Transmutation News – December 2019 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Aralık 2019

21 Aralık’ta yeni bir mevsime ve hızlıca bu yılın sonuna varacağız. Kuzey yarıkürede kışı ve Güney yarıkürede yazı karşılıyoruz. Bu yıl ne yıldı ama.

Aslında mevsimlerin değişimi durduracak kontrole sahip değiliz. Hayatın bizi nereye götüreceğini de kontrol edemeyiz.

Ama hayatın akışının ve hayat ırmağının bizi götürdüğü yere ne kadar direndiğimizi fark ediyor musunuz?

Peki ya döngüleri ve akışları kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçmeye davet ediliyorsak ve akışın bizi güzel bir yere götüreceğini bilerek onu kucaklasak. Bunu yapmak hayata ve evrim sürecine koşulsuz güven gerektirir. Hayatın akışıyla mücadele etmeye,onu kontrol etmeye çalışmaya ve akışa direnmeye devam edebiliriz. Fakat hayatın akışının bizi götürdüğü yeri kontrol edemeyiz.

İlksel yaşam gücümüz bizi programlandığı gibi hareket ettirir. Peki ya yaşam gücümüze bilinç ekleyebilsek.

Hayat ırmağıyla yine akarız. Ama enerjiye bilinci katmak ile ilgili kadim öğretilerden faydalanmak yolculuğumuzda karşımıza çıkan enerjileri dönüştürmek için de bir yol. Akış bizi daha büyük farkındalıklara, ruhsal yeteneklere ve yol boyunca tepinip bağırmak yerine hayatın bizi götürdüğü yerle nasıl işbirliği içinde çalışabileceğimize götürür.

Neyin mümkün olduğuna dair çok güçlü bir vizyon deneyimi yaşadığım için gelecek yılda temel keşif alanım ilksel yaşam gücüne bilinç katma konusunda olacak.

Bu gündönümü zamanında büyük döngü ve hayatın akışı konusunda düşünün. Doğada zaman geçirerek, yolculuk ya da meditasyon yaparak ruhunuza hayatın akışının sizi götürdüğü yere nerelerde direndiğinizi, mücadele ettiğinizi ve kontrol etmeye çalıştığınızı sorun. Çünkü aynı mevsimlerin değişmesi gibi hayat akışının bizi nereye yönlendirdiği üzerinde hiç kontrolümüz yok.

Gündönümünde, eski enerjisel örüntüleri salarak hayatın bu sıradaki mevsimine girmek için bir seremoni yapın. Kontrol edici davranışlarınızı bırakmak için bir seremoni yapın. Bunu yapmak için şefkatli yardımcı ruhlarınızı davet edin. Ego ya da kişiliğinizin hayatın akışını kontrol edebileceğine dair yanlış inançlarınızı bırakırken sizi korumaları altına alabilecek pek çok ilahi ve aşkın güç mevcut.

Sizi geçmişe çıpalayan eski hikayeler hakkında düşünün. Ayrıca, diğerlerinin yaşam tutkunuzu, güzeliğinizi ve içsel ilahi ışığınızı örten projeksiyonları hakkında düşünün.

Yeni Yıla hangi hikayeleri taşımak istersiniz? Size artık hizmet etmeyen hikayeleri ve projeksiyonları salıvermek için seremoniler yapın. Doğada zaman geçirin ve renkleri, görüntüleri, kokuları, duyguları, sesleri ve tatları içinize çekin. Böyle yaptığınız zaman gözlerinizi her açtığınızda gördüğünüz şey gerçek güzellik olacak. Yeni Yıl’da kucaklamak istediğiniz enerji alanı işte bu!

Eğer seremini tasarlamak için fikre ihtiyacınız varsa lütfen Seremoni Kitabı adlı kitabımı okuyun.

Kendinizi akışa bırakıp gevşediğinizde hayatınıza daha fazla güzellik ve huzurun aktığını fark edeceksiniz.

Akış sizi anlayış ve hayalinizin ötesindeki şekillerle taşımaya devam edecek.

Hayatın akışını tüm iniş çıkışlarıyla birlikte kucaklayın. Yolun önümüzde açıldığını seyrederken hayret ve huşu içinde olalım.


Yeryüzünü saran parlak bir ışık ağını örmek için ışığımızı ve ruhsal gücümüzü birleştirelim.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Yeni yıla girerken, Dönüşüm Haberlerini küresel topluluğumuza ulaştırmak için çok çalışan çevirmenlerimize teşekkür etmek istiyorum.

Kalplerimizi birleştirelim ve Dönüşüm Haberlerini her ay posta kutularımıza ulaştırmaya yardımcı olanlara sevgi, ışık ve derin takdirlerimizi gönderelim.

Sylvia Edwards’a her ay yazdıklarımı okuyabilmeniz için güzel bir format kazandırdığı için teşekkür edelim.

Ve çevirmenlerimize yürekten teşekkürlerimizi sunalım:

Petr Němčanský – Çekçe
Tea Thum – Fince
Carole Laplante – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Barbara Gramlich – Almanca
Astrid Johnen – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca
Flavia Cavallaro – Italyanca
Els de Graaff – Felemenkçe
Sandra Koning – Felemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce
Tatiana Starikova – Rusça
Ines Fermoso – İspanyolca
Lena Anderheim – İsveççe
Simin Uysal – Türkçe

Çemberimizi gündönümünde sevgiyle tutmamda lütfen bana katılın. Bu parçalanma ve yeniden birleşmenin güçlü zamanında Yeryüzünü, elementleri ve tüm yaşamı onurlandırmak için yaptığınız seremonileriniz mutlulukla dolsun.

Çeviri: Simin Uysal
Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – November 2019 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Kasım 2019

Yazdıklarımın ve öğrettiklerimin çoğunu açıklamak için yıllardır kullandığım iki metafor var.

Son birkaç yıldır içsel dünyanız size yeni bir yaşam algısının bilgisini verebilsin diye güzellik, sevgi, ışık ve uyum ile dolu bir içsel bahçe inşa etmek konusunda yazıyorum.

Geçmişte, 1997 yılında A Fall to Grace adlı kitabımı yazdığımda, yaşam ırmağına referans verirdim. Çünkü gerçekte, hepimiz yaşam ırmağının hem sakin hem de çalkantılı sularında akıyoruz. Genellikle akışımızı bozar, yaşam ırmağının tersine akmaya çalışır ve doğanın akışına direnç gösteririz. Sonuç beklentimiz ve yargılarımıza tutunmak teknemizin dengesini bozar ve yaşamın akışına teslim olmamızı engeller. Ve genellikle kendi akışımızla gitmek yerine diğerlerinin yolculuklarının akışını takip etmeye çaışırız.

Ekim’de çok derin vizyon deneyimlerim oldu ve hala kendi içimde derinlere gidip hem kendi hayatımda hem de dünyada olup bitenleri düşünmeye ihtiyaç hissediyorum.

Diğerlerinin ve kolektifin akışına girip kendi akışımdan çıktığım benim içim çok açık. Suyun kayaları oyarak muhteşem güzellikteki varlıklara nasıl dönüştürdüğünü deneyimledim. Fakat bunlar hayatın ve evrimin bir parçası olduğu için bu biçim verme sürecinde direnç olmamalıdır.

Beni Yeryüzünün hakiki tireşiminden ve doğadan ayıran çılgın koşturmacaya uyum sağlamaya çalışırken Yeryüzünün kalp atışıyla olan bağlantımı nasıl kaybettiğime tanıklık ettim. Çünkü doğanın frekansı ve titreşimi gerçekte bayağı yavaştır. Hayatı bu denli hızlı yaşamak çalışmamızın gücünü de etkiliyor çünkü hızımız bizi yaşam ırmağının akışından koparıyor.

Dondurmayı çok severim b yüzden yardımcı ruhlar hepimizin geçmekte olduğu inisiyasyonları açıklamak için komik bir metafor verdiler. Bizleri karıştıra karıştıra yeni tatlara dönüştürecek bir dondurma makinesine konduğumuzu söylediler. Bu inisiyasyon ve evrimsel deneyim bizlerin, tüm yokuşları ve virajlarıyla, yaşamın muhteşem akışına tümüyle katılmamızı sağlar.

Enerjimi uyumlu bir akışa döndürmem gerektiği ve bunun için her gün Yeryüzünün gerçek ritmiyle gevşemek için zaman ayırmam söylendi. Rehberlik, davul ritmi dinlemektense davul çalmam gerektiğiydi. Dinlediğimiz davul kayıtlarının bedenden ayrı bir deneyim yarattığı paylaşıldı. Beni Yeryüzünün hakiki kap atışına bağlayan davulun titreşimi ile gerçekten bağlantı kurmak önemli.

Yaşadığımız tüm inisiyasyonların bizlere Yeryüzünün evrimiyle birlikte hareket etmek için yardım etmek için olduğu gösterildi. Yeryüzü ile konuşmak gibi güzel bir deneyim yaşadım. Bu konuşmada benimle kendi evriminin bir sonraki adımını paylaştı.

