Temmuz Dönüşüm Haberleri 2020

Bugünlerde kendimi giderek içe dönerken ve sessiz kalma ihtiyacı duyarken buluyorum. Etrafımızda gördüğümüz tüm bu türbülans, bize bu zamana kadar bildiğimiz hayat şeklinin ve tanımının çözülüp dönüştüğünü gösteriyor.

Adalet, eşitlik, tarafsızlık ve iyilik adına içimizden gelen yakarışları ifade etmek için protesto önemli bir yöntem. Sağlığım artık böyle bir yöntemle ifade yoluna izin vermese de uzun yıllar boyunca tutkuyla protesto etmiş bir kişiyim.

Her şeyden önce de Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa yöntemlerine inanıyor ve güveniyorum. Şamanizm ruhumuzun akışını keşfetmemiz, bu hayatta yapacağımız ve değiştireceklerimizi bulmamız ve seremonilerimizi hayatta tutmamız için gerekli tüm yöntem ve rehberliği bize sağlıyor.

Şartlar bizi spiritüel çalışmalarımızı yapmaya ve buna gerçek anlamda odaklanmaya çağırıyor.

Mümkün oldukça sessizlikte zaman geçiriyorum. Kolektifin gelişimi ve ihtiyaçları için alanımı açık tutuyor ve yıllardır öğretmenliğini yaptığım ruhani yöntemler üzerinde çalışıyorum. Parçası olmaya çağırıldığım sessizliğin derinliği ve katmanları beni şaşırtıyor.

Spiritüel toplulukta oluşan ve büyüyen ayrılıkları gördükçe de kalbim kırılıyor. Bu ayrılık hakkında kırk yılı aşkın zamandır konuşuyorum ve bu bölünmenin geri dönüşü olmayan bir yere doğru evrildiğini gözlemliyorum. Ruhani çalışmaları tanımlamak ve hayata uyarlamak konusunda değişik bakış açıları olan farklı katmanlara dönüşüyor olabiliriz. Ruh’un gözlerinden bakınca hayatta var olan sayısız değişik bakış açısını görmek mümkün; ama çoğumuz hayatı hala Ego’nun gözünden görüyoruz.

Benim yolum, seremoni ve dönüşüm odaklı çalışmalarım aracılığıyla beni ulaşmayı hedeflediğim bilinç katmanlarına götüren bir yol ve ben bu yolda kalmayı seçiyorum.

Shift Network aracılığıyla verdiğim online derslerden son birkaçında bazı sağlıksız enerji alanlarından ayrılma fırsatı buldum ve çalışmalarımla parçası olacağım yeni, ışıklı alanlar yaratıyorum.

Yaklaşık bir sene önce çemberimizi ilham verici hikayeler paylaşmaya davet ettim. Nancy’nin paylaştığı bir hikayeyi, ondan izin alarak sizlerle paylaşıyorum. “Hikayeyi yanlış anladın…” kısmını özellikle çok seviyorum.

“Sevgili Sandra,

Dün akşam grubumuz zoom üzerinden buluştu ve seninle paylaşmak istediğim harika bir yolculuk yaşadık. Geçen senenin sonlarına doğru bana gelen bir imgