Transmutation News – December 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Aralık 2015

Zaman doğrusal olmamasına rağmen, hepimizin içinden yıl sonunda geçmiş yıl içinde neler olduğunu derinlemesine düşünmesi doğaldır. Gerçekte yıl bitmez. Fakat mevsimlerin değişmesi gibi yaşamın yeni bir zamanına atım atarız.

Gezegende 2015’te pek çok şey meydana geldi. Ve hepimizin gezegende şu anda olanlar ve gelecek konusunda endişeli olduğunu biliyorum. Ve hepimizin kendimizi derin biçimde hizmet etmeye adamasının nedeni de bu. Terörizm ve iklimsel değişimler artıyor. Kasım ayında Paris’te gerçekleşen gibi terörist faaliyetler insanların yaşamın ne denli değerli olduğunu unuttuğunu gösteriyor. Ve terörizm tüm dünyanın her yerinde artmaya devam ediyor ama trajik öykülerin bazıları medyada yer bulamıyor. Yaşama gösterilmeyen saygı yüzünden hepimizin nasıl kalp kırıklığı hissettiğini biliyorum. Ve bazen korku ve ümitsizlğe kapılmak da kolay. Buna rağmen, böyle zamanlarda spritüel çalışmamıza odaklı kalmamız ve herkes için alanı tutmamız kritik önemde. Dışsal değişimlerin meydana gelmeden önce görünmeyen dünyada şekillendirilmesi gerekir.

Bu yıl 31 Ekim’de şamanik yolculuk yapmayı öğrenmemin 35. Yılını kutladım. Çocukluğumdan beri ışıklı ruhlarla çalışıyor olsam da koruyucu ruhum ve diğer yardımcı ruhlarımla aldığım ilk şamanik eğitimimde tanıştım. Yaşamımda ruhun yolunda ilerlerken bana ışık tutan onlar oldu.

Ve bu yıl Dönüşüm Haberlerini yazdığım 16. Yıl. Pek çok yazımda paylaşmış olduğum gibi, tarot ile çalışmak bana yetişkin yaşamım boyunca beni destekleyen bir spritüel harita sağladı. Tarottta 16 sayısıyla ilişkili olan kart Kule’dir. Ve bu da parçalanmanın kartıdır. Yeni formların oluşabilmesi için eski yapıların parçalandığı zamanı işaret eder.

Kişisel yaşamımda Ölüm/Yeniden Doğuş yılındayım. Ve kim olduğuma dair eski öyküyü bırakmak ve yaşamım yeni bir döngüye girdiğinden yeni kimliğimi bulmaya davet edildim.

Yardımcı ruhlarıma ve Yeryüzü için Şifa (Medicine for the Earth) ve Işıkla Yürümek (Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life) kitaplarımda yazdıklarıma şükran duyuyorum. Çünkü yazdıklarımın hepsi içimde ve dışımdaki daha önce seyahat etmediğim yerlerde seyahat ederken sürekli yol haritam oldular.

Ve bu iki kitapta yazdıklarım son 16 yıldır yazdığım Dönüşüm Haberlerinin konusuydu. Şimdilik bu yılın Dönüşüm Haberlerinin formatının bir döngüsünü tamamladığını hissediyorum. Çünkü yaşadığımız eski düşten nasıl uyanacağımız ve yeni düşe nasıl adım atacağımıza dair sizinle paylaşmam için bana rehberlik edilen tüm araçları size verdim. Ve şimdi yıllar boyunca sizinle paylaşmış olduklarımı almak, çalışmayı kendinizden bir parça haline getirmek ve onu yaşamak size düşüyor.


Çünkü aslına bakarsanız insanlar olarak doğa kanunlarını çiğnedik. Fakat bunu tersine çevirme olanağımız da var. Milyarca yaşında bir gezegende yaşıyoruz. Ve Yeryüzü kendisini insanların vermiş olduğu zarardan nasıl iyileştireceğini biliyor.

Ama insanlar bütün bu zarardan kendilerini iyileştirebillir mi? Bunu yapabileceğimize inanıyorum. Fakat bu dünyada nasıl yaşadığımızı belirleyen derin kolektif düşten uyanmamız şart. Ve şimdilik bu düşten uyanmamız ile ilgili olarak paylaşabileceğim herşeyi paylaşmış olduğumu hissediyorum. Elbette yeni içgörülere sahip oldukça bunları sizinle paylaşacağım. Fakat benim için aynı materyali tekrar etmeyi bırakmanın zamanı geldi.

Aylık yazıları yazmayı bırakmanın zamanı gelip gelmediği üzerine düşündüm ve spritüel çalışmanıza odaklanmanız için ilham veren bir ses olmayı istediğim için devam etmeye karar verdim. Dönüşüm Haberlerinin formatını değiştirmek üzerine çalışmayı ise istiyorum. Çünkü, dediğim gibi, size çalışmanız için pek çok araç verdim. Şimdi bu araçları nasıl kullanacağınızı sizin seçmeniz gerekiyor.

Dönüşüm Haberlerinin yeni okuyucuları için, 2000 yılından bu yana yazmış olduğum tüm yazılar arşivlenmiş durumda. Bir yılın üzerine tıklayabilir ve gözlerinizi kapayarak bir ayın üzerine tıklayabilirsiniz. Ve bilgi alma okumaları gibi, seçtiğiniz bu ayın yazısı size o anda ihtiyacınız olan desteği ve araçları sağlayabilir. Yıllar boyunca paylaşmış olduğum zengin bilgiler mevcut.

İçsel dünyam radikal biçimde değişmeye devam eder ve ben de yeni toprağı olan yeni bir bahçeye yeni tohumlar ekerken, aylık sütunun ne yöne doğru gelişeceğini söyleyemiyorum.

Fakat şimdilik hayalim Dönüşüm Haberlerini küresel bir topluluk olarak yapacağımız seremonilere yönelik biçimde değiştirmek. Çünkü kişisel çalışmanıza hep birlikte seremoniler gerçekleştiren bir topluluğun parçası olmayı eklediğinizde, içsel ve dışsal değişim gerçekleşir. Siz seremoni ile değişirken kolektif alanın enerjisi de değişir.

Her ay ya da üç ayda bir, bir seremoni yazmayı umut ediyorum. Her ay yazmayı sürdüreceğim fakat belki de yazılarımı kısaltacağım. Yazmayı ve sizlerle iletişim kurmayı seviyorum. Hep birlikte yaratmış olduğumuz sanal topluluğun gerçekliğini hissediyorum!

Seremonileri taze tutmak istiyorum. Anlayabileceğiniz gibi, hayat benim için büyük ölçüde değişiyor ve yaşadığım dönüşüm öylesine derinlerde süren bir çalışma ki yalnızca anda kalabilir, olana ve içimden geleni paylaşmaya teslim olabilirim.

Söyleyebileceğim tek şey bunun hepimiz için bir uyanış zamanı olduğu. Ve eski düş ve öykülerimizi tümüyle bırakmadan yeni bir düşe uyanmamız mümkün değil. Kendi yaşamımdaki öykülerimin geçmişte kim olduğum ile ilgili olduklarını biliyorum. Renkli ve çılgın bir yaşamım oldu ve bu hayatta aynı anda pek çok hayat yaşamış gibi hissediyorum. Ve şimdi benim için tüm eski öyküleri kenara bırakmanın ve şimdi ve şu anda kim olduğum ile ilgili yeni bir öykü yaratmanın zamanı geldi.

Gündönümüne ve yeni bir yıla girerken sizler için de bırakmanız gereken eski öyküleri derinlemesine düşünmenin zamanı olabilir. 2016’da hangi yeni kimliği meydana getirmek ve beslemek istiyorsunuz?

Bu ay için sizi gündönümünde gelecekteki seremonilerimiz için hazırlık yapmaya başlamaya davet etmek istiyorum. Lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” yazısının hemen altındaki “Seremoni Çalışmalarına Hazırlık” yazımı okuyun.

Dönüşüm Haberlerini okuyan bazılarınızın şamanik yolculukta deneyimli olduğunu biliyorum. Ve bazılarınızın da şamanik uygulamalara ilgi duyduğunu ama henüz şamanik yolculuk yapmaya adım atmadığını da biliyorum. Bu durumda, hazırlık çalışmanızı yapabilir ve basitçe meditatif bir duruma geçebilirsiniz. Seremonilerimizde yer almak için şamanik yolculuk yapmanıza gerek yok.

Şimdilik, seremoni çalışmalarımızı gerçekleştirmek için görünmeyen alemlerde biraraya geleceğimiz bir alan yaratmakla işe başlayacağız. Bu yerin ruhunu ve yardımcı ruhları onurlandırmak için bu yere getirebileceğiniz armağan ve sunuların ne olabileceği hakkında bir yolculuk yapabilirsiniz. Hep birlikte kutsal alan yaratırken, kalp alanınıza odaklanarak grubumuz için neler getirip bırakabileceğinizi düşünmek isteyebilirsiniz.

Hazırlık çalışmanızdan sonra gözlerinizi kapayın ve görünmeyen almelere yolculuk yapmaya başlayın. Meditasyon ya da yolculuk yaptığınız odadan başlayan bir yol yaratmaya başlayın. Kendinizi uzun, güçlü ve sağlıklı ağaçlarla çevrili bir yolda yürürken bulabilirsiniz. Üzerinde yürüdüğünüz toprak ince, zengin ve koyu renkli. Ayaklarınızın toprakta bıraktığı izi hissedebiliyorsunuz. Yürümeye devam ederken doğadaki seslerin güzelliğini dinleyin ve çevrenizdeki ağaçlar, bitkiler ve bize yaşam veren havanın paylaştığı muhteşem kokularını içinize çekin. Çimenler var mı? Bu yerde başka hangi doğa varlıkları var? Hatta havanın tadının nasıl olduğuna bile bakabilirsiniz. Bu yerde bir su kütlesi olup olmadığını ve akan suyun sesini duyup duymadığınızı farkedin. Batan güneşin gücünü ve parlamaya başlayan ışıklarıyla ay ve yıldızları hissedin.

Yürüdüğünüz sırada kalbinizin atışını hissedin ve neler hissettiğinizi farkedin. Yıllardır sanal gerçeklikte, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla birlikte çalışıyorsunuz. Kalplerimizi şükran ve sevgiyle birbirbirimize açmak için zamanımız oldu. Aynı zamanda, diğerlerine ve Yeryüzü’ne hizmet edebilmek için mümkün olan herşeyi yapan benzer düşüncelere sahip bir ruhsal aileye bağlı olduğunuzu hissetmeniz de önemli. Böyle bir ruhsal ailenin parçası olmak kalbinizde hangi duyguları uyandırıyor? Ve seremoni çalışmamızı yaparken her birimize ve çalışmamızda bizimle birlikte olmaya devam eden yardımcı ruhlara olan sevgi, şükran ve saygınızı nasıl ifade etmek istersiniz?

Yürümeye devam ederken, büyük bir açıklığa varıyorsunuz. Bu açıklık yerde dururken çevrenizde bulunanları görmek, duymak, koku ve tatlarını hissetmek için imajinasyonunuzu kullanın. Yolculuk/meditasyon/hayalinizi bir film gibi seyretmek yerine bu açıklığa bütünüyle adım atın. Şimdi burada olun. Şimdi çemberimizin birer parçası olan, çalışmalarınızı sürdürdüğünüz tüm yardımcı ruhlara teşekkürlerinizi sunun.

Açıklığa girerken sizi spritüel düzeyde arındıracak olan bir koruyucu ruh tarafından karşılanacaksınız. Bu şefkatli ruh sizi tütsü ya da bir tüyle arındırabilir, ya da şarkı söylebilir, saçınıza dokunabilir ya da kulağınıza bir mesaj fısıldayabilir. Açık olun ve bu yardımcı ruhların sizin olağan düşünce ve endişelerinizden kurtulmanızı sağlamanızı arzuladıklarını bilin.

Arındırıldıktan sonra açıklığa adım atın. Armağan ve sunularınızı hatta kendiniz, diğerleri, tüm yaşam ve Yeryüzü için dualarınızı bırakabileceğiniz bir sunağın olduğunu farkedin. Sununuzu buraya bırakın ve buranın istediğiniz zaman dua etmek ya da rahatlamak için ziyaret edebileceğiniz bir yer olduğunu bilin.

Armağanınızı bıraktıktan sonra ortada koruyucu ruhlarca yakılmış olan ateşe doğru bir adım atın. Çemberdeki yerinizi alın. Bunu yaparken davul ya da çıngırak çalabilir, şarkı söyleyebilir ya da dans edebilirsiniz. Paylaşılan sevgi ve olumlu enerjiyi hissedin. Ve çemberde bulunan topluluk üyelerimizin gözlerine bakmaya başlayın.

Haydi birbirimize hoşgeldin diyelim ve gülümseyelim ve kalplerimizden yayılan sevgiyle birbirimizi selamlayalım. Ayaklarınızın altında sizi destekleyen toprağı hissedin. Yeniden tüm duyularınızı açın. Ve konuşma ya da güzel düşünceler yayma yollarından hangisini seçerseniz onlarla çemberimizi sevgi, barış, şükran, onur, saygı ve herkes için iyi dileklerin gücünü taşıyan sözcüklerle hep birlikte kutsayalım.

Ateşten yükselen dumanın kokusunu alın ve ateşin çıtırtılarını dinleyin. Zihinlerimiz yerine daima kalbimizden geçenleri okuyan ateşin güzelliğine bakın. Ateşin size mesajını kalbinizde hissedin.

Şimdi herkese sevinçli bir gündönümü dileyelim ve ayrılmaya başlayalım. Gelecek seremonilerimiz için başlangıç yerimiz var. Grubumuza, ateşe, tüm elementlere ve yardımcı ruhlara hoşçakal deyin. Yardımcı ruhlara çalışmamızın şimdilik sonlandığını bildirin.

Bu yere ulaşmak için geldiğiniz aynı yoldan geri dönerek içinde bulunduğunuz odaya dönün.

Gözlerinizi açın ve kendinizi Yeryüzü’ne derinlemesine köklenmiş olarak hissedin ve birkaç derin ve topranlandırıcı nefes alın. Işıltıyla ve çemberimizin kutsamalarıyla dolu olarak geri döndünüz.

Tekrar hoşgeldiniz! Seremoni çalışmamız başladı ve çalışmamızı sürdürmek için sevgi dolu bir enerji alanı yaratmaya devam ederken de gelecekte de sürecek.

25 Aralık’taki dolunayda kalplerimizi birleştirelim ve ruhsal alana gerçekten girebilmek için hazırlık çalışmamızı yapalım. Gezegendeki bu önemli değişim zamanında Yeryüzü’nün ışığını beslemeyi sürdürmeliyiz. Yaşamlarımız ve bu güzel Yeryüzü’nde yaşama fırsatı için şükretmeyi sürdürmeliyiz.

Işığınızın yayuldığını ve yaşam ağındaki herşeyin ışığına dokunduğunu hissedin. Haydi ışığımızı hep birlikte güzel Yeryüzümüzün içine ve çevresine yayalım.

Dönüşüm Haberlerine tıkladığınızda İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak ile ilgili tüm yönergeler mevcut. Ve Yeryüzünün içi ve çevresine ışık yaymak için yaptığımız bu güçlü seremoniyi de sürdüreceğiz.

Ve “Seremoni Çalışması için Hazırlık” adlı bir bölüm eklediğimi anımsayın. Çünkü zaman zaman tekrarladığım gibi, eğer olağan dünyanızdan olağan dışı dünyaya geçmek için zaman ayırmazsanız seremoni çalışmanızın bir gücü olmayacaktır. Çünkü yaparsanız ruhsallık bilinciyle geçerek yapılan seremoni çalışmasıyla yaratacağınız sihri yalnızca hareketleri yaparak yaratamazsınız.

Her yılın sonunda Dönüşüm Haberlerini küresel topluluğumuzla paylaşmaya yardımcı olan herkesi onurlandırmayı seviyorum. Haydi kalplerimizi açalım ve www.sandraingerman.com ‘un yöneticisi olan ve bana sözcüklerin ötesinde yardımcı olan Sylvia Edwards’a sevgi ve derin şükranlarımızı gönderelim.

