışığa kendi ışığımızla karşılık verelim. Küresel topluluğumuzun göz alıcı ışığına katılalım ve bu ışığın tüm hayat için sağlıklı bir enerji alanı oluşturmasına katkıda bulunalım.

Eğer Dönüşüm Haberleri’ne yeniyseniz lütfen ana sayfada bulunan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” adlı dolunay seremonimizi okuyun.

Tüm çemberimiz olarak hepinize sevgi dolu ve güzel bir ekinoks diliyoruz.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – August 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ağustos, 2020

Uzun yıllardır şamanik topluluğun gölge/karanlık tarafı ve bu tarafın yüzeye yakın kalma eğilimiyle ilgili yazılar yazıyorum. Yüzeydeki dalgalarla uğraşırken yüzmeyi ve suyun üzerinde kalmayı iyi öğreniriz. Ama derinlere inmeye izin vermediğimiz zaman inisiyasyon yolculuğumuzun ve bizi kendi öz benliğimize ulaştıracak yolun önemli bir kısmını kaçırır mıyız?

Aslında bilinmezlik içinde yaşasak da hayatın karanlık derinliklerine girmeyi içermeyen bilinmezlikleri tercih ediyoruz. Bu derinliklere yolculuğa ve inisiyasyona Ruhun Karanlık Gecesi de denir ve burası ruhumuzla gerçek anlamda konuşmayı öğrendiğimiz yerdir.

Eski benliğimizi geride bırakıp iç coğrafyamızdaki güzelliği, hediyeleri ve gücü gördüğümüz yer de tam burasıdır. Bu alanı bulduğumuzda daha önce benzerini hiç tecrübe etmediğimiz bir sevgi ve ışığa adım atarız. Hastalandığımız, bize önemli bir şeyleri kaybettiğimiz; yas, çözülme, inançsızlık gibi duyguları tecrübe ettiğimizde hepimizin içinde geçtiği bu uhrevi alanda bir yolculuğa başlamak içinse gönüllü ve istekli olmak gereklidir.

Modern batı dünyasında ve bu zaman diliminde çoğumuz dönüşüm enerjilerini tecrübe etmeye çağrılıyoruz. Dönüşmek istediğimizi dile getirdik. Bu dönüşümü de bizi huzurlu hissettiren pratikleri keşfederek ve iyi hissetmek için endorfin seviyemizi yükselterek başarmaya çalıştık. Bu karar, gerekli dönüşüme giden yolda verilmiş en doğru karar olmayabilir; çünkü bu yöntemler sonucunda yüzeydeki değişim dalgalarında yüzüp duruyoruz.

Şamanizimde dönüşüm niyetine girdiğinizde Ruhun Karanlık Gecesi’ne adım atmanız istenir. Burası en başta kulağa korkutucu gelse de aslında şaşırtıcı ve harika bir alandır. Burada kimliğinizden ve bildiğinizi düşündüğünüz tüm gerçeklerden arınırsınız.

Bu öyle zenginleştirici bir yolculuk ki size ve öz benliğinize artık yararı olmayan her şeyi geride bırakırken gerçek kimliğinizi, gücünüzü, dirayetinizi, iç ışığınızı ve sevgiyi bulursunuz. Çünkü her ruh gibi siz de evrenin yaratıcı güçlerinin hakiki bir yansımasısınız ve Ruhun Karanlık Gecesi’nde yol aldıkça da tam olarak bu gerçeği keşfedeceksiniz. Koşulsuz sevginin yeni yönlerini keşfedecek ve varlığını bile bilmediğiniz ölçülerdeki bir ışığı deneyimleyeceksiniz.

Bu inisiyasyonda, fiziksel olarak hayatta iken egonuzun ölümünü tecrübe edecek ve tüm ihtiyaçları için kendi kendine yeten bir varlık olarak yeniden doğacaksınız.

İnsan Ruhun Karanlık Gecesi’nde yol katetmeyi öğrenince hayatın karşısına getirebileceği her türlü dalgayı kuvvet ve dirayetle karşılayabileceğini de öğreniyor. Bu zamana kadar tecrübe ettiklerinizin çok ötesindeki karşılıksız sevgi ve ışığın tezahürü haline geleceksiniz.

Bir süredir Facebook kullanmıyorum. Bir araya ihtiyacım vardı. Yeni eğitimimin grubuyla birlikte yeniden döneceğim.

Eğer bu alanı öğrenmek ve orada nasıl yürüyeceğinizi öğrenmek isterseniz, The Dark Night of the Soul as a Portal to the Shaman’s Light/Şamanın Işığına Kapı Olarak Ruhun Karanlık Gecesi adlı yeni eğitimime kaydolabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce olacak.

Kayıt için linke tıklayabilirsiniz: https://shiftnetwork.isrefercom/go/dnsSI/ingerman/

Ayrılmadan önce Jack Wyrd tarafından yazılan bu güzel şiirini Şamanın Mağarası (Shaman’s Cave) adlı Facebook sayfasında gördüm. Jack bana bu şiiri sizlerle paylaşmam için izin verdi.

UFÇUK BÖCEĞİNİN ÖĞRETİSİ

uviae, büyümek için derisini dökmesi gereken hayvanların geride bıraktıklarına verilen isimdir. Yusufçuk Böceği de böyle bir hayvandır. Yusufçuklar hayatlarının ilk iki senelerini suda yaşayan larvalar olarak geçirirler. Suyun içinde yüzer, nefes alır ve havayla asla temasa geçmezler. Suyun altındaki ıslak mağaralar dünyasından ihtiyaçları olan her şeyi aldıklarında da usulca yüzeye, havanın olduğu yere tırmanırlar. Yüzeyde göremezler, nefes bile alamazlar. Işığa gitmeleri gerektiği hissiyatına olan güvenle bilinmeze ilerlerler. Çaresiz ve savunmasız oldukları o anda da derilerinden fışkırır ve kanatlarını açarlar.

Bu bir yaz döngüsüdür. Yusufçuklar ciğerlerine havayı ilk defa çekerken yaz güneşinin altında yatmalı, güneşin kanatlarını kurutup kabuklarını sertleştirmesine izin vermelidir. Yolculuğun bir sonraki adımında ne olacağını bilmezler; bildikleri tek şey bu yola devam etme gerekliliğidir. Korkunun onları durdurmasına izin vermezler; çünkü bu tecrübenin hakiki ve doğru olduğunu bilirler. Gökyüzünün ejderhaları yusufçuklar, sonunda kanatlanıp havada yükselirken de exuviae adı verilen eski kabuklarını geride bırakılar. Arkalarına bakmaz, sadece uçarlar.

Yaz mevsiminde, Güneş’in altındaki dönüşüm dönemindeyiz. Geçirmesi gereken dönüşümlere adım atacak kadar güven ve inançla dolu ve hak ettiği gibi özgürce uçan bir Yusufçuk Böceği gibi olmanız dileğiyle. Yusufçuğun ışık dolu öğretilerini kalbinize ve ruhunuzda somutlaştırmanız dileğiyle.

Exuviae latince bir kelime. Eg-zuu-vi diye okunuyor.


Jack Wyrd temel şamanizim pratikleriyle çalışıyor ve bu konuda eğitimler veriyor. Bangor, Maine bölgesinde her ay toplulukla beraber yolculuk çemberlerine ev sahipliği yapıyor. “Maine’in Nadir Varlıkları: New England ve Komşu Kanada Bölgelerindeki Mitolojik ve Efsanevi Yaratıklar Hakkında Saha Rehberi” isminde yayına hazırlanan bir spiritüel halk hikayesi kitabının da yazarı. Kitap 2020 Haziran ayında Down East Books yayınevinden piyasaya çıkacak. Detaylı bilgiler için Jack’ın Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.

Dolunay 3 Ağutos’ta. Ruhani ışığımızın derinlerine inelim ve bize uzanan ışığa kendi ışığımızla karşılık verelim. Küresel topluluğumuzun göz alıcı ışığına katılalım ve bu ışığın tüm hayat için sağlıklı bir enerji alanı oluşturmasına katkıda bulunalım.

Eğer Dönüşüm Haberleri’ne yeniyseniz lütfen ana sayfada bulunan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” adlı dolunay seremonimizi okuyun.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – July 2020 – Turkish

Temmuz Dönüşüm Haberleri 2020

Bugünlerde kendimi giderek içe dönerken ve sessiz kalma ihtiyacı duyarken buluyorum. Etrafımızda gördüğümüz tüm bu türbülans, bize bu zamana kadar bildiğimiz hayat şeklinin ve tanımının çözülüp dönüştüğünü gösteriyor.

Adalet, eşitlik, tarafsızlık ve iyilik adına içimizden gelen yakarışları ifade etmek için protesto önemli bir yöntem. Sağlığım artık böyle bir yöntemle ifade yoluna izin vermese de uzun yıllar boyunca tutkuyla protesto etmiş bir kişiyim.

Her şeyden önce de Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa yöntemlerine inanıyor ve güveniyorum. Şamanizm ruhumuzun akışını keşfetmemiz, bu hayatta yapacağımız ve değiştireceklerimizi bulmamız ve seremonilerimizi hayatta tutmamız için gerekli tüm yöntem ve rehberliği bize sağlıyor.