Yeryüzü bana, daha az yoğunluğu olan daha ışıklı bir bedene dönüştüğünü ve böylece ışıkla dolu bir biçimde daha dengeli olacağını söyledi. İnsanlar dahik doğadaki herşey daha ışıklı ve daha az yoğun olacak. Bu da bizi aynı anda hem ışık hem de biçim olan varlıklara dönüştürerek daha zerafetle akmamıza ve yeni bir varoluşa doğru bilincimizi değiştirmemize izin verecek.

Bunlar aldığım içgörülerden bazıları. Bu benim için spiritüel düzeyde çok zengin bir zaman.

Akış ve ritim konusunda paylaştıklarımı düşünün. Bunlar size hitap ediyor mu? Eğer ediyorsa, içsel bilişinize dönün ve hayatınızda yaşam ırmağı ile özgürce akmanıza izin verecek değişiklikler yapın. Doğal akışa nasıl direndiğinize bakın. Kendi ritminizi ve kendi hakikatinizi bulun ve deneyiminizi karşılaştırmaya çalışmaktan vazgeçin. Çünkü kendi özgün akışınız içindesiniz.

Yaşam ırmağının sizi zihninizin henüz kavrayamayacağı ama ruhunuzun bildiği yere götürmesine izin verin. Kendi yüreğiniz ve kendi yaşamınızın size bu ırmakta rehberlik etmesine izin verin.

Kasım ayında çoğumuz Şükran Gününü kutluyor. Hayatımızdaki her günü yaşamlarımız ve tüm yaşam için bir şükran günü haline getirelim.

Dolunay 12 Kasım’da. Biçimlenen yeni dünya hakkında düşünün – daha düşük yoğunlukta bir dünya. Kendi ışıklı varlığınızla bütünleşmenize izin veren transfigürasyon uygulamanıza devam edin. Ruhsal çalışmanızı yaparken yavaşlayın ki doğa ile ve Yeryüzünün kalp atışı ile uyumlanabilin. Işığınızı yayın ve bırakın tüm yaşamı ve Yeryüzünü kucaklayacak biçimde özgürce aksın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Hayat bir seremoni. Seremoni kutsal bir sanattır. Kutsal olanı yaşadığımız hayatlara katalım.

Çeviri: Simin Uysal

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tün hakları saklıdır.

 

Transmutation News – September 2019 – Turkish

Transmutation News - October 2019 - Turkish

Temmuz ayında eşimle birlikte kuzey kutup bölgesine bir gezide yer aldık. Bu gezi benim hayat boyu hayalimdi. Ayrıca, Güneş’in bu kutsal yolculuğu yapmamı rica eden güçlü bir şamanik yolculuk yapmıştım.

Böylece, buz kıran bir gezi gemisi ile yolculuğa çıktık. Böylesine sihirli bir diyara seyahat etmek muhteşem bir deneyimdi. Svalbard’a gittik.

Yolculuğumuz esnasında buz 80inci paralele ulşamamıza yetecek kadar açıldı. Kuzey kutbunun 730 mil yakınına gittik. Fakat daha ileri gidemedik.

Orada yaşadıklarımızı anlatacaksözcükleri bulmıyorum. Şimdi içimizde kesinlikle bir “kutup aşkı” var ve kutuba yakın bir yerlere bir süreliğine taşınmayı düşünüyoruz.

Oraya buz ve sessizlik için gittim. Buz katmanında seyahat edebilmek inanılmazdı! Muhteşem doğa varlıklarını – yunuslar, foklar, deniz güzel çiçkler, ren geyiği, kutup tilkisi ve ebet, bir kutup ayısı da gördük. Kutup ayısını yalnızca arkasından bir buz parçasına tırmanırken görebildim. Sonra yürürken görebildim. Bütün bunlar öyle hızlı oldu ki fotoğraf çekemedim. Fakat bud a büyük bir armağandı!

Sürekli tüm yaşamın şarkı söylediğini paylaşıyorum. Zodyak botla bir gezimizd şarkı söyleyen buzların olduğu bir fiyorda gittik. Orada bir saat zaman geçirebildik.

Şarkı söyleyen buzla ilgili bir paylaşımı Facebook sayfamda da yaptım: http://www.facebook.com/SandraIngerman

Pek çok hayvanı, kuşları ve manzaraları gördüğümüz muhteşem yürüyüşler ve zodyak botla geziler yaptık.

Gerçekliğin bu sihirli boyutunda sesssizlik içinde olabilmek insanın hayatını değiştiren birşey.

Yaşadığımız hızlı hayatlarda hepimizin kaçırdığı şey bu. Ve yaşamın hızlanması ruhun hastalanmasına neden olduğu.

Daha doğa temelli bir yaşama dönmeliyiz. Bu insanlara duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak yardımcı olur.

Çevrede olan tüm değişimlere nasıl adapte olacağımızı öğrenmeliyiz. Çünkü şimdiki çevremiz pek çok toksinle dolu ve onları transmute etmekte gerçekten proaktif olmalıyız.

Yakın zamanda yaptırdığım tıbbi bir tetkikte hem bedenimin hem de evimin son derece toksik bir küf ile dolu olduğunu öğrendim. Küfü evimizden temizleyen bir ekip evimizi temizlemek için çalışıyor. Ve ben de bedenim için takviyeler alıyorum.

Fakat yaptığımız temizliğe rağmen bir miktar küfün gözden kaçma ihtimali konusunda paranoya yaptığımı fark ettim.

Anladım ki korku haline girmektense kendi transfigürasyon uygulamamda daha da derinleşme zamanı gelmiş. Yıllardır yaptığımız çalışmalardan bunun işe yaradığını biliyoruz. Işık toksik maddeleri dönüştürür.

Gün içinde içsel güneşimin tüm hücrelerimden ışımasına odaklanıyorum. Evime ve üzeirnde yaşadığımız araziye sevgi ve ışık yayıyorum.

Evimizi ilahi mükemmelliğinde görüyorum. Ve küfün enerji alanından çıkmak için kendi ruhsal çalışmamı yapıyorum. Enerji alanlarından çıkmak ileride sizinle ele almak istediğim bir konu.

Çevremize adapte olmak için, yapmamız gerekenler var. Çoğumuzun kısılıp kaldığı çılgın enerji alanından çıkmalıyız ve sessizliğin enerji alanına girmenin yolunu bulmalıyız. Yenilenmek için buna ihtiyacımız var!

Ve korkuyla yaşamaktansa çevreden aldığımızı dönüştürmek için örneğin transfigürasyon gibi ruhsal uygulamalarımızı yapmalıyız.

Yaşam süremizde adaptasyon anahtar rolde olacak. Doğada biraz zaman geçirin ve paylaştıklarım üzerinde düşünün.

Adapte olduğunuzdan emin olmak neler yapıyorsunuz? Aynı şeyi yapmaları için sevdiklerinize ve topluluğunuza nasıl ilham veriyorsunuz? Bu artık gözardı edemeyeceğimiz çok önemli bir

Doğada doğdukları şablonla bağlantı kurarak adapte olan ve gezegeni terk etme zamanı gelmiş olan varlıklar var. Fakat tüm yaşam şu ya dab u biçimde adapte olmaya çağrılıyor.

Dolunay 14 Eylül’de. Bu güneşin, ayın, yıldızların gücüyle bağlantı kurmak ve güçlü yaşam veren enerjileri yansıtan içsel ışığınızla bağlantı kurmak için kusursuz bir zaman. Transfigürasyon çalışmanızı en saf parlak ışığınızla bağlantı kurmak için adapte etmenin bir yolunu bulun.

Haydi bu ışığı birbirimize güç verecek biçimde yayalım. Ve Yeryüzünde de her yaşam formuna da kuzursuzluk ve sevgi ile dokunarak yayalım.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Ve Kuzey ve Güney yarıkürelerde yaz ve kış, ilkbahar ve sonbahara dönüyor. Yaşamın yepyeni bir mevsimini karşılarken yaşadığınız yerdeki arazi ile bağlantı kurma ve içinizde ve dışınızdaki değişimleri hissetme zamanı.

Ekinoks 23 Eylül’de. Sonbahar zamanı neyi bırakmamız, toprağa enerjisini yeni yaşama dönüştürmesi için neyi vermemiz gerektiğini düşündüğümüz zamandır. Ve ilkbahar için, toprağa yeni tohumlar ekerken doğabilecek sonsuz olasılıklar hakkında düşünürüz.

Bu ekinoksta yaşadığınız yerde seremonisel biçimde tohum ekin. Bunu şamanik yolculuk ya da meditasyon olarak da yapabilirsiniz. Ama bundan iyisi gerçekten dışarı çıkmak, kutsal araçlarınızı yanına almak, yardımcı ruhları, arazinin şefkatli atalarını, gizli halkı, toprak, hava, su ve güneşi, ayın gücünü ve yıldızları şahidiniz olmaları için selamlamak. Topladığınız ya da satın aldığınız tohumları kullanın ve ekerken her birine umut, sevgi ve ışık üfleyin. Her bir tohumu doğru zamanda dünyada umut olarak açmaları niyetiyle doldurun. Mevsim değişimiyle birlikte hery yerde açan umut bitkilerimiz olacak.

Yeryüzünde yaşayan her varlık kutsaldır. Siz kutsalsınız. Burada olmanın ne büyük bir armağan olduğunu anımsayalım ve ruhsal uygulamalarımızı derinleştirelim.

Çemberimizle birlikte herkese mutlu ve güçlü bir ekinoks diliyoruz

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviri: Simin Uysal

Transmutation News – August 2019 – Turkish

2019 Ağustos Dönüşüm Haberleri

Temmuz ayında Internet bağlantım yoktu. Doğada bulunmak, kendimi güzelliklere bırakmak üzere seyahate çıktım. Kendimizi ne zaman bu güzelliklere bıraksak, hayatın başka bir boyutuna adım atarız. Seyahatim nedeni ile bir ay atlamayayım diye Temmuz ve Ağustos Dönüşüm Haberleri’ni beraber yazmak durumunda kaldım.

Ağustos Dönüşüm Haberleri için “Seremoni Kitabı: Günlük Hayatımızda Kutsal olanı Ortaya Çıkarmak için Şamanik Bilgelik” kitabımın bir bölümünden alıntılar paylaşmaya karar verdim. Onurlu sonlandırma ile ilgili olan bu bölümde hayatımızdaki bitişleri ve aramızdan ayrılmış olan sevdiklerinizi onurlandıracak törenleri sizlerle paylaştım.

Çevre sorunları ile boğuştuğumuz bu günlerde doğada bulunan, kaybettiğimiz diğer varlıkları onurlandırmak için de tören yapabiliriz. Bu, sevdiğimiz evcil hayvanlarımız için olabileceği gibi, yakınımızda, çevremizdeki ya da gezegenimizin bambaşka bir yerinde, doğada bulunan varlıklar için de yapılabilir.

İnsanlık olarak tüm yaşamı onurlandırmayı, onların hayat örüntüsünde ne kadar önemli olduklarını unuttuğumuzdan, yaşamlarına zarar verdiğimiz tüm türler bize acı verir. Onların yaşamlarını ve ölümlerini onurlandırmak bir onurlu sona ulaşmamız için bir yoldur. Bu üzüntümüzle baş etmemize yardımcı olur; ancak en önemlisi, tüm yaşamı onurlandırır.

Ölümü Onurladırmak için Uyarlamalar

Ölmüş olan evcil hayvanınız, bir vahşi hayvan, ağaçların, bitkilerin ya da hayvanların kitlesel ölümleri gibi durumlarda aşağıda bahsetmiş olduğum seremonileri uyarlayarak onları onurlandırabilirsiniz. Tüm canlılar yaşarken de, yaşamı sona erip geçiş yaptıktan sonra da onurlandırılmalıdırlar.

Evcil Hayvan Gömme

Sevdiğiniz evcil hayvanınız için bir gömü töreni yaparken mezarına belki bir parça yiyecek, su, süt gibi şeyler sunabilirsiniz. Ailenizin o ferdi için birkaç güzel söz söyledikten sonra kollarınızı kaldırıp ona ışık, sevgi, güzelliklerle dolu kolay bir dönüş yolu dileyerek yolcu edin.

Bitki Töreni

Hep bahçıvanlığa yeteneğim olsun istemişimdir. Bitkileri çok serim ve bir sürü bitki yetiştiririm.

Aslında yaşadığım yerin bir köşesine bir bitki mezarlığı da yaptım. Ölen bitkiyi bu mezarlığa getiririm. Evimde ve dünyada bizlerle paylaştığı güzelliklere teşekkür eder, ona güzel bir dönüş yolculuğu dilerim. Yaşamında ona karşı doğru olmayan bir şey yaptıysam, bakımını aksattıysam özür dilerim. Sonunda da sunu olarak mezarına mavi mısır unu bırakırım.

Onları anmak için bitki mezarlığımı sık sık ziyaret ederim. Ever, biraz garip biriyim diyebiliriz.

Ağaçları Onurlandırmak

Yaşadığım yerde bir ağaç ölürse onu ziyaret ederim. Ona bu güzel dünyada bizimle paylaştığı güzelliği ve zerafeti için teşşekkür ederim ve iyi bir dönüş yolu dilerim. Yaşamını onurlandırmak için ona mavi mısır unu bırakırım.

Eskiden ormada kesimcilik yapan bir çok kişiyle yazışma yapma fırsatım oldu. O güzellikleri, çoğunlukla asırlık ağaçları keserek yokettikleri, için o kadar büyük bir suçluluk duygusuyla yaşıyorlar ki! Bahçemdeki ağaçlarla ilgili yaptığım seremoniyi bu tür bir kesim yapılmış olan bir bölgede de yapabilirsiniz. Tek tek her ağaç için olmasa bile kesim bölgesinde bulunmak yeterli olacaktır.

Hazırlığınızı yaptıktan sonra içinizdeki duyguları kesilip alınmış olsalar bile o ağaçlarla paylaşın. Davul, çıngırak çalarak, şarkı söyleyerek, dans ederek kendinizce duanızı edebilir, o ağaçlara güzel bir dönüş yolculuğu dileyebilirsiniz. Onlara dünya ile paylaştıkları güzellikleri ve etkileyici varlıkları için teşekkür etmeli, içten gelen hediyeler hediyeler bırakmalısınız. Aynı tören ormalarda bir yangın ya da salgın sonunda zarar gören ağaçlar için de yapılabilir.

Çevre Felaketlerinde Kaybetiklerimizi Onurlandırmak

Birçok canlının ölümüne neden olan, hava, su ya da toprağı etkileyen bir çok çevre felaketine tanıklık etmekteyiz. İklim değişiklikleri ve savaşların hem insanlar, hem de diğer canlılar için trajik sonuçları olmaktadır. Seller, yangınlar, depremler, fırtınalar ve diğer afetler birçok canlının evini, yaşam alanını ve hatta hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Daha da üzüntü verici olan ise, bir çok değerli türün hayatlarını idame ettirebilecekleri alan ve ortam kalmadığı için ortadan kalmaları.

İnsan olsun, hayvan ya da bitki olsun, büyük bir yıkım yaşamış, ya da nesli tükenmiş canlılar için tören yapabilirsiniz.

Hayatını kaybedenler için evinizin içinde ya da dışarıda yapabileceğiniz seremonide onlara dünya ile paylaştıkları değerli ve güzel varlıkları için, yaşam örüntüsüne katkıları ile attıkları enerji dolu imzaları için teşekkür ediniz. Onlara kalbinizi açın. Davul ve çıngırak çalarak, şarkı söyleyerek, ya da sessizlik içinde töreninizi yapabilir, geçiş yapan bu varlıkları onurlandırabilirsiniz.

Bu tür felaketler hepimizi, tüm dünyayı etkilediği için çevrenizde size katılmak isteyebilecek insanlar olabilir. Yerel olsun, küresel sanal seremoniler olsun, hayatını kaybeden canlılar için yaptığınız törenler onların yaşamlarını onurlandırmamızı ve onlara Kaynak’a dönüşte güzel bir yolculuk dilememizi sağlayacaktır.

Onurlu bir Amaç için Sanal Seramoni

Güçlü bir çalışma yöntemi kitapta da bahsettiğim gibi sanal bir sunak kullanmaktır. Bir yolculuk yaparak sunağınızın bulunduğu bir mekan meydana getirebilirsiniz. Bu mekana tek başınıza, isterseniz bir grup insanla yolculuk yapın. Grubunuzu telefon ya da Internet’i kullanarak bir araya getirebilirsiniz. Internet ya da telekonferans ortamında aynı anda konuşulması karmaşa yaratağından törendeki konuşmaları öncelikle lider olan yapmalıdır.

Grubu sunak odasına meditasyon ya da yolculuk yaparak toplayın. Sevgi dolu koruyucu ruhlar sizi temizlerken hayatınız ile ilgili düşünceleri geride bırakın. Sunak örtüsünde buluşarak birbirinizi selamlayın. İsterseniz şamanik bir enstrumanla şarkı söyleyip dans ederek seremoniyi başlatıp bitirebilirsiniz.

Duygu ve düşüncelerinizi paylaşırken bunu sırayla yapın. Paylaşımlar bittiğinde kollarınızı gökyüzüne kaldırıp geçiş yapanlara güzel bir dönüş yolculuğu dileyin. Yardımcı ruhlara teşekkür edin.

Evinize gidin. Bu yaptığınız güçlü ve besleyici töreni birbirinizle paylaşın. Gruptaki bazı arkadaşlarınız onurlandırdığınız varlıklardan sevgi mesajları duymuş, almış olabilir.

Doğaçlama Seremoniler

Günlük hayatınızda bir kaza, travmatik olay ya da ölmüş bir hayvan ile karşılaşabilirsiniz.

Birçok şamanik uygulayıcı aracında ya da üzerinde bu tür durumlarda kullanmak üzere sunu bulundururlar. Kaza yerine geldiğinizde kazayı geçirenler için bir dua edip sununuzu uygun bir yere bırakın. Ölmüş bir beden ile karşılaştığınız zaman ise hayatı için, varlığıyla dünyayı şereflendirdiği için dua edip sunu bırakın. Eğer ortamınız uygunsa onu bir seremoni ile gömebilirsiniz.

Yas tuttuğumuz zamanlar genellikle kalp kırıklığı yaşarız. Acı verici olsa da, bu durum bize aynı zamanda kalbimizi açmamız, büyümemiz ve daha şefkat için bir fırsat sunar.

Kederi Onurlandırma

Şamanik kültürlerde ölenlerin geçişlerini onurlandırmak için törenler yapılırdı. Aslında törenler acı içinde olan sevdiklerimizi onurlandırmak için de yapılabilir. Kederin kendi yolu vardır. Bu yolda acıyı değişik aşamalarla yaşarız. Törenler acıyı hemen yok etmeyebilir ancak hayatta önemli olan bir geçişi yapmamız için bir başlangıç noktası olabilirler.

Bütün hayat keder doludur. Hayvanlar, ağaçlar, bitkiler, kuşlar ve bunun gibi bir çok canlı yoldaşının ölümünde yas tutar. Her birey acısını kendine göre bir zaman içinde yaşar. Acısını tedavi etmek günler, aylar, yıllar alsa da, bir tören ile bu süreci onurlandırmak bu yolda bize yardımcı olabilecektir.

Ben o çok sevdiğimiz canlıların ölümlerini onurlandırmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu, onları ışıklandırmamızı, saygı ve onur dolu bir alan yaratmamızı sağlar. Bu, yaşam ağımızdaki her canlıya katkı sağlayacak ve hepimizi etkileyecektir.

15 Ağustos’ta dolunay olacak. Ay ile güçlü bir ilişki kurmaya devam edelim. Ayın enerji alanına adım atmak için izin isteyin. Ay’ı ailenizin bir parçasıymış gibi görebileceğiniz duruma gelebilmek için ilişkinizi geliştirmeye devam edin. O’nun çalışmamızda bize destek olacak büyük gücünü öğrenin. Kutsal transfigürasyon töreniniz için hazırlanırken biraz zaman ayırın. İçinizdeki tanrısal ışığın akmasına izin verirken tüm canlılar için önkoşulsuz bir sevgi yaydığınızı hissedin. İçimizden başlayarak tüm Dünya’ya dokunan ışık ağını örmeye hep beraber devam edelim.

Dönüşüm Haberleri okuyucusu iseniz dolunay törenleri için “İnsanlardan Oluşan Işık Ağı Yaratmak” makalemizi okuyunuz.

Sandra Ingerman Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – July 2019 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Temmuz 2019

Yıllar boyunca hem kitaplarımda hem de Dönüşüm Haberlerinde insanların mevsim değişimleinde nasıl farklı duygusal ihtiyaçları olabileceğini paylaştım. Benim için yaz ayları, aynen çoğu insanın kış aylarında “kış uykusu” haline ihtiyaç duymaları gibi beni içimde derinlere çağırır.

Şu anda ruhsal yolumun beni sessizlik için daha çok zaman ayırarak ve kolektife sevgi aktarımı yaparak yaşam ağına katkıda bulunmaya yönlendirdiğini hissediyorum. Yaz mevsiminde olmakla da birleşince, münzevi hale geliyorum.

Nihayetinde muhteşem enerjii alıcı ve vericileri olan kristallere benziyoruz.

Doğa varlıklarıyla iletişimin çoğu psişik düzeydedir. Doğa varlıkları enerjiyi hisseder, hayatta kalmaları için uyarıları ve önemli bilgileri hisseder ve güzel şarkılar oluşturan titreşimlerle iletişim kurarlar. Evrenin kendisi gibi doğadaki herşey de şarkı söyler.

Düşünce ve sözcüklerimizin yaşam ağına nasıl kaotik ve yıkıcı titreşimler ve şarkılar aktardığını anlamıyoruz.

Doğayla bağlantı kurmak ve iletişim kurmak için kendi dilimizi kullanmaya çalışıyoruz.

Ama doğa yaydığımız enerjiyi okur, sözcüklerimizi değil.

Alabileceğimiz ve aktarabileceğimiz titreşimin diline kendimizi açmayarak yaşam dansında neleri kaçırıyoruz? Çevreden gelen mesajların yanında gezegeni paylaştığımız muhteşem varlıkların mesajlarını da kaçırıyoruz. Ve hakiki kapten kalbe olan sohbeti de kaçırıyoruz.

Görünmeyen göz ve kulaklarımızı açsak ve bedensel bilişimizle bağlantı kursak hayatta kalmak için daha çok araç öğrenir ve diğer türlerle daha derin etkileşime sahip olurduk. Ve elementlerle ve diğer türlerle kalpten kalbe düzeyde iletişim kurduğumuzda ve psişik duyularımızı açarak sevgi, onur, saygı enerjilerini aktarmaya istekli olduğumuzda doğa da bizi tanır. Bunu yaptığımız zaman doğal olarak yaşamın yeni bir boyutuna kendimizi açmış oluruz.

Bu ay doğada sessizce oturarak daha çok zaman geçirin. Yaşamaya eğilimli olduğumuz ağr gerçeklikteki perdeyi kaldırım ve Kristal bir sevgi ve ışık aktarıcısı olmaya kendinizi açın. Psişik duyularınızı kullanın ve size gelen enerjisel iletişimi ve karşılığında duyduğunuz şarkıları fark edin.

Dolunay 16 Temmuz’da. Enerji alanına girmek için aydan izin alarak başlayın. Sanki ailenizin bir üyesiymiş gibi ay ile ilişkinizi geliştirmeye devam edin. Çalışmanızda size desteklemek için varolan enerjisini öğrenin. Transfigüre olmak için yaptığınız kutsal seremoni çalışmasına başlamadan önce hazırlanmak için zaman ayırın. Tüm yaşam için koşulsuz sevgi yayarken içsel ilahi ışığınızın parlamasına izin verin. Haydi Yeryüzünün çevresi ve içinde tüm yaşama dokunan pırıl pırıl bir ışık ağı örmeyi sürdürelim.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonilerimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Çeviren: Simin Uysal


Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – June 2019 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Haziran 2019

İnsanları çoğumuzun yapmadığı biçimde doğa ile bağlantı kurmaları için teşvik etmeyi seviyorum. Çünkü şamanik uygulamamızda bu gezegeni paylaştığımız yaşamla hatta yardımcı ruhlarımızla güçlü ilişkiler kurmak yerine rehberlik ve şifa istemeye alışmışız.

21 Haziran’da hep birlikte gün dönümünü kutlayacağız. Elementler ve yaşadığınız yerdeki doğa varlıklarıyla bağlantı kurmak için bu harika bir zaman.

İnsanlara doğadaki varlıklarla konuşmalarına “senin enerji alanına girebilir miyim?” diye sorarak başlamalarını rica ediyorum. Bir doğa varlığı buna evet dediğinde onay aldınız demektir ve bunun iletişim kurduğumuz varlıkla sevgi dolu bir enerji alanı kurduğunu gördüm.

Bağlantı kurmadan önce bu soruyu soran öğrencilerim yaşadıkları yerde daha fazla hayvan ve kuşun kendilerini gösterdiğini fark ediyor. Tüm yaşama çekici gelen bir enerji alanı yaratmış oluyorlar.

Şamanizm uygulamasında arazi şamanın birlikte çalıştığı en önemli yardımcı ruhlardan biridir.

Bundan hareketle, gün dönümüne dışarı çıkarak ve yaşadığınız yerde yere oturarak başlayın. Eğer bir şehirde yaşıyorsanız, betonun üzerine oturun ve betonun altındaki toprakla bağlantı kurun. Öğrencilerim için bunu yapmak çok güçlü bir deneyim oldu.

“Enerji alanına girebilir miyim?” diye sorun. Sonra sessizce araziye sevgi, ışık, saygı ve onurlandırma yaymaya başlayın. Doğru olduğunu hissettiğinizde, kendinizi araziye tanıtın. Kendisine tarihi ve yaşamı hakkında bilgi verip vermek istemediğini sorun. Sanki yeni bir arkadaşınızla konuşmaya başladığınız gibi başlayın.