Ve haydi harika çevirmenlerimize büyük şükranlarımızı sunalım ve hayır dualarımızı gönderelim:

Lena Anderheim, İsveççe

Katalin Abrudan, Macarca

Fabio Braga, Brezilya Portekizcesi

Nello Ceccon, İtalyanca

Eleni Evangelinou ve Rallou Gromitsari, Yunanca

Ines Fermoso, İspanyolca

Sofia Frazoa, Portekizce

Els de Graaff-van Meeteren ve Sandra Koning, Flemenkçe

Annie Idrissi, Fransızca

Miriam Kisssova ve Jan Lenc, Slovakça

Irina Osechinskaya, Rusça

Eva Ruprechtsberger Almanca. Eva da diğer pek çok çevirmen gibi, yıllardır çalışıyor. Onun için çevirmenliği bir başkasına bırakma zamanı geldi. Astrid Johnen ve Barbara Gramlich bu ay ve 2016’da çevirmenliği devralma cömertliğini gösterdiler. Haydi onlara bu cömert önerileri için hayır duaları gönderelim.

Tea Thum, Fince

Simin Uysal, Türkçe

Bu yıl çevirmeyi sonlandıran birkaç çevirmenimiz var. Çevirmenlik her ay yapılması gereken çok fazla iş demek. Dönüşüm Haberlerinin geniş bir küresel topluluğa ulaşmasında geçmişte ulaştıran, şu an halen çevirmenlik hyapan ve gelecekte yapacak olan tüm çevirmenlere şükran ve teşekkürlerimizi sunmamızı rica ediyorum.

21 Aralık’ta kuzey yarukürede kışa ve güney yarıkürede yaza gireceğiz. Haydi küresel bir topluluk olarak kalplerimizi birleştirelim ve herkese sevinç ve barış dolu bir gündönümü dileyelim!

Copyright 2015 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – November 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Kasım 2015

Joshua Tree, California’da verdiğim iki harika eğitimden daha yeni döndüm. Çölde zaman geçirerek dinginliğin gücünü hissetmek ve ağaç, bitki ve hayvanların zorlu koşullarda büyüyüp gelişme becerisine tanıklık etmek her zaman harika birşey.

Hala geçen ay yazdıklarımı sindiriyorum ve bu ay yazacak yeni bilgiler için sözcüklerin yeterli olmadığını hissediyorum. Geçen ay yazdıklarımın derinliği ve iki hafta boyunca fazlaca konuşmak yüzünden, bir dinginlik ve derin düşünme haline geçmeye ihtiyacım olduğunu görüyorum. Ve bu hal de spritüel yolunda devam eden her birimiz için daima iyi bir haldir.

Daha önce pek çek kereler sizinle paylaştığım gibi, uygulamaların yerleşip sizin bir parçanız haline gelmesi önemli. Joshua Tree’de verdiğim eğitimlerden biri Yeryüzü için Şifa ve Spritüel Işıkla Şifa. Diğerlerini bu güçlü çalışmayla tanıştırabilmek daima sevinç, umut ve ilham dolu hissetmeme neden oluyor. Pek çok nedenden dolayı bazı katılımcıların bu eğitime birden çok kereler katıldığını görüyorum. Bazıları bana yardımcı olmak için oradaydı, bazıları daha önce eğitime katılmışlardı ve bu çalışmayı kendi topluluklarıyla daha derin bir deneyim halinden paylaşmak için seremoni ve uygulamalarda derinleşmek, bazıları da bu kolektif enerjiyi sevdikleri ve onun içinde olmak için oradaydı.

Eğitime yeniden katılanlardan aldığım geri bildirimlerde, önceki eğitime göre derinleştiklerini hissettiklerini öğrendim. Katılımcılar, yaptıkları yolculukları daha önce öğretip öğretmediğimi soruyorlardı çünkü liderlik yaptığım yolculukların onlara yepyeni geldiğini hissediyorlardı. Eğitimde yaptığım hiçbir değişiklik yok fakat elbette yaptığımız egzersizleri açıklamak için daha iyi sözcükler buldukça verdiğim yönergeleri de değiştiriyorum. Eğitimi tekrarlayan katılımcılar çok daha fazla içgörü kazandılar ve kendi iç dünyalarında daha derin yerlere ulaştılar. Bu da yıllar içinde paylaştığım egzersiz, uygulama ve seremonileri tekrar etmeniz için sizi neden cesaretlendirdiğimi açıklıyor. Çünkü çalımayı bir parçanız haline getirmeniz, deneyimin zenginliği ve ne kadar derine gittiğiniz ile ilgilidir. Ve uygulamaları derinleştirmemeniz , çalışmada yüzeysel kalmanıza neden olacaktır. Derinlere gitmek ve zaman içinde ektiğimiz tohumları büyütmek büyük bir potansiyel barındırır.

Bu ayın yazısı için yaptığım bir yolculukta, bir dağ ya da tepenin üzerinde oturduğunuzu, manzarayı seyrettiğinizi, zihninizi boşalttığınızı ve düşlediğinizi hayal ettiğiniz bir yolculuk ya da meditasyon yapmanızı teşvik etmem söylendi.

Uzaklara bakarken esintinin ya da rüzgarın yüzünüzü okşadığını hissedin. Temiz havanın koklayın. Havanın size sevgi ve ilham mesajlarını getirdiğini hissedin. Bedeninizin toprakta oturduğunu ve toprağın dokusunu hissedin. Gözleriniz aşağınızdaki manzarayı görmek için dönsün ve onun güzelliğine bakın. Güneşin enerjisinin hücrelerinizde emilerek sizi besledğini hissedin. Havanın tadını alın.

Oturmaya devam ederken, çalışmanın nasıl sizin bir parçanız haline geldiğini derinlemesine düşünün. Bazılarınızın Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladığını biliyorum. Ve bazılarınız da yıllardır bu sütunu okuyor ve yarattığımız küresel topluluğun kolektif enerjisi ile biraraya geliyor. Dünyanın dört bir köşesinden binlerce insanın her ay bu sütunu okuduğunu ve çalışmayı kendilerine özgü biçimde yaptıklarını hayal edin. Çünkü uygulamaların gerçek gücü onları değiştirip içselleştirmenizde yatar. Gezegen ve tüm yaşam adına hep birlikte çalışmamızın gücü ve desteğini hissetmenin sevincini kalbinizde hissedin.

Çevrenizi saran güzelliği seyrederken bu muhteşem Yeryüzünü tüm duyularınızla takdir etmenizi sağlayan bir bedene, zihne ve duygulara sahip olduğunuz için şükran duyun. Evet, hep birlikte karşı karşıya olduğumuz pek çok güçlük mevcut. Fakat hepimiz sevinç, sevgi ve destekle biraraya geldiğimizde farklı bir şekilde yol alırız. Ve inisiyasyonlar ve geçişler olmaya devam ederken hem şimdi hem de her zaman nasıl yol almak istediğinize dair seçimlerle karşılaşacaksınız. Eski çağlarda ve geleneksel kültürler için, görünen ve görünmeyen dünyalar birbirine örülüydü. Bugün dünyalar arasında katı bir ayrım mevcut. Dünyalar arasındaki perdenin açılmasının ve yeniden heryerde sihri ve güzelliği görerek ruhsal bir yaşamı yaşamanın zamanı.

Kolektif olarak ruhla dolu bir yaşamı yaşamak ve ruhun yolunda yürümek için davet ediliyoruz.

Size sunmuş olduğum tohumlar aşağıda. Bunlara bakmak ve niyet, tekrar ve uygulama yoluyla büyümelerine yardımcı olmak sizin elinizde.

Günlük olarak düşünce ve sözcüklerinizin gerisindeki enerjiyi dönüşütütün ki kendinizi, diğerlerini ve yaşam ağındaki herşeyi sevgi ve ışıkla besleyesiniz. Bir duyguyu ifade etmekle bir duygunun enerjisini göndermek arasındaki farkı anımsayın.

Kullandığınız sözcüklerle kendinizi ve diğerlerini kutsayın.

Arzuladığınız sonuca götürmeyen düşüşnce ve hayallerinizi yeni sözcüklerle ifade edin.

Hem kendiniz hem de Yeryüzü için, yaşamak istediğiniz dünyayı tüm duyularınızla düşleyerek yaratma uygulamanızı sürdürün. Bu düşten yaşayın.

Uygulamalarınıza odaklanırken sonuca teslim olun.

Bedeninizi güçlendirmek için çalışın ve aynı zamanda da sevgi ve ışığın daha yüksek titreşimlerini iletebilecek net, güçlü ve sağlıklı bir araç olabilmek için gerekli olan duygusal çalışmanızı da yapın.

Doğa, doğanın döngüleri ve toprak, hava, su ve ateş elementleriyle bağlantınızı sürdürün.

Yaşamınızda size rehberlik sağlayan ve günlük olarak karşınıza çıkan alamet ve işaretleri izlemeye devam edin.

Günlük olarak yaşamınız için şükredin, sizin ve tüm yaşamın sürdürülebilirliğini sağlayan toprak, hava, su ve güneşe ve size rehberlik eden tüm yardımcı ruhlara teşekkür edin. Gün içinde şükretme uygulamalarınızı eklemeler yapmak için yollar bulun. Ve yaşamın size getirdiklerine de şükran duyabilmek için kalbinizi açın.

Gerçekte ne olduğunuzu, yani ilahi ışık olduğunuzu anımsayın. İlahi ışığınızı absorbe etme ve onu yeryüzünün içi ve çevresinde yayma uygulamanızı, yani transfigürasyon uygulamanızı sürdürün.

Diğerlerine kuvvet yansıtın. Diğerlerini ilahi ışıkları ve kusursuzlukları içinde algılayın. Diğerleri zorluklar içinden geçerken onlara acımayın. İçinde bulundukları durum için onlara şefkat duyun ama acımayın.

Herşeyin içindeki güzelliği algılayın. Algımız gerçekliğimizi yaratır.

Derin ve zengin bir içsel dünya yaratmayı sürdürün.

Spritüel yaşamınızı olağan yaşamınızdan ayrı tutmayın. Çalışmanın kendisi olun!

Şamanik bir yaşam tarzını sürdürerek günlük yaşamınızı güçlendirmeyi sürdürün.


Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayı Şükran gününün kutlandığı aydır. Doğal olan karşılıklılık halini deneyimlemek için her gün şükran günü olmalıdır. Her sabah kalktarak güne yaşamlarımız için şükrederek başlamalıyız. Ve sonra da kalbimizin derinlerine uzanarak ve yaşam ağındaki herşeye teşekkürlerimizle, ne için şükran duyduğumuzu belirtmeliyiz. Her zaman uyanıp yaşadığım yerin ruhuna, yaşadığım yerin ata ruhlarına ve kendi atalarıma bana verdikleri yaşam için şükranlarımı sunarım. Toprak, Hava, Su ve Ateş olarak da güneşe, büyümem için bana verdikleri için şükranlarımı sunarak devam ederim. Tüm elementlerin içinde yaşayan doğa varlıklarını onurlandırırım. Ve bizimle birlikte Yeryüzüne bakan gizli halkı onurlandırırım. Dünyadaki herkes eğer her gün bunu yapsaydı olasılıklar ne olurdu hayal edin Yeryüzündeki yaşamın nasıl değişeceğini hayal edin.

Bu ay boyunca büyük bir kolektif güç şükran sunmaya odaklanacağından, bu enerjiye katılarak sevgi ve ışığın gücünü artırabiliriz.

Bunu dolunayda yaptığımız İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratma seremonimize katabiliriz. Dolunay 25 Kasım’da. Haydi Yeryüzü ve tüm yaşam için yeni bir düşle canlanmış bir gerçeklik örgüsünü yaratan bir sevgi ve ışık enerjisini inşa etmeye başlayalım. Haydi Yeryüzü’nün içi ve çevresinde bir ışık ağı örerken hep birlikte ışığımızı, sevgimizi ve şükranımızı yayalım

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başlayanlar lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak yazısını okuyunuz.

Tüm yaşam için yeni bir düşü yaratmak için çalışan her birinize şükran duyuyorum. Teşekkür ederim!


Copyright 2015 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

 

Transmutation News – October 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ekim 2015

Yıllar içinde, gezende yaşadığımız aşırı değişimler nedeniyle, değişim dalgalarıyla nasıl uyum içinde hareket edebileceğimiz üzerine yazdım. Tüm düzeylerde karşılaştığımız zorlukları seslendirdim. Ve zamanın başlangıcından bu yana varolan ve rüyayı değiştirmek, dönüştürmek ve şifalandırmak için gereken çalışmayı yapmak için ruhların dünyasıyla bağlantı kurmak amacıyla yararlanılan antik spritüel öğretiler üzerine de yazdım.

Karşılaştığımız giderek artan şiddet, çevresel felaketler, iklim değişimleri, ekonomik zorlukların yanında bireysel sağlık sorunları düşünüldüğünde pek çoğunuzun yaşadığı iniş çıkışları hayal edebiliyorum.

Aranızdan bazılarının kimi günler kendi yaşamı ve gezegendeki sorunların çok ileri gittiğini hissettiğini ve bu yüzden oluşan ümitsizlik hissinin de spritüel çalışmanızı bloke ettiğine eminim. Ve bazen de sabah uyandığınız ve evrene ve varolan güçlere pes etmeyeceğinizi güçlü biçimde belirttiğiniz ve fiziksel alemdeki değişimi yaratan görünmez temeli yaratan uygulamalara devam etmek için içinizde halen yanan ateşi hissettiğiniz günler de var.

Hepsi yaşamın iniş çıkışlarının bir parçası. Kendi yaşamımda çok şiddetli geçişlerle karşı karşıya olduğumu biliyorum. Bazı günler herşeyden vazgeçmek istiyorum. Vazgeçmek gerçekte hiç birimiz için bir seçenek değil. Fakat egonun ne olması gerektiğine dair düşüncesinden vazgeçmek önemli. Çünkü hem Ruh’a hem de Doğa’ya teslim olmalıyız. Ruhumuz bizleri umutsuz hissettiğimiz ve yaptığımız spritüel uygulamalarla oluşan dışsal değişimi göremediğimiz tüm geçiş dönemlerinde ileri taşır. Ve Doğa’nın bir parçasıyız ve Doğa’nın ölüm ve yeniden doğuş sürecinde kendi akışı ve zekası vardır.

Yaşamımda, karşılaştığım kişisel güçlükler ya da çevremde yüreğimi paralayan olaylar hakkında, insani düzeyde hissettiklerimi kabul etmenin önemli olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda da, her gün yataktan kalkıyorum, varolanlarla yüzleşmek için orada oluyorum, Doğanın zekasına ve içsel ışığıma teslim oluyorum.

Ve biliyorum ki, Aşağı Dünyaya yeni bir düzeyde şamanik inisiyasyon için çağırıldığımı biliyorum. Kara Anne’nin evine çağrılıyorum. Kurşunu altına çeviren simya sürecinde benim için, teslimiyet, güven ve sabır içinde içsel çalışmamı yapmanın zamanı.

Hem kişisel hem de kolektifin parçası olarak yaptığımız o kadar spritüel çalışmanın sonucunda değişimin olduğunu neden görmüyoruz? Aslında olan çok şey var. Her gün topluluklarımızda, bir kişi, aile ya da tüm grup için gerçekleşmiş mucizevi bir değişim ya da şifa hakkında öyküler duyuyoruz. Transfigürasyon uygulamasını sürdürenlein gönderdikleri, mucizevi şifalara ilişkin öyküleri toplamaya devam ediyorum. Fakat uygulamanıza devam etmeniz için size ilham verecek bir değişim, sizin için kişisel olarak ya da daha geniş boyutta olmuyor olabilir.

Pek çoğumuz mucizelerin neden kişisel olarak bizim için ya da yaşadığımız yer, şehir ya da ülke için gerçekleşmediğini merak etmeye başlıyor. Bunun bir cevabı yok. Ruhsal dünyada yalnızca birlik ve ışık var ve biz ilahi olana güvenebiliriz. Biçim dünyasında ise ışık ve karanlık var. Ve karanlık bizden acı, korku ve ruhun bizden ışımasına engel olan parçalarımızın gitmesine izin verdiğimiz inisiyasyonların içine, Alt Dünyanın derinliklerine dalmamızı gerektirir. Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life (Işıkla Yürümek) adlı kitabımda anlattığım gibi bu süreç parçalanma, aydınlanma, yeniden biraraya gelme, yeniden yapılanma ve yeniden oluşmayı içerir.

İnisiyenin Aşağı Dünyanın karanlık alemlerine çağırıldığı yolculuğu çağlar boyunca anlatılagelen dönüştürücü mitlerin, destanların ve öykülerin özünü oluşturur. Bunlarda kişi bölünme ve parçalanmadan sonra yaşamın ışığına yeniden döner.

Kültürümüzde inisiyenin geçiş töreninin anlaşıldığı ve kahramanın yolculuğundan eve döndüğünde hoş karşılandığı bir modelimiz yok. Ve bu kişilere derin kriz ve hastalık sırasında meydana gelen değişimlerin sonrasında bu değişimleri entegre etmelerinde yardımcı olmamız için gerçekten ihtiyacımız olan bir model.

Eğer bu bir rüyaysa görünmez alemlerdeki yeni gerçekliği görünene örmek için sürdürdüğümüz çalışmamızın rüyayı neden değiştirmediğini merak etmeye başlamış olabilirsiniz. Ve inanıyorum ki yeniden doğuşun gerçekleşmesi için gerekli olan ölüm süreci henüz tamamlanmış değil. Fakat tüm kalbim ve hücrelerimle biliyorum ki güzelliği ve sağlığı yaşamlarımıza ve gezegenimize yeniden getirecek sağlam bir temel ve gerçeklik örgüsü inşa ediyoruz

Şu anda çok büyük bir teslimiyet, inanç ve azim gerekiyor.

Eğer umudunu kaybeden insanlardan biriyseniz, kişilik/ego düzeyinde hissettiklerinizi Kabul edin. Kaybettiğiniz şey için kendinize yas tutmak için izin verin. Ama her gün uyanmaya ve yaşamınız için, yaşamı destekleyen toprak, hava, su, ateş (güneş olarak) ve görünmeyen düzeylerde çalışan yardımcı ruhlara teşekkür edin.

Hem Dönüşüm Haberlerinde hem de kitaplarımda pek çok uygulama paylaştım. Paylaştıklarım basit uygulamalar. Bunların içinden sözcüklerinizi, düşüncelerinizi ve gündüz düşlerinizi yenilmişlik duygusundan ilhama dönüştürmenize yardımcı olan tek bir basit uygulamayı seçerek her gün yapmanız bile büyük birşey. Günde yalnızca tek bir uygulama bile kalkıp, rüyayı değiştirmek için azimle çalışmayı sürdüren diğer binlercesine katılmanıza yardımcı olacaktır.

Ve eğer yaşamın büyümek ve dönüşmenin bir yolu olarak size acıyı sunan dönemlerinden bireysel olarak etkileniyorsanız, içinize dönmek ve içinizi keşfetmek için zaman ayırın. Değişim için zorlamayın. İçinize yolculuk ederek ve ilahi ışık ve kusursuzluk olan gerçek doğanız ile birlikte olmakla güçlenmiş hissedeceksiniz. Çünkü size etkileyen dışsal olaylardan daha fazlasısınız. Aynı zamanda insan olarak bir büyüme yolunda deneyimler yaşayan ilahi ışıktan bir varlıksınız.

Ağustos ayında yaptığım bir sunumun açılışında yaptığım bir konuşmayı yaşamınız ve çalışmanıza ilham vermesi ümidiyle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 20 yıl once California’nın güneyinde büyük bir deprem olacağı öngörülüyordu. O zamanlar Santa Fe’de yaşıyordum. Herkes kaçmaya çalıştığı için pek çok insanın uçak bileti bulamadığını duymuştum.

Daha sonra Santa Fe’nin yerel bir gazetesinde Los Angeles’a giderek, orada bir yer seçerek oturup dua eden Tibetli rahiplerle ilgili çok kısa bir makale okudum. Diğer herkes kaçarken Los Angeles’a neden geldikleri sorulduğunda, güçlüklerin olduğu zamanlarda sorun olan yerden kaçmadıklarını, bunun yerine topluluk olarak biraraya gelerek sonucu değiştirebilmesi için sorunlu yere güç vermek için dua ettiklerini anlatmışlardı.

Bu beni daima etkilemiştir. Çünkü şu an pek çok zorlukla karşı karşıyayız. Ve değişim ve dönüşüm yaratmak için enerjilerimizi biraraya getirmemiz çok önemli. Ve aynı zamanda sonuca teslim olmak için egosal düzeyde çalışmamızı da yapmalıyız. Ve gelecekte böyle sorunların oluşmasını engellemek için de olağan eylemlerde de bulunmaya devam etmeliyiz.

Spritüel, duygusal/zihinsel ve fizikseli bu şekilde biraraya getirebiliriz.

İnsanlar daima topluluk içinde yaşamışlardır. Ve bu da topluluk üyelerinde topluluğun, Yeryüzü’nün ve yaşadıkları yerin sağlığını destekleyen eylem ve davranışlar içinde bulunmak ve bu şekilde sağlıklı yaşamak için sorumluluk duygusu yaratmıştır.

Toplumun evriliş biçimi nedeniyle insanlar çok izole. İnsanlar topluluk özlemi çekiyor ve bunu ne çok insanın bir topluluğa aidiyet hissi – yaşadıkları izole hayattan daha büyük birşeyin arayışıyla katılacak workshop ve konferanslar aramalarından görüyoruz.

Ve aynı zamanda toplulukta biraraya geldiğimizde, topluluğu onurlandırmak ve onun gücü ve sağlığını destekleyecek uygun davranışlarda bulunmak için içimizde derinlere uzanmalıyız.

Ve buna ek olarak, binlerce yıllık şamanik uygulamalardan biliyoruz ki insanlar topluluk halinde düşünce, hayal ve spritüel dualarını birleştirdiğinde, geometrik biçimde şifalandırıcı bir değişim meydana gelir.

Dolunay 27 Ekim’de. Haydi spritüel enerjilerimizi birleştirelim ve Yeryüzü ve tüm yaşam için koşulsuz sevgi duygularıyla dolalım. Kendi spritüel ışığınızla dolduğunuzu hissedin ve onun topluluğumuzun ilahi ışığı ile birlikte Yeryüzü’nün içi ve çevresinde ışımasına izin verin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Bizi taşıyacak büyük bir kişisel spritüel güce ve aynı zamanda da görünmeyen alemlerdeki şefkatli ruhların destek ve sevgisine sahip olduğumuzu bilerek, değişim dalgalarıyla seyredelim.

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

 

Transmutation News – August 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ağustos 2015

Yıllardır öğrettiğim ve yazdığım çalışmaların odak noktalarından bir tanesi transfigürasyon. Çünkü kendi ilahi ışığımızı ve Kaynağın ışığını deneyimlediğimiz zaman birlik ve bütünlüğü hissederiz. Ve bildiğiniz gibi, ışık ve sevgi fiziksel, duygusal ve spritüel alanda yaşadığımız tüm güçlükleri dönüştürebilecek güçlerdir. Koşulsuz sevgi ve ışığı yaymak tüm gezegeni dönüştürür

Yalnızca zihinsel boyutta çalışmak yerine koşulsuz sevgi, birlik ve ilahi ışık hakkında hücresel bir anlayışa ulaşmak için ihtiyacınız olan şamanik yolculuk ya da meditasyon çalışmalarını yapmanız için sizi uzun zamandır teşvik ediyorum. Çünkü bunları kendimizin bir parçası olarak deneyimlemediğimiz zaman, sevgi ve ışığın kuvveti gerçek bir şifa yaratacak biçimde bizden ışıyamaz.

Yakın zamanda yaptığım bir yolculukta içsel bahçeme götürüldüm. Sizleri içsel dünyanızı deneyimlemeniz ve güzel ve sağlıklı bir bahçeyi yetiştirir gibi ona bakmanız için yönlendiriyordum. Toprağınızın yapısını ve kalitesini nasıl koktuğu ve dokunduğunuzda nasıl hissettiğinizi incelemeniz için size yönlendirdim. Sizleri, kişisel ve hep birlikte düşleyerek yarattığımız kolektif rüyaya düşünceleriniz, sözcükleriniz ve hayallerinizden oluşan hangi tohumları ektiğiniz ile ilgili olarak özenli olmak için teşvik ettim.

Yolculuğumda, içsel bahçemin toprağının ve Yeryüzü’nün kalp atışıyla bağlantı kurmaya yönlendirildim. Ve daha sonra yardımcı ruhum Isis beni çalışmamı derinleştirmem için teşvik etti. Isis yazılarım ve eğitimlerimde insanları kendi kalp atışlarını Yeryüzü’nünkü ile bağlamaya davet ettiğimi onayladı.

Fakat Isis, kendi yaşamımda ve bu yazıyı okuyan veya duyan çoğu kişinin, bunu rasyonel düzeyde düşünmeye eğilimi olduğunu söyledi. Çünkü kendi kalp atışını Yeryüzü’nün kalp atımına bağlamak kulağa çok güzel ve şifalandırıcı geliyor. Fakat bağlantının yeniden oluşması ve şifa için bunun zihinsel bir kavram yerine hücresel bir deneyim olması gerekir.

Isis, ben kendi kalp atışımı Yeryüzü’nünkine bağladığımda bunu bir şekilde yüzysel bir düzeyden yaptığımı söyleyerek devam etti. Bunun nedenini de Kaynak’ın ebedi olduğu gibi, Yeryüzü’nün de kadim bir varlık olması ile açıkladı.

Yeryüzü’nün 4.6 milyar yaşında olduğuna inanılıyor. Ayrıca evrenin de yaklaşık 14 milyar yaşında olduğuna inanılıyor. Yolculuğumda Isis, bana kalp atışımı şimdiki zamanda hissettiğimi canlandırdığım Yeryüzü’ne değil ama Yeryüzü’nün başlangıcındaki kalp atışına bağlamamı söyledi.

Ve sonrasında da, ancak Yeryüzü’nün başlangıcındaki kalp atışı ile bağlantı kurduğumuz zaman yaşama arzusu ve iradesi yayan bu kadim enerji ve kuvvet ile bağlantısı olan herşeyin de bağlantılı olduğu yaşam ağı ile bağlantımızı gerçekten deneyimleyebileceğimizi söyledi. Kadim ve çok kuvvetli olan enerji ile bağlantı kurabileceğimizi ve bunun bize bireysel yaşamlarımızda ve yaşadığımız değişim zamanlarında rehberlik etmeyi bilen kendi ilksel bilgeliğimizle bağlantıya geçireceğini söyledi.

Ve yakın zamanda soru sormayı bırakıp yalnızca dinlememiz gerektiği hakkında da yazdım. Çünkü bu ilksel kuvvetin, eğer dinlemeyi bilirsek, bizimle paylaşacağı derin bir bilgeliğe sahip. Ve bu ilksel kuvvet Yeryüzü’ndeki tüm yaşama hayatta kalmak için rehberlik ediyor.

Ağustos ayında içsel bahçenize/dünyanıza seyahat edin ve derin ve zengin bir içsel bahçeyi yetiştirme çalışmalarınıza devam edin. Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başladıysanız “Huffington Post Links”e tıklayın ve “Zengin bir İçsel Bahçeyi Nasıl Yetiştirmeli” başlıklı makalemi okuyun.

İçsel bahçenizi inceleyin ve toprağı beslemek ve düşünceleriniz, sözcükleriniz ve hayalleriniz ile ektiğiniz tohumlar konusunda bilinçli olma kararlığınızı yerine getirdiğinizden emin olun.


Ve bahçenizde biraz zaman geçirdikten sonra toprağın üzerine yatın. Ve kalp atışınızın önce Yeryüzü’nün şimdiki kalp atışı olduğunu hissettiğiniz şeyle bağlantı kurmasına izin verin. Fakat daha derine gitmeyi sürdürün. Niyetinizle, Yeryüzü’nün oluştuğu sıradaki kadim ve ilksel kalp atışıyla bağlantı kurmayı isteyin.

Ve Yeryüzü’nün ilksel kalp atışıyla bağlantınızı hissettiğinizde, kendi ilksel kalp atışınızla bağlantı kurun. Çünkü zamanın başlangıcından beri yaşamla bağlantılısınız.

Bu kadim yaşam niteliğinin sizdeki ve Yeryüzü’ndeki nabzını hissedin. Sizinle paylaşılan bu derin bilgeliği dinlemek, hissetmek için kendinizi açmak için izin verin

Yeryüzü’nden doğdunuz. Canlı ve nefes alan 4,6 milyar yaşındaki bir organizma ile bağlantılı ve onunla birsiniz. Bu bakış açınızı nasıl değiştiriyor?

Bu süreç elbette tek seferlik bir yolculuk ya da meditasyon değil. Bu düzenli olarak sürmeniz gereken bir egzersiz.

Ayrıca fiziksel olarak toprağa uzanarak da aynı şeyi yapabilirsiniz. Toprağa uzanmak ve Yeryüzü’nün kalp atışı ve şifası na tümüyle bağlanmak her zaman harikadır. Fakat şimdiki zamanın ötesine geçin ve Yeryüzü’nün kadim ve ilksel kalp atışıyla bağlantı kurun.

Bunu yaparken nasıl farklı hissettiğinizi ve değiştiğinizi hissedin. Ve tüm duyularınızdan ulaşan ve bu zamanda gezegene hizmet etmek için size yaşamınızda rehberlik edecek mesajları dinlemeye devam edin.

Dolunay 29 Ağustos’ta. Transfigüre olun ve Kaynak ve kendi ilahi ışığınızla birliği deneyimleyin. Ve aynı zamanda bir bedeniniz de olduğu için, kalp atışınızı Yeryüzü’nün ilksel kalp atışına bağlayın. Ve hep birlikte yaşama olan sevgimizde biraraya gelelim ve tüm yaşamın ve Yeryüzü’nün ışığını beslemek için koşulsuz sevgi ve ışığımızı yayalım. Bunu Yeryüzü’nün kadimliği ile birleştiğinizde yapın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

 

Transmutation News – July 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Temmuz 2015

İskoçya’daki harika bir maceradan yeni döndüm. Yönettiğim eğitim, çalıştığım muhteşem grup ve bulunmuş olduğum yerce beslenmiş hissediyorum.

Toplulukla çalışmak bizi besler. Bir grupla fiziksel olarak birarada ya da telekonferans yoluyla sanal olarak çalışmanın bana esin ve umut verdiğini ve beslediğini hissediyorum.

Eşim Woods bana savaştan dönenlerle ilgili okuduğu bir makaleden bahsetti. Bazıları için geri dönüş deneyiminin en zor bölümü ve travma sonrası streslerini besleyen şey son derece derin bağlar kurdukları diğer askerlerden oluşan topluluktan ayrılmış olmak. İçinde bulundukları toplululuğun derinliğinden sonra izole edilmiş hissettikleri bir yere dönmek derin duygusal sorunlara yol açıyor.

Günümüzde dünyada olup bitenler bizi topluluk yaratmaya sevkediyor. Bir felaket sonucunda yıkılan ev ve iş yerlerinin yeniden yapımına yardım edenler, bir araya gelen yerel topluluklar. Zor zamanları atlatmak için birbirlerine yardım edebilecek olanlar, yerel topluluklarda bir araya gelen insanlardır.

Elbette ele almamız gereken konu, topluluk olarak bir araya gelip derin bağlar yaratmak için neden bir felaketin meydana gelmesini beklediğimiz. Topluluk içinde her düzeyde birbirimizi beslemen zamanı geldi. Yıllardır sizleri, uyguladığınız spritüel çalışmanın bir bölümünü yerel topluluklarınızla paylaşmanız için teşvik ettim. Çünkü birlikte yaptığımız spritüel çalışma farklı dini inançların ötesinde. Çalıştığımız spritüel uygulamalar, sözcükler ve kavramların ötesinde tüm insanların kalbine ve ruhuna dokunan uygulamalar.


İskoçya’dayken bu ayın yazısında paylaşmak istediğim birkaç konuyu düşünmek için zamanım oldu. Bildiğiniz gibi, odaklanmış kalmamız için hepimizi sürekli cesaretlendiriyorum. Odak, öğrettiğim çalışmanın temel ilkelerinden biri. Fakat hayattaki her şeyde olduğu gibi çalıştığımız her uygulama ve ilkede de dengenin sağlanması gerekiyor.

Eşim Woods ile birlikte Britanya’nın en yüksek dağı olan Ben Nevis’te yürüyüş yapıyorduk. İskoçya’da bulunduğumuz hemen her gün yağışlı ve soğuktu. Yağmuru ve soğuğu sevdiğim için böyle bir hava beni çok heyecanlandırmıştı. Yürüyüş yaptığımız gün hava açık ve güneşli günlerden biriydi ve yürüyüş yapmak için benim için bile kusursuz bir gündü.