Şartlar bizi spiritüel çalışmalarımızı yapmaya ve buna gerçek anlamda odaklanmaya çağırıyor.

Mümkün oldukça sessizlikte zaman geçiriyorum. Kolektifin gelişimi ve ihtiyaçları için alanımı açık tutuyor ve yıllardır öğretmenliğini yaptığım ruhani yöntemler üzerinde çalışıyorum. Parçası olmaya çağırıldığım sessizliğin derinliği ve katmanları beni şaşırtıyor.

Spiritüel toplulukta oluşan ve büyüyen ayrılıkları gördükçe de kalbim kırılıyor. Bu ayrılık hakkında kırk yılı aşkın zamandır konuşuyorum ve bu bölünmenin geri dönüşü olmayan bir yere doğru evrildiğini gözlemliyorum. Ruhani çalışmaları tanımlamak ve hayata uyarlamak konusunda değişik bakış açıları olan farklı katmanlara dönüşüyor olabiliriz. Ruh’un gözlerinden bakınca hayatta var olan sayısız değişik bakış açısını görmek mümkün; ama çoğumuz hayatı hala Ego’nun gözünden görüyoruz.

Benim yolum, seremoni ve dönüşüm odaklı çalışmalarım aracılığıyla beni ulaşmayı hedeflediğim bilinç katmanlarına götüren bir yol ve ben bu yolda kalmayı seçiyorum.

Shift Network aracılığıyla verdiğim online derslerden son birkaçında bazı sağlıksız enerji alanlarından ayrılma fırsatı buldum ve çalışmalarımla parçası olacağım yeni, ışıklı alanlar yaratıyorum.

Yaklaşık bir sene önce çemberimizi ilham verici hikayeler paylaşmaya davet ettim. Nancy’nin paylaştığı bir hikayeyi, ondan izin alarak sizlerle paylaşıyorum. “Hikayeyi yanlış anladın…” kısmını özellikle çok seviyorum.

“Sevgili Sandra,

Dün akşam grubumuz zoom üzerinden buluştu ve seninle paylaşmak istediğim harika bir yolculuk yaşadık. Geçen senenin sonlarına doğru bana gelen bir imgenin devamı niteliğindeydi. İmgemde ayakta duruyor ve sahile vurup kırılmadan önce duran dev bir dalgaya bakıyordum. “Dalganın içinden bak” mesajını aldım.

Yolculuk, yerde sırtüstü yatan büyük bir grup insanla başladı ve bence bu grup tüm insanlığı temsil ediyordu. “Evet, dalga kıyıya vurdu.” denildi. Dalga bizi yaralamamıştı, sadece yere devirmiş ve vücutlarımızı geometrik bir şekilde düzenlemişti. (Bu şekil bana su balesi yapan sporcuları veya June Taylor Dansçıları gibi senkronize dans eden grupların koreografilerini anımsattı). Göğsümüz yer seviyesine gelene kadar yavaşça altımızda bulunan toprağın içine yerleştik.

Biz orada yatarken su nazikçe etrafımızda dolaşmaya başladı ve bizi yatıştırdı. Güneşin üzerimize düşen ışıkları bizi ısıttı ve besledi. Kalbimden büyümeye başlayan bir filiz gördüm ve bunu her birimizin hayatında filizlenecek yeni bir başlangıç olarak yorumladım; ama sabırlı olmam söylendi. Birkaç dakika içerisinde el ve ayak parmaklarımızdan, ağzımız ve boğazımızdan, alnımız ve karnımızdan yeni filizler büyüdü. Filizler çok küçüklerdi; ama bazılarının meyve ağacı, bazılarının çam, bazılarının sebze ve bazılarının çiçek olduğunu hepimiz biliyorduk… Her filizin tamamlanmaya ve bütünlüğe giden yolu kendine özgüydü ve her filiz kendi zamanında büyüyüp olgunlaşacaktı.

Sonra mesaj geldi: “Hikayeyi yanlış anladın. Cennet Bahçesi’nden ayrılmak zorunda bırakıldığını düşünüyorsun; ama bahçe SENSİN. Yerküre senin varlığından filizlenenlerle büyüyüp çiçekleniyor. Sen Yaratımın yeni yaşamlar ektiği ve doğurduğu toprağın ta kendisisin. Yerküre hepinizi besliyor ve destekliyor. Yerküre ve üzerindeki Tüm Yaşamla daha önce tecrübe etmediğim kadar derin ve inanılmaz bir bağ hissettim. Bunu okumaktan mutluluk duyacağını bildiğim için de seninle paylaşmak istedim.”

Onurlandırarak veda seremonileri yaparken Yerküre’den yükselip Işık ve Hayatın Kaynağına geri dönen her ruhun yolculuğuna şahit oluyorum. Bu dönüşümün güzelliği ve kutsallığı ile ben de yükseliyorum. Her ritüelin sonuna, burada kalmayı seçen canlılara duyduğum büyük minnettarlığı ifade edecek birkaç söz eklemeye başladım. Burada, bizlerle kalmayı seçtiğiniz için çok minnettarım. Varlığınız hepimiz için harikulade bir bilgelik ve teşvik kaynağı.”

Temmuzun 5’indeki dolunay kolektif iyileşmeye katkı sağlamak ve karanlığı aydınlatmak için önemli bir dönem. Bu dönemde yapacaklarımız ancak zihnimiz yerine ruhumuzun ve özümüzün derinlikleriyle çalışırsak başarılı olacaktır. Lütfen egonuzu kenara almak ve ruhunuzun yolunda öz sesinizle ilerlemek için hazırlık çalışmalarınızı yapın. Ruhunuz saf bir ışık enerjisi ve bu enerji ışığınızın dokunduğu her şeyi dönüştürme gücüne sahip. İçinizdeki ışığınızın parlamasına ve bu dünyayı sarmasına izin verin!

Dönüşüm Haberleri’ne yeniyseniz lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” ve “Seremoni Çalışmasına Hazırlık” yazılarını da okuyun.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – June 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Haziran 2016

Gazetede yaşamın yeterince önemli olmadığını hissettiğini ve çocuklarını ve gelecekteki torunlarını korumak için işe gitmek istediğini söyleyen bir adamla yapılmış söyleşiyi okudum. Ne kadar asil bir davranış.

Sorun insanların yaşamdan çok paraya ilgi duymaları. Bu da dünyadaki çoğu insanın istediği şeyin özeti – maddi şeyler. Evet, kiramızı ödemek ve yiyecek almak için paraya ihtiyacımız var. Bunu bir tartışma olarak yazmıyorum.

Peki insanlığın çoğu içtiğimiz suya, yiyeceğimizi veren toprağa, soluduğumuz havaya zehirleri ve atıkları bırakmanın sevdiklerimizi ve gelecek nesilleri koruyan bir eylem olmadığını ne zaman anlayacak?

Geldğimiz yer gerçekten burası mı?

Gerçekte, hayatın her alanından insandan, her din ve ruhsal gelenekten insanların yaptığı ölçüsüz açıklamları görebiliyorum. Ve herkesin davranışında korku dışında gördüğüm şey saf öfke.

Ölüm ve acının yanısıra pandemiğin benim için en üzücü yanı yaratılan bölünme. Ülkeler, ekonomik düzeyler, hasta ve sağlıklı olanlar ve siyasetteki bölünmüşlük çılgınca ve korkutucu bir hal aldı.

Gelelşm spiritüel topluluğa. Tüm kadim öğretilerin sihirli şifa yeteneklerinin kolektif olarak güçlü biçimde birarada durduğumuzda ortaya çıktığını ve şifanın da geometrik biçimde arttığını gördüğümüzü anlattığını biliyoruz. Ama bu odaklanma ve şifa enerjisinin çemberden akıp kaybolmaması için zayıf halkaların olmaması için müthiş bir disiplin gerektirir.

Spiritüel topluluğun biraraya gelmede zorluklar yaşadığı görülüyor. Çalışmak için kendimize has yollarımız var elbette. Tüm şamanların vardır. İşin temeli, şifa çalışmanızı rehberliğiniz doğrultusunda yapmak ve diğerlerinin yaptıklarını yargılamamak. Sevgi, ışık, nezaket, onur ve saygı yaydıkları sürece insanların çalışmalarını ne zaman veya nasıl yaptıklarının bir önemi yok.

Geçen yıl Dünya Ana ile yaptığım çok güçlü bir yolculuğu paylaşmıştım. Yarı maddi yarı ışık, saydam ve çok renkli bir forma doğru evrimleştiğini paylaşmıştı. En güçlünün hayatta kalması diye birşey olmayacak çünkü dünyadaki tüm varlıklar bu şekil ve ruh dengesinde ve şimdi deneyimlediğimizden çok daha fazla karşılıklı etkileşim içinde olacaklar.

Bu evrimsel sıçramayı görmek için ömrüm yetmez. Fakat bunu dünyanın sevginin gücünü anlayan ve bunun hakkında konuşmak yerine yaşayan varlıklarla dolu olduğu gelecek bir zaman olarak görüyorum.

Bu anlattığıma ulşamak için bildiğimiz biçimde yaşamın çözülmesi gerektiğini tahmin edersiniz. Ve belki insan olmanın ve bir doğa varlığı olmanın bu büyük deneyimine adım atmak için bir çözünme yaşıyoruz. Ve bu yeni düşe, nasıl tahakküm değil ama karşılıklı işbirliği içinde ahenkle yaşayan topluluklar olabileceğimiz de dahil.

Temel soruna baktığımızda, gördüğümüz tüm mesleklerden egoları ve iklim değişiminden, dünyadaki sorunlara, virüse vb kadar kendileri dışında herkesi suçlayan bakış açılarını görüyoruz.

Şimdi derin düşünme zamanı. Hepimiz virüsten ya da dünyadaki diğer değişimlerden ölümümüzle yüzyüzeyiz. İçe dönme ve suçladığınız kişilere yaptığınız projeksiyonları sahiplenme ve çalışmanızı yaparak büyüme zamanıdır. Her ne olursa olsun dünyayı en evrimleşmiş halimle terk etmek isterim. Suçlamak bizi yüksek enerjilerle çalışmaktan uzaklaştırır.

Dolunay 5 Haziran’da. Size yüzeysel uygulamaları bırakmanız ve gidebildiğiniz kadar derine gitmenizi söylememe gerek yok. Ellerimizi birleştirelim ve çemberimizi ve yaşamın sevgisini hissedelim. Kalbiniz sevgiyle dopdolu olarak içinize yolculuk yapın ve sevdiğiniz herşeye ilahi ışığınızı yayın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık AĞı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Ellerimizi ayrıca yaz/kış gün dönümü için de birleştiriyoruz. Güneş bize hayat verir. Mevssimlerdeki değişimi ve güneşin yeni hareketini onurlandıralım. Eğer mümkünse dışarı çıkın ve yere uzanın. Ona kendisini ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin ve size olan sevgisini içinize çekin. Hayatın güzelliği üzerine derinlemesine düşünün.

Sizlere güzel bir gün dönümü dilerim!

Sağlıklı ve ışık dolu kalın !

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviri: Simin Uysal

 

Transmutation News – May 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Mayıs 2020

2000 yılında Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa adlı workshopumu uluslararası düzeyde öğretmeye başladım. Bu çalışma, öğrenenler için çok etkili oldu. Katılımcılar bu çalışmanın bizi sadece kişisel olarak iyileştirmediğini aynı zamanda bilimsel çalışmaların da gösterdiği gibi çevremizdeki toksinleri nasıl dönüştürebileceğimizi de öğrendiler.

Çalışmayı anlatırken her zaman iki aşaması olduğunundan bahsederim. Davranışlarımıza ilişkin sağlıksız alışkanlık örüntülerimizi değiştirmek için yapmamız gereken kişisel çalışma vardır. Hepimizin içinde yaşayan öfke, korku, eski yaralar gibi gölge durumlar bulunur. Ve hayatımızı yaşarken geçmişten iyileşmek ve olabileceğimiz en iyi kişi haline gelmek isteriz. Kendimize ve tüm yaşama nezaket, onur ve saygılı davranmak için bilincimizi değiştirmek için yapmamız gereken günlük spiritüel uygulamalar vardır.

Çalışmanın ikinci aşaması ise birlikte yapabileceğimiz seremoniler. Seremoniler şamanın değişim yaratma aracıdır. Ama yapmamız gereken günlük kişisel çalışmalarımızı entegre etmeden yapılna seremoniler iyi sonuç almakta başarılı olamaz. Kendinizi daha evrimleşmiş birine dönüştürmek için gereken kişisel çalışma ve bu çalışmayı yaparken icra edeceğiniz seremoniler başarılı sonuçlar görmek için mükemmel kombinasyondur.

İnsanların hayatı bu çalışmaları yaparak olumlu yönde değişti. Ve öğrenciler hem email hem de sosyal medya yoluyla benimle iletişim kurarak koronavirüse bağlı değişim rüzgarında nasıl güzelce seyrettiklerini, sakin ve güçlü kaldıklarını anlatıyorlar. Günlük uygulamaları yapmayı çok seviyorlar.

Geçen ay sizinle paylaştığım gibi, şamanizmdeki öğretilerden biri salgınların kolektifin negative düşünce formlarıyla doldurulmasından kaynaklandığı. Ve yazmış olduğum gibi, tüm insanlığın içindeki pek çok şeyi tetikleyen bir travmalar zinciri yaşadık. Hepimiz aynı fikirde değliz ama kolektife zehirli oklar atarak tüm yaşamı etkilemekte gayet iyi iş çıkarıyoruz.

Çalışmamızı zaten yapıyorduk ama uygulamalarımızı her ana yaymak ve yemek pişirmeden, temizliğe, diğerleriyle iletişim kurmaya kadar her anımızı bir seremoni haline getirmenin zamanıdır. Hayatta herşey sereemonidir. Seremonilerinizi bilinçle yapın.

Koronavirüsten önce yalnız ve sessizlik içinde kalmak için ihtiyaç hissediyordum. Karantina başladığında çokten izolaasyonda olduğumu fark ettim.

Ruhumu dinlemek için zamana ihtiyacım vardı. Kendi iç sesim, bedenim ve kalbimi de. “Dışarının” sesi o denli yüksekti ki kendi sesimi duyamaz olmuştum. Bu yüzden, her boş anımı sessizlik içinde geçiriyorum. Yalnızca meditasyon yapmak ve kendi düüncelerimle kalmak için. Bunu yaptığım zaman öyle büyük esin geliyor ki. Ayrıca kendi akış hissimi de kaybettiğimi de hissettim. Akışını bulmak her seviyede sağlık için kritiktir. Sonra kendi gücümü hissediyorum ve kendimi insanların kendilerini gömdüğü çılgın kolektif hallerde bulmuyorum.

Hayatımızı devam ettirmemizin anahtarlarından biri diğerlerinden değil kendinizden gelen zengin bilgiyi dinlemektir .

İşimizin bir parçası olarak Facebook’a bakıyorum. Farklı şamanik kültürlerin paylaştığı zengin bilgelik bana ilham verdi.

Ve beni en çok etkileyen de farklı kabilelerden yaşlıların dediklerinin birbiryle ne kadar örtüştüğü. Bu rehberlik geceler boyu süren seremonilerle alındı.

Hayat bir seremoni. Doğa ve yardımcı ruhlarla güçlü bir ilişki geliştirmeden yapılan seremoniler sonuç vermez.

Kutsal bir yaşam yaratın. Yaşamınızı gün boyunca onurlandırın. Tüm yaşama sevgi, ışık, nezaket, onur ve saygı yaymakta gayretli olun. Yaratmış olduğumuz nerji alanını şifalandırmak için yapabileceğimiz eylemlerden bir tanesi bu.


1980’lerde bir gece uykumdan yüksek bir sesle uyandım. Ses odayı titretti. Sesin mesajı: “insanlar 2000 yıldır tanrıyı kendi dışlarında aradılar ve sonraki 2000 yılda içlerinde arayacaklar” idi.

Bu mesajın doğruluğunu hissettim ve bu içsel yolculukta olan pek çoklarını da görebiliyorum.

İlginçtir, ses iki yıl önce geri geldi. Eşim ve ben bir macera için rezervasyon yaptırıyorduk. Formları doldurduğumuz sırada, aynı sesin “oraya gidemeyeceksiniz” dediğini duydum.

Dinlemeyi öğrendiğimizde önemli pratik bilgiler alırız.

Transfigürasyon seremonilerini sevdikleriniz ve topluluklarınızla paylaşmanız çok etkilidir. Transmutation News butonuna tıkladığınızda dört yüz kişi için yaptırdığım transfigürasyon seremonisinin metnine ulaşabilirsiniz. Bu önemli çalışmayı topluluğunuzla tanıştırmak için metni kullanabilirsiniz. Olduğu gibi kullanabilir ya da adapte edebilirsiniz.

Dolunay 7 Mayıs’ta. Çalışmamızın frekansını yükseltelim. Belirli zararlı enerjiler yüksek titreşimde yaşayamaz. Kendinizi içsel ilahi ışığınızla doldurun, tüm hücrelerinize absorbe edin ve sonra bu pırıltıyı ve frekansı tüm yaşama yayın.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz

Sağlıkla ve ışık dolu kalın.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – April 2020 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Nisan 2020

Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa çalışmalarını günlük olarak yapmak çok önemli. Şamanizmi çalışmaya ilk başladığımda, virüslerin negative düşünce formlarından yaratıldıklarını öğrendim. Dünya siyaseti, Amazon’daki ve Avustralya’daki yangınlar nedeniyle oluşan öfkenin kolektife yağan olumsuzluğunu düşünün.

Amazon dünyanın akciğeri olarak görülür. Ve şimdi de akciğerleri etkileyen bir virus var.