Aynı süreci yaşadığınız yerdeki su kaynağı ile sürdürün. Kaçınız suyunuzun geldiği ye rile bağlantı kurdunuz? Enerji alanına girip giremeyeceğinizi sorduğunuzda, kendisine sevgi, ışık, onur ve saygı yaydığınızda ve sonrasında ondan bilgi aldığınızda suyun tadındaki ve onunla ilişkinizdeki oluşacak farklılığı hayal edin. Ailenizin bir üyesi olur ve su tarafından tamamen farklı biçimde beslenirsiniz. Siz de bir aile üyesi ve dostunuz olan suya farklı şekilde davranırsınız.

Bunu hava, rüzgar ile tekrarlayın. Enerji alanına girebilir miyim? Sevgi, ışık, onurlandırma ve saygınızı yayın. Kendisiyle bir dost, ailenizin bir üyesi olarak konuştuğunuzda çevrenizdeki rüzgarın davranışının nasıl değiştiğini fark edin.

Daha sonra aynısını güneşle yapın. Enerji alanına girebilir miyim? Yaşamıma kattığın her şey için seni sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bana ve tüm yaşama parlayan ışınların olamdan hayatta olamayacağımı biliyorum.

Yaşadığınız yerdeki diğer doğa varlıkları ile sürece devam edin.

Bedeninize, yaşadığınız yerdeki doğaya ve Yeryüzüne ne kadar bağlantılı hissettiğinizi fark edin.

Doğa ile tüm yaşam ailemizin bir parçasıymış gibi konuşmaya başladığımızda yaşamın yeni bir boyutuna adım atarız – tüm yaşamla derin dostlukla dolu çok güzel bir boyuta. Yaşadığınız yerdeki ve yaşam ağındaki tüm canlı varlıklarla böyle güçlü ilişkileriniz olduğunda nasıl hissedeceğinizi hayal edin.

Dolunay 17 Haziran’da. Uygulamanıza aya kendisinin enerji alanına girip giremeyeceğinizi sorarak başlayın. Gücünü ve sevgisini hissedin. Kendisi hakkında birşeyler öğrenin. Ay ile güçlü bir dostluk kurduğunuzu hissettiğinizde Yeryüzüne ışığınızı yaymak için transfigürasyon yapmaya başlayın. Güçlü ve güzel bir ışık ağı yaratmaya devam edelim.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız ana sayfadan “İnsanlardan Oluşna bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Size sihir, ışık ve sevgi dolu bir gün dönümü dilemek için çemberimize katılıyorum.

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çevirren: Simin Uysal

Transmutation News – May 2019 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Mayıs 2019

Mayıs ayını seviyorum. Mayıs ayında doğadaki enerji daima hoş gelir. Mayıs her geldiğinde huzurlu hissederim. Belki de “Mayıs” sözcüğünün bana hitap eden bir titreşimi var.

Kayıp ruh parçalarını geri getirme uygulamasını yapmaya ve öğretmeye ilk başladığım zamanlarda, danışanlarımla ruh kaybına neden uğradıklarına dair detayları paylaşırdım. Danışanımın travma esnasında giydiği kıyafetleri bile görürdüm. Gördüklerimi de danışanlar onaylardı. Travma hakkında uzun mesajlar ve geri gelen ruh parçalarının danışana geri getirdiği yetenekler hakkında şifalandırıcı öyküler verilirdi.

Zaman içinde, öğrenciler ve danışanların geri getirilmiş ruhsal özün gücü, ışığı ve yetenekleri yerine öykülerin detaylarında takılı kaldıklarını fark ettim.

O zamanlarda kimse internette değildi. Bu yüzden altı ayda bir Ruhun Yitik Parçalarının Geri Getirilmesi haber bültenleri yazar ve abone olan öğrencilere gönderirdim. Ayrıca, Kayıp Ruh Parçalarının Geri Getirilmesi – Parçalanmış Benliği Onarmak adlı kitabıma da yeni bir Önsöz ve Sonsöz de ekledim.

Bir haber bülteninde bu konu hakkında ve yardımcı ruhlarımın bunun nasıl düzeltileceği üzerine önerisi hakkında yazdım. Bana, geçmişe ilişkin danışanın takılıp kalabileceği öyküleri vermeyi durdurdular. Bunun yerine, yardımcı ruhlarım geri getirilen yetenekler hakkında şiflandırıcı öyküler ve danışanın ilerlemek için ne yapması gerektiğine odaklanmaya başladılar.

Çünkü yaşadığımız çağda bizi geçmişe çıpaşayan daha fazla travmaya ihtiyacımız yok. Kayıp Ruh Parçalarının Geri Getirilmesi çalışması danışana gerekli sağlığı geri getiren özü geri getirir. Danışanın yaşamında olumlu değişimler yaratan şey sözcükler ya da öykü değil geri getirilen enerjidir.

Haber bültenlerimde çalışmamdaki değişiklikten bahsettim ve aldığım tepkiler inanılmazdı.

Benim çalışmamda değişiklikler yaptığım sırada eğitmiş olduğum uygulayıcılar da benzer şekilde değişimler için rehberlik almışlardı. Hepimiz topluca aynı zaman içinde bu rehberliği almıştıkl Yardımcı ruhların çalışması hayranlık uyandırıcı!

Kadim spiritüel yöntemleri modern kültürümüze getirmeye devam ederken bu benim için önemli bir mesajdı. Zihinlerimizde takılı kalabiliyor ve çok fazla şeyi rasyonel olarak anlamak istiyoruz. Bilgi iyileştirmez, enerji iyileştirir. Bizden farklı olarak, yerli kültürlerdeki insanlar sadece şifa enerjilerini absorbe etmek ister.

Şimdi bunun aynısının şamanik ve seremoni çalışmalarında olduğunu görüyorum. İnsanlar rasyonel zihinlerinde çok zaman geçiriyorlar, yalnızca egonun gözlerinden görüyorlar ve şamanik yolculuklardaki iletişimin enerji aktarımının gücünü algılamak yerine verilen mesajı anlamak istiyorlar.


Gerçekten inanıyorum ki daha yüksek titreşimli enerjiler ve şarkılarla çalışmak için değişmeye istekli insanlar da Yeryüzünün değişimine benzer biçimde değişiyor ve evrimleşiyor.

Öfke, nefret ve ayrılık titreşiminde takılı kalmayı seçen insanların daha yüksek bir titreşimle hareket etmeyi seçenlerden ayrıldığına dair boyutlar arasındaki ayrım ile ilgili pek çok teori mevcut.

Yıllardır aylık yazılarımda ruhsal öğretmenim İsis’in bize nasıl hangi gerçeklikte yaşamayı seçmemiz gerektiğini önerdiği ile ilgili yazıyorum.

Bu daha yüksek bilincin gerçekliği ile, inanıyorum ki,duyularımızı açmanın yeni bir yolu ile tanışacağız. Bu da iletişimimizin çoğunun psişik düzeyde ve enerji aktarımı yolu ile olması demek.

Çünkü çok sayıda sözcüğe odaklandığımız zaman ruhsal çalışmamızın anlamını ve bize sağladığı armağanlarını yitiriyoruz.

Doğada yürüyüşler yapmaya çalışın ve bu yürüyüşler sırasında karşılaştığınız doğa varlıklarıyla konuşmayın. Yalnızca sevgi ve ışık yayın. Aldığınız enerji aktarımlarının farkına varın. Bahse girerim ki bunlar tüm sözcüklerden çok daha derin olacaktir. Bunu yaparken farkındalığınız ve hayata dair algınız değişecek.

Yardımcı ruhlarınıza birlikte sessizce kaldığınız yolculuklar yapmayı deneyin ve paylaştığınız enerjiden neyin ortaya çıkacağına bakın. İçinizde başlayan dönüşümü gözlemleyin.

Tahminim daha net, huzurlu, ışıltılı, yaşama daha bağlantılı ve Yeryüzüne daha köklenmiş hissedeceksiniz.

Farklı gerçeklik boyutlarına adım atmak konusunda, “Doğa Ruhlarıyla birlikte Şamanik Yolculuk: Hayvanlar, Ağaçlar ve Orta Dünyadaki Diğer Dostlarla Güçlü Karşılıklı İlişkiler Geliştirmek” başlıklı yedi haftalık bir eğitim verdim.

Bu eğitimde, şamanik kültürlerde topluluğun yaşadığı çevredeki her canlıyı nasıl akraba olarak gördüğünü paylaştım. İnsanlarla bitkiler, taşlar, ağaçlar, hayvanlar, böcekler. Vs arasında sürekli bir konuşma olurdu. Çünkü çevrelerinde yaşayan herşey onlar için aileydi.

Ağaçlarlave diğer doğa varlıklarıyla konuşmak için zaman ayırarak ve onalrın verdiği cevapları dinleyerek, ne kadar çok insanın farklı bir yaşam tarzına uyandığını görmek beni çok memnun etti. Doğa ile ailemizin bir bireyi ya da bir dostumuz ile konuşur gibi konuşmak yerine genellikle bir işaret ya da mesaj istiyoruz.