Ben Nevis’in patikalarından birini hedef gözetmeden tırmanıyorduk. Ben Nevis, dağcılık açısından popüler noktalardan biri. Ve biz oradayken zirvede kar ve buz olması nedeniyle tırmanmanın da zor olduğu zamanlardan biriydi. Patikadaki yavaş yürüyüş sırasında zirveden aşağı inen grupları görebildik. Bazıları aşağı ışıl ışıl gülümsemelerle ve neşeli adımlarla iniyordu. Fakat gördüğümüz insanların çoğu gerçekten perişandı. Evet, zirveye ulaşmışlardı ama yolculuktan keyif almamışlardı.

Odaklanma üzerine düşünmeye başladım. Çünkü hayat yolunda yürürken ve spritüel çalışmamızı sürdürürken odağımızı korumamız gerekli. Fakat nihai bir hedefe odaklanmak tükenmişlik duygusu getirdiği ve yaşama sevincini alıp götürdüğünde, bir dengesizlik oluşur. Ve ne zaman dengesizlik olsa bir tür hastalık oluşur.

Bu aynı zamanda ruhsal yolculuğumuzu sürdürme biçimimiz için de geçerli olabilir. Çünkü başarılı bir spritüel uygulama için temel ilkelerden biri odağını sürdürmektir. Fakat dişlerinizi sıkıyorsanız ve yolculuğu zorluyorsanız o zaman geriye doğru bir adım atmanın ve gözden geçirmenin zamanı gelmiş demektir.

Çünkü odağımızı korumak ve rahat bir tavra sahip olmak arasında dengeyi bulmak zorundayız. Bu hepimiz için önemli.

Bu Temmuz ayı boyunca biraz zaman ayırarak, spritüel çalışmanızda “çok fala” çabaladığınız yerleri düşünün ve kendinizi bir amaca ulaşmak için zorlamadan nereye odaklanmanız gerektiğine bakın.


Bunların yanında kendi işimin odağının ne olduğunu hissettiğim hakkında derinlemesine düşünmek için zamanım da oldu. Ve Soul Retrieval: Mending the Fragmented Self (Kayıp Ruhları Geri Döndürmek: Parçalanmış Benliği Onarmak) adlı kitabımdan sonra yazdığım tüm kitaplar ve oluşturduğum CD programları ile insanlara spritüel bakımdan kendine yeterliliği öğrettiğimi fark ettim.

Pek çoğumuz başka birinin bizim için “işi “ yapmasını istiyoruz. Fakat gerçekte kendi spritüel uygulamanızın gücüne güvendiğinizde büyür ve yaşamayı dilediğiniz hayatı yaratmayı öğrenirsiniz.

Spritüel bakımdan kendine yeterliliğin bu değişim zamanında hepimizin büyümesine yardımcı olacak bir şey olduğunu güçlü biçimde hissediyorum.

Kendi spritüel uygulamanıza, içsel bilgeliğinize ve kendi yardımcı ruhlarınızın yardımına ne kadar güvendiğinizi derinlemesine düşünmek için de biraz zaman ayırabilirsiniz.

Evet, hepimizin kimi zaman diğerlerinin yardımını istememiz gerekiyor. Ama yaşamda büyümenin ve gelişmenin anahtarı kendi spritüel çalışma ve rehberliğimize güvenmektir.


Dolunay Temmuz’un 2 si ve 31 inde. Haydi birbirini sevgi ve destekle kucaklayan sanal bir topluluk olarak bir araya gelelim. Gündelik düşünce ve kaygılarınızdan uzaklaşmak için gereken hazırlık çalışmanızı yapın. İçimizdeki yıldız ışığına, gün ışığına, ilahi ışığa yolculuk yapalım ve ışıyalım. Kolektif ışığımızın huzmeleri gezegeni ve tüm yaşamı sevgiyle kucaklasın.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin yönergeleri için lütfen anasaydadan “İnsanlardan Oluan bir Işık Ağı Yaratmak” yazısını okuyun.

Avusturya’da yaşayan Eva’dan bize esin verecek bir öykü (Eva harika bir Şamanizm ve Yeryüzü için Şifa öğretmenidir):

“Yeryüzü için Şifa çalışması hayatımı nasıl değiştirdi:

İlk Medicine for the Earth (Yeryüzü için Şifa) atölye çalışmasına katıldığım sırada yaşamımda hala bir umutsuzluk ve kafa karışıklığı dönemi içindeydim. Çocuğum bir kalp ameliyatı geçirmişti ve çok acı çekmişti, iki kere işimi kaybetmiştim ve pek çok ilişkim de sona ermişti. Hayatımda bir yön, yardım, şifa, umut ve anlam bulmaya çalışıyordum. Eski dağılmış yaşamımda dogmatik ve deneysel bir bilim insanı, entellketüel bir kişi ve psikologdum ama öğrenmiş olduğum hiçbir şey bana yardımcı olmuyordu. Pek çok tuhaf rastlantı beni “çılgınca şeyleri” aramaya itti ve kendimi şamanizmin içinde, Sandra’nın kitaplarını okurken, Sandra’nın atölye çalışmalarına katılırken ve sonunda yaşadığım yer olan Salzburg’un yakınında Sandra’nın Medicine for the Earth (Yeryüzü için şifa) atölye çalışmasında buldum.

Su seremonisini yaptık ve amonyum hidroksit ekleyerek pH değerini 11.5’e getirdiğimiz suyun karşısında transfigüre olduk. Transfigüre olduk ve suyun pH değeri 10.5’e indi. Ve sonra grup (yaklaşık 70 kişilik bir çember) yeniden yapıp yapamayacağımızı sordu. Ve yeniden yaptık. Ve pH değeri neredeyse normale döndü. Gözyaşlarımı tutamadım ve o anı hayatım boyunca unutmayacağım. Son derece fiziksel biçimde bir mucize gerçekleşmişti ve ben de bunun bir parçasıydım. Aynı anda hem kişisel hem de küresel sıkıntı dönemlerinde kaybetmemeye çalıştığım, çocukluğuma, gençliğime ve sonrasına ait tüm umutlar yerine gelmişti. Bir mucizenin parçasıydım ve her şey ŞİMDİ gözlerimin önünde kendi şehrimin suyuyla ve çok uzaklardan imkansızın yaratımla olan bağlantı, içimizdeki ışık, paylaştığımız ışık ile mümkün olabileceğini bana kanıtlamak ve öğretmek için gelen bir öğretmenle gerçekleşmişti. O anda, tüm kalbimle bir Yeryüzü için Şifa öğretmeni olmayı istedim çünkü bu bilgeliğin dünyayı değiştirdiğini biliyordum.

O an bir kadın, bir anne, bir bilim insanı, bir siyasi ve sosyal çalışan olarak da kökten bir değişim yaşadım. Sonuçta, bu deneyim bir daha asla pes etmeyeceğim, umudumu kaybetmeyeceğim ve ister çevresel, ister siyasal, sosyal ya da kişisel yönlerden mümkün olarak tanımladığım şeylere sınır koyamayacağım anlamına geliyordu. Karanlıkta bile daima ışığı bulacağımı ve bunu diğerleriyle paylaşmayı umut ediyorum. Topluluğumda daima yararlı olacağımı ve diğerlerine esin olmayı umut ediyorum. Güzel kızım için daima mutlu bir anne ve torunlarım için iyi bir ata olmayı umut ediyorum.

O sudan bir yudum içip içemeyeceğimi sordum. Böylece bu anı hücrelerimde yaşam boyu taşıyabilecektim ama çılgınca olsa da kendimden şüphe duydum, belki de yarın şüphelerimle mucizeyi mahvedecek nedenler bulacaktım. Birkaç dakika öncesine dek 11.5 olan pH düzeyiyle halıda bir delik açabilecek olan suya parmağımı sokmak için izin aldım ve bir damlasına ağzıma götürdüm. Tadı temizlik maddesini andırıyor olsa bile beni yakmadı.

Birkaç yıldan bu yana Yeryüzü için şifa öğretmeniyim ve öğrenme sürecim asla sonlanmıyor. Spritüelliği “kanıtlamak” için zehir kullanmayı bıraktım ama hala transfigürasyon seremonisinden önce ve sonra sudaki bazı parametreleri “ölçmek” için hala akvaryum şeritleri kullanıyorum. Öğrencilerim bilimsel yanımı tamamen rafa kaldıramayacağımı biliyorlar ve çoğu da halime gülüyor. Yine de sıklıkla, hatta hemen her seferinde farklı parametrelerdeki değişimleri gözlemliyoruz.

Odadaki su örneği değişiyor ve benim gizlediğim örnek değişmiyordu. Bir gün okyanus ötesi bitki deneyi hakkında düşündüm ve bitkinin okyanus ötesi transfigürasyon deneyine nasıl tepki verdiğini ve benim garaja sakladığım su örneğinin tepki vermemesinin ne denli tuhaf olduğunu sorguladım. (Sandra’nın notu: Eva’nın anlattığını anlamak için ana sayfadan GDV kamera sonuçları altında “uzaktan bitki deneyi sonuçlarına” bakınız)

Bu düşüncelerimi çemberdekilerle paylaştım ve…o andan itibaren dışarıda sakladığım su örneği değişti ama daha da kötüsü oldu ve içerideki su örneğinde değişim olmadı. Gruplarımdakiler, su ile birleşmeyi öğretirken aynı anda onu anlama girişimlerimle gitgide daha çok eğlenmeye başladı. Hala “ölçüm” yapıyorum ve bunu yalnızca eğlenmek için yapıyorum çünkü su ruhunun benimle derslerde nasıl oynadığını görmek beni heyecanlandırıyor. Ganj nehri, Atitlan gölü, Rio Grande ve diğer yerlerden getirdiğim su örnekleri için dua ediyoruz ve sonra onları geldikleri yere geri götürebilecek birini bulduğumuzda geri gönderiyoruz. Biliyoruz ki, burada yaşadığımız Avrupa’nın kalbindeki küçük ülkenin bir bölgesindeki bizlerin çemberindeki dualar tüm yaşama hizmet etmek için katkıda bulunabilir. Hala attığım her adımı ve aldığım her nefesi, 17 yıl önceki başlangıçta konulan tüm tıbbi tanıların aksine hala sağlıklı ve bilge olan çocuğuma adamayı sürdürüyorum. Ne zaman suya dokunsam ya da su içsem, bana öğrettiği mucizeleri hatırlayarak bilinçli ve şükür içinde olmaya çalışıyorum.”

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserrved.

 

Transmutation News – June 2015 – Turkish

Haziran 2015 Dönüşüm Haberleri

Mayıs ayı Dönüşüm Haberlerini Nepal’deki deprem ve Baltimore’daki olaylardan önce yazmıştım. Spiritüel çalışmanızı yaptığınıza ve bunlardan etkilenmiş olan yerler, insanlar ve doğa varlıklarına ışığınızı yaydığınıza inanıyorum. Spiritüel çalışmamızda odağımızı muhafaza etmek çok önemli!

İnsanları güçlüklerle dolu olayların içinde seyrettiğimizde onlara acıma noktasına geçmek çok kolay. Ve çalışmamızın en önemli anahtarı diğerlerine zayıflık ve acıma yerine kuvvet yansıtmak. Ve diğer bir anahtar da farklı olaylardan etkilenen herkesi ve her şeyi ışık içinde görecek biçimde algımızı değiştirmek. Farkındalığı değiştirmenin ve gerçek şifa sağlamanın anahtarı bu.

Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki insanlar ve canlı varlıkların güçlüklerle karşı karşıya olduğunu hatırlamak da çok önemli. Bunların hepsi medyada yer almıyor. Dünyamızın yapısının çözüldüğü bir zamandayız. İnsanların birbirlerine, tüm yaşama ve Yeryüzü’ne karşı davranışları onurdan, saygıdan, tüm yaşamın değerli olduğu ve tüm canlıların yaşam ağına katkısı olduğu anlayışından uzak.

Bildiğimiz yaşam tarzı çözülmeye ve dağılmaya devam ettikçe güçlükleri görmeyi sürdüreceğiz. Fakat bizim için anahtar, ümidimizi kaybetmemek ve hem kendi bilincimizi hem de topluluklarımızdaki insanların bilinçlerini yükseltmek için spritüel çalışmamızı yapmayı sürdürmek. Yalnızca acı ve kederi gören egonun gözleri yerine ruhun gözleriyle bakmayı sürdürmeliyiz. Olağan gözlerimizle görebildiklerimizin ötesinde meydana gelen pek çok şey var. Ve spritüel çalışmamıza odaklanarak, her şeyin mümkün olduğu yeni bir bakış açısıyla görmeyi öğreneceğiz.

Geçen ay İsis ile birleşerek çalıştığım grupla onun bilgelik ve şifasını paylaşma olanağı buldum.

İsis’in mesajlarından bazıları yalnızca çalıştığım grup için değildi ve onları sizlerle de paylaşmak isterim.

İsis, güçlü bir biçimde, dünyada ya da yaşamınızda sizi tetikleyen bir şey olduğunda kendinize dönmenizi ve kendi kendinize “seni seviyorum” cümlesini tekrarlamanızı söyledi. Kendinize daha çok sevgi gösterdiğinizde çevrenizdeki dünya da daha çok değişir.

Isis’in paylaştığı diğer öğretilerden biri de insanoğlunun doğayı kontrol ve manipüle etmeye ve tanımlamaya çalışmış olduğu. İsis, nasıl yardımcı olabileceğimiz ve hizmet edebileceğimiz ile ilgili sorular sormamızın kontrolün bir çeşidi olduğunu paylaştı. Çünkü bu soruların yapılandırılmış, biçim verilmiş cevaplara yönlendirdiğini ve sormanın da alınan cevapları kontrol etmeye çalışmanın bir biçimi olduğunu paylaştı. Bazılarınız için, nasıl yardım edebileceğinize dair sorular sormanın kontrolün bir biçimi olduğunu anlamanın zor olduğunu biliyorum. Bu üstü kapalı, ince bir kontrol biçimi. Fakat bu oturup üzerinde düşünmek için ilginç bir konu.


İsis, şamanik yolculuk ve meditasyonlarınızda soru sormayı bırakmanın zamanı geldiğini söyledi. Fakat Yeryüzü’nün gerçekte paylaşmak istediği şeyi duyabilmek için derin dinlemenin ve “olmanın” da zamanı geldiğini söyledi. Çünkü yardımcı ruhlarımız ve Yeryüzü’nün gerçekten paylaşmaları gerekenleri dinlemek yerine cevaplarını istediğimiz sorular soruyoruz.

Ve İsis bunların yanında, parçalanan ve dağılan yapılardan yeni ve sağlıklı yapılar yaratamayacağınızı da hatırlattı. İsis, yaşamı sağlıklı biçimde destekleyen yeni formlar yaratabilmek için biçimin olmadığı aleme geri dönmemiz gerektiğini söyledi. Bunun anlamı, rüya görme çalışmamıza biçim dünyasının ötesine geçerek odaklanmak ve yaşamak ve olmak için yeni biçimler düşlemek. Rüyayı değiştirmemizin yolu bu.

Lütfen bu ay İsis’in paylaştığı bu bilgeliğe odaklanmak için zaman ayırın. Şimdi kendimizi çalışmamıza vermemizin ve spritüel çalışmamıza ve gezegende oluşabilecek ve meydana gelecek olumlu değişim ve gelişim olanaklarına koyduğumuz sınırları aşmanın zamanıdır Yeryüzü ve yardımcı ruhlarla birlikte ortaklaşa çalışıyoruz. Yalnızca yeni algılara ve çalışmanın yeni yollarına açık olmamız gerekiyor.

Dolunay 2 Haziran’da. Dolunay, tüm yaşam için güzel bir rüyanın var olması için odaklanma becerimizi güçlendiriyor. Kendimizi çalışmamıza gerçekten vermemiz gerekiyor. Dolunayın spritüel çalışmanızı ve uygulamalarınızı güçlendirmesine izin verin.

Haydi, küresel bir topluluk olarak insanlardan oluşan bir ışık ağı yaratmak için bir araya gelelim. Hazırlık çalışmanızı yapın ki ruh için içi boş bir kemik haline gelebilesiniz. İçinize yolculuk yaparak, bedeninizden öte ruh olan kimliğinize gidin. Parlayan ilahi bir ışıksınız. Dünyada bir ışık olun. Gezegeni ve tüm yaşamı ışık olarak ve ilahi mükemmelliği içinde algılayın. Haydi içsel ilahi ışıklarımızı, içsel gün ışığımızı birleştirerek Yeryüzü’nde bir ışık ağı örmeyi sürdürelim.

Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başlayanlar lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Yine yeni bir mevsime giriyoruz. 21 Haziran’da gün dönümünü kutlayacağız. Kuzey Yarıküre’de yazı ve Güney Yarıküre’de kışı karşılayacağız. Doğada ve yaşamlarımızda yeni bir döngü başlıyor.

Mevsim değiştiğinde Yeryüzü, değişim ile birlikte akmak ve ahenk içinde olmamız için içsel döngümüzü nasıl değiştirmemiz gerektiğinin bilgisini bizimle paylaşır. Bu, İsis’in mesajını hayatınızla bütünleştirmek için güçlü bir zaman. Elementlerle birlikte olmak için zaman ayırın. Toprağa uzanın ya da ayaklarınızla basın. Rüzgârları dinleyin. Yaşadığınız yerdeki su ile birleşin. Güneşin gücünü içinize çekin. Yalnızca olun ve bedeninizin doğayla uyumlaşmasına izin verin. Doğayla bağlantılı değilsiniz. Doğa sizsiniz. Yeryüzü’ne neye ihtiyacı olduğunu sormayın, yalnızca Yeryüzü’nün sizinle paylaşmak istediği rehberliğe kulak verin.

Ve İsis ayrıca eski formlardan yeni formlar yaratamayacağımızı da paylaştı. Rüya görme çalışmamızın güçlü olabilmesi için formsuzluğun alanına yolculuk yapmamız ve tüm duyularımızı kullanarak yeni formlar ve doğması için yeni düşler yaratmaya başlayabiliriz. Çalışmanızı yapın. Şamanik kültürlerde, tüm yaşam için iyi bir düş düşlemek topluluğun üyesinin sorumluluğu idi. Bir rüyacı olun.

Gün dönümünü kutladığımız bu güçlü zamanda, kendiniz, tüm yaşam ve Yeryüzü için güzel bir düş düşleyin.

Haydi, hep birlikte topluluğumuzdaki herkese sevinçli bir gündönümü dilemek için bir araya gelelim‼

Topluluğumuzdan esin verici öyküler:

Aşağıda Kevin’in bize esin vermesi için paylaştığı öyküsü var:

“Almak ve vermek gündelik varoluşumun bir parçası olmasına rağmen bazen kendimi unutuyorum. Bu yüzden günüm olumsuz geçebiliyor. Günümün olumlu olması için yapmam gereken tek şey köpeğimle birlikte uzun bir koşuya çıkmak. Doğayı ve doğadaki hayvanları gözlemleyerek aydınlatıcı pek çok şey öğreniyorum. Gününüz ışıkla dolsun”

Aşağıda Sylvia’dan harika bir paylaşım var:

“Doğayı daima sevdim. Bunun nedeni belki de küçük bir kızken babamla birlikte balığa çıkmamız, ormanda ahşap bir kulübede kalmamız ve canım çektiğince gölde kürek çekmemdir. Doğa beni dengeler ve öğretmenlerimden biridir.

Geçtiğimiz iki yılda zamanımı nerede ve nasıl geçirdiğim ve inandığım şeylerin ne olduğu gibi, her şeyi gözden geçirmemi gerektiren bir dönemden geçtim. Bir noktada fotoğraf makinemi elime aldım ve doğada olduğum sırada karşıma çıkanları fotoğraflamaya başladım. Benim için bu bağlantının en saf haliydi. Ruhla bağlantı kurmak ve rüzgâr, güneş, toprağın ve suyun biçimleri şeklinde doğadaki elementleri deneyimlemek için bir fırsattı. Yalnızca ben ve ruh vardık.

Gün doğumları ve batımlarının daima değişen güzelliğini huşu içinde seyrettim. Ve kısa zaman içinde ruhun beni armağanlara boğduğu ortaya çıktı – bulutlar nesneler ve resimler oluşturuyor, güneş ve bulutlar sıklıkla kilometrelerce uzayan ışık huzmelerinin görüntüleriyle bana armağan oluyordu. Bu bağlantı gerçekti ve ilginç olan da şuydu ki gün doğumu ya da batımı yaklaştığında gökyüzünün nasıl bir biçim alacağına dair tüm tahminlerim daima yanlıştı. Bana şimdide var olmak öğretildi ve gün doğumları ve batımlarının güzelliği ile her şeyin içindeki güzelliği takdir edişim derinleşti.

Doğa ile bu bağlantım benim en değerli spritüel uygulamam haline geldi ve adeta ruh fotoğraf lensinin yakalaması için bir ressam gibi resimler sunuyormuşçasına, fotoğraflarımın da farklı bir niteliği var. Bu zamanlar benim için, yeni olasılıklarla dolu bir günü karşılamak ve biten günün adından ardından şükranlarımı sunma haline geldi. Doğanın ışıklarının güzelliğiyle fiziksel olarak yıkandığımı hissettiğim zamanlar oluyor. Bu sürekli derinleşen bir bağlantı ve bu dünyada bombardımanına tutulduğumuz olumsuzluktan ağır basıyor.”

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

 

Transmutation News – May 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Mayıs, 2015

Hepimiz spiritüel çalışmanın gücünü biliyoruz. Ve bunun için kanıta ihtiyacımız da yok. Bilmemiz gerekn tek şey şamanizmin onbinlerce yıldan bu yana varlığını sürdürdüğü olgusu. Çünkü şifalardan alınan sonuçların gücü, çalışmayı canlı tutuyor ve besliyor.

Batıda şamanizmin yeniden canlanması nedeniyle şamanik çalışmaları keşfetmek için ilgi duyan pek çok kişi, sonuçları öğrenmenin görünmeyen alemlere açılmalarında onlara yardımcı olduğunu görüyor. Bildiğimiz gibi batı dünyasındaki pek çok kişi, sosyal şartlandırmaya bağlı olarak, çocukluğumuzda bağlantıda olduğumuz ruhun görünmeyen dünyasına açılan kapıları kapatıyor. Günümüzde insanlar, yaşamlarında anlam ve sağlık ve esenliklerini artırmanın yollarını aradıkları için, kendilerini şamanizm uygulaması ile çalışma olasılığına açıyorlar. Fakat pek çoğu, yardımcı ruhların dünyasının varolmadığına şartlandırıldıklarından dolayı, hala tereddüt hissediyorlar. Beynimiz tüm enerjimizi elle tutulabilir alemlere ve toplumun kurallarına uymaya odaklamamız için yıkanmış. Ne üzücü ki, insanları kendi spiritüel rehberlikleri ile bağlantıya geçmelerinde destekleyerek toplumu güçlendirebilir ve bütünün kolektif gücüne eklemesine yardım edebilirdik. İnsanların bu anlayışa şimdi uyanıor olmaları ise iyi haber.

Yeryüzü için Şifa’yı öğretmeye başladığımdan bu yana, transfigürasyon uygulamasının bireysel ve gezegensel boyuttaki şifa gücünü gösterebilmek için gruplarımla birlikte çeşitli deneyler yürüttüm. Medicine for the Earth: How to Transform Personal and Environmental Toxins “Yeryüzü için Şifa: Kişisel ve Çevresel Toksinleri Nasıl Dönüştürmeli) adlı kitabımda başlangıçtaki deneylerimiz hakkında yazmıştım. İlk deneylerimizde iyonu alınmış suya amonyum hidroksit ekleyerek ve pH değerindeki farklılığı izleyerek çalıştık.

Daha sonra Konstantin Korotkov tarafından geliştirilmiş olan GDV kamerasıyla çalışmaya geçtik. GDV kamerası, kamera camının üzerine yerleştirilen kişi ya da nesnelerdeki foton ve elektron emisyonlarının uyarımını kaydediyor. Yazılımı, bu verileri kişilerde çakralar ve aura alanlarını ve nesnelerden yayılan enerjileri gösterecek biçimde işleyebiliyor.

Sylvia Edwards, atölyelerimde uyguladığımız transfigürasyon çalışmasının sonuçlarını ölçmek için GDV kamerasıyla çalışıyor. Bu atölyelerde gerçekleşen pek çok mucizevi şifaya tanık olduk. Ve bu aynı zamanda, önce ve sonra fotoğraflarına sahip olmamızı ve böylece çalışmanın gücünü insanlara göstermemiz için muhteşem bir yol sağladı.

Transfigürasyon çalışması ile ilgili olarak, bu çalışmada hiçbir şifa enerjisinin gönderilmediğini hatırlatmak istiyorum. Bizler uygulamacılar olarak ilahi ışığımıza –bedenimiz ve tenimizin ötesindeki benliğimize, dönüşürüz. Ve herkesi ve tüm maddeleri ilahi ışık ve ilahi mükemmelliklerine odaklanarak algılarız.

Transfigürasyon uygulaması, yaptıklarımız ile değil fakat varlığımız ve dönüştüğümüz kişi olarak değişim yaratma dişil prensibini kullanır.

Shift Network için yürüttüğüm bir telekonferans oturumunda Sylvia ile birlikte uzaktan bir transfigürasyonu kullandığımız bir deneyi tasarlamak için çalıştık.

Sylvia Colorado, Boulder’da bir otel odası kiraladı ve GDV kamerası kullanarak oraya gelen gönüllülerin aura alanlarını ölçtü. Ve test etmek için marketten çeşitli yiyecek maddeleri de aldı. Aldığı yiyeceklerin bazıları yüksek olasılıkla GDOlu içeriğe sahipti.
Daha sonra, dünyanın pek çok farklı yerinden telekonferans eğitimime katılan yüzlerce kişi transfigüre biçimde ve otel odasında bulunan kişi ve maddeleri ilahi ışık ve mükemmellik halinde algılayarak odaklandı. Yani yine şifa göndermedik. Yalnızca otel odasında bulunan her şeyi ilahi ışık olarak algıladık. Grubun elinde otelin adı, adresi ve oda numarası vardı.

Ben gruba transfigürasyon seremonisi için rehberlik yaptığım sırada Sylvia beni kulaklıkla dinliyordu. Otel odasında bulunan gönüllüler seremonide ne olup bittiğini bilmiyorlardı. Onlara yalnızca ışığı absorbe etmeleri söylenmişti. Sylvia seremoniden önce ve sonra, odada bulunan kişi ve maddelerin fotoğraflarını çekti.

gdv photo may 2015 1800x1200

Raporu okumak ve fotoğrafları görüntülemek için bağlantıyı tıklayınız https://www.sandraingerman.com/gdvcameraresults.html

ve sonra “Remote Transfiguration Experiment Report” (Uzaktan Transfigürasyon Sonuçlarına) tıklayın. Diğer atölyelerde de çekilmiş inanılmaz fotoğraflar mevcut.

Uluslar arası bir grupla birlikte uzaktan çalışmak son derece heyecan vericiydi. Bu hepimize çevre konularında transfigürasyon uygulamasını kullanarak çalışmak konusunda esin verdi ve umarım size de verir.

 

 

 

 

Llyn Roberts ile birlikte 2 Mayıs’ta çıkacak bir kitap hazırladık. Gerçekten güzel bir kitap ve başlığı da Speaking with Nature: Awakening to the Deep Wisdom of the Earth (Doğa ile konuşmak: Yeryüzünün Derin Bilgeliğine Uyanmak).

Bahsettiğimiz konulardan bir tanesi de batı dünyasının popüler kültüründe konu edilen doğal varlıklara ne denli odaklandığımız. Ağaçlar, bitkiler, kartallar, şahinler, ayılar, yunuslar, balinalar vs. Ve elbette kolektif tarafından fark edilne bu varlıkları seviyoruz.

Fakat doğa hakkında konuşmalarımızda bahsi geçmeyen ancak yaşam ağının canlılığı ve sağlığına katkıda bulunan pek çok diğer doğa varlığı da var: planktonlar, mikroplar, salyangozlar, solucanlar, sümüklüböcekler, vd.

Bu ay konuşmalarımızda bahsi geçen ve bahsi geçmeyen fakat tüm yaşamın sürekliliği ve sağlığı için gerekli olan tüm varlıkları fark etmek için dikkatli olabileceğimizi düşündüm. Popüler kültürde hakkında konuşulmayan bir doğa varlığını düşünün. Bir yolculuk ya da meditasyon yaparak onunla bağlantı kurun ve yaşam ağının sağlık ve esenliğine bulunduğu katkıya tanıklık edin. Bu varlığı onurlandırmak için kısa bir seremoni yapın.

Size ilham vermesi için aşağıda Doğa ile Konuşmak’tan bir seçki var:


Doğa ile Konuşmak – Seçki

Bölüm 6
Muz Sümüklüböceği ve Solucan
Muz Sümüklüböceği
Llyn

Sık ve nemli bir ormandaki yosunlu bir patikada yürüyüş yaptığınızı hayal edin. Oksijen ve negatif iyonla dolu, taze havayı soluyorsunuz. Yağmur ormanında bahar vakti. Herşey yeşil, her şey akıyor ve tomurcuklanıyor.

Yemyeşil ve sırılsıklam patikada sizinle yürüyormuş gibi görünen ama yavaşlığından dolayı hareket ettiğinden bile emin olamadığınız küçük ve tombul, kabuksuz sümüklüböceğe benzer bir yaratık var. Hoh Nehri Vadisinde birlikte yaşadığım sayısız doğa varlıklarının içinde, Muz Sümüklüböceğinin varlığı bereketli ve merak uyandırıcı.

Muz sümüklüböceğine neden bu isim verilmiş? Muz sümüklüböceğinin derisi sarı ve kahverengi benekleri var, aynı olgun bir muzun kabuğu gibi…

Muz sümüklüböceği yumuşak, etli ve narin. Kuzeni sümüklüböcek gibi onu koruyan bir kabuğu yok.

Muz sümüklüböceği bizim korunaksız kısmımızı mı yansıtıyor?

Kutsal dişi, incinebilir olmakta güç olduğunu bilir. Bu ufak varlığın tüylerimizi diken diken etmesinin nedeni saklayamadığımız ve reddedemediğimiz parçalarımızı ima ediyor olması mı? Kutsal dişinin tensel ve duyarlı veçheleri halen pek çoğumuzun sakladığı ve aynı zamanda da saklandığı bir şey…

Muz Sümüklüböceğinin şifasını nasıl onurlandırabilir, dokunsal topraksılığa yeniden dokunuruz? Bir yolu çimenlere uzanıp bulutları ve yıldızları seyreden, yaz yağmurlarında koşan ve ayak parmaklarının arasını çamurla dolduran küçük çocuklardan öğrenmek olabilir. Sağlıklı çocuklarda olan basit ve duyusal keşifler, beden ve Yeryüzü ile kalpten bir bağlantının işaretidir. Çocuklar bağlantılıdır…

Ruh ve beden ayrılmazdır. Ve gezegenimizin de bedeniyle bütünüz. Dokunmak kim olduğumuzun ve benliğimiz ve dünyayı tanımamızın ayrılmaz bir parçasıdır. Muz sümüklüböceği, birbirimizle ve Yeryüzü ile yeniden bağlantı kurmamızı önerir.

Muz sümüklüböcekleri, bitkilerin çözünmesi ve tohum ve sporların orman tabanına yayılması için çok önemli. Ve inanılmaz biçimde duyarlılar. Ona kötü niyetle yaklaşınca içine doğru kapanıyor ve ölü taklidi yapıyor ama yumuşak bir sesle konuştuğunuzda kafasını kaldırıp sizi görmek için çeviriyor. Muz sümüklüböcekleriyle sohbet etmek beni ağlatıyor.

Yeryüzünde sahip oldukları bedenlerinde mutlu görünen Sümüklüböcekler gibi toprağa güven ve hassasiyetle sarılabilseydik yaşam farklı bir biçim alırdı. Savunmasız Muz Sümüklüböceği derin dişil bilgeliğini bizimle paylaşıyor: “Tenseli ve küçük olanın gücünü anımsa.”

Uygulama
Muz Sümüklüböceği bilgeliği bize yeniden bağlantı kurmamızı ve küçük olanı güçlendirmemizi söyler.

Yaşamınızda şu anda olumlu etkiler yaratan küçük şeyleri düşünün. Bunları görün ve takdir edin. Küçük olana enerji verin.

Kalbinizi ve duyularınızı açın ve küçük şeylerin kendinizi nasıl canlı hissettirdiğini görün.

Küçük Muz Sümüklüböceğinin kim olduğunu, ne olduğunu ve dört bir yandaki kesilmiş ormanlarla dolu ölüm tarlalarına rağmen Yeryüzünü beslemeyi ve tohum atmayı sürdürdüğünü hatırlayın.

