Transmutation News – December 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Aralık 2021


Yine başka bir ekstrem büyüme yılının sonuna hızla yaklaşıyoruz.

Yıllar önce bir dostum bana bir ficus bonsai armağan etmişti. Bu hediye beni hem çok heyecanlandırmış hem de çok korkutmuştu çünkü bitki bakımında pek de iyi değilimdir. 20 yaşından büyük bir küçük ağaçla ne yapacaktım?

Neyse, Ficus (ağacımızın adı) ve benim birlikte basıl yaşayacağımız ve birbirimizin büyümesini nasıl destekleyeceğimiz hakkında uzun bir yolculuğumuz oldu.  Bazı zamanlarda ben Ficus’un yaşamayacağını düşündüm. Bazı zamanlarda da Ficus benim yaşayamayacağımı düşündü. Ama birkaç hafta önce Ficus’ta öyle bir büyüme oldu ki sanki ona bir super büyüme besini vermişim gibiydi. Ve ben hastalanmadan önce geldiğine göre an az 7 yıldır birlikteyiz demektir.

Ficus ile olan yolculuğumu paylaşıyorum zira pek çok kişinin benzer bir süreç içinde olduğunu görüyorum.  Parçalanma ve aynı anda birleşme yaşadığımız bu zamanda kendinize ve diğerlerine bakmak ile ilgili bir öğrenme eğrisi mevcut. Zihinlerimiz genellikle yolunda gitmeyenlere odaklı. Ve hem şimdi hem de gelecekte eyleme geçmek durumundayız. Ama gelecek olanla başa çıkmak için de enerjiye ihtiyacımız var. Ve ruhumuz eve dönme zamanının geldiğine karar verene dek sürecek yolculuğumuz için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi toplamak için bir büyüme zamanına ihtiyacımız var.

Büyüme durumuna girdiğimiz zaman ve bu yaşamda yerimizi aldığımızda, Yeryüzünün bakıcısı olmak için dünyaya geldiğimizi hatırlamalıyız.

Bölünme boyutundan çıkmalı ve hepimizin içindeki, evrenin yaratıcıyla bağlantılı olan ilahi kıvılcıma dönmeliyiz. Ki bu güçler daima hem parçalanmanın ve çözünmenin hem de bir araya gelmenşn ve yeniş yaratımların şarkısını söyler. 

Yalnızca birliğin, sevginin, ılığın ve ruhsal büyümemiz için derslerin olduğu boyuta adım attığımız zaman içsel huzura kavuşuruz.

Ama korku, öz-nefret ve aşırı tetikte olma durumlarını bırakmamız gerekir. Yaşadığımız yere topraklanmalı ve onun desteğini hissetmeliyiz. Ki ihtiyacımız olan asıl destek bu. Milyarlarca yıldır var olan ve Yeryüzünde yaşamın başlangıcından bu yana içinden geçtiğimiz değişim fırtınalarına katkıda bulunan tüm elementlerin desteğine ihtiyacımız var.  

İçinizdeki değişene kadar hiçbir şey değişmez. Dolayısıyla, bu ay düzenli biçimde bedeninizi tararın ve “ayaklarınızın” tüm düzeylerde nerede durduğunu fark edin. Sağlam zemin üzerinde durduğunuzu ve ruhsal güçler tarafından desteklendiğinizi hissediyor musunuz? Yalnızca dinlenmeye ve herşeyden uzaklaşmamaya mı ihtiyacınız var?  Büyüme süresinden önce dinlenme süresine ihtiyacınız vardır yoksa bir sonraki büyüme aşaması için enerjiniz olmaz ve bud a fiziksel sorunlara neden olur. 

Aynı Ficus’un ben ve eşimle nasıl yaşayacağını öğrenmek zorunda kalması gibi, bizler de bu gezegende ve diğer insanlar ve doğa varlıklarıyla birlikte yaşamanın yeni yollarını öğrenmek zorundayız. Çünkü eski yaşam tarzımız yok oldu. Artık burada değil.  Ve yola devam etmeden önce bunun yasını tutmak için zamana ihtiyacınız var mı?

Bu ay biraz zaman ayırın ve kendinize dönün, medya ve sosyal medyadan uzak durum. Bu ayı kendinizi tanımaya ve ihtiyaçlarınızın ne olduğunu anlamaya ve bu ihtiyaçların karşılanması için plan yapmaya ayırın.

Covid’in ortaya çıkma nedenlerinden birinin insanları uyandırmak olduğuna hala inanıyorum. İnsanlar daha yeni yeni kendilerine dönmeye başladılar. İnsanlar seçimler yapıyorlar ve bunlardan bazıları sevgi, şefkat dolu ve nazik değil. Ama şimdilik, çalışmamıza ve şu anda İç Dünyamızın, ruhumuzun, kalbimizin ve zihnimizin hangi bölümlerinin ilgimize ihtiyaç duyduğuna odaklanmalıyız. Odaklanmış kalın ve büyüme gelecektir ve yaşam ırmağının sizi götürdüğü yere gittiğinize de pişman olmayacaksınız.

Mitoz süreciyle ilgili bilginiz varsa, bunun insanlar dediğimiz organizmada da gerçekleştiğine tanıklık edebilirsiniz. İnsanlar şu anda farklı hücrelere bölünüyorlar. Bu hücre bölünmesinden hangi dünyaların ve yeni boyutların ortaya çıkacağını merak ediyorum.

Yaz/Kış Gün dönümünü 21 Aralık’ta kutlayacağız. Kuzey Yarımkürede yaşayan bizler için bu, derin bir düşünce ve dinlenme zamanı. Ve Güney yarımküredekiler için de büyük bir büyüme zamanı.

Hangi mevsime giriyorsanız girin, bunu bir şifalanma ve yenilenme zamanı olarak düşünün.

2000 yılında İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak adlı dolunay seremonimizi başaltmıştım. Ve yıllar sonra küresel topluluğumuz için de bir aylık şifa çemberi ekledim. Ama bunu biraz ihmal ettim ve bunu çemberimiz için sadece birkaç kere organize ettim.

Bu kış/yaz gün dönümünün küresel çemberimizi desteklemek için belirli bir transfigürasyon seremonisini yeniden yapmak olduğunu hissettim. 

Sylvia Edwards bu kış gündönümünde hep beraber yapabilmemiz için seremoniyi kaydetmeme yardımcı oldu. Bu seremoninin ses kaydını dinlemek için linke tıklayabilirsiniz : https://youtu.be/YGQegbAk88s

Seremoninin detayları ana sayfamda bulunduğu için, çevrisine ihtiyacı olanlar için burada da yazmaya karar verdim. Bu çok güçlü bir seremoni. Sonuçlarını kaydetmek için pek çok kereler bir GDV kamerası kullandık her seferinde bu seremoniye katılanların enerji alanlarının muhteşem imajlarını elde ettik

Seremoninin detayları aşağıda:

Transfigürasyon uygulamamıza devam ettikçe, o ayrılık hallerini de şifalandırmaya başlarız. Daha yüksek bir bilinç haline geçeriz ve evrenin kusursuzluğuna teslim olmayı öğrenmemiz gerektiğine. Ve bazen de bunu yapmak zordur ve kendi ilahi ışığımızı hatırlamak için yardıma ihtiyaç duyarız.

Dönüşüm Haberlerini okuyan dünya çapındaki çemberimize yardımcı olmak için insanlardan oluşan ışık ağı yaratmanın yanında aylık bir şifa çemberi eklemeye karar verdim.

Önerim şöyle. Eğer bir uygulayıcı olarak gönüllü olmak istiyorsanız, kendinizi diğer uygulayıcılarla birlikte bir çemberde otururken ya da ayakta dururken hayal edin. Dönüşüm Haberlerinin pek çok farklı dile tercüme edildiğini hatırlayın. Birlikte çalışan büyük bir küresel grubumuz var.  

Niyetimiz ilahi ışığımızı hissetmek ve iç çembere yaymak.

Çemberimizde acıları görmüyoruz. Her bir kişinin içindeki ilahi kusursuzluğu teslim ediyoruz. Böylece insanları bir acı teşhisine hapsetmek yerine onları kendi ilahiliklerine yükseltiyoruz.

Bir yazar ve konuşmacı olan Eric Pearl “kuantum fiziğinde bir parçacığın davranışını değiştirirseniz, başka bir yerdeki başka bir parçacık birkaç santim ya da evrenler kadar uzak da olsa derhal tepki verir” der.    Düşük frekanslar daha yüksek frekanslara uyum sağlarlar.

Yani Yeryüzü için Şifa’nın temel prensibine dönersek, kim haline geldiğimizle yani mevcudiyetimiz ve yaydığımız ışık ve sevgiyle,  dünyayı değiştirir ve insanları iyileştiririz.

Enerji göndermiyoruz ve kimseyi şifalandırmaya çalışmıyoruz. Yalnızca ilahi ışığımız ve sevgimizin yardım isteyenlerinkini kıvılcımlandırmasına izin veriyoruz.

Kendinizi uygulayıcıların olduğu bir çemberde oturur ya da ayakta dururken hayal edin. Transfigürasyon çalışmanızı yapın ve avuç içleriniz iç çembere dönük biçimde ilahi ışığınızı ve sevginizi yayın.  

Eğer yardıma ihtiyacınız olduğunu hissederseniz kendinizi dünyanın dört bir tarafından insanların oluşturduğu bir çemberin içinde uzanırken imgeleyin.   

Rolünüz uygulayıcılarımız tarafından paylaşılan ışığı absorbe etmek. İlahi sevgi ve ışığı varlığınızın her hücresine absorbe etmek için bir benzetme düşünün. İşinize yarayan bir benzetme bulabilmeniz umuduyla sizlere birkaç örnek vereceğim. Suya konulduğunda tüm suyu emen bir sünger düşünebilirsiniz. Yağmur altında günlerce kalan bir çiçeğin güneş açtığında onun ışığını emdiğini düşünebilirsiniz. Belki çok fazla güneş alan bir çiçeği ve yağmur başladığında ona hayat verip besleyen suyu nasıl içtiğini düşünebilirsiniz. Veya perdeleri sıkıca kapalı bir odanın perdeler açıldığında günışığıyla dolduğunu düşünebilirsiniz.

Bırakın dış çemberin ışığı kendi ışığınızın bedeninizdeki her hücreden akışını tetiklesin. Bu, bizi ilahi mükemmellikle ve ışık ağıyla yeniden bağlantıya geçirir. Bu, duygusal ve fiziksel hastalıkları yaratan ayrılık hallerini şifalandırır. Ve hepimizin yaşamın bize getirdiği güçlük ve fırsatlara doğrulmamızı sağlayacak güce sahip olduğumuzu hatırlatır.

Ve günün ve gecenin çeşitli zamanlarda değişik rollerde de olabilirsiniz. Bir süre uygulayıcı olabilir ve sonra çemberin ortasına uzanabilirsiniz.

Ve zamanın dışında çalıştığımız için bu çalışmayı ne zaman yaptığınızın da bir önemi yok. Çalışmalarımızın eşzamanlı olmaları gerekmiyor.

 

Dolunay 18 Aralık’ta. Bu ayın dolunayı Soğuk  Ay olarak adlandırılıyor. Haydi ışığımızı yaymak için biraraya gelerek birbirimizin kalplerini ve ruhlarını ısıtalım ki hem bütün Yeryüzü hem de yaşam ağı yükselsin. 

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Hem benim için hem de Dönüşüm Haberlerini bilen herkes biliyor ki, aylık yazılarımı dünyanın dört bir yanındaki insanlar okuyabilsin diye tercüme etmek için zaman ve enerjilerini ortaya koyan muhteşem bir grup insan sahibiz.  Ve bu da bu sütunda bir fark yarattı. Zira böylesine güçlü bir küresel topluluktan gelen parlak enerjileri gerçekten görebilirsiniz.

Bu nedenle, her ay yaptıkları yoğun çalışmadan dolayı kalpten teşekkür etmek için bana katılın lütfen. Gelip giden çevirmenlerimiz oldu ama işlerini aşkla yaptılar ve bunu hissedebilirsiniz.

Haydi ruhsal uygulamaları kendi topluluklarında paylaşarak topluluğumuz büyüten ve güçlendiren çevirmenlere hayır dualarımızı gönderelim. Güçlü halkalar olarak kendimiz, birbirimiz ve yaşam ağındaki herşey için çok şey yapabiliriz.

Ve bunların hiçbiri Sylvia Edwards olmadan mümkün olamazdı. Çünkü beni odaklı ve aklımı başımda tutmaya yardımcı oluyor. Pek kolay bir iş değil.  Ve aylık sütuna güzellik, sevgi ve ışık katıyor. Aylık sütunu canlı tutmak için yüreğini ortaya koyuyor. Sylvia öğretiiğim çalışmaları hakikaten yapan ve her gün yapan biri. Ve bud a onun dünyada yaptığı olağanüstü çalışmalarda görülüyor.  

Sylvia Edwards
Petr Němčanský   – Çekçe
Caroline Bertrand – Fransızca
Catherine Meyer – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Nanouk- Fransızca
Barbara Gramlich  – Almanca
Astrid Johnen  – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca  
Flavia Cavallaro – Italyanca
Miha Masuda – Japonca
Ai Suzuki – Japonca
Els de Graaff – Felemenkçe
Sandra Koning – Felemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce 
Tatiana Starikova – Rusça
Ines Fermoso  – İspanyolca  
Lena Anderheim – İsveççe   
Simin Uysal  – Türkçe

Hepinize derin ve anlamlı bir gün dönümü ve bu tatil sezonunda içsel huzur ve sevgi dilerim.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – November 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Kasım 2021

Eğer içsel ruhumuz ve bedenimiz hayattaki yargı ve seçimlerimize rehberlik ediyor olsaydı, hepimiz bambaşka bir hayat deneyimi yaşardık.  Fakat çoğumuz zihinimiz ve gün boyunca döngü yapan zihinsel düşünceler tarafından yönetiliyor. Ve zihinsel düşüncelerimizin çoğu bize inanılmaz acı veriyor.

Size daha fazla meydan okuma yaratan bazı düşüncelerinizi aşmak için muhtemelen kendi araçlarınızı geliştirmişsinizdir. Çünkü düşüncelerimiz artı niyet, kendimiz ve kollektif için kaos yaratmak için büyük güce sahiptir.  Yeryüzü için Şifa öğretilerinden bir tanesi de “niyet beyin tarafından eylemin gerçekleşmesi olarak görülür”.

Kişisel olarak ürettiğimiz ve kollektiften absorbe ettiğimiz negatifliğin üzerine çıkmak önemlidir.

Sürekli kullandığım bir araç, adına parçalanma dediğimiz güçlü bir şamanik şifa yolculuğunu kullanır. Ama bütün bedenimin parçalanması niyeti yerine düşünce formlarımın parçalanması niyetini kullanırım.

Parçalanma şamanizmde bedenin ve zihnin geride bırakıldığı ve inisiyenin böylece kendi ruhsal kimliğini hissedebildiği ve Yaratıcı ile birleşerek yalnızca birliğin ve bütünlüğün olduğunu anımsadığı güçlü bir inisiyasyondur. Bir yardımcı ruh ya da element olabilen doğanın bir gücü tarafından beden parçalanır. Ve kemikleri ve organları temizlenir. Var olan hastalıklar temizlenir ve inisiye yenilenir. 

Parçalanma vizyonları şamanlığın işareti olarak kabul edilirdi ve bir parçalanma rüyası ya da vizyonu yaşayan kişi çok özel psişik ve şifa yetenekleriyle geri döner ve bu da kişiyi kusursuz bir şaman adayı yapar.

Günümüzde parçalanma pek çoğu tarafından şifa için kullanılır. Çoğu kitabımda parçalanma üzerin eyazdım. Ama daha fazlasını öğrenmek ilginizi çekiyorsa, Walking in Light adlı kitabımdaki ilgli bölümü okumanızı öneririm.

Kişisel olarak şifalanmak için parçalanma yolculukları yaparım. Fakat ayrıca bir yardımcı ruhumun da yardımıyla bir süreç geliştirdim. Yardımcı ruhum negative bir düşünce formumu alıp hiçbir parçası kalmayıncaya dek parçalamama yardımcı oluyor.  

Ve sonrasında da işin püf noktası parçalanmış düşünce formundan boşalan yeri doldurmak için pozitif bir düşünce formuna odaklanmak. Hepsi niyetle ilgili. Bir düşünce formunu parçalamak için niyet edin ve neler olduğunu gözlemleyin.

Eğer şamanik yolculuk yapıyorsanız, bir yardımcı ruhunuz size yardımcı olabilir.

Diğer çok basit bir yöntem de, hayal gücümü kullanırım ve kendimi düşünce formunu bir kara tahtaya yazarken hayal ederim. Sonra bir silgi ya da beyaz boya kullanarak onu silerim. Bu şekilde çalıştığım zaman düşünce formum silinene dek kat kat boya sürmem gerektiğini gördüm.

Ve sonrasında işiniz bittiğinde sevgi ve ışıkla dolmak önemli.

Bu ay şamanik yolculuk çalışmanızı, meditasyon zamanınızı ya da doğada geçirdiğiniz zaman negative düşünce formlarınızı dönüştürme k için kendi araçlarınızı geliştirmek için kullanın.

Bu zor bir zaman ve düşüncelerimizi ve duygularımızı ifade etmemiz lazım. Bu bizim doğuştan hakkımız. Ama sürekli negative olana odaklanmak enerji alanınızı değiştirir ve içinde olması hoş bir alan alan olduğunu hissetmezsiniz.

Bu günlerde çokça yalnız zaman geçirdiğim için İçsel Dünyamda hoş bir çevre yaratmaya çalışıyorum. Bu da gün boyunca içinde yaşadığım enerji alanını ve gerçeklik boyutunu yaratıyor.

A.B.D’de Kasım ayında Şükran Gününü kutlarız. Şükran göstermeye bağlılık daima takdir edilir. Şükranlarımızı sunmak için koşulsuz sevgi ve ışığımızı dünyanın dört bir yanındaki insanlarla birleştirmenin bu günde çok çok güçlü olacağını hissediyorum. 

Kimsesiz, aç ve evsizleri de kalplerimizde tutuyoruz. Kaynakları ya da toplulukları olmayanlar için yılın zor bir zamanı. Onları kendi ışık ve güçlerinde görmek, başka hiçbir biçimde yardım etmemiz mümkün olmasa bile, hepimizin verebileceği bir şey.   

Pandemi ve kayıplar nedeniyle, bu bir kalp kırıklığı zamanı da olabilir.  Transfigürasyon uygulamamızı yaparken haydi vefat edenleri ve geride bıraktıklarını hatırlayalım ve onları kalbimizde tutalım.

Dolunay 19 Kasım’da. Haydi bu çemberdeki herkesi koşulsuz sevgiyle saracak yeterli parlak ışık üretelim. İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak için gereken kişisel çalışmamızı yaparken, şu anda sevilmesini ve korunmasını istediğiniz tüm kıymetli varlıkları düşünün.

Sadece sevgiyi bilen ve acıyı hiç bilmeyen kendi ilahi ışığınıza seyahat edin ve bu ışığın hücrelerinizi doldurmasına izin verin ve herşeyi en yüksek sevgiyle sararken tüm kollektife yayılmasına izin verin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detaylarına ulaşmak için lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – October 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ekim 2021

Gezegendeki türlerden biri olarak pek çoğumuz bir korku ve öfke halindeyiz. Oysa ki işin aslı, ruhumuz ışıl ışıl  parlıyor.

Ayrışmanın çoğunun huzursuzluktan kaynaklndığını hissettiğimi yazmıştım. Fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak huzursuzuz. Bize yalnızca daha çok acı getirmesine rağmen dikkatimizin çoğu dış dünyaya yönelmiş durumda. Çünkü dünyanın içinde bulunduğu durumu değiştirmek için yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Bizden istenen, derinlerdeki ruhumuza uzanmak, ki bu bize merkezlenme ve metanet duygusu verecektir.  Egomla bağlantıya geçtiğim zaman, çevresinde hiçbir destek olmayan ve olan bitenlerin büyüklüğü karşısında son derece önemsiz hisseden büzüşmüş küçük bir çocuk gibi hissediyorum.

Çok küçük ve önemsiz hissetmeye çok sık başladığımı fark ettim.  Böyle hissedenin egom olduğunu tanımlamak iyiydi. Fakat bu içinde yaşamak için sağlıklı ya da üretken bir hal değil. 

Yeryüzü için Şifa çalışmasından iki tane transmutasyon uygulaması yapmaya başladım. Bende korku ya da öfke yaratan her duyguda kendime şamanik ekstraksyon yapmaya başladım. İçimden o enerji halini çekiyorum ve dışarı itiyorum. Ne de olsa hepimiz enerjiden ibaretiz. Ve bu enerjiyi hareket ettirebiliriz.  Yok edilemez. Fakat transfigürasyon çalışmamı yapabilir ve bedenimde daha önce spiritüel blokajların olduğu yerleri ışığın doldurduğunu hissedebilirim.

Ve zihnimden geçen her düşünceyi sevgi enerjisine transmute ediyorum.O enerjinin beni doldurduğunu ve kollektifle paylaşıldığını hayal ediyorum.  Öfkem ne kadar derin olursa olsun onu kolaylıkla sevgiye dönüştürebilirim çünkü aslında öfkemi taşıyacak enerjiye artık sahip olmadığımı düşünüyorum.

Bu uygulamalar son derece basit ve bunları hayatımın her saniyesine katıyorum. Çünkü olan bitenin ortasında düşünmek için çok zaman var.

Ayak diredikçe daha da köşeye sıkıştığımızı hissediyorum. Değişmek zorundayız. Dünya değişiyor, Doğa değişiyor, yaşam tarzımız değişiyor ve hayatta yeni bir yolda yürümek için gerekli olan içsel gücü bulmanın yollarını bulmalıyız.  

Ve, durmalı ve nasıl yaşadığımız da dahil tüm düzeylerde kaybetiklerimiz için yas tutmalıyız.  İnsanlar kaçıyor. Her şey yolundaymış ve değişmesi gereken hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya çalışıyorlar.

Sorun dab u. Pandeminin ve iklim değişimleri ve felaketlerinin olmasının bir nedeni var.  Durmak ve bizden ne istendiği üzerine düşünmek yolculuğumuzun bir parçası.

Ve size o çok arzuladığınız rahat ve huzuru verecek olan tek şey ise dakika dakika yaptığınız ruhsal uygulamalar. Akıl sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaklar.

Eğer çalışmanızı yaparsanız, güncel değişimlerin ve yaşamın akışının size de getirdiklerine şaşıracaksınız. Ama işlerin yeniden “normale” dönmeyeceğini kabul etmelisiniz. Kaybettiklerinizin yasını tutmalısınız. Yoksa keder enerjisi bedeninizde sıkışıp kalarak başka bir spiritüel intrüzyona daha neden olur. 

Bu zamanı içimizin derinliklerine dalmak için fırsat olarak kullanan çoğumuz için harika dersler ve bilinç halleri  var.  20 yıldır spiritüel uygulamaların yalnızca yüzeyinde gezindiğimizi yazıyorum. Ve şimdi başka çaremiz kalmadı. Şimdiki yolculuğumuzu zerafetle yürümek istiyorsak içimize dönmeli ve içsel rehberliğimizi takip etmeliyiz, dışsal dünyaya projekte ettiğimiz her şeyi sahiplenmeli, yas tutmalı ve yaşam ırmağının akışına yeniden girmeliyiz.  

Derin zorlukların yaşandığı zamanlarda :

Odağımızı korumalı

Olumlu kalmalı

Merkezimizde kalmalıyız.

Dolunay 20 Ekim’de. Haydi enerji alanımızı dolduran pırıl pırıl ışıkla dolalım ve bu ışığı kolketif enerji alanına yayan güçlü birer bağlantı olalım. Haydi Yeryüzünü ve tüm yaşamı sevgimiz ve ilahi ışığımızla dolduralım. 

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Evelyn C. Rysdyk bir şamanizm eğitmeni ve yazardır. Kitaplarının adları : The Norse Shaman, Spirit Walking: A Course in Shamanic Power, A Spirit Walker’s Guide to Shamanic Tools, The Nepalese Shamanic Path with indigenous Nepali jhankri Bhola N. Banstola. 

Video:

Bu videoda Evelyn gezegenimizin yaşayan toprağıyla derin bir bağlantı ve şifa için yönlendirmeli bir seremoni yapıyor.   Bağlantıyı aşağıda bulabilirsiniz.

https://youtu.be/UNaW0EaNg70

Ayrıca, DÖnüşüm Haberlerinin yeni bir okuyucusu iseniz, birbirimize esin vermek için bir FB sayfası kurduk.  Adı Shamans are the Gardeners of Energy ve yalnızca olumlu ve esin verici paylaşımlar için.  Katılmak için cevaplamanız gereken sorunun cevabı “Transfiguration”.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – September 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Eylül 2021

Equinox ceremony


 

Bu ayki yazıma Spiritual Immunıty (Spiritüel Bağışıklık) eğitimini Shift Network’te Zoom üzerinden öğreteceğimi haber vererek başlamak istiyorum.  Giriş konuşması 4 Eylül’de olacak ve eğitim de 28 Eylül’de başlayacak.  Bu eğitimi Shift Netwrok’te Covid’in başlangıcında ve kapanmalar yeni başladığında vermiştim.  Bununla ilgili olarak iki e-posta göndereceğim.

Bu eğitim Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa’dan uygulamalar içeriyor.  Pek çok korku ve öfkenin bize birden çok dokunduğu bu zamanlarda merkezlenmiş kalmak için harika bir yol. Bu eğitim, zorlu yaşam mücadelesinin ortasında gücünüzü nasıl koruyacağınızı ve uyumu nasıl bulacağınızı öğretir

Hayatlarımızdaki ve dünyadaki hızlı değişimlerden bahsediyoruz. Ve bu sürecin hızlandığını da görüyoruz. Değişimle ilgili bir dinamiği sizinle paylaşmak isterim. 

Bazılarımız hayatlarımızı nasıl yaşadığımız ile ilgili büyük  ve hızlı değişimler yapıyoruz. Böylesi hızlı değişimleri nasıl yönettiğinizi görmek için kendinizi tüm düzeylerde tarayın.   Çünkü hayatı çok hızlı yaşadığınız, bir anda çok fazla değişiklik yapmaya çalıştığınız zaman bu derin keder duygularına yönlendirir. Çünkü psişemiz değişimi entegre etmek için zamana ihtiyaç duyar.

Doğada büyük bir olay olduğunda, entegrasyon sürecicine izin vermek için günler boyu süren bir sessizlik olur.

Sanki aniden duran hız trenlerinde gibi davranıyoruz ve sonra da  kedere yol açabilecek bir çeşit şoka giriyoruz. Sürecimiz pek çok açıdan her zaman doğal olmuyor. 

Hayatımda yaptığım her şeyde yavaşlamam gerektiğini gördüm. Çünkü içsel ve dışsal pek çok değişim nedeniyle bedenim ve ruhum fazla heyecanlı. Bu yüzden ayak uydurmaya çalışmak yerine yavaşlamam gerek. Ayak uydurmaya çalıştığımız zaman, yaptığımız değişimlerin bizi bilmeden yeniden ruhun karanlık gecesine götürebileceğini hesaplamıyoruz. 

Bunun çözümü yavaşlamak. Bundan daha önce de bahsetmiştim. Zaman hızlandıkça, psişeme uyum sağlama fırsatı vermek ve organik biçimde hareket etmek için bilerek ve isteyerek yavaşlıyorum.

22 Eylül’de kuzey yarımkürede en sevdiğim mevsim olan sonbaharı, ölüm döngüsünü kutlama zamanını karşılamaya hazırlanıyoruz.  Güney yarımküredeyse yeni doğumu ve bize umudu hatırlatan yeni filizleri kutluyorsunuz.

Önümüzdeki ekinoks üzerine meditasyon yapıyordum ve ekinoksu karşılamak için seeremoni ya da yolculuğumuzun ne olması gerektiği hakkında bir mesaj almaya da açıktım.

Silahlarımızı bırakmak için bir seremoni yapmam söylendi. Bu beni gerçekten etkiledi. Çünkü bildiğiniz gibi, Dönüşüm Haberleri Yeryüzü için Şifa’dan çalışmalar, mesajlar ve egzersizler içeriyor. Dönüşüm Haberlerinde özetlediğim ruhsal çalışmayı gerçekten uygulamak için işlenmemiş enerjilerimizi kendimize, sevdiklerimize, tüm Doğa’ya ve kolektife gönderen silahkarımızı bırakmamız gerek. 

Ruhsal topluluk genel olarak silah sahibi olmaya karşı. Ama biz hala diğerlerinin davranışları ve sözleriyle tetiklenmek için kendimize izin veriyoruz. Aynı fikirde olmadığımız insanlara psişik olarak ateş ediyoruz. 

Nefret ve yargılamadan gelen enerjileri koşulsuz sevgi ve ışığa dönüştürmek için transmütasyon çalışmamızı çoğumuzun yaptığını düşünüyorum. Bunu yaptığımız zaman, bizi ve çevreyi şifalandırabilecek olan evrensel koşulsuz sevginin gücüyle bağlantıya geçeriz.  Koşulsuz sevgiyi kişisel sevgiyle karıştırmayın.

Yani tetiklendiğimiz zaman psişik silahlarımızı elimize aluyoruz ve How to Heal Toxic Thoughts kitabımda yazdığım gibi tetiklerimizle çalışmalıyız ki tetiği çekmeyelim.