İnsanlar bu yeni boyutla tanıştıklarında yoğun kolektif enerjilerde boğulmuş hissetmediklerini gördüm. Bunun nedeni, güzellik, mutluluk, doğa ile karşılıklı paylaşılan sevgi ve tüm yaşama gösterilen nezaket ile dolu yeni bir gerçeklik boyutunun onlara açılmış olmasıydı Pek çok kişinin bilincin yeni evremine kendini açtığını ve buna adım attığını hissediyorum. Gördüğüm dönüşüm nefes kesiciydi. Güzellikle dolduk ve yaşamın güzelliğini algıladık.

Elbette insanlar olarak diğer yaşam türlerine olan davranışlarımıza duyulan acının içinde kaybolanlar da oldu. Çünkü pek çok düzeyde, özellikle doğaya yaptıklarımız açısından, barbarca bir zamanda yaşıyoruz. Bu düzeyde gerçeklşemesi gerekli pek çok iyileşme var. Bu duruma ben de sıklıkla kendimi bu durumda buluyorum.

Fakat tüm yaşamı sevgi, nezaket, onur ve saygı ile tutabilmek enerji alanını değiştirir.

Ve gezegendeki yıkıcı güçler kolektifi öfke ve ayrılık ile beslmeye devam ederken, kolektifi sevgi ve ışık yağmuruna tutma çalışmamıza sahip çıkmanın zamanıdır. Aksi takdirde, olumlu değişim göreceğimize inanmıyorum. Ama doğa ile derin bir ilişki için olan kişiler organik biçimde bilincin yeni evrime geçecektir.

Facebook’ta pek çok kişi aşağıdaki muhteşem videoyu paylaştı. Bu videonun eğitimde ve yıllardır da Yeryüzü için Şifa eğitimlerinde öğrettiklerimi yakaladığını hissediyorum. Videoda Lakota ulusundan bir kadın sui le konuşma deneyimini anlatıyor.


Bu harika bir eğitim ve ders verirken ben de dönüştüm. Kendimle doğa ve evrenin yaratıcı güçleri arasında gerçek bir sevgi akışına girdiğimi ve bunun da hayatıma yeni şifalandırıcı enerjiler kattığını hissediyorum. Yardımcı ruharla çalışmak için şamanik yolculuk öğretilmeden önce bu çalışmanın öğretilmesi gerektiğine samimiyetle inanıyorum.

Bu sihirli çalışmayı keşfetmek için 6 aylık ayda bir bir Topluluk Grubu programladım. Doğanın güzelliğini ve doğa varlıklarıyla iletişimi keşfetmek isteyenler için bu 6 aylık kurs, baştaki 7 haftalık kurs ile birleştirilecek. Şehirde de kırsal alanda da yaşıyorsanız bu uygulamalar dönüştürücüdür ve yeni derin bir huzur duygusu yaratır.

Dolunay 18 Mayıs’ta. Ruhsal benliğiniz ve kutsal alana girmek için çalışma yaparak başladığınızdan emin olun. İçinizde kendi gerçek benliğinize yolculuk yapın. Tüm duygularınızın ve düşüncelerinizin ötesinde saf ruh, ilahi ışık ve koşulsuz sevgisiniz. Taşıdığınız enerji bu. Şİmdi ışık enerjilerimizi birleştirerek bunu muhteşem Yeryüzüne yayalım. Yeryüzündeki her varlığı saran bir yaşam ağını örmeyi sürdürelim.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seeremonimizin detayları için lütfen anasayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Bir sabah uykumdan çok güçlü bir mesajla uynadım. Mesaj şöyleydi; Çalışmadan kaçmak yerine ona koşmak zamanı, böylelikle gelecek nesiller için tohumları ekebiliriz!

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviren: Simin Uysal

 

 

 

 

Transmutation News – March 2019 – Turkish

Mart 2019 Dönüşüm Haberleri

Michael Sandler’ın Inspire Nation programında Renee Baribeau ile bir söyleşi yaptık. Şamanizm ve seremoniler hakkında pek çok konuyu konuştuğumuz harika bir söyleşi.İzlemek ya da dinlemek isterseniz linki tıklayabilirsiniz: https://youtu.be/6gd5FwlQib0

Online eğitim vermekten büyük haz duyuyorum. Yıllardır online dersler veriyorum. Bu eğitimler, davul çalınarak, dans edilerek, gülerek ve birlikte seremoniler icra ettiğimiz fiziksel olarak bir workshopun yerini alamıyor elbette. Fakat günümüz dünyasında bir workshopa katılmak için seyahat edemeyen kişiler için bir olanak sunuyor.

Facebook’ta online eğitim katılımcılarının paylaşım ve soruları sayesinde şamanizmi öğretmek konusunda daha çok şey öğrendim.

Pek çok öğrencinin şamanik yolculuk ile ilk tanıştıklarında nerelerde takıldıklarını açıkça tanımlayabildim. Ve öğrencilerin anlamakta zorlandığı eksik parçanın yardımcı ruhlarla çok güçlü ve uzun dönemli bir ilişki geliştirmenin önemi olduğunu anladım. Derin bir şamanik uygulamanın anahtarı yolculukta bir yardımcı ruh ile buluşmak ve onun gözlerine derin derin bakmak, nefesinin gücünü hissetmek, görünmeyen kulaklarınızı ilham dolu mesajlarına açmak ve şifalanmak için yardım almak.

Batı dünyasında şamanik yolculuğa yeni başlaya kişiler, hayatınızdaki en önemli kişi ile olan ilişkinizi geliştirmek için zaman verir gibi bu ilişkiyi geliştirmek yerine, yolculuktan dönüp diğerlerine bir koruyucu ruhun neden onlara kendilerine tanıttığını ve yolculukta gördüklerini nasıl yorumlayacaklarını soruyorlar.

Bu davranış şamanizmde bir çııkmaz sokak meydana getiriyor zira böylesine kutsal bir ilişkinin anlamını sizin için yorumlayabilecek bir başkası yok.

Yardımcı ruhlarımla öylesine uzun zamandır çalışıyorum ki sorum olduğunda, iyileşmek için yardıma ihtiyacım olduğunda ya da seremoniler için öneriler konusunda yalnızca onlara danışıyorum. Onlarla gün boyunca en iyi dostlarımla sohbet eder gibi konuşuyorum.


Fark ettim ki, modern kültürümüzdeki öğrencilerin davranışı bu gezegeni paylaştığımız diğer canlı varlıklarla nasıl ilişki kurulduğuna uzanıyor. Bir kişi bir ağacın altında oturup bir mesaj ya da rehberlik isteyebilir. Fakat, birinin bir yıl boyunca birbirlerini tanımak ve dost olmak için bir ağacın altında her gün gidip oturduğunu görmek çok nadir.

Diğer türlerle güçlü ilişkiler geliştirsek ne olabilir? İnanıyorum ki, uyum içinde nasıl yaşayacağımzı öğrenir ve daha nazik ve sağlıklı yaşama yollarına doğru bilincimizi yükseltirdik.

Evinizdeki bir bitki ile işe başlayabilirsiniz. Onu her gün ziyaret edin ve karşılıklı bir ilişki yaratın. Sizin dilinizde sözcüklerin söylendiğini duymayabilirsiniz. Fakat zaman içinde ortak bir dili öğrenip bunun yaşamınıza hayretle doldurduğunu göreceksiniz. Uygulamanıza bir taş ya da kaya veya en sevdiğiniz ağacı her gün ziyaret ederek de başlayabilirsiniz. Her gün içtiğiniz ve yıkandığınız sui le konuşun. Bunlar yalnızca birkaç öneri.

Buna ek olarak, transfigürasyon uygulamasını ilk öğretirken kişilerin içimizde yaşayan ve özgün kimliğimiz olan ışık Kaynağı ile gerçekten bağlantı kuramadığını fark etmiştim. Öğrencilerin çoğundaki eksikliğin kendi yaradılış öykülerini bilmemek olduğunu görmüştüm. Çünkü ilahi olanla ve Kaynakla güçlü bir ilişkiniz olmadığında transfigürasyon zihinsel bir kavram haline gelebilir ve ağır kurşun bilinci altın ışığa dönüştürme gücünü kaybeder.

Çalışmanızda derinleşmeniz için, Kaynak ve şefkatli yardımcı ruhlarımız ile daha güçlü ilişkiler geliştirmenin ve doğadaki varlıkların dilini öğrenmenin gereği ile bir tohum ekmek isterim. Yaşam ağında hepimiz birlikte dokunmuş haldeyiz.