Mütevazi ve bilge Muz Sümüklüböceği bizi şuna teşvik ediyor: “Yalın ve bağlantıda kal. Sen ve ben, biz yeterliyiz.”

Solucan
Sandra

Bahçemizin bir bölümü fazlaca bir bitkisel hayatın yeşermesi için uygun değil. Bahçevanlarla pek çok görüşerek, bahçenin bu bölümünü incelemelerini istedik çünkü bu bölümün kimyasal yapısındaki bir değişim sonucunda, önceleri pek çok bitkinin gelişimini desteklerken sonrasında yalnızca en dirençlileri destekler hale geldiğini gördük. Sorun su ile ilgili olmanın ötesinde.


Bu alandaki toprağın mineraller ve susuzluk nedeniyle bu denli sertleşmesi nedeniyle tek çözümün bir solucan ordusu getirmekte olduğuna inanıyorum.

Solucanlar, tüp biçiminde, parçalı ve hermafroditler – her birey hem dişi hem de erkek organlarına sahip. Kör ve sağırlar fakat derileri toprağın tadabilecekleri ve ışığı ve karanlığı algılayabilecekleri hücrelerle kaplı. Solucanlar toprakta yaşar ve farklı seviyelerde yuvalar açtıkları için doğal olarak bitkilerin gelişimi için gerekli oksijenin toprağa girmesini sağlarlar. Yaprakları, yiyecek atıklarını ve ayrıştırabilecekleri her şeyi alır ve gübreye dönüştürürler.Derilerinden nefes alırlar ve başlarına yakın olan parçalarında beş set çift kalbe sahiptirler. ..

Yaradılışa örülmüş öyle bir gizem var ki, ve biz genellikle yaşam ağındaki her bir varlığın yaşamı yaratma, sürdürme ve desteklemede nasıl bir rol oynadığının büyüsünü göremiyoruz. Yaşam ağındaki her şeyin sağlıklı bir dünya bahçesini yaratmada yaşamsal bir işlevi var. Tüm yaşam diğer yaşam formlarına bağlı.

Bakımlı her bir dönüm bahçe, yaklaşık yarım ton mikroorganizma barındırıyor ve buna solucanlar dahil değil. Solucanlar, toprağın sağlığı için gerekli olan bir ton atık yaratıyor ve bunlar sağlıklı bir bitki yaşamının gelişmesi için gerekli. Solucanların ürettiği mukus ve atıklar, yararlı bakteri ve mantar gelişimini destekliyor.

Olağan yaşamınızı geride bırakmak ve benimle birlikte solucanın ve onun yaşamının lütfunun dünyasına yolculuk yapmak için hayalgücünüzü kullanın.

Gözlerinizi kapayın ve kendinizi bereketli ve üretken bir bahçede hayal edin. Toprağı incelerken, onun bakıcıları olan küçük yaşam formlarına yönlendiriliyorsunuz.

Görünmez duyularınızı kullanarak mikroorganizmaların toprağı nasıl oluşturduklarını ve doğanın gerçek toprak sürenlerinin Solucan olduğunu fark edin. Bu küçük ve kör varlıkların güçlü kazıcılar olduklarını, 4,5 metre derinliğe kadar yuva yapabildiklerini gözlemleyin. Hareket ettikleri sırada tünellerin içine havayı nasıl ittiklerini seyredin. Yuvalarını açarken toprağı nasıl havalandırdıkları, karıştırdıkları, topakları açtıkları ve taşları gömmeleri karşışındaki hayretinizi deneyimleyin. Bazıları yaprakları ve organik maddeleri aşağı taşırken, diğerlerinin yüzey toprağına besin değerleri ve humusu taşımasını izleyin. Solucanlar büyük miktarda çürüyen organik madde olmadan yaşayamazlar.

Solucanların bizi besleyen besinlerin büyümesi için gerekli sağlıklı toprağı nasıl yarattığına dair şükran duygunuzla birlikte olağan gerçkeliğe dönün.

Genellikle bir kişinin ya da doğa varlığının önemini yargılarız. Yaşam formlarının gücünü onların cüsseleri ve ne kadar renkli oldukları temelinde karşılaştırırız. Llyn bize küçük olanın gücünü fark etmeyi ve onu onurlandırmayı hatırlatıyor.

Yaşam için çok önemli olan küçük varlıkları onurlandırdığınız zaman yargılarınız ve karşılaştırmanızı bırakırsınız. Kendinizle kendinizi yargılamadan bağlantı kurar ve yaşam ağına katkıda bulunduğunuz kişisel armağanlarınızın varlığını teslim edersiniz. Ve böyle yaparak hücresel düzeyde yeterli hissedersiniz.

Uygulama

Gün içinde karşılaştığınız, topluluğa ve gezegene hizmet eden ve bunun teslim edilmesine ihtiyacı olmayan insanları fark edin. Tüm yaşam adına spiritüel çalışmanızı ve uygulamalarınızı yaparken isimsiz kalmanın gücünü onurlandırın.

Doğa ile Konuşmak, Sandra Ingerman, M.A., ve Llyn Roberts © 2015 Bear & Company. Yayıncı, Inner Traditions International izniyle alınmıştır. www.InnerTraditions.com


Dolunay 3 Mayıs’ta. Haydi dolunayda tüm yaşamı, genellikle aklımıza gelmeyenleri ve daima bilinçli algı alanımızda olanları- onurlandıralım. Haydi her şeyin içindeki güzellik ve mucizeye uyanalım.

Olağan bilinç durumunuzu yoldan çekmek için derin bir hazırlık çalışması yapın. Gündelik düşünceleriniz ve sorunlarınızın dışına bir adım atın. İlahi ışığınızı- içsel ateşinizi, içsel günışığınızı deneyimlemek için içinize yolculuk yapacağınız bir seremoni yapın. Parlayın ve o ışığı yayarken tüm yaşama ve muhteşem Yeryüzüne odaklanın. Yeryüzüne ve tüm yaşama sevginiz ve ışığınızla dokunun. Küresel bir topluluk olarak, gerçekliğe parlak bir ışık ağı örmek için sevgi ve ışığımızı bir araya getiriyoruz.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen anasayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” yazısını okuyunuz.

Bu ayki yazının içindeki bilgilerin çokluğundan dolayı, topluluğumuzdan gelen ilham verici öyküleri paylaşmaya Haziran’dan itibaren devam edeceğim.

Copyright © 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

 

Transmutation News – April 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Nisan 2015

Dönüşüm Haberlerinin odağı her zaman kendi hayatınızda bilincinizi yükselten spiritüel uygulamalarla ilgilenmek ve gezegende şifa veren bir varlık olmak üzerine olmuştur.

Fakat bildiğiniz gibi klasik şamanik şifa çalışmasını da öğretiyor ve yazıyorum. Halen kayıp ruh parçalarını geri getirme, erk hayvanı geri getirme, ekstraksiyon ve ruh kılavuzluğu seremonileri yapıyorum. Şamanik seremonilerin klasik biçimiyle çalışmayı seviyorum. Eğer Şamanizm çalışmalarıyla yeni tanıştıysanız ana sayfadan “Duygusal ve fiziksel hastalığı şifalandırmada şamanizmin gücü” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz. Bu makalede şamanların duygusal ve fiziksel hastalığın spiritüel nedenlerini nasıl algıladıkları ile ilgili çok kısa bir bilgi sunuyorum.

Klasik şamanik şifa seremonilerini yapmaya ve öğretmeye devam ediyorum. Ve bildiğiniz gibi transfigürasyon çalışmasını danışanlarımla yaptığım çalışmama ve öğretilerime köprülemeye de odaklanıyorum. Çünkü spiritüel ışıkla çalışarak kişisel ve gezegensel sorunları şifalandırabileceğimize ve dönüştürebileceğimize inanıyorum.

Yakın zamanda Sacred Hoop dergisinin editörü Nicholas Breeze Wood ile bir görüşme yaptım. Sacred Hoop Şamanizm üzerine harka bir dergi. Ve Nick de Şamanizm uygulaması üzerine pek çok eğitici makale yayınlıyor.

Nicholas ile görüşmem Sacred Hoop’un 87 nolu yeni sayısında.

Sacred Hoop hakkında daha fazla bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz: www.sacredhoop.org/offer.html

Görüşmemizde Nick’in öne sürdüğü konulardan bir tanesi de şamanik uygulamacıların yardımcı ruhlarla, karşı karşıya olduğumuz sorunlara müdahale etmelerine izin verecek biçimde çalışmıyor olmalarından duyduğu üzüntüydü.

Bu konu beni “müdahale” ve “manipülasyon” arasındaki fark konusunda derinlemesine düşünmeye yöneltti. Çünkü ruhun gözlerinden görmemizi sağlayan ve egomuzu kazıyan günlük spiritüel uygulamaları yapmadığımız sürece kendimizin ve gezegenin en yüksek iyiliğine hizmet etmeyen spiritüel müdahaleler için talepte bulunmamızı sağlayan egosal arzulara av olabiliriz.

Ve bu ay sizi “müdahale” ve “manipülasyon” arasındaki fark ile ilgili bir anlayış elde etmek için bir yolculuk ya da meditasyon yapmanız için teşvik etmek istiyorum.

Şamanizm uygulamasının bizim bağlantı kurduğumuzdan çok daha fazla şifa potansiyeline sahip olduğu konusunda Nick’e katılıyorum. Sorunun bir bölümünün insanların çok çeşitli öğretiler arasında sörf yapması ve bu nedenle de şamanik çalışmaların gerçekte sahip olduğu mucizevi gücü ortaya koyacak beceri düzeyinin geliştirilememesi olduğunu düşünüyorum. Yazılarımda pek çok kereler spiritüel öğretiler arasında sörf yapan ne kadar çok insan olduğundan bahsettim.

Çalışmanızla ilgili becerilerinizi geliştirmek, daha fazla güç ve şifa getirmenin anahtarıdır. Fakat aynı zamanda spiritüel bir olgunluk geliştirerek yardımcı ruhlarla nasıl ilişki kurulacağını bilmenin, görünmez alemlerden fiziksel alemlere daha fazla şifa gücünün akmasını sağlamanın da anahtarı olduğunu biliyorum.

Tüm cevapları bilmiyorum. Yalnızca soruya farkındalık getiriyor ve karşı karşıya olduğumuz pek çok kişisel ve küresel güçlük içinde sizi, yardımcı ruhları olumlu biçimde müdahalede bulunabilmeleri için beceri düzeyinizi derinleştirme konusunu keşfetmeniz için teşvik ediyorum.

Nick ile bu görüşmeyi kaydettiğimiz hafta, Shift Network için bir program da kaydettim.

Ve bu görüşmede duygusal ve fiziksel sorunlara yardımcı ruhlarının yardımıyla şamanların klasik teşhisleri hakkında konuştum. Ve yine transfigürasyon uygulamasının gücü ve spiritüel ışıkla nasıl şifalandırabileceğimizden bahsettim.


Bu görüşmenin odağı, danışan orada bulunsa da bulunmasa da uzaktan yapılan şamanik şifanın ne denli güçlü olabileceği idi.

Uzaktan yapılan çalışmanın gücünü anlatmak için birkaç vaka örneği verdim. Aşağıda verdiğim örneklerden bazıları var.

Bir zamanlar bir danışanla uzaktan çalışmıştım. Kendisini şahsen tanımıyordum. Benimle temasa geçerek yardımımı istedi. Şiddetli bir depresyon geçiriyordu. Erk hayvanım, yolculuğumda bana bu adamın erk hayvanının geri getirilmesine ihtiyacı olduğunu söyledi. Fakat yardımcı ruhum bu adama bir erk hayvanı yerne, koruyucu ruh olarak bir Ağaç yolladı. Şamanizm uygulamasında, ağaçlar koruyucu ruh olabilirler. Bu yüzden erk hayvanı ve koruyucu ruh terimleri, hangi varlığın kaybolmuş gücü geri getirmek için ortaya çıktığına bağlı olarak, birbirlerinin yerine kullanılabilir.

Yolculuktan sonra danışanımla ona bir Ağaç gönderdiğimi paylaştım. Şifa sonucunda depresyonu ortadan kalktı ve Ağaç ile güzel ve şifalandırıcı bir ilişki geliştirdi.

Bir keresinde de küçük bir kız için çalışmıştım. Küçük kız kaçırılmış, bulunmuş fakat son derece travmatize olmuş haldeyken ailesine teslim edilmişti. Konuşamıyordu.

Orta Dünyada bir yolculuk yaparak kızdan onun adına çalışmak için izin aldım. Konuşamadığı için telefonda izin alamadığım için bir yolculuk yaptım.

Erk hayvanım, kızın kaybolmuş ruhsal özünü bir kristale üfletti. Kristali güzel bir parça kumaşa sardık. Erk hayvanım ayrıca kendisini güvende ve korunuyor hissetmesine yardımcı olacak metaforik bir şifalandırıcı öyküyü sesli olarak bir kasede kaydetmem için sağladı. Kızla paylaşmam için bana verdiği öykü güzel bir şifalandırıcı öyküydü. Kristali ve kaydettiğim öyküyü kargoyla yolladım. Kıza kristali eline almasını ve ona geri dönen ışık, sevgi ve mutluluğu hissetmesini söyledim.

Aylar boyunca ebeveynleri ile bağlantımı sürdürdüm. Çocuğun gelişimi yavaştı. Fakat ebeveynleri, kızlarının kristalden asla ayrılmadığını ve kaydı gün boyunca tekrar tekrar dinlediğini söylediler. Dinlemediği zamanlarda başkası almasın diye kaydı saklıyormuş.

Kızın iyileşmesi yavaştı ama uzaktan çalışma ona büyük yarar sağladı.

Ve paylaşmak istediğim son örnek de uzaktan yapılan transfigürasyon çalışmasının gücü ile ilgili. Grup olarak Santa Fe’de bir atölye çalışmasındaydık. Su için bir transfigürasyon seremonisi yapmayı planlıyorduk. Seremonimize az kala İskoçya’da yaşayan Mark benimle bağlantı kurarak grubun, bitkisi için uzaktan çalışma yapıp yapamayacağını sordu. Bana bitkinin bir fotoğrafını yolladı ve ben de onu çemberimizin ortasında bulunan sunağa yerleştirdim. Aktivitelerini ölçmek için Bitkiye bir alet bağlamıştı. Mark, grubun tam olarak ne zaman çalışma yapacağını bilmiyordu.

Grup olarak, sunakta bulunan suyu şifalandırmaya ya da bitkiye şifa yollamaya çalışmadık. Kendi ilahi ışığımıza transfigüre olarak, sunağımızdaki her şeyin ilahi sağlığı ve mükemmelliğine odaklanarak, bu ışığı yaydık.

Santa Fe’de yaklaşık akşam saat 9’da çalışma yaptık. Bu sırada İskoçya’da gece yarısıydı ve Mark bitkiye bağladığı aletin ölçümlerini okuduğunda bizim çalışmamız esnasında enerjisel olarak canlandığını gördü.

 

Deve tabanı bitkisinin kaydedilmiş aktivitesini ana sayfada “GDV Kamera Sonuçları” sekmesine tıklayarak görebilirsiniz. Findhorn Bitki Deneyi Sonuçları bölümüne bakınız.

 

Bunlar, benim ve eğittiğim şamanik uygulamacıların çalışmalarından topladığım yüzlerce örnekten üç tanesi.

Bildiğiniz gibi, “şifa” ve “tedavi” arasındaki fark öğretiyorum. Bu konu üzerine pek çok kitabımda ve son kitabım olan Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life ta da yazdım. Çünkü pek çok vakada danışan, bir şamanik uygulamacının uyguladığı şifayı aldıktan sonra, uzun vadeli sonuçlar için pek çok kişisel çalışma da yapmalıdır.


Yardımcı ruhlar, insanların, diğer doğa varlıklarının ve gezegenin deneyimledikleri sorunları şifalandırmamız için bize yardım edebilirler. Fakat bizler de nasıl bir yardım istememiz gerektiğini bilebilmek için gerekli duygusal olgunluğa erişmek ve evrenin muhteşem ve sınırsız gücünün akabilmesi için dünyalar arasındaki perdeleri kaldırmak için spiritüel çalışmamızın derinliklerine dalmaya istekli olmalıyız.

Öğrencilerimin benimle paylaştıkları öyküler ve örnek olayları çok etkileyici buluyorum. Öğrencilerim şamanik çalışmaları, çocuklar, ilişkiler, aile yaşamı, iş yaşamı ve topluluklarla olan çalışmalarına köprülüyorlar. Değişim yaratmak için yardımcı ruhlarıyla gerçek bir işbirliği içinde çalışan insanlar bana esin veriyor.

Dolunay 4 Nisan’da. Haydi görünmez alemlerin içinde ve oradan yayılan ışık ve sevgi için araç olalım. Transfigürasyon uygulamanızı yaparken aynı zamanda da yardımcı ruhlarınıza formlarını bıraktıkları ve böylece formsuz enerjilerinizi birleştirebildiğiniz için teşekkür edin. Tüm dünyalardan yayılan ışık, sevgi ve birliğin enerjileri birlikte Yeryüzü’nün içinde ve çevresinde bir ışık ağı örsünler. Mucizeler olabilir. Odaklanmak ve bizi ayakta tutan elementler dahil canlı her şeye saygı duyan ve onulandıran ve sevgi, ışık, barış ve eşitliği kucaklayan bir gerçekliği örmek için görünmeyenden görünene ipliklere yolu açmak için gerekli çalışmayı yapmalıyız.


Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen anasayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

Transmutation News – February 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Şubat 2015

Dönüşüm Haberlerini birkaç yıldır takip ediyorsanız, muhtemelen benim gerçek bir eksentrik olduğumu fark etmişsinizdir. Dönüşüm Haberleri’ni 15 yıldır yazıyorum!!

Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life kitabımın yazım sürecinin bir kısmını sizinle paylaşmak istedim.

Kitaplarımı ve Dönüşüm Haberlerini, 2001’den bu yana ilk iMac bilgisayarlardan birinde yazıyorum. Bilgisayarımın adı Blueberry. Blueberry ile harika bir ortaklık oluşturduk. Bazen öyle biraraya geliyoruz ki, ekranda yazdığımı hatırlamadığım sözcüklerin oluşması nedeniyle Blueberry’nin yazılarımın bir kısmını yazdığını düşünüyorum.

Internette Blueberry kadar eski bir bilgisayarın ne kadar yaşayacağını araştırdım. 13 yıllık bir ömürden bahseden yazılar okudum. Blueberry tahminlerin ötesine geçti. 2014’te birlikte iki kitap yazdık. Blueberry ile geçirdiğimiz zamanın sonuna yaklaştığımızı düşündüğümü üzülerek söylüyorum. Ve kitaplarım ve aylık yazılarımla dünyaya getirmeme yardımcı olduğu herşey için onu onurlandırmak istiyorum. Göreceğiz. İşimiz henüz bitmedi!

sandra february 2015 320x240

Yaşadığım evin tuhaf bir elektrik sistemi var. Ofisim kerpiç ve bu da duvarların kalın olduğu ve soğuğu içeride tuttuğu anlamına geliyor. Ofisimin elektrik kablolaması öyle ki eğer Blueberry ile birlikte taşınabilir ısıtıcıyı birlikte çalıştırdığımda sigorta atıyor ve elektrik kesiliyor.

Evimde oturduğum son 20 yıldır çalışma odamda ısıtma yok. Bunu tamir ettirebilir miyim? Elbette! Bunu istiyor muyum? Hayır! Yazı yazarken doğayla bağlantıda kalmaktan bir tür mutluluk duyuyorum. Şahsen soğuğu ve kışı seviyorum! Sonbahar ve kış en sevdiğim mevsimler.

Fotoğraf beni 2014 Şubat’ında – bir yıl önce- çok soğuk bir günde Blueberry’de yazı yazarken gösteriyor. Gözümde iki gözlük, başımda babamın şapkası, boynumda (siz göremiyorsunuz) annemin kalpli kolyesi ve ellerimde eldivenler var. Bunu görmenin hoşunuza gideceğini düşündüm. Reklamlarda kullandığım fotoğraflardan kesinlikle farklı görünüyorum.

Walking in Light ‘ın önemli bir kitap olduğuna inanıyorum. Yıllardır paylaştığım öğretilerimi onda özetledim. Walking in Light’ta sıraladığım şamanik prensipleri günlük olarak uyguladığımızda kendimizi güçlenmiş hissedeceğimize ve yaşam ağındaki herşey için dünyanın daha iyi bir yer haline geleceğine gerçekten inanıyorum.

Umarım okursunuz!

Yeni Yıla başlarken, “Shamanic Visioning Music: Taiko Drum Journeys” içindeki “Rattlesnake”(çıngıraklı yılan) parçasıyla yolculuk yaptım. The Odaiko davulu beni derin bir yolculuğa çıkardı.Yolculuğum “eşzamanlılıkla” yılanın neden derisini bıraktığı hakkıındaydı. Bildiğimiz gibi, yılan büyümeyi sürdürebilmek için derisini bırakır.

Yolculuğumda, yardımcı ruhlarım ve Yılan bana eski öykülerim ve inançlarımı aşmaya nasıl başladığıma bakmamı önerdiler. Yaşamı kucaklamayı sürdüren, ruhumun derinliklerinden paylaşan ve algıladığım sınırlamaları aşan daha kapsamlı bir varlık olarak yeniden doğma zamanımın geldiği söylendi.

Birlikte ileri doğru yol alırken, bunun hepimizin üzerinde yolculuk yapması için harika bir mesaj olduğunu düşünüyorum.

Walking in Light ve/veya taiko davulları ile yolculuk CDsini ısmarlamak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

https://www.sandraingerman.com/booksaudiovideo.html


Bir yılandan farklı olarak, biz insanların derisi büyümeye devam eder. Derimiz dökülse de, hayatın bize getirdiği inisiyasyonları deneyimledikçe spiritüel ve duygusal düzeyde büyük bir deri dökümü yaşarız. Her zaman geçirmiş olduğumuz değişimin büyüklüğünü ve derimiz de bizimle büyüdüğü için varlığımızın da ne denli değişmiş olduğunu görmeyiz. Yeni derimizin içinde büyümeye devam ederiz.

Hayatta fazla pasif olmak ve çok fazla çabalamak arasında bir denge vardır. Denge, aktiflik ile pasiflik arasında bir uyum duruma ulaşmakla yaratılır. Yaşamda ustalaşmak için gerçekte büyük ihtiyacımız olanın büyük bölümü de budur.

Pasif olmakla ilgili olarak da, sıklıkla tahminlere takılıp kaldığımızı görüyorum. Yeni Yıl başlarında yazdığım Dönüşüm Haberlerinin çoğunda tahminlerin kurbanı olmaya dair yazdım. İnsanlar olarak, sıklıkla birinin çıkıp bize güçlerin yaşamımızı ve yaşadığımzı dünyayı değiştireceğini duyma isteğine kapılıyoruz. Fakat bu hava tahminlerine benzer. Hava durumu, zamanın bu noktasında, hiçkimsenin tahmin edemediği biçimde hareket ediyor. Ve bunun yaşamın tüm alanlarında geçerli olduğuna inanıyorum. Bilmeme zamanında yaşıyoruz, herşey olabilir ve eğer onunla bağlantı kurabilirsek, yaratıcı potansiyelimiz çok büyük.

Önerim, Dönüşüm Haberlerinin geçmiş sayılarında yazmış olduğum spiritüel uygulamalardan bir tanesini seçmeniz. Onunla günlük olarak çalışın ve yaşamınızın bir parçası haline gelmesine izin verin. Size hitap eden bir spiritüel uygulamayı yaşamınıza entegre etmek için günlük olarak çalıştığınızda kendinizi doğal biçimde çalışmanın içinde büyürken bulursunuz ve kim olduğunuzun bir parçası haline gelir. Bu şekilde, dışarıdan bire gücün yaşamınızı ve dünyayı değiştirmesini beklemek ya da spiritüel açıdan çok fazla çalışmaya çabalamak yerine spiritüel olarak bir denge içinde yaşar ve çalışırsınız. Spiritüel çalışmamıza odaklanmalı ve aynı zamanda da bizi değiştirmesine izin vermeliyiz.


Telekonferans dersimi verirken çok esinlendim ve değiştim. Yönettiğim sanal seremoniler, son derece canlı ve değişimle titreşen kolektif bir enerji alanı yaratmak için topluluk olarak biraraya gelmenin gerçek gücünü doğrudan deneyimini sağlıyor.

Dersin katılımcıları, liderlik ettiğim sanal seremonilere bütünüyle katılıyorlar. Tüm duyularımızı kullanarak kolektif Alana girdiğimiz zaman, dünyalar arasındaki perdeleri kaldırdırma ve görünmez alemlerin güç ve şifasını fiziksel aleme taşıma fırsatına nasıl sahip olduğumuzu görüyor ve hissediyorum. Buna tanıklık etmek ve bir parçası olmak çok heyecanlı.

Bunu, aylık dolunay seremonimiz olan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak”ta da yapıyoruz. Burada anahtar, transfigürasyon uygulamanızı yaptığınız ve içsel ışığınızı deneyimlediğinizde bu duruma tümüyle girmeniz. Ve küresel topluluğumuzun beraberce yaratmayı sürdürdüğü kolektif alana da bütünüyle girmeniz gerek.Değişimin gerçekleştiği yer budur. Şifa, görünmezi görünene nasıl taşıyacağımzı öğrendikçe gerçekleşir. Bu, olumlu elle tutulabilir değişimi deneyimlemek için gereklidir.

Kolektif paradigm ve modelimiz parçalandı ve tamir edilemez. Bu yüzden, yeni bir modelin vizyonunu geliştirir ve yeni bir realitenin dokusunu örerken yaptığımız spiritüel uygulamalarda birbirimizi desteklemeyi sürdürmeliyiz. Birlikte seremoniler gerçekleştirmek, olumlu değişim yaratmak ve dişil işbirliği modelinde biraraya gelmek için son derece güçlü bir yol.

Birkaç ay önce Dr. Lewis Mehl- Madrona ile bir audio program kaydettik. Ondan şifalandırıcı öykülerin gücü hakkında konuşmasını rica ettim. Kendisi Coyote Medicine adlı kitabın yazarı ve bir Kızılderili şifacı. Bir tıp doktoru ve klinik psikolog olarak çalışmalarına yerli kültürünü de katıyor.

Yaptığımız konuşmada, bizim hakkımızda anlatılan ve kendimiz hakkında anlattığımız tüm öykülerin toplamı olduğumuzu paylaştı. “Yalnızca iyi öyküler anlatalım ki daha çok iyi insan olsun” dedi.

Ve daha sonra şamanik öğretmen olan John Perkins’in paylaştığı son derece etkileyici bir öykü ve öğretiyi duydum. John Perkins, Amazon yağmur ormanlarını ziyaret ettiğinde Shuar halkının öykülerini dinleme fırsatını bulmuş. John bir yaşlıya onlara nasıl yardım edebileceğimizi sorduğunda, aldığı yanıt “Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsan, halkının düşünü değiştir” olmuş.

Şimdi zaman, içimizde derinlere, kişiliğin ve yarattığınız dikkat dağınıklıklarının ötesine uzanmanın zamanıdır. Zaman, canınızla bağlantı kurmanın ve buraya neyi ifade etmek için geldiğini keşfetmenin zamanıdır. Kendinize potansiyelinize neden ulaşamayacağınız ile ilgili söylediğiniz herşeyin ötesine geçin ve kendiniz ve Yeryüzü için yeni bir düş gerçekleştirin. Dikkatinizi dağıtan şeyleri bırakmanın ve canınızın kaderini gerçekleştirmenin zamanıdır. Zaman çok hızlı hareket ediyor ve gezegendeki değişim yoğunlaşıyor. Artık “umarım bir gün..” demek ya da hayatımızı değiştirmek için bir başkasını beklemek uygun değil. Yaşama şimdi bütünüyle katılmak için çağırılıyorsunuz.

Her birimizin içinde olan olumlu değişim yaratanın gerçek gücüne kendimizi bıraktığımızda Daha derinlikli ve yaratıcı insanlar olmaya doğru büyüyebiliriz.

Kişisel ve kolektif olarak artık bize hizmet etmeyen eski öyküleri bırakmalı ve aynı zamanda dünyayı hayallerimizle varediş biçimizi de değiştirmeliyiz. Bu hayatta sınırsız bir varlık haline gelme fırsatımız var.

Albert Einstein “Hayalgücünüz yaşamın size getireceklerinin ön izlemesidir” demiş.

Aşağıda Dönüşüm Haberlerinin bir okuyucusunun paylaştığı bir öykü var ve bunun sözcüğün görünmez gücünü elle tutulabilir değişim yaratmada ilham vermek hakkında olduğunu düşünüyorum.

Gelecek yazılarda bana gönderilen öykülerden yalnızca bir paragraph paylaşacağım. Fakat bu öykünün yazdıklarımla birlikte aktığını hissettim.

Jenny, Ekim 2014’te Dönüşüm Haberlerinde paylatığım uygulamayla çalıştı. Uygulama, bir ay süresince bir sözcükle çalışmak ve tüm hücrelerinizi dönüştürmek için onların içindeki titreşimini gerçekten hissetmekti. Bu güçlü bir uygulamadır ve tekrar etmeye değer. Ekim 2014 Dönüşüm Haberlerini www.sandraingerman.com/tnoctober2014.html adresine tıklayarak tekrar okuyabilirsiniz.

Jenny şunları yazmış:

“Meditasyonumda bana verilen sözcük “UYUM” du. İlk başta pek ilham verici gelmedi… Sonra sabahın ilerleyen saatlerinde Şifa Çemberi ritüelimi yaptım ve sanki aniden harekete geçti… .

Bir arkadaşıma şunları yazdım: Sandra’nın harika ve basit bir önerisi var. Bir ay boyunca tek bir sözcüğe odaklanmak. Bana “Uyum” sözcüğü verildi ve bunun tüm anlam ve kullanılışlarını araştırmak bana büyük mutluluk verdi. Kendi içimde, tüm parçalarımda, hücrelerimde, çocuğumda, canımda, vs. uyumun yanısıra müzik, renk, kokular ve insanlar arasında, tüm insanlık için ve Dünya Ana’yla.

Uyum müzikte ve dansta. Havada. Öten kuşlarda. Suda, denizdeki dalgalarda. Güneş, Ay ve Renklerde, örneğin gökkuşağında. Her renk farklı ama uyumlu bir bütün yaratıyorlar. Rüzgarda ve onunla hareket eden yaprak ve dallarda. Yıldızlar ve Evren’de ve Güneş etrafında dönen Gezegenlerde.

Uyum bireysel olarak içimizde ve insanoğlu olarak tümümüz arasında ve tüm Dünya Ana’da ve hisli varlıklar ve tüm yaratım içinde olabilir.

İlahi, hepimizi de kapsayan büyük bir orkestranın şefi. Her birimiz orkestrada farklı bir sesiz ama birlikte uyum içinde harika bir müzik, harika şarkılar yapabiliriz. Her enstrüman farklı ama bütüne katkı sağlıyor. Aslında tüm enstrümanlar aynı olsaydı ve hepimiz aynı notayı çalsaydık, gerçek bir uyum olmaz ve son derece sıkıcı, ilgi çekmeyen ve derinliği olmayan bir müzik olurdu. Uyum farklı sesleri, renkleri ve kokuları gerektirir. Aromaterapide kokuları uyumlu hale getirmekle ilgili pek çok şey var.

Kişisel düzeyde, son 6 yıldır, bedenimi, canımı, duygularımı, pek çok çocuk benliğimi parçalanmış, kırılmış halde bırakan, çocuk olarak yaşadığım cinsel tacizin tekrar anımsadığım anılarından şifalanıyorum. Uyum sözcüğünden, şifalanmamın tüm benliklerimi, beni, uyuma götürdüğünü anlıyorum. Tüm parçalarımın uyumlu bir bütün haline gelmesi. Şifa bu işte – Varlığımıza uyumu geri getirmek. Çakralar arasında uyum var. Renk ve ses uyumu. Kalp ve Zihin ve Can ve Ses ve Beden ve Auramızın tüm düzeylerinde uyum. Hepsi uyumlu hale getirilebilir ve bizim de asıl amacımız bu. Tamamen ve bütünüyle, içsel uyum içinde kendimiz olmak ve kendimizi bu özgün uyum içinde ifade etmek.

Sevgi uyumdur. En yüksek düzeyde uyum. Barış, içimizde ve insanlar arasında uyumdur. Uyum olduğunda savaş ve şiddet olmaz. Uyumun esnekliği vardır. Asla katı ya da eğilmez değildir.