Herley gerçekten bağlantılı. Gördüğümüz değişimlerin insanlar yalnızca uyancaya dek değil ama önceliklerini yaşamın paradan önemli olduğu ile değişitirinceye dek süreceğini düşünüyorum.

Sağlığımızı sürdürmek, transfigürasyon çalışması ile topluluklarımızı desteklemek ve olumsuz bilinç durumlarını dönüştürmek için uygulamalarımızı beraberce yapmak için büyük bir yeteneğimiz var

The Shift Network için özel bir eğitim veriyorum. Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa çalışmalarının en güçlü uygulamalarını biraraya getirdim ve 7 haftalık bir eğitim program oluşturdum.

Eğitimin üç düzeyi olacak. Kişisel sağlığımızı, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak sürdürmek üzerinde çalışacağız. Küresel çemberimizi güçlü tutmak için ve tüm yaşam için transfigürasyon ve diğer şifa seremonileri icra edeceğiz. Ve elbette, eğer ilginizi çekiyorsa, bu çalılşmayı yerel topluluklarımızla nasıl paylaşacağımıza bakacağız.

Materyalin tümü sizing için yeni olmayacak. Ama bu eğitim uygulamalarımızı hep birlikte yaparak onları canlı tutmak, bizi güvende tutmaları için güçlerini beslemek, daha büyük öğretilere kendimizi açmak, bakış açımızı genişletmek ve seremoni çalışması için biraraya gelmek için bir yol. Tüm egzersizleri ben yönlendireceğim ve eğitim için bir önkoşul yok.

Ücretsiz giriş konuşması 1 Nisan’da olacak ve eğitim de 14 Nisan’da başlayacak ve 7 hafta sürecek. Seanslara canlı katılamayanlar için kayıt edilecek.

Spitirüel Bağışıklık için 3 Uygulama: Sağlığınızı Nasıl Korursunuz, Korkudan NAsıl Kurtulursunuz ve Topluluğunuzu Nasıl Güçlendirirsiniz için aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilirsiniz:

https://shiftnetwork.isrefer.com/go/3spSI/ingerman/

Nisan yazımı erken yazdım çünkü eğitim vermem gereken bir workshop ve hazırlanmam gereken seyahatlerim vardı. Bu yazı koronavirüs hakkında olmasa da paylaşılan mesajın sağlığımızı korumada çok önemli olduğunu hissediyorum.


Yolculuk yapıyordum ve yardımcı ruhlarım benimle aniden ABD seçimleri hakkında konuşmaya başladı. Seçimler konusunda soru sormamıştım . Bu spontan bir mesajdı. Ruhlarım ayrıntıya girmediler ama bana bazı derin içörüler sağladılar. Biraz karmaşık ama konuyu takip etmenizi rica ediyorum.

Seçimler hakkındaki bilgi hızlı ve basitti. İnsanların kendilerini güvende ve bakıldıklarını hissettiren adaya oy verecekleri söylendi.

Bu beni çevre konusuna getirdi. Çünkü güvende olmak için lider seçildiğinde çevre konusu genellikle denklem dışı kalıyor.

Bu ifade bana bunları düşündürdü. Sürekli doğayla bağlantılı olmadığımızı, doğanın kendisi olduğumuzu yazıyorum. Bana gösterilen, doğayı suistimal etmemiz bedenimizdeki organlarımızı bedenimiz otoimmün sorunlarıyla kendine saldırmaya başladığı noktaya dek suistimal etmemize benzediği.

Ve gezegenimizde bugün pekçok gizemli otoimmün sorunları görüyoruz. Doğanın kendisi olan bedenimize bakmaya başlamazsak, kendimize olan saldırılarımız da artmaya devam edecek.

Sonra bu beni kişisel çalışmama yönlendirdi. Yaptığım doğru ve güzel şeyleri teslim etmek yerine, yanlış yaptıklarım konusundaki sürekli kendimi yargılamamın sağlık sorunlarımı beslediği söylendi. Çünkü değersiz hissettiğinizde, kendinizi yargıladığınızda ve sevgiyi absorbe edemediğimizde kendimize saldırırız. Bu da otoimmün sorunlar ve ekstrem inflamasyon yaratır ki günümüzde çok yaygın.

Mesajın benim için özü, eğer kendimizi ve gezegeni iyileştirmek istiyorsak koşulsuz ilahi sevgiyi absorbe etmeli, kendimizi nasıl yargıladığımıza bakmalı ve doğaya sürekli sevgi yayarken dünyayı paylaştığımız tüm canlılara davranış ve eylemlerimizi değiştirmeliyiz. Ve bu uygulamaların ruhumuzu nasıl beslediğini biliyoruz.