Bu çalışma, bilincinizi insanlar ve tüm yaşam arasındaki uyumun geri dönebileceği çok güzel bir yere yükseltecek. Ve çalışmamızın sonuçlarına da pek odaklanmamamız gerek. Çünkü öyle bir sihir, hayret ve huşu içindeyiz ki şimdide nasıl yaşayacağımızı öğreniyoruz.

Geçmiş yazılarımda da paylatığım gibi, benden eğitim almış olan ve www.shamanicteachers.com sitesinde adları olan öğretmenlerin çalışmalarıyla çok gurur duyuyorum. Yaşadığımız zamanda yardımcı olacak özgün workshoplar ve esin veren araçlar paylaşıyorlar.

Tracy Shulsinger bu öğretmenlerden bir tanesi. Yaptığı çalışmaları çok beğeniyorum. Yakın zamandaki iletişimimizde benimle harika bir uygulamayı paylaştı. Uygulamanın harika olduğunu ve ekinoksu karşılamak için mükemmel olcağını düşündüm. Şamanların enerji bahçıvanları olduğu öğretimle çok uyumlu.

İlkbahar/Sonbahar ekinoksu 20 Mart’ta. Tracy’nin topluluğumuzla paylaştıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şamanik Barış Bahçesi

Ocak ayının ilk günlerinde aylık şamanik yolculuk çemberimi biraraya getirdim ve rehberlerimize şu soruyu sorduk: “2019 için en yüksek hayrıma olan niyet ya da odaklanmam gereken şey nedir?”

Birden çok güzel ve heyecan verici cevap aldım ve bunlardan bir tanesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Yardımcı ruhum şöyle dedi:

Dünyaya daha çok açılmanın zamanı geldi. Dünyada olup bitenlerle daha fazla illgilenmelisin ve seni nasıl etkileyeceği nedeniyle bundan kaçınmamalısın. Dünyada olan ve sana acı veren bir şeyi duyduğunda içine dönüp bundan sakınmak yerine, olan olaya daha derinden bak ve şamanik barış bahçeleri dik. Şamanik barış bahçeleri duruma ve dahil olan insanlara, uyum ve güzel bir yaşam verecek. Toprağın üzerindeki çerçöpü temizlerken, durumun üzerindeki kirliliği de temizliyor olacaksın. Toprakta bir çukur açarken, olayla bağlantı kurmak için daha derine iniyor olacaksın. Toprağa bir tohumu ekerken, olaya da farklı bir enerjiyi ekliyor olacaksın, ki bu da oradakini değiştirmeye, aşmaya ve güzellik ve barışı ekmeye yardımcı olacak. Bahçeyi tekrar tekrar sularken, ilgili olay ve insnaları sürekli besliyor olacaksın. Şamanik barış bahçeleri ekmek için, kendini olayın içinde imgele, sonrasında bahçeyi ekme sürecine geç. İlk olarak toprağı temizle, üzerindeki çeri çöpü kaldır. Sonra toprakta bir çukur kaz ve buraya tohumları yerleştir. Son olarak, tohumların üzerini toprakla ört ve barış bahçeni sula. Olay hakkında bir haber duyduğun ya da olayı düşündüğün her seferinde bahçene dön ve barış, sevgi ve güzelliğin sürekli büyümesi için sevgi suyu ile sula.

Bu şamanik barış bahçesi imgelemesi bir şamanik yolculuk olarak yapılabilirse de, aslında olağan gerçeklikte günlük işlerle uğraştığın sırada yapılmak için.Eğer trajik bir haber duyarsan, kanalı değiştirmek yerine haberin tümünü dinle, sende uyandırdığı tüm duyguları hisset ve sonrasında da kendini olayın geçtiği yere gidip bir barış bahçesi ekerken gör. Böylece şamanik uygulamanı dünyaya taşırsın! Ve duygularının yoğunluğunu yaşarken bu yoğunluğu barış bahçesini enerjisel olarak desteklemek için kullan ve böylece sevgi dolu bu eylemin daha güçlü olur ve duygularını dönüştürme gücü artar.

Bu uygulamayı öğrenmek beni çok rahatlattı. Haberlerden ve olup biten olaylardan yılardır kaçındığım için kendimi suçlu hissediyordum ama kendime bakmak için gerekli olduğunu düşünüyordum. Çünkü aksi halde kabuslar görüyor ve dünyadaki acılar hakkkında durmadan düşünüyordum. Benim de acı çekmemin kimseye yarar sağlamadığını düşünerek, en iyisiiçimde mutluluk hissederek dünyaya yardım edeyim demiştim. Fakat bu çözüm asla doğru gelmedi. Aslında, durmaksızın hayatı ve duygularımı es geçiyordum. Fakat şimdi, şamanik barış bahçeleri uygulaması ile dünyayla tümüyle ilgilenirken, barış bahçelerinin enerjisi içinde kendimi koruyabilir ve buna çok ihitiyacı olan insanlara yaşam, sevgi ve güzeeliğin enerjisini taşıyabilirim. Bu uygulamanın en sihirli yönü ise ekmek için size ilham veren kişi ya da olayları tekrar duyduğunuz ya da düşündüğünüz zaman barış bahçelerini tekrar tekrar ziyaret etmek. Uygulamalar tekrar edildiklerinde en fazla etkiyi gösterirler. Enerji zaman içinde büyür, aynen güzel barış bahçeleriniz gibi!

Sevgiler,
Tracy Shulsinger

Tracy Shulsinger Boulder’da yaşayan bir şamanik uygulayıcı ve eğitmen. Aylık şamanik yolculuk çemberleri düzenliyor, öğrencilere şamanik uygulayıcı olmayı öğretiyor ve bireysel şifa seansları veriyor.

Daha fazla bilgi için: http://shamanism.thehealingcollective.us

Dolunay 21 Mart’ta. Tracy’nin paylaştığı bu uygulmayı aylık seremonimiz olan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yarfatmak” seremonimizle birleştirebiliriz. İçimizde de ışıl ışıl parlayan ilahi ışıkla daha güçlü bir ilişki geliştirmeye devam edelim. Ve bu ışığa dönüşerek onunla Yeryüzünün çevresi ve içinde parlayalım.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız aylık seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Herkese mutlu bir ekinoks diliyorum!!

Çeviri: Simin Uysal
Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – February 2019 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Şubat 2019

Ocak yında Renee Baribeau’nun Kış Gündönümü Zirvesinde Yeni Yıl yayınını birlikte yapma fırsatına kavuştum. Sunduğum konuşma ve uygulama çok iyi karşılandı. Sunumumu izlemek isterseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:


Geçtiğimiz birkaç yıl şimdi olduğum kişiyi yansıtmayan yönlerimin törpülenmesi ve değişim ile doluydu. Çoğumuz tanıdık olanın, bildiklerimizin ve güvendiklerimizin ölümünü yaşıyoruz.

Bu da bizi Doğanın diline ve ölüm ve yeniden doğuş döngülerine getiriyor.

Daha şamanizmi uygulamaya başlamazdan önce bile hayatım insanlara sevildilklerini ve burada olmaya değer olduklarını hissettirme arzusu ile doluydu. Şİmdi olduğu gibidaima insanlar ve tüm yaşama koşulsuz sevgi duyuyorum. Aynı zamanda, sevginin kendisi “olurken” egomun/kişiliğimn ayrılığa ve yargılamaya düştüğü paradoksal dansı ederken buluyorum.

Hala eğitim veriyorum, kendi özgün şarkımı dünyada söylemeye çalışıyorum. Fakat aşağıdaki olgulara çokça takılıyorum:

Dünyada çok fazla insan var.
İnsanlar bebek sahibi olmayı seçiyor ve sonra onları kirlenmiş su, hava ve yiyeceklerle besliyor.
Bebekler hiçbir çocuk ya da ailesinin asla yaşamaması gereken hastalıklarla doğuyor
İnsanlar insanlıktan çıktı.

Ve çoğu insan Doğanın dilini bilmiyor. Ve ana dilini öğrenmeyen bir tür nasıl hayatta kalabilir? En evrimleşmiş tür bizmiş ve Doğa ve yaşam üzerinde egemenmişiz gibi hissetmek yerine yaşamımızı sürdürmemizi sağlayan Doğanın bilgeliğini nasıl öğrenebiliriz.

Bunlar hakkında durmaksızın düşünürken, güçlü bir içime dönme hissi uyanıyor. Çünkü zihnimin bunlar üzerinde dönüp durması verimli değil.

Esin verici sözcüklerim bir biçimde anlamsız gelmeye başlıyor. Aynı zamanda, ruhsal enerjiler yakınıma gelip benimle dans ediyor, sonra uzaklaşıyor ve sonra yine yakınlaşıyor ve bu esnada salıverme konusunda inanılmaz mistik bilgiler ve insanların kısa süre için iyi hissettikleri sığ uygulamalar ve seremoniler yerine şamanizimin kadim uygulamalarıyla mümkün olan mucizeleri paylaşıyorlar.