İnglizce bilmeyenler için talimatları yazacağım ve tercüme edilecekler. Ve ekinoks seremonisine katılmak isteyen topluluk üyelerimiz için bağlantı aşağıda:

https://youtu.be/mAcz3koJYmM 

Seremonilerden önce hazırlık çalışması yapmak gerekir. Dönüşüm Haberlerinin ana sayfasında sermeoni çalışmasına hazırlık ile ilgili bir kaynak mevcut. https://www.sandraingerman.com/transmutation-news/english/shamanic-ceremony/preparing-for-ceremonial-work/

Arzumuzu evrenin gücüne bildirirken bize yardım edebilecek ruhlarla güçlü ve ilahi bir bağlantımız olabilemsi için egomuzu yoldan çekmek isteriz.

Eğer egzersizi yönlendirdiğim videoyu seyretmiyorsanız şifa ve sihirin olabileceği olağan dışı diyarlara girmenize izin veren spiritüel müzik dinleyin. Yolculuk esnasında dans etmek ve şarkı söylemenin yanı sıra davul ya da çıngırak çalmanızı öneririm.

Güzel bir plajda ayakta durduğunuzu hissedin. Kumlar bembeyaz. Gökyüzü bulutsuz ve masmavi.

Güneşin sıcaklığını ayaklarınızın altında hissedin ve güneşi, denizi, toprağı, havayı, ayı ve yıldızları selamlayın. Doğadaki bu yerin saflığına bakın.  Deniz sizi çağırıyor ve size bu özel günde selamlamak istiyor. Serin suların size temizlemesine ve kalbinizi sevginin gücüne açmasına izin verin.

Eğer şamanik yolculuk yapmayı biliyorsanız yardımcı ruhlarınıza seslenin. Eğer bilmiyorsanız, size huzur veren ilahi bir figure seslenebilirsiniz. Yardımcı ruhların yardımıyla silahlarınızı metaforik olarak bırakmak için yardım isteyin. Psişenizde hangi silahları gizliyorsunuz? Neye benziyorlar? Başkalarını ve kendinizi psişik olarak nasıl kesiyorsunuz ve nefret ve yargı mesajları gönderiyorsunuz? 

Bu çalışmada tuttuğunuz silahları görmek ve hissetmek için hayal gücünüzü kullanın. Fiziksel olarak bir silaha sahip olmayabilirsiniz. Fakat düşüncelerimiz aynen ateşlenen silah gibidir. Kendi silahlarımız olduğu için, diğerlerini silahla yaralayanları yargılamayı bırakmalıyız.

Elementlerin size taşıdığınız silahların yükünden arındırdığını hissedene dek yolculukta kalın.

Şimdi ruhsal gücünüze adım atmanın zamanı. Covid bize bir mesaj getirdi ama onu ciddiye almıyoruz.

Değişimi davet ettik. Ve şimdi buradayız. Fakat en azından bu zamanda içsel huzurumuzu bulalım. Bir seçim yapmanız gerek. Her zaman sevgi ya da şiddet arasında seçim yapma şansınız var.

Dolunay 20 Eylül’de ve bir hasat dolunayı. Haydi sevgi ve ışık toplayalım ve yaşam ağıyla bütünüyle bağlantı kuralım.  Eğer yaşam ağıyla bağlantı kurarasak aradığımız desteği hissedeceğiz. İçsel ışığımızla bir olduğumuzla her şey berraklaşır ve netleşir. Huzurla dolarız. Ve dolunayı içimizdeki huzurla selamlamak isteriz.

Hazırlık çalışmanızı yapın, zihninizi genişleten spiritüel müzik dinleyin ya da ışığınızın güçlü biçimde parlamasını engelleyen blokajların çözülmesini sağlayan transfigürasyon çalışmanızı yapmak için doğaya gidin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan – İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyunuz. Seremoni çalışmasına Hazırlık linki size dolunay seremonimize de yönlendirecek.

Beni sosyal medyada izliyorsanız, Facebook, Twitter, ve Instagram’dan ayrıldığımı haber vermek isterim.  Facebook sayfalarımda ve Shamans are Gardeners of Energy grubunda ara sıra ilham verici mesajlar paylaşbilmeyi ümit ediyorum. Fakat 2015’ten bu yana haftanın 7 günü Facebook’ta olmak artık sağlıklı gelmiyor, ruhsal hayatıma ve uygulamalarıma da katkıda bulunmuyor. Paylaşımlara uzun yıllar boyunca cevap vermek çok stresli hale geldi ve maalesef sağlığımı etkiledi. Hayatımı yalnızca FB paylaşımlarına cevap vermek yerine ruhsal çalışmalarıma adamak istiyorum.  shamanicteachers.com sitesinde kendilerinden öğrenebileceğiniz pek çok pırıl pırıl eğitmen mevcut.  

Shamans are Gardeners of Energy sayfamızı çok seviyorum. Zaman zaman sayfaya bakıyorum ve paylaşımlar kollektife aşk  şarkıları söyler gibi. Enerjisi tüm yaşama yayılıyor.

Fransızca çeviriler için bir çevirmene ihtiyacımız var. Eğer yardımcı olmak isterseniz lütfen verdiğim e-posta adresinden Sylvia Edwards ile iletişim kurun: info@sandraingerman.com.

Küresel çemberimize muhteşem bir ekinoks diliyoruz!

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – August 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ağustos 2021

Bu ayın yazısına heyecan verici haberlerle başlamak istiyorum! Eski web sitemi yenileyerek yeni bir new www.sandraingerman.com yaratan web masterımız Sylvia Edwards’a minnettarım. Yeni web sitesi harika. Yeni www.sandraingerman.com sitesine merhaba demek için lütfen bana katılın. Sylvia Edwards sayesinde sonunda 21. Yüzyıla adım atıyorum.   20 yıllık Dönüşüm Haberlerini bloglara dönüştüren harika bir destek personelimiz de vardı. Teşekkürler Aimee!

www.sandraingerman.com sitesini ziyaret ederek lütfen bana katılın.

Hem gezegende hem de kolektif bilinçte pek çok değişim görüyoruz. Bizi birbirimizden ve yaşam ağından ayrı tutan yaşam ilüzyonunda takılı kalmış pek çok kişi var. Fakat ruhsal dünyada ilerleme gösteriyoruz. Bazıları ilerlemenin miktarı konusunda hayal kırıklığı yaşıyor. Kendi uzun şifalanma sürecimi düşündüğüm zamanlar hariç ben de aynı hayal kırıklığını hissediyorum. Kültürümüzde, değşimin hemen olmasını istiyoruz.Ve doğada değişimin hızlı biçimde olableceğini de biliyoruz.  Ve bazı yönlerden ruhsal topluluktaki bilinç de hızlıca değişiyor. Bunun yanında, bazıları da ayrılık ilüzyonu ve korku enerjilerinde daha fazla kayboluyor.  Doğadaki değişimler kendi kusursuz zamanlarında gerçekleşir. Bu da teslim olmamız gereken bir öğreti.

Geçtiğimiz kış deneyimlediğimiz büyük astrolojik değişimlerden sonra hem kendi enerjimde hem de ruhsal toplulukta bir değişim hissetmenin benim için sürpriz olduğunu daha önce paylaşmıştım.  Pek çok yanılsamaya kapılmış olduğumuzu hissettiğim için bilinçte bu denli değişim konusunda şüpheciydim.

Fakat içimde bir yumuşama oluştuğunu fark ettim. Hayatta hepimizin içinden geçtiği gibi, tüm travmalarım nedeniyle gelişmiş olan kabuğumun sertliğinin beni en yüksek ruhsal kimliğimden uzaklaştıran farklı duygusal ve zihinsel durumlar yaratmış olduğunu hisettim. 

Kendi bilincimde bir değişim olduğunu aslında tüm transitlerden geçmeden aylar önce fark etmeye başladım. Öğretimler hakkında konuşmayı bırakıp daha çok aktarım ve sevgi ve ışık yaymak zamanı olduğu hakkında öğrencilerimle konuşmaya başladım. Fakat bunu eyleme tam olarak nasıl geçirebileceğimi bilmiyordum. Eğitmenlik yaptığım tüm o yıllar boyunca sevgi ve ışığın benden akmasına kesinlikle izin verdim. Fakat bu workshoplarım esnasında ben ders anlatmakla ve deneysel yolculuklara liderlik yaparken olurdu.  Workshoplarımda ve danışanlarımla seanslarımda enerjileri yalnızca yaymayı nasıl yapacağımdan tam olarak emin değildim. Ve her zaman yaptığım şekilde çalışmaya ve öğrencilerle ve danışanlarımla çalışırken kalbimde nazik ve sevgi dolu düşünceler olduğundan emin oluyorum.     

Daha yüksek evrensel enerjiler yayacağım biçimde öğretmeyi zorlamaya çalışmaktan vazgeçtim. Bu çalışma, eskiden olduğu gibi şimdi de hem öğretmek hem de bu esnada sevgi ve ışığı yaymak için kendime izin vermenin bir birleşimi. 

Enerjileri yaymaya geçmekle ilgili soru benim için yıllar önce gündeme geldi ve kendi ruhsal evrimimin dışsal dünyayla olan etkileşimimi değiştirmesine izin vererek yolumu çiziyorum. Benim için her şey devam eden bir süreç. Eğer farklı bir çalışma yolu açılacaksa bunun kendi zamanında olacağına güveniyorum. Yaşamın akışında kaldıkça, güven düzeyimin omzumdan pek çok kaygı yükünü aldığını öğrendim.

Hatırlıyorum, yıllar önce koruyucu ruhuma “hikayenin sonunu” görecek kadar yaşamak istediğimi söylemiştim. Bana cevabı, “hikayenin sonu yok”” olmuştu. Yani hem kişisel hem de kolektif yolculuğumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.          

Kişisel karmic yolculuğumuzda olduğumuzu fark ettiğimiz zaman diğerlerini yargılamayı bırakabiliriz zira hepimiz karmamızı yaşayacağız.

Bu yargılamayı bırakma ve karmanın işini yapmasına izin verme bir ceza değil, daha ziyade etki ve tepki. Bu bizi yanlış giden her şeyi algılama yükünden kurtarır. Doğru ve düzgün gidenlere odaklanmamız için alan açar ve kalbimizin yumuşamasına, sevgi ve ışık yaymak için daha çok açılmasına ve nihayetinde yolculuğumuzun yaradanla bir olduğunu anlamamıza  izin verir. 