Uyum sözcüğü hakkında düşünmek ailevi ilişkilerimi daha uyumlu hale getirmeyi istememi sağladı ve bana tümümüz için taşıyabileceğim bir vizyon verdi.

Uyum bir akış, bir güzellik, mutluluk ve kahkaha. Uyum, dünya için istediğimiz ve Dünya Ana’nın onun müziğine kulak verip de bizi kucaklamasına izin verdiğimizde bize sunduğu şey.

Uyum artık yaşamımın bir parçası. Uyum hakkında günün farklı zamanlarında düşünüyorum. Sandra, bu basit fikir için sana teşekkür ederim. Ve Ruha da bana verdiği güzel sözcük ve bu sözcüğün bana verdiği tüm ilham ve mutluluk için teşekkür ederim. Ruhumda bir pencere açılmış gibi oldu.”

Birkaç dakika ayırın ve gözlerinizi kapatın. “Uyum”un hücrelerinizi ve canınızı besleyen titreşimini, ışığını ve gücünü hissedin.

“İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” seremonimizi yaptığımız on beşinci yıla giriyoruz. İnanılmaz! Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor.

Dolunay 3 Şubat’ta. Hepimizi, yıllar boyunca birlikte ördüğümüz kolektif enerji alanına tümüyle adım atmaya davet ediyorum. Şamanizmde, görünmeyen dünyanın ipliklerini biçim dünyasına yaptığımız çalışma ile öreriz. İçinize yolculuk yapın, ilahi spiritüel ışığınızı deneyimleyin ve uyumla titreşen bir dokuyu fiziksel biçime örmek için diğerlerinin sevgi ve ışığıyla birleştirin. Bu doku, Yeryüzü’nün içinde ve çevresinde akan bir ışık ağı yaratır.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” yazısını okuyunuz.

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

Transmutation News – January 2015 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ocak 2015

Yeni Yıla girerken küresel topluluğumuz ve tüm yaşam için sevgiyle biraraya geliyoruz. Pek çok topluluğun yeni yılı karşılamak yarattığı seremoniler, ritüeller ve kutlamaları seyretmek harika. Yaşamın diğer bir sarmalına girerken, heyecan ve yeni bir umut için dilek ören sanal bir kolektif enerji alanı!

Bu ay hepimizi aşağıdaki konular üzerine derinlikli düşünmek için cesaretlendirmek isterim:

İlham, Heyecan, Yaşamın Değeri, Yaratıcı Dehamızla Bağlantı ve Uyanmanın gereği!!

Okurken bana ilham veren pek çok öğretmenim olmuştu. Bana etkileri büyük oldu ve yaşamımı ve işimi şekillendirmeme yardımcı oldular.

Dokuzuncu sınıfta Mrs. Goldstein adında bir kimya öğretmenim vardı. Matematik ve kimya problemlerini verdiğimiz cevaplar üzerinden değil , onları NASIL çözdüğümüz üzerinden puanlardı.

Sınav sorularına ya da Mrs. Goldstein sınıfta bir soru sorduğunda nadiren doğru cevaplar verirdim. Fakat düşünmek için esinlenirdim ve her zaman cevaba nasıl ulaştığımla ilgili süreci paylaşabilirdim. Bir problem üzerine sonuca odaklanmaksızın düşünme hevesimi dinlerken öğretmenimin gözlerinin nasıl parladığını görmek harika bir esindi. 1. Çaba göstermek için istekliliğim ve 2. Düşünce biçimimdeki yaratıcılık nedeniyle tüm sınavlarda harika notlar aldım. Büyürken yaratıcı olmaya esinlenmek ne harika bir armağandı!

Daha sonra San Francisco State University’de Deniz Biyolojisi okurken de harika bir öğretmenim oldu. Deniz yosunlarının incelenmesi üzerine bir ders alıyordum. Öğretmenim 65 yaşına ulaşmıştı ve emekli olmadan önce verdiği son dersti. Deniz yosunları üzerine dünyadaki en iyi uzmanlardan biriydi.

Adını hatırlamıyorum. Yüzünü, sesini ve gelgit havuzlarında dolaşırken nasıl giyindiğini hatırlıyorum. Öğrencileri deniz yosunlarının gizemli dünyasına alırken (ki bu pek çok kişinin izlediği bir yol değil) gözlerinde parlayan ışığı hatırlıyorum. Kırmızı, yeşil ve kahverengi yosunların gizemi ve büyüsü, pek çoğumuzun keşfetmediği derin ve zengin bir dünyadır. Kırmızı deniz yosunlarının bazıları, varolan en güzel ve karmaşık bitkilerdir.

Öğretmenim heyecanım içinde zıplar dururdu ve sınıf arkadaşlarımla gelgit havuzlarında nadir ve harika bir deniz yosunu bulduğumuzda onu heyecandan ölecek zannederdik.

Semestrın son sınavı bireysel olarak bulabildiğimiz kadar deniz yosunu çeşidi toplamaktı. Onları canlı tutmak zorundaydık. Ve sonra onları yere serimiş bir çarşafın üzerine koymamız ve adlarını söylememiz gerekiyordu.

Öğretmenim bir kronometre kullanırdı (çünkü koleksiyonumuzu paylaşmak için belirli bir süremiz olurdu) ve her bir öğrenci koleksiyonunu sunar ve yosunların adını doğru söylerken, öğretmenimiz de zıplar ve yüksek sesle tezahürat yapardı.

Her gece toplamış olduğum yosunların adlarını çalışırdım. San Francisco’daki daireme gelip bana ezberde yardımcı olan arkadaşlarım vardı.

Bu benim yaşam misyonuma eklendi mi – hayır! Fakat öğretmenimin yaydığı o harika enerjiye katılmak bana heyecanın gücünü öğretti. Eğitmenime birşey kanıtlamaya çalışmıyordum. Bunu yalnızca keyif ve heyecan için yapıyordum! Neden mi? Çünkü konuya olan sevgisi ile bana ve diğerlerine öğrenmek için ilham vermişti.

Ve son olarak, San Francisco’da Danışmanlık Psikolojisi Master derecemi almak için okurken öğretmenlerimden biri olan Vern Haddick’e derin bir şükran duyuyorum. Vern bana koşulsuz sevginin gücünü ve insanları nasıl sevgi ile tutacağımızı ve onları koşulsuz biçimde kabul edeceğimizi öğretti. Vern’e yeteneklerim hakkında güvensiz hissettiğim o zamanlarda beni koşulsuz kabul ettiği için daima minnettar olacağım.

Gezegendeki bu sürekli değişim, umutsuzluk ve kargaşa zamanında, yaşamın değeri ile ilgili olarak ilham ve heyecan yaratabiliriz. İnsanlara kendi düşünce işleyişleri, yaratıcı ve spiritüel esin ile bağlantı kurmayı öğretebiliriz.

İnsanlara uyanmaları için ilham verebiliriz!!

Sizi heyecanlandıran nedir? Ve bu heyecanı arkadaşlarınız, sevdikleriniz, çocuklar, iş arkadaşlarınız ve topluluğunuzdaki diğerleri ile nasıl paylaşabilirsiniz?

Öğretmenlerim beni şamanizm öğrencilerim için ulaşılabilir olmaya ve onlara uygulamada, toplulukta hoşça karşılandıklarını hissetmeleri, parlamaları, gülmeleri, ve sonsuz olasılıklara karşı heyecan duymaları için yardım etmeye yönlendirdiler. Öğrencilerim şamanizm yoluna adım atarken onların heyecanını seyretmeyi ve onlarla birlikte heyecanlanmayı seviyorum.

Topluluğunuz ve arkadaşlarınız için heyecan ve esin gücü olun! İnsanlara Uyanmaları için yardım edin!

Yardımcı ve şefkatli ruhların bizi yalnızca güzelliğimiz ve ışığımız içinde gördüklerini hatırlamak önemli.
Daha bilinçli bir yaşamı yaşamak ve güzelliğimiz ve ışığımızı yaymak bize bağlı.

Yeni bir şans ve olumlu değişim için umutların bol olduğu bu Yeni Yıl zamanında, kendinizi spiritüel çalışmanıza yeniden adayın.

Beraberce yaptığımız ve son 15 yıldır Dönüşüm Haberlerini yazarak sizlerle paylaştığım uygulamalarla çalışmayı sürdürün.

Düşünceleriniz ve sözcüklerinizin gerisindeki enerjiyi dönüştürün.

Olumlu bir sonuç için düşünce ve sözcüklerinizi uyumlandırın.

İçsel doğa ve içsel bahçenizi yetiştirin.

Sözcük ve düşüncelerinizin dünyadaki yaratım gücü hakkında bilinçli olun.

Yaratıcı enerjinizle bağlantıya geçmenizi engelleyen, sizi sınırlandıran ve bloke eden çekirdek inançları salıverin.

Her gün uyanın ve yaşamınıza, toprağa, havaya, suya ve ateşe (güneşe), tüm elementlerde yaşayan muhteşem yaşam formlarına, aya, yıldızlara, gezegenlere, yardımcı ruhlarınıza, yaşadığınız yerin ruhuna, size yardımcı olan atalarınıza, gizli halka, vd. teşekkür edin ve şükranlarınızı sunun. Kalbinize uzanın ve teşekkür etmek istediklerinize günlük olarak şükranlarınızı sunun. Her gün yaşamınız için şükrederek tüm yaşam için pek çok olumlu değişim yaratırsınız.

Yaşamınızda huzur, denge ve uyumu bulabilmek için yapmanız gerekn değişiklikleri düşünün.

Doğada zaman geçirin!!

Herkes için sevgi, ışık, barış, bolluk, uyum, onur, saygı ve eşitlik dolu bir dünya rüyasını düşleyerek yaratmak için rüya görme uygulamalarınızı sürdürün.

Açık olun ve dengeli biçimde alın ve verin.

Sonuçlara teslim olun. Dışınızdaki dünyada neye tanıklık ederseniz edin spiritüel çalışmanızı yapmaya devam edin. Yaptığımız spiritiüel çalışma bir fark yaratır. Fakat olumlu değişiklik yaratan olmak için fiziksel dünyada eylemlerde bulunun.

Tüm yaşam için çalışmayı sürdürmek için biraraya gelen küresel topluluğumuzun sevgisini hissetmeyi sürdürün.

Dünyada bir ışık olun!

Walking in Light(Işıkta Yürümek): The Everyday Empowerment of Shamanic Life (Sounds True) adlı yeni kitabımda, sizi elinizden tutuyor ve son 15 yılda paylaşmış olduğum tüm uygulamalarda yönlendiriyorum. Kitap 1 Şubat’ta çıkacak.

Dolunay 5 Ocak’ta. Gerçeklik dokusuna altın bir ışık ağı örmeyi sürdürelim. Hazırlık çalışmanızı yapın ki uygulamaya kendinizi tam anlamıyla verebilin. Olağan bilinç durumunuzdan çıkın ve birlik durumuna geçin. Bu muhteşem Yeryüzü’nn içinde ve çevresinde ışıldayan bir ışık ağı ören küresel topluluğumuzla bağlantıya geçin!

Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Bir Aralık sabahı nın erken saatlerinde son derece olağan dışı bir rüya gördüm. Rüyayı Facebook’ta paylaştım ama hepiniz beni Facebook’ta takip etmedğiniz için burada da paylaşmak istiyorum.

Rüyanın ilk bölümü çok karmaşık ve derindi ve hatırlamıyorum. Bir şehirde bir apartman dairesinde olduğumu ve orada bulunanlarla derin bir konuşma yaptığımı biliyorum. Konu sanırım ölümdü.

Herneyse, konuşma öyle bir yere geldi ki artık oradan ayrılma zamanımın geldiğini biliyordum. Ve şehire açık mavi rimel almak için gelmiştim. Bu yüzden amacımı gerçekleştirmeye karar verdim.

Şehrin sokakları nda yürüyordum ve br inşaat sahasına vardım. Ticari mülkler ve mağazalar için inşaatlar yapılıyordu.

İnşaat işlerinin sürdürülmesi için bir nehrin kurutulması gerekiyordu. Buun tuhaf geldiğini biliyorum ama rüyaydı.

Rüyanın sonraki bölümünü daima hatırlayacağım. Suyu çekilmiş nehir yatağında yürüdüm. Kum hala ıslaktı. Yaşadığım yerde yürüdüğüm kuru nehir yataklarına benzemiyordu. Bu nehirdeki kum hala nemli ve ıslaktı.

Yürürken nehir bana şarkı söylemeye başladı. Muhteşem bir şarkıydı. Ve her yeni kıvrıma vardığımda şarkı değişiyordu. Nehrin bir bölümüne vardığımda şarkıyla birlikte kumda semboller belirmeye başladı. Nehir boyunca bir ileri bir geri yürüdüm ve bu güzel şarkıyı dinlemeye devam ettim. Şarkı, nehrin neresinde olduğuma göre sabit kalıyordu.

Bu şarkının güzelliği ve suyunun çekilmesine rağmen nehrin hala şarkı söylüyor olması beni çok etkilemişti.

Bir grup inşaar işçisinin yanına yürüdüm. Saçında iki uzun örgü olan iri bir Kızılderili vardı. Kendi kendime belki onun beni dinleyeceğini düşündüm. Ona nehrin şarkı söylediği ile ilgili hikayemi anlattım. Bana baktı ve ben ağlamaya başladığımda benimle gelip dinlemeye çalışacağını söyledi.

Nehrin kıyısına yürüdük ve nehir boyunca yürümeye başladık. Başta yalnızca sessizlik vardı. Ve sonra bir şarkı belirdi. Yalnız yürürken duyduğumdan farklıydı ama bir şarkıydı. Adama duyup duyamadığını sordum. İlk başta duyamadı. Daha sonra şarkı daha güçlü ve yüksek sesli hale geldi. Adam şarkıyı duyduğunda hayretle bana baktı. Ve nehrin şarkısını dinleyerek nehir boyunca birlikte yürüdük.

İnşaat işçileri grubuna geri döndü ve nehir canlı olduğu ve hala şarkı söylediği için projeyi durdurmak zorunda olduklarını söyledi. Grubun yanından işi durduracaklarını bilerek ayrıldım.

Ve sonra açık mavi rimelimi almaya gittim.

Rüyadan ve nehrin şarkısından son derece etkilenmiş biçimde uyandım! 1970lerin başında Mazatlan yakınında okyanusta boğulmuştum ve bir tünelden ışığa yolculuk ettiğimi deneyimlemiştim. Kendimi olağan dışı bir bahçede bulmuş ve taş bir bankta oturarak asla tarif edemeyeceğim ya da dünyasal alemde asla duymadığım muhteşem bir müziği dinlemiştim.

Yaşamdaki herşey şarkı söyler ve şarkı ebedidir.

Dışarı çıkın ve toprağa, sulara, havaya, güneşe, aya, yıldızlara ve elemntlerde yaşayan muhteşem varlıklara şarkı söyleyin. Kalbinizi açın ve onları da sizinle birlikte şarkı söylemesini dinleyin!

Mutlu Yıllar!

Topluluğumuzca Paylaşılan Öyküler

Şamanik çalışmanın gücü ile ilgili bana gönderilen öykülerin çokluğu beni şaşırttı. Sanırım şaşırtmaması gerekirdi çünkü hepimiz Yeryüzü için Şifa da dahil olmak üzere şamanik çalışmanın gücünü biliyoruz. Şu an elimde tek bir dosyada toplanmış 30 sayfa kadar öykü var.

Dönüşüm Haberlerinin gelecek sayılarında bana topluluğumuz tarafından gönderilmiş olan öykülerden bazılarını paylaşacağım.

BU ayki sayının uzun olması nedeniyle yalnızca topluluğumuzun bazı üyeleri tarafından yazılmış bazı blogların linklerini paylaşacağım:

Türkiye’de bulunan Simin Uysal, öyküsünü bir blog olarak yazmaya karar verdi. Çok güzel ve etkileyivi. Lini burada:

http://anatolianstories.blogspot.com.tr/2014/11/dreaming-with-ancestors-in-land-of.html

Jeff Nixa son derece etkileyici bulduğum bazı makalelerini paylaştı. Okumak için:

İlk öykü Kasım 2013 tarihli: Hepimiz Rezervde Yaşıyoruz: Pine Ridge Rezervi’ndeki Haftam

Kasım 2014 tarihli ikinci öykü, Göz Önünde Saklanmış Kalp. http://urban-shamanism.org

Copyright © 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.