Bu mucizelerin olması için bir ölüm yaşarız. Çünkü kolektifin bir bölümü şu anda mistik parçalanma şarkıları söylüyor ve düşünce ve sözcüklerinin gücünden habersizler. Yratım ve yeniden doğuş niyetlerinin şarkısını nasıl söyleyebileceğimizi bize öğreten Yaratılış Mitlerimiz artık yok.

Ölüm ve parçalanma ile yüzyüze olduğunuz zaman artık size hizmet etmeyenlere veda etmek önemlidir. Ve sonra da içe dönme ve derin ruhsal çalışma ile içsel dünyanızla ilgilenme zamanıdır. Yaşamda nasıl yarattığımızı ve hayata tümüyle nasıl katılacağımızı hatırlamamıza yardımcı olacak dokuların, renklerin, seslerin, duyguların, görüntülerin ve hatta güzel hatıraların tohumlarını ekin.

Kolektif gerçekliğin farklı boyutlarına ayrışıyor. Ya da yıllardır yazdığım gibi, hepimiz farklı dalgalarda yüzüyoruz. Yeniden birleşme sürecine katılmak isteyenler için şimdi enerjilerinizi daha önce seçmediğiniz biçimlerde odaklamanın zamanıdır.

Ocak ayında çok güçlü bir yolculuk yaptım ve ruhlardan çok farklı bir mesaj aldım.

Bana insanların doğadaki farklı türlere yolculuk yaptıklarında yüksek benliklerimize doğru gelişir ve evrimleşirken bizler için şefkat olduğu mesajını aldıklarını hatırlattılar.

Eğer doğa şefkatliyse ve biz doğa isek (doğa ile bağlantılı değiliz doğa biziz) bu bize gerçek doğamız hakkında ne anlatır.

Bu bana bazı yargılarım konusunda yardımcı oldu. Fakat kendime karşı şefkatli olmayı öğrenmek benim için devam eden bir süreç.

Sürekli tekrarladığım gibi, şamanlar enerji bahçevanlarıdır. Yarsdımcı ruhlar benimle bunu paylaştıklarında şamanik uygulamalar ve şamanik şifa hakkındaki anlayışım tümden değişti. Yalnızca enerji olduğumuzu ve şamanik uygulayıcılar olarak yalnızca enerji ile çalıştığımızı tamamen kavramak bugün ölmekte olan formlara yalnızca bakmanın ötesinde seçenekler sunar. Hatalı ve gelişmemiş düşünce yapısından oluşan düşünce formları ile karşı karşıyayız. Herşeyi düşünerek halledebilecek zekaya sahip olduğumuza inanıyoruz. Ama buna sahip değiliz.

Gerçekte, ne için dua edeceğimizi bile bilmiyoruz. Çünkü dualarımızı gerçekleştirecek dili bilmiyoruz. Buna derinlemesine baktım ve niyetinize hizmet eden güç sözcükleri gelmediğinde, dingin ve sessiz kalım ve kalbinizin konuşmasına izin verin.

Bu noktada dünyanın ve hayatlarımızın nereye gittiği hakkındaki sonuç kaygısını bırakmamız çok önemli. Şimdi zaman sessiz olma, dua etme, mümkün olan enerjiyi katabildiğiniz seremoniler icra etme ve sonraki adımların bilgeliğinin ortaya çıkmasını bekleme zamanıdır.

Bana güvenin, böyle olacak!!! Bu akışta olmanın bir parçası. Akışta olduğumuzda uygulamamızın sonraki adımları ve eylemlerimizin ne olacağı ortaya çıkacak.

Eğer herşey enerji ise şu andaki kolektifin enerjisini dönüştürmek için gereken enerjiyi düşünün. Dönüştürücü bir güç olmak için gereki enerjiyi ortaya koyup koymadığınızı kendinize sorun.

Eğer cevabınız hayır ise bu ay bu konuya derinlemesine bakın.

Dolunay 19 Şubat’ta. Yeniden doğuş, yaşam ve yaratım enerjisini besleyen dönüştürücü ışıkla tüm gezegeni sarmak için enerjimizi yükseltelim.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonilerimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Şubat ayında Sevgililer Günü pek çok kişi tarafından kutlanıyor. Sevginin kutlandığı bir gün!

Şamanizmde yapabileceğim en önemli uygulamalardan birsi karşılıklılıktır. Örneğin, doğa kendisine şarkı söylenmesini çok sever. İki farklı tür arasında ortak bir dil bulunduğunda ve karşılıklı sevgi şarkıları söylendiğinde sihir gerçekleşir.

Sevgimizi tüm yaşamla paylaşmaya devam edelim. Sevgi şarkıları söyleyin ve karşılığında size söylenen şarkıları dinleyin!

Yeni bir gönüllü Rusça çevirmene ihtiyacımız var. Eğer gönüllü olmak isterseniz lütfen verdiğim epostaya mesaj yazın: info@sandraingerman.com.

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviren: Simin Uysal

 

Transmutation News – January 2019 – Turkish

Ocak 2019 Dönüşüm Haberleri

Yeni Yıla girerken daima bir umut hissi vardır. Şifalanma, büyüme ve değişim için yeni fırsatların farkına varmak umudu yeşertir. Klektif enerji alanlarında

Dönüşüm için ruhsal yardım ararken kolektif enerji alanlarında her zaman yeni geçitler ve açıklıklar vardır. Fakat çoğumuz, gizli ve sık gidilmeyen alemleri aramak yerine oturup karşımıza neyin çıkacağını bekleriz. Bu görünmeyen bölgelerde aslında, onları arayıp, doğru soruları sorarsak ve birlikte nasıl çalışabileceğimizi öğrenirsek bize yardımcı olmaya hazır çok kadim ve güçlü müttefikler vardır.

Her geçen gün daha fazla öğrencim Kadim Olanların enerjilerini dünyaya taşıdıklarını benimle paylaşıyor. Ve onları aramak için ilk adımı atarsak bize yardımcı olmak için bekleyen pek çok bilgi mevcut.

Yıllar boyunca insanların bilinçdışı davranışlarının kendini, diğerlerini ve tüm yaşamı onurlandıran olgun bir kişi olarak büyümemize yardımcı olacak besleyici sevgiyi çoğumuzun almadığı temeline dayandığını yazdım.

Eğer yaradılışımıza katılmış koşulsuz sevgiyi gerçekten hissetmiş olsaydık, sevgi, ışık, saygı ve her bir eylemimize ve tanıştığımız her kişiye saygı enerjilerini doğal olarak taşırdık.

Buraya sevgi ve ışığın gücünü hatırlamak için geldik.

İlk olarak kendimizden başlamalı ve kendimizi koşulsuz sevmeyi öğrenmeliyiz. Ve ancak bundan sonra aynı şeyi diğerleri için de yapma şansımız olur.

Ve kendimizi sınırladığımız limitleri kaldırmamız gerektiğini ve Yeryüzünün ve doğanın dilini öğrenmemiz gerektiğini biliyoruz. Doğada size yakın gelen bir varlık bulun. Bu bir kaya, bir yaprak, bir ağaç, nehir, vs olabilir. Bırakın olduğu yerde kalsın ama onu bir dostunuz gibi her gün ziyaret etmeye, gününüzü anlatmaya, onunla konuşmaya gayret edin.

İlişki geliştirdiğiniz bu doğa varlığının zaman içerisinde sizinle neler paylaşmaya başladığını fark edin. Doğa ile bağlantı kurmak zaman ister çünkü Yeryüzünü paylaştığımız diğer türlerle ilişki kurarken kendimizi yeni bir düşünce tarzına ve yeni bir dile açmamız gerekir. Ama ne kadar güzel bir uygulama. Ve bu uygulamanın sizi zamanla nereye götürdüğünü görün. Muhtemelen hem kendinizle hem de doğayla daha derin bir ilişkiye açıldığınızı fark edeceksiniz. Doğanon dilini öğrenin ve nasıl değiştiğinizi seyredin.

Yeni Yılı karşılamak için ne kadar muhteşem bir yol. Bunun yanında hangi acınızı bırakmaya hazır olduğunuz hakkında bir seremoni yapmak için derinlemesine düşünebilir ve yeni başlangıçlar ve umudu karşılarken niyetinizi belirleyebilirsiniz. Arzu ettiğiniz sonuça odaklanmak yerine çalışmanızı nasıl derinleştirmek istediğinize odaklanın. Çünkü bu herkes için en yüksek hayıra doğru götürür.

Dolunay 21 Ocak’ta. Kendimizi evernin ve Kaynak’ın koşulsuz sevgisine açalım ve tüm yaşamı onurlandıran, destekleyen ve kucaklayan ışık ağına en güzel sevgi ve ışık titreşimleri yayalım.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonisinin ayrıntıları için lütfenana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Yeni Yıla girerken tüm yaşam için en iyi dileklerde bulunan çemberimize katılıyorum!

Copyright 2018 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviren: Simin Uysal