Geçen ay yargılama enerjisinden uzaklaştığımı fark ettim. İçimde bir şey doğal biçimde değişmeye başladı. Ve ne zaman kendimi ya da diğerlerini yargılamaya başlasam, bunun yerine sevgi ve ışık yaymayı seçiyorum. Bu seçimi yapmak benim için otomatik hale ve bir yaşam biçimi haline geliyor. Bedenimde yumuşak bir ışığın hareket ettiğini ve yargının eriyip gittiiğini hissediyorum.  Bu hissin yumuşaklığını ve aynı zamanda da gücünü tariff edemiyorum. Fakat hareket eden çok yumuşak bir titreşim gibi.

Eğer uyaranlardan uzaklaşacak zaman bulup da sessizlik içinde kalabilirsek İçsel Dünyamızda benliğimizin çok güzel yönleriyle tanışabiliriz. Ama dışımızdaki dünyadaki davranışlarımızı değiştirmemize izin verecek bir huzur haline ulaşmak için zamana ve sessizliğe ihtiyacımız var. 

Şu anda hepimizin tutku duyduğumuz şeyi yapmaya davet edildiğimizi hissediyorum. Enerjimizi beslediğini hissettiğimiz pratikleri ve aktivitileri yapmak, yardımcı ruhlarımızın bizimle paylaşmayı seçtiği yüksek enerjileri aktarmak ve eğer yaşam ırmağını takip edersek yaşamın bizi götürdüğü yere güvenebilir ve bu denli  mücadele etmek zorunda da kalmayız.

Akışı zorlayamayız ve yaşamda hepimiz kendi kişisel yolculuğumuzu yaparız.

Mara Bishop’a geçen ay bizimle paylaştıkları için yeniden teşekkür etmek istiyorum. Bir seyahate çıkmak için acelemden Mara’nın web sitesini paylaşamadım. Bu yüzden şimdi paylaşmak istiyorum. Mara’nın Dönüşüm Haberlerinde duyurduğum yeni bir kitabı var. Mara www.shamanicteachers.com sitemde de listed bulunyor. Parlak bir eğitmen ve uygulayıcı. Yeni kitabının adı  Shamanism for Every Day.

Bu ay  Chetna Lawless çalışmalarının bir bölümün bizimle paylaşıyor. Chetna iyi bir arkadaşım. Birlikte pek çok macera yaşadık. Ve Chetna İskoçya’daki eğitmen eğitimimde asistanlığımı yapanlardan bir tanesiydi.  Çalışmalarında çok deneyimli ve koşulsuz sevgi yayıyor. Birleşik Krallık’ta yaşıyor ve web sitesinin adresi www.vision-voyages.com.

Bu ayki Shamans Are Gardeners of Energy videosunun linki aşağıda:

Chetna bu seremoniye  “İçsel bahçenizde altın hasadı” adını vermiş. 

https://youtu.be/xypf8uJNj90

Dolunay 22 Ağustos’ta. En yüksek benliklerimizle biraraya gelelim ve tutkuyla ve enerjiyle kolektifteki negatif bilinç durumlarını ve toksinleri dönüştüreceğini bildiğimiz ışığı yayalım. Fakat bu şekilde büyük ölçekli çalışırken sabırlı olmalı ve çalışmamızı sürdürmeliyiz.

Hazırlık çalışmanızı yapın ve kendinizi ve Yeryüzünün, rüzgarın, güneşin, yıldızların ve suların size verdiklerini takdir edin. Evet, ekstrem hareketleri var ve hayatımızda hava durumuyla ilgili büyük zorluklar yaşatabiliyorlar. Fakar onlar yaşamın kendisi. 

Kendinizi, elementleri ve çemberimizi takdir edin. Derin içsel parlaklığınızı deneyimleyin ve Yeryüzünün içi ve çevresinde yayılmasına izin verin. Kalbinizin koşulsuz sevgiye açılmasına izin verin ve bu enerji sizen yayılsın. Ve tüm sevgi ve ışığınızın aynen kuzey ışıkları gibi birbirine örüldüğünü hayal edin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, aylık dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Olulan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

 

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – May 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Mayıs 2021

Geçen aylarda küf ile ilgili sorunlarla uğraştığımı yazmıştım. Küfü bertara etmek için gereken her eşyi yaptım ve kesinlikle başarılı oldum. Fakat unuttuğum bir öyküyü hatırladım. Ve şimdi yaptığım çalışma da bununla ilgili.

1980 lerin sonunda 90’larda Doğu Sahilinde pek çok eğitim verdim. Orada pek çok takipçim vardı. Fakat eğitim verdiğim tüm salonların ve kaldığım odanın siyah küfle kaplı olmasıydı. O siyah küf adeta duvar kağıdı gibi odaları kaplıyordu.

Bunlar bütüncül tıbbın popüler olmasından önceydi. Sıradışı vakalar ve özellikle de çevresel faktörler üzerine uzmanlaşmış bir doktorum vardı. Ve yürüyebiliyordum.

Farklı tedaviler üzerine konuştuk. Yine o günlerde tıbbi olarak küfün nasıl ele alınacağı bilinmiyordu. Bugün ise içinde küfün geçmediği bir konuşma yapamıyoruz. Bu, günümüzün önemli sorunlarından biri.

Neyse, doktorum bana son derece ilham verici bir öykü anlattı. Doktorumun benim gibi küfe karşı çok allejik olan bazı hastaları vardı. Ve benim gibi onlar da koşullarını değiştiremiyordu.

Ve sanırım Kuzey Carolina’daki bir kiliseyi duymuşlar. Tedavi ise bu kiliseye seyahat etmek ve şifa için orada kalmakmış. Ve şifa da Baba ve Kaynak ile olan bağlantınızı iyileştirmekti. Tüm hastalıkların Tanrı ya da Kaynak’la olan bağlantının kopmasından kaynaklandığına inanılıyordu

Küfe alerjisi olan kişileri her bir santimi siyah küfle kaplı karavanlara yerleştiriyorlardı. Haftalarca burada kalıyor ve tüm zamanınızı dab u karavanda geçiriyordunuz.

Gün boyunca kilisede oturup Baba ile olan sorunlarınızı çözüyordunuz. Oraya giden iki kadının kilisede geçirdikleri zamanda küf alerjilerinin iyileştiğini biliyorum.

O kiliseye hiç gitmedim. Neden gitmediğimi hatırlamıyorum. Bunu ilginç buluyorum çünkü şifaya ilgim büyük. Fevkalade çalışmalarına şahit olmak için gitmek isterdim. İnsanlara sevgiyle davranılıyordu ve orada oldukları zamanda iyileşiyorlardı.

Bunları yazmamdaki neden inanç sistemlerimizin bazılarını kapsaması. Çünkü günümüzde gizemli hastalıklardan muzdarip olan pek çok kişi var. Bu son derece sıradışı. Ya hiç bir açıklaması yok ya da yalnızca teorilerden bahseden ve bubları destekleyemeyen çok ünlü doktorlar var.

Pek çok yönden yeni zamanlara giriyoruz. Bilincin de değiştiği bir zamana girdik. Bu zamanda bedenlerimiz de değişiyor. Ruhsal olarak evrimleşir ve farklı varlıklara şekil değiştirirken bedenlerimiz ne tip bir travma geçiriyor? Bu kendi başına bile ele almak için ilginç bir soru.

Her hastalığın pek çok katmanı olduğu gibi, yine her hastalığın fiziksel, duygusal ve spiritüel nedeni olduğunu da anlamamızı istiyorum. Fakat genelse farkına vardığımızdan çok daha fazla tedavi seçeneğimiz de mevcut. Benim durumumda ise, tıp bana yardımcı olamadığı için kendi başıma hareket etmek zorunda kaldım. Hastalığımın duygusal nedenini bulmak için yaptığım kişisel yolculuk çalışmamda derinden kederli olduğum bir zamanda kendimle ve Kaynakla olan bağlantımın kopmuş olduğunu keşfettim. Ve bu zamanda önemli olduğunu anlattığım gibi, çalışmam da bağlantımı yeniden kurmak ile ilgiliydi.

Değişen döngülerin içinde olduğumuzdan, ki doğada döngüler çok yavaş değişir, içimizde de değişen pek çok şey var. Kendimizle, yaşam ağıyla, yardımcı ruhlarımızla ve Kaynak’la bağlantıda kalmalıyız. Bu enerjilerle yeniden bağlantı kurarak, akışta kalırız ve derslerimizi almaya devam ederken daha güçlü oluruz. Tüm varlıklarbirbiriyle bağlantılıdır. Yaşam ağını sanki dışımızdaki bir televizyon görüntüsü gini seyretmeye eğilimliyiz. Gerçekten sağlıklı olmak için yaşam ağına yeniden örülmemiz gerekir.

Bu ay bağlantınızı sağlıksız biçimde kaybetmiş olabileceğiniz yerlere ve nerede yeniden bağlantı kurmanız gerektiğine bakın. Sizleri “Seremoni Kitabı” adlı kitabıma yönlendirmek isterim çünkü bağlantınızı yeniden kurmanıza ve şifalanabileceğiniz sağlıklı bir çevre yaratmak için bağlarınızı kesmeniz gereken insanlar, yerler ve olaylarla bağlantınızı kesmenize yardımcı olacak muhteşem seremonilerle dolu.