Dolunay 7 Nisan’da. Gündelik endişelerinizi bir yana bırakın ve daha büyük resmi kucaklamak için bakış açınızı genişletin. Hazırlık çalışmanızı yapın ve gerçek ışıltınızı dünyaya yayın. Sevgi ve ışığınızı gezegendeki tüm canlılara yayın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – March 2020 – Turkish

Mart 2020 Dönüşüm Haberleri

19 Mart’ta ekinoks var. Zaman çok hızlı akmaya devam ediyor ve gördüğümüz iklim değişiklikleri de hızlanıyor. Hepimizin bildiği gibi, bu değişimlerin bazıları gezegenin evriminin bizi götürdüğü yer ile ilgili. Fakat bazıları insan kaynaklı.

Pek çok uyanan ve spiritüel olarak birlikte çalışan var. Ve nasıl yaşadıklarını, yediklerini, almak istedikleri ürünleri, beslenmelerini vs. değiştirerek dünyaya daha az vermek için fiziksel eylemde bulunanlar var.

Daha önce de yazdığım gibi, farklı spiritüel pratiklerin uygulayıcılarının biraraya gelerek hava olaylarını manipüle etmeye çalışmaları benim için derin bir endişe. Doğa manipüle edilemez ama bize kesinlikle güçlü bir mesaj vermeye çalışıyor. Ve havayı manipüle etmenin ağır sonuçları olur. Bir yerde doğal dengeyi değiştirdiğinizde, doğanın doğal dengesinde güvende kalacak diğer yerlerde trajik olaylar olur.

Benim için temel bir öğreti var. Yaşadığımız yerle, onu koruyan ata ruhlarıyla, hava, su , toprak ve ateşle güçlü bir ilişki kurmak zorunda olduğumuza inanıyorum. Onlarla ailemiz gibi güçlü bir ilişi kurarsakancak ondan sonra onlarla iletişim kurabilir ve onları onurlandırdığımız için bizi sevdiklerinden kendileriyle müzakere edebiliriz.

Bize yaşam veren elementlere atıklarımızı attığımız günümüzde onları onurlandırmıyoruz. Onları ihtiyacımız olduğunu ve arazilere yarar sağlayacağını düşündüğümüz şekilde hareket ettirmeye çalışıyoruz.

Yaşadığınız yerden ve elementlerden öğrenin.

Kuzey yarıkürede ilkbaharı ve Güney yarıkürede sonbaharı karşılarken uygulamanız için bir egzersiz veriyorum:

Zaman ayırın ve yaşadığınız arazi, orayı koruyan şefkatli ata ruhları, elementler ve iletişim kurmak istediğiniz diğer doğa varlıklarıyla güçlü bir ilişki kurmaya başlayın.

Hangi varlıkla konuşmak istediğinize karar verin ve kendisine sorun “senin enerji alanına adım atabilir miyim?”. Ve sonra ışık ve sevginizi yayarak işe başlayın.

Kendinizi tanıtın ve yeni bir arkadaşınızla konuşuyormuşçasına sohbet etmeye başlayın. Yaşadığınız arazi ve ruhların yaşamını ve tarihini öğrenin. Onlar için Yeryüzünde yaşama nasıldı? İyi bir ilişki ve sohbeti kurduğunuzda spiritüel olarak nasıl çalışabileceğinizi ve araziyle uyum içinde yaşamank için yapabileceklerinizi sorun.

Bunu yapmayı sürdürdükçe yaşadığımız yerde olumlu değişimleri göreceğiz.

Dünyanın dört bir yanındaki yerli halkların çalışma şekli budur. Üzerinde yaşadıkları arazi, elementler ve tüm canlılar ortak yaşam alanında yaşayan akrabalar olarak görülür. Bu halklar onların gönlünü almak için sıkı çalışıyorlar. Onlar şu anda çalışmalarını yaparken yerli olmayan halklar karşılıklılık prensibini anlamıyor ve çalışmanın gücünü azaltıyor. Eğer yerli halkarın bu güçlü uygulamalarına katılırsak çok şey öğreniriz ve pek çok acıyı da dindirebiliriz.

Dolunay 9 Mart’ta. Haydi aya ışığımızı Yeryüzüne yayarken bize yardımcı olup olmayacağını soralım. Transfigürasyon uygulamanızı yapın. Işığınız öyle parlasın ki bu muhteşem Yeryüzünde dokunmadığı yer kalmasın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Yaşadığınız arazi ve bizlere hayat veren elementlerle bağlantı kurarken size bilgelikle dolu güzel bir ekinoks dileyen parlak çemberimize katılıyorum.