Dolunay 26 Mayıs’ta. Haydi dikkatimizi ruhsal ışığımızla, çemberimizle, Kaynakla, yaşam ağıyla ve Yeryüzü ile yeniden bağlantı kurmaya verelim. Ve bu muhteşem gezegenin her yerini güzel sevgi dolu ve ışıkla dolu enerjilerle dolduralım.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Bu ayın kaydı için Karen Fur rile birlikte yaptığımız bir ses kaydı kullanıyorum. Karen www.shamanicteachers.com sitesinde listelenmiş harika bir eğitmendir, transfigürasyon çalışmasını çok sever ve pek çok gruba da liderlik ediyor. Bu programda transfigürasyon çalışmasının tüm tarihini ve bu çalışmaya nasıl başladığımı anlatıyorum. Sonrasında Karen bize bir transfigürasyon seremonisinde liderlik ediyor. Bu şekilde çalışmaya karar vermemin nedeni İsis’in bana ışığın farklı nitelikleri olduğunu göstermiş olması. Ve Haziran ayındaki gün dönümünde, ışığın bu farklı niteliklerinden bazılarını bir yolculuk ya da seremoni ile keşfetmek istiyorum. Ama çoğunuz bu bültenle ve transfigürasyon çalışmasıyla yeni tanışmış olduğunuz için, bunun size çalışmayı tanıtmak için iyi bir yol olduğunu düşündüm. Böylece Haziran’da grubun geri kalanıyla birlikte çalışmak için hazır olacaksınız.

Bu kaydın yalnızca ses kaydı olduğunu yeniden hatırlatmak isterim.

Sağlık ve mutlulukla dolu bağlantıları kutladığınız mutlu bir ay diliyorum.

Transfigürasyon uygulaması linki aşağıda:

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – April 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Nisan 2021

Hatırlıyorum da 7 yaşlarımda Brooklyn’de büyürken, şahit olduğum eşitsizliğin düzeyi beni çok rahatsız ederdi. Bazılarının diğerlerinden fazlasına neden sahip olduğunu anlayamazdım. Neden bazı insanların yiyeceği vardı ama diğerlerinin yoktu anlayamıyordum. Neden herkes aynı süreyle çalışırken bir iş diğerinden fazla kazandırıyordu?

Aşırı nüfus sahibi olan dünyaya bakarken açıkça yaşamlarımızda ortaya çıkan bu sorularla zorluk çekiyorum. Eşitlik hiç yok. Hizmetlere erişebilen ve erişemeyen insanlar var, yiyecek ve barınak bulabilen insanlar var ve bazıları da aç ve barınak bulmaya çalışıyor. Buna çok değerli doğa varlıkları da dahil.

Şu anda gerçekleşen pek çok ayrım mevcut ve her şey o denli dengesizleşmiş durumda ki “otoriteler” eylem ve davranışlarımızı kontrol etmek için daha fazla önlem alıyor. Aynı zamanda, bizler de bağımsızlığımızı ve özgür irademizi istiyoruz.

Erkek kardeşimin arkadaşlarından bir tanesi gerçek bir entellektüeldi ve ben yedi ve o da 10 ya da 11 yaşlarındayken, gerçekten derin felsefi sohbetler ederdik. Dünyadaki bütün sorunları çözmeye çalışırdık ve neden herkesin eşit kaynaklara sahip olmadığı sorununu konuşurduk.

Bu konuyu açmamın nedeni, öyle insanlar var ki sahip oldukları zenginlik ve kaynaklarla ne yapacaklarını bilemezken, diğerleri bir öğün yemek ve barınak bulmaya çalışıyor. Hepimiz şeffkatli insanlarız. Sosyal sorunlarımızı çeşitli biçimlerde düşündğünüzü tahmin ediyorum.

Bu dünyada yeni bir sorun değil. Dünyadaki ayrışmanın inanılmaz boyutlara eriştiğini hissediyorum. İklim, sağlık, siyaset, ırk, ruhsallık, aşılar gibi pek çok konuda ayrışmaların artmasıyla farklı gerçeklik boyutlarının oluştuğunu group hissedebiliyoruz.

Bu konuyu, yüzeşmekte olduğumuz eşitsizliğe gerçek bir çözüm sunmak amacıyla yazmıyorum. Aşı ve aşının nüfusları birden çok sınıflara ayırması şu anda bakabileceğimiz bir örnek. Yani ayrım gitgide artıyor.

İnsanların ve tüm doğa varlıklarının özgürlük ve kaynaklar için bu temel haklarına tepki nedir. O kadar çok insan var ki herkes ihtiyacı olan yardımı alamıyor. Bu sorun nedeniyle, bir günü kurtarmak için çabalayan çocukları ve ebeveynlerini görünce uyuyamıyorum. Dünyanın dört bir yanındaki insanların yüzlştiği travmaları deneyimlemedim. Fakat yeterli yiyeceğe sahip olmamayı ve bir sonraki barınağımın neresi olacağını bilmemeyi çokça yaşadım. Bunun size duygusal olarak nasıl yıpratıığını biliyorum.

Pek çok düzeydeki ayrışma bizleri duygusal olarak o denli yıpratıyor ki inançlarımızı, ahlakı, felsefemizi ve ruhsal uygulamalarımızı yeniden değerlendiriyoruz.

Fiziksel düzeyde ihtiyaç sahiplerine bağış yaparak eylemde bulunabiliriz. Yiyecek, barınak, nezaket, onurlandırma ve saygı ihtiyaçlarını seslendiremeyen tüm canlı türlerinin çocuklarının sesi olabiliriz.

Diğerlerine nezaket gösterebiliriz. Ruhsal düzeyde, kabule ihtiyacı olan herkesi onurlandırabilir ve saygı gösterebiliriz.

İnsanlar sürekli bana bunun yetmeyeceğini söylüyor. Ama bununla ilgili ilk elden deneyimim var. Yiyecek parası için avuç açmak zorunda kaldığımda birinin üzerime tükürmesiyle bir gülümseme ya da umut veren bir kelime etmesi arasındaki farkın nasıl hissettirdiğini bilirim.

Tavrımız ve ruhsal davranışımız önemlidir. Bunlar fark yaratır.

İnsanlar sevgi ve nezaketin yeterli olmadığını söylemeye devam edemez. Bunlar ruhun gıdası! Ve o sevgi, özellikle az olduğunu hisettiğinizde, birinin ışığının uzun süre parlamasını sağlayabilir.

Walking in Light kitabımda inziva merkezlerindeki workshoplarda yapmayı çok sevdiğim çok güzel bir seremoniyi paylaştım. Ama online olarak yapmak için de çok güçlü bir seremoni. Bu seremoniye İçsel Işık Odası diyorum.

Bu yolculukta, yüzü olmayan sevgi dolu varlıklarca karşılanıyor ve Yeryüzünün içindeki İçsel Işık Odasına götürülüyorsunuz. Bu odada milyonlarca insane bulunuyor ve yaşam ağının ipliklerini onarıyorlar. Ama bunu anonym olarak yapıyorlar. Kimse kimsenin yüzünü görmüyor. Fark yaratan şeyin görüntünüz, ne kadar ünlü ya da varlıklı olduğunuz olmadığını gösteren çok güzel bir yolculuk. Önemli olan tek şey yaşam ağında ne kadar sevgi ve ışık yaydığınız. Ve işin anahtarı da takdir yada onaya ihtiyhaç duymadan yalnızca doğru şeyi yapmak.

Bu ay kaydedeceğimiz seremonide, bu seremoninin farklı bir versiyonunu yapacağım. Çok güzel. Dünyada yürüyen tüm insanları gözlemlemek ve mutluluk veya acı içinde de olsa da bir sevgi ve ışık mevcudiyeti olarak herkesin moralini yükseltme yolculuğu.

Bu muhteşem gezegendeki herkesi besleyecek bu enerji alanını yaratacağımız bu yolculuğu deneyimlemek istediğinizde sizleri yolculuk yapmaya davet ediyorum.

You Tube bağlantısı aşağıda.

Ve deneyiminizin nasıl olduğunu duymak için dört gözle bekliyoruz. Yeni FB sayfamız olan Shamans Are Gardeners of Energy sayfasına yazabilirsiniz. Katılmak için cevaplamanız gereken bir soru var. Cevabı “Transfiguration”.

Dolunay 27 Nisan’da. Haydi toplumun bizden beklentilerinden bir adım uzaklaşalım ve içimizde tuttuğumuz psişik güçlerimizi harekete geçirelim ve ışığımızın özgürcw akarak tüm yaşama ve Yeryüzüne dokunmasına izin verelim. Gezegenimizdeki bu zaman hepimizi kolektifi koşulsuz sevgi ve ilahi ışıkla beslemeye davet ediyor.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyarak dolunay seremonimizin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – March 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Mart 2021

İsis’in şimdi burada olma konusunda bizi teşvik ettiğini paylaşmıştım. Bana gelecekte olabileceklere çok fazla odaklanırsak, hayatta kalmamıza ilişkin önemli ipuçlarını ve bilgileri gözden kaçırabileceğimizi söylemeye devam ediyor.

Yıllar önce paylaştığım bir cümleyi tekrarlamaya değer görüyorum. Eğer yaşamı sindiremezsiniz, yemeğinizi de sindiremezsiniz. Eğer eczane raflarına bakarsanız, en dolu rafların mide ilaçları için ayrılöış olanlar olduğunu görürsünüz.

Mevcut kalabildiğimiz zaman yaşamın küçük parçalarını sindirmek için absorbe edebiliriz. Ve bu da yaşadığınız muhtemel baskıyı azaltır. Mevcut kalabilmeyi öğrendiğimizde yaşam sadeleşir ve daha “sindirilebilir” hale gelir.

20 Mart’ta ilkbahar ve sonbahar ekinoksuna hoşgeldin diyeceğiz. Bir günün diğerinde nasıl kaybolduğu inanılmaz. Zaman çok hızlı ilerliyor. Bu da mevcut kalmak ve yaşamın güzelliğini absorbe etmek için başka bir neden.

Ekinoksu karşılamak için bir seremoni kaydettim. Bağlantı aşağıda. İngilizce bilmeyenlerin de yapabilmesi için seremoniyi yazacağım. Işık Kazanına Seremoni adı altında kaydettim.

Seremomniyle ilgili daha önce yazdığım yönergelere bakmak için The Shaman’s Toolkit ve Walking in Light kitaplarıma göz gezdirdim. Bu kitapların ikisi de zamansız bilgelikle dolu. The Shaman’s Toolkit adlı kitabımı şamanik olmayan topluluklara hitap etmek için yazdım. Ama buna rağmen öğrettiğim Yeryüzü için Şifa uygulamalarını içeriyor, yalnızca şamanizmden bahsetmiyor. Walking in Light adlı kitabım ise çalışmamın gerçek bir özeti. Umarım kitaplarımı desteklersiniz!

Ruhlar Işık Kazanı seremonisini bana yıllar önce gösterdi. Ateş seremonisinin nötr bir yolu. Eski bir yaranızı, hayal kırıklığını, travmayı, bir ihaneti ışığa bırakabilirsiniz. Evrene bir mektup yazarak Işık Kazanına bırakabilirsiniz. Çalışmak istediğim niyet ise eski bir planı bırakmak ve yaşamın iyiliğini geri getirmek için yardım istemek.

Şifalanmasını istediğiniz bilinç durumlarını size göstermesi için sezgilerinize izin verin. Bunu yapmak için size yardımcı olması için bir yardımcı ruhunuzu çağırın. Ve Işık Kazanına seyahat etmeye niyet edin.

Niyetiniz nedir? Hayat tarafından ihanete uğramış mı hissediyorsunuz? Sizi kim hayal kırıklığına uğrattı? Affetmeniz gereken insanlar var mı? Kendinizi mi affetmeniz gerek? Hayal kırıklığına uğradığınız ve şimdi kalbinizde bağışlamayı bulmaya ihtiyacınız olan olayları ve hayat durumlarını keşfedin. Hangi enerjileri temizlemek ve dönüştürmek istersiniz?

Davranışarınız ya da sözcüklerinizle birine zarar verdiniz mi? Kendinizi affetmeye mi ihtiyacınız var? Yaşadığımız zamanlarda kendini affetmek çok önemli.

İçinizdeki ruhun ve yardımcı ruhlarınızın size incelemeniz, kabul etmeniz ve bırakmanız gereken içsel bilinç durumlarını göstermesine izin verin. Temizlenmek için bu iyi bir zaman. Bağlantılarınızın hangilerini bırakmaya ihtiyacınız olduğuna bakın. Size artık hizmet etmeyen kolektif enerjilerle bağınızı kesin ki farklı bir enerjiyle hareket edebilmek için özgür olun.

Sadece ilahi ışıkla dolu bir kazana seyahat etmeye niyet edin ve niyetiniz size oraya götürsün. Bırakmanız gereken bağlantıları, koparılması gereken bağları, ihanetleri, hayal kırıklıklarını, affetmeniz gerekenleri ve bırakmanız gereken kolektif enerjileri kabul edin. Onların enerjisini ve gücünü sevgiye dönüştüren ilahi ışığa bırakın.

Artık sizi yaşamın ağır enerjisine bağlayan enerjilerden özgürsünüz. Artık farklı bir enerjiyle yolunuza devam edebilirsiniz. Kendinizi yüklerinizden arınmış, hafiflemiş ve özgür hissederek bu yolculuktan dönün.

Size artık hizmet etmeyen ne varsa yok edin. İçinde olduğumuz zaman temizlik için çok güçlü bir zaman. Değişen döngülerde arınmak ve temizlenmek çok önemlidir.

İçsel dünyanıza yeni bir plan örün.

Kuzey Yarımkürede ilkbaharı ve Güney Yarımkürede sonbaharı karşılarken çemberimizi sevgi ve ışıkla sarmak için bana katılın.

İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak adlı dolunay seremonimizi de unutmayalım.

Dolunay 28 Mart’ta. Psişik güçlerimizi sınırlayan eski kalıplarımızdan çıkalım ve ışığımızın tüm yaşama ve Yeryüzüne özgürce dokunmasına izin verelim. Gezegendeki bu zaman bizi kolektifi koşulsız sevgi ve ilahi ışıkla beslemek için davet ediyor.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Mutlu ekinokslar!

Ekinoks için kaydettiğim Işık Kazanı seremonisinin bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz:

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – February 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Şubat 2021

Neredeyse 6 yıldır yoğun bir şifalanma sürecindeyim. Şamanik şifa çalışması almaya başladım. Ve daha sonra pek çok alternatif tıp uygulayıcısına başvurdum. Nereye dönsem bir çözüm bulamadım.Dönüşüm Haberlerinde 20 yıldır paylaştığım gibi, gerçek şifanın içimde olduğunu her zaman biliyordum.

Fakat kültürümüzde ne zaman hastalandığımızı hissetmeye başlasak, bizi etkileyen şeyin çözümü için, bedenimizin bize tam olarak ne olduğunu, dengesizliğin nerede olduğunu ve iyileşmek için neye ihityacımız olduğunu söyleyebileceği ruhumuzun derinliklerine yolculuk etmektense hemen diğerlerinin yardımına başvuruyoruz.

Ama benim gibi, bazılarımız çok inatçı ve her ne kadar işaretlerin beni dışarıdansa içime dönmeye yöneltmiş olduğunu görsem de, çözümü dışarıda aramak daha kolaydı. Sonra sürecimde işler doğal olarak değişti. Beş yıl boyunca, gecenin en derin saatlerinde, şamanların en güçlü çalışmalarını yaptığı zamanda yolculuk yaptım ve yardımcı ruhlarımla çalıştım. Çalışma, hala peşimi bırakmayan ve bedenimin acıyla bükülmesine neden olan şimdi ve geçmişteki sorunları tespit etmekti.

Beş yıl boyunca bedenimdeki acıyı çözmeyi sürdürdüm. Gerçekten inanılmaz bir duyguydu. Bunun benim için acı dolu bir zaman olduğunu söyleyebilirim ama dersler iananılmazdı ve ben kendim, diğerleri, hayat, yaşam ağı ve doğanın döngüleri hakkında çok şey öğrendim. Doğanın döngüleri bana şifamı nasıl bulacağım hakkında en büyük ipuçlarını verdi.

Aralık ayında daha da derine gittim ve çevremde olabildiğince sessizlik yaratmaya çalıştım. Bunu yapmak çok zor oldu çünkü insanlar bana nasıl olduğumu sormak ve benden yardım istemek için eposta yazmaya alışkın. Ama gerçekten tam bir sessizliğe ihtiyacım vardı. Facebook ve epostadan uzak durmanın bir yolunu bulmalıydım. Bunu en zarif biçimde yapmadığımı söyleyebilirim ama yaptım ve ihtiyacım olan sessizliğe kavuştum.

İhityacım olan sessizliğe kavuşur kavuşmaz, bedenim ve yardımcı ruhlarım benimle durmadan konuşmaya ve adım adım gitmem gereken yere yönlendirmeye başladı. Geçmişimi gerçekten bırakmam gerekiyordu. Geçmişim yüklerimden biri haline gelmişti ve ileri giderken bana taşıyamayacağım kadar ağır bir yük oluyordu. Geçmişimin çoğunu gerçekten unutmuştum. Kişiliğime işlemiş olan sorunlar bana artık hizmet etmiyor ve ilerlememi engelliyordu. Pek çok salıverme seremonisi yaptım.

İyileşmemdeki kilit noktanın geçmişime bakmak, ona tutunmamak ve aynı zamanda da ondan uzaklaşmak için istekli olmak olduğunu gördüm. Uzaklaşabildiğimde eski halimden uzaklaştım. Dürüstçe söyleyebilirim ki artık eskiden olduğum gibi olmayı hayal bile edemiyorum. Yeni bir hayata adım atıyormuşum gibi hissediyorum. Ama geçmişimden tümüyle uzaklaşmadan ve ona veda etmeden bu yeni hayatla meşgul olamam.

Bunu sizinle paylaşıyorum çünkü yavaşça yeni bir paradigmaya geçiyoruz ama geçmişimizi yanımızda götüremeyiz. Omuzlarımızda acılığı taşıyarak ve geçmiş ihanetler ve yaraların yüküyle özgür bir yaşama ve sevgi ve ışıkla dolu bir hayata adım atamayız.

Bir dağa tırmandığınızı hayal edin ve yol dik bir yokuşa dönüştüğünde ağır yükleri bırakmanız gerekir. Zirveye vardığınızda onca yükü o kadar uzun zaman taşımış olduğunuza inanamazsınız. Eğer onca ağırlığı taşıyor olmasaydınız yolculuğun ve manzaranın tadına daha çok varabilecektiniz.

Bununla çalışmak için 5 yılım vardı. Çoğunuzun spiritüel, duygusal ve fiziksel tüm düzeylerde çalışmak için odaklanmış olduğunu biliyorum. Eğer yaklaşan yeni fırsatlar sizi heyecanlandırıyorsa, gerçekliğin yeni bir boyutuna adım atmanın tek yolu sizi geçmişe ait dar bir alanda tutan yüklerinizi bırakmak.

Dolunay 27 Şubat’ta. Haydi psişik gücümüzü kısıtlayan geçmişin dar alanından dışarı çıkalım ve ışığımızın Yeryüzüne ve tüm yaşama dokunarak özgürce akmasına izin verelim.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana saydfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Sbu ay sizler için kaydettiğim seremoniyi umarım beğenirsiniz. Bu haber bülteninin yeni okuyucuları için, her ay bir yolculuk ya da seremoni kaydediyorum. Ve Shamans Are Gardeners of Energy adında yeni bir esin verici Facebook sayfamız var. Eğer katılmak isterseniz, şifre “Transfiguration”.

Aşağıda bu ayın seremonisinin linkini bulacaksınız. Bizler için videoyu kaydeden Sylvia Edwards’a teşekkürler. Bize katılın!!

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – January 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri, Ocak 2021

2021’e hoşgeldiniz!

İsis’ten harika ve güzel mesajlar alıyorum, ve bir tanesini bu ayki yazıda sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu söylemeliyim; bir süre önce ruhlar benimle spiritüel toplulukta giderek büyüyen bir bilinç halini paylaşmaya başladılar ve aşırı tetikte bir psişik bilinç haline girmemek için dikkatli olmamız gerektiğini söylediler.

Hepimiz aşırı atiklik veya tetikte olma halini biliriz. Travmayla büyümüş çoğumuz, çevremizin frekansına adapte olup güvende miyiz değil miyiz anlamak için aşırı tetikle olmayı öğrendik. Şu an toplulukta yaşadığımızın da buna benzer olduğu bana söylendi. İnsanlar ruhani pratikleri aracılığıyla psişik atikliğe erişmeye ve bir sonraki adımda ne olacağını öngörmeye çalışıyorlar.

Halbuki esas dersin anda kalmak, içinde bulunduğumuz anda olana odaklanmak ve geçmişe veya geleceğe bakmayı bırakmak olduğunu söylediler. Biz bunu yapınca ve başka sesleri dinlemeyi bırakıp kendi iç sesimizi dinlemeye başlayınca, kendimiz ve içinde yaşadığımız çevre için şifa yaratacak adımlarla ilgili rehberlik de gelecektir.

İsis, bilincimizi harikulade bir biçimde yükselttiğimizi söyleyerek devam etti. Dünyanın dört bir yanında insanlar içinden geçtiğimiz inisiyasyondan uyanıyorlar. Ama bir döngünün içinde olduğumuzu anlamamız lazım; ve yeni bir döngü başlamadan önce önceki döngüler tamamlanmalıdır.

İsis’e göre insanlar bilinç düzeylerini değiştiriyorlar ve bu değişim, dengeli yeni bir düzenin yaratımına önayak olmalı. Ama dünyevi düzenler uzun zamanda oluşurlar.

İsis, içinde bulunduğumuz durumu açıklamak için benimle bir metafor paylaştı. Şu an yaşadıklarımız bir otobanda araba sürmeye benziyor. Otobanda birçok şerit birleşiyor ve tüm arabalar birbirine çarpıyor. İnsanlar büyük ölçülerde ruhani bilgileri zihnen öğrenmeye çalışıyorlar; ama bu bilgileri sindirebilmek için çalışmamız gereken ruhani ve enerjik seviyede yeterince çalışmıyoruz.

İsis’e göre bunun nedeni hepimizin derin kişisel çalışmalar yapması ve bir dönüşüm döneminde olmamız. Yaratılan kaos nedeniyle de bir açıklık yaratılmış durumda. Bu açıklık herhangi bir gücün girmesine izin verebilecek durumda. Bu yüzden de birçok farklı ruhani metod öğrenmeye çalışarak ruhani enerjimizi gereğinden fazla tüketmemeli ve her pratiğin odaklı çalışma gerektirdiğini unutmamalıyız. Kendi zamanlamasında olacak olan dönüşümü kontrol etmeye çalışıyoruz. Bu dönemde insanlar arasında bir düzen algısı yok.

Bu düzeni yaratmak için de şu an ruhani topluluktaki birçok insanın sahip olduğundan daha fazla konsantrasyon gerekiyor. Dış dünyada olanların dikkatimizi dağıtmasına izin veriyoruz. Eğer psişik aşırı tetiktelik haline girmezsek içimizin derinlerine yolculuk yapıp bu döngüyü bitirmek için ihtiyacımız olan tüm cevaplara ulaşırız. Ama öncelikle dış dünyadaki dikkat dağıtan etkenlerden uzaklaşmalı ve bu yolculuk için gerekli derin çalışmalara odaklanmalıyız.

İsis, insanlığın bu gezegene gelmiş yeni ve çok genç bir tür olduğunu söyledi. Buna rağmen Dünya ve burada barınan tüm hayat üzerinde hakimiyet hissediyoruz. İsis’e göre bu gezegende daha çok yeni olduğumuz için yönetme hakkına sahip değiliz. İhtiyacımız olan denge düzenini getirmek için de toplulukla ve dişil prensiple çalışmamız gerekli. Benimle 20 yılı aşkındır paylaştığı bu prensibe göre dünyada ne yaptığımız değil kim olduğumuz, nasıl bir insana dönüştüğümüz önemlidir.

İsis, karşı karşıya olduğumuz sorunların erkek egemenliğinden kaynaklandığını söyledi.

Ruh’un gücüne teslim olmak yerine egomuza ve zihnimize fazlasıyla kapılıyoruz. Ruh’un gücü bize bu döngüyü tamamlarken rehberlik edecek. İsis, insan türünün ölümüyle yüzleştiğini ve bu dünyada bir insan ölümüyle yüzleşmeye başladığında ruhların onu sevgi yağmuruna tuttuklarını söyledi. Şu an dünyada olan da tam olarak bu. Ruhani güçler tüm insanlığı sonsuz sevgileriyle sarmalıyorlar.

Bu sevgi de aradığımız “tedavi”dir. Şu an yapmamız gereken ise bu sevgiyi kabul etmek ve dönüşümsel çalışmalarımızı yapmak için kendi derinliklerimize inmektir. Doğa’nın nasıl işlediğini de keşfetmeliyiz; çünkü Doğa her zaman mükemmel bir düzende işler. Bir başka deyişle insanların Doğa’yı kurtarmadan önce ondan öğrenecekleri çok şey var.

İsis, gezegeni iyileştirmek için hissettiğimiz tutkunun şu an odak noktamız olmaması gerektiğini söyledi. Dünya gezegeni doğumundan beri iklim değişlikleri geçiriyor. Şu an yaşadığımız, tarihte daha önce tecrübe edilmiş değişimlerden farklı değil. Tek fark insanların; kendileri, Dünya ve tüm hayat için en iyisinin ne olduğunu bilecek kadar evrimleşmiş olduklarını düşünmeleri. Şu an tüm farkındalığımızı Doğa’ya çevirmeliyiz; çünkü Doğa’da mükemmel bir düzen vardır. İnsanlar yarattıkları kaos ile bir sonraki evrim aşamaları için gerekli olan düzeni bozdular.

İsis’e göre bu kaos sakinleşmek için çalışmalar yapan; ama Dünya’yı ve insanlığı çevreleyen yeni enerjiler ile çalışmayan insanlar tarafından yaratılıyor. Bu dönemde birleşik ve bütün bir alan olarak bir araya gelmeliyiz. 11 Eylül trajedisinden beri İsis bu konuda yazı yazmamı istiyordu. Karanlığın güçleri o kadar odaklı ve yoğunlaşmış durumda ki en derin gücümüzle yükselmeliyiz.

Ruhani topluluk her zaman bölünmüş durumdaydı; ama bu dönemdeki ayrılıklar o kadar büyük ve bizi o kadar yıkıcı bir şekilde birbirimizden uzaklaştırıyor ki insanlığı, yaşama hakkı ve özgürlüğü için savaşması gereken bir inisiyasyona sokmuş durumdayız.

İsis, ruhani topluluktaki insanların kötüleşen sağlık sorunlarıyla ilgili de ilginç bir mesaj paylaştı. Bu konu diğer öğretmenlerle konuştuğum bir konu. Yakın çevremin dışındaki öğretmenler de benim gibi sağlık sorunlarıyla karşı karşıyalar.

İsis, fiziksel hastalıklarımız konusunda – sanki bir şekilde başarısız olmuşuz gibi- kendimizi suçlu ve utanç içinde hissettiğimizi söyledi. Yetenekli ruhani pratisyenlerin gecenin karanlık saatlerinde psişik alemlerde yaptıkları yorucu çalışmalardan haberimizin olmadığını belirtti ve bu nedenle gündüzleri dinlenmemiz gerektiğini söyledi. Eğer bu mesaj sizin içinmiş gibi hissetmediyseniz bu bilgiyi atlayabilirsiniz. Ben şahsen bu cümleleri kalbimde hissediyorum. Aslında mesaj basitçe şu: elinizden geldiği zamanlarda dinlenmeye özen gösterin. Herkesin hayatta sorumlulukları olduğunu biliyorum.

İsis’in benimle paylaştıklarının özünü aktarmam gerekirse, egonuzun rehberliğinde ilerlemeyi bırakın ve Ruh’un size rehberlik etmesine izin verin derim.

Egonun yerine Ruh’un size yol göstermesine izin verin.

Geçen yıl da bahsettiğim gibi Dönüşüm Haberlerini şimdiki yeni formatta yazmaya devam edeceğim. Yazılar cömertçe birçok dile çevriliyor.

Her ayki paylaşımlara ek olarak da beraber yapmamız için bir yolculuk veya sizlere rehberlik yaptığım bir seremoni kaydedeceğim. Slyvia Edwards paylaşacaklarımızı Zoom üzerinden kaydetmeye gönüllü oldu ve linklerini de siteye yükleyeceğiz.

Zaman içerisinde www.shamanicteachers.com sitesindeki öğretmenleri birer yolculuk veya seremoni kaydetmeleri için davet edeceğim. Hepsinin harikulade işler yapıyorlar ve onları sizlerle tanıştırmak istiyorum. Kayıtların çoğunu ben yapacağım; ama bir noktada rotasyona başlayacağız.

Her ay tek bir yolculuk veya seremoni kaydedip paylaşacağız.

Bir başka heyecanlı haber daha vermek istiyorum. Küresel çemberimiz için Sylvia ile birlikte “Shaman’s Are Gardeners of Energy” adında bir facebook grubu açtık. Eğer bir süredir Dönüşüm Haberleri’ni okuyorsanız bunun Kadimler tarafından benimle paylaşılan en sevdiğim öğreti olduğunu biliyorsunuzdur.

Eğer katılmak isterseniz bu link’e tıklayabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/991720834662313/.

Katılmak için cevaplamanız gereken bir soru var. Cevabı “Transfiguration”.

Aralık ayındaki gün dönümü seremonisiyle ilgili ilk videoya bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/431Qy5Exiuo

Dolunay 28 Ocak’ta. Ayrılık ve bölünmelerden uzakta bütünleşmiş bir enerji alanı olarak, mükemmel odak ve konsantrasyonla birleşelim. İnsanlardan oluşan bir ışık ağı yaratırken Dünya’yı ve tüm yaşamı Işık ile besleyelim.

Eğer Dolunay seremonilerimizle yeni tanıştıysanız, lütfen ana sayfada bulunan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” adlı yazıyı okuyun.

Unutmayın, şamanlar enerji bahçıvanlarıdır ve neyi beslersek o büyür. 2021 yılında hangi enerjileri besleyeceksiniz? Düşünceleriniz ve hayallerinizde neler olacak? Geleceğimiz bu soruya verdiğiniz cevap ile şekillenecek.

Mutlu Yıllar!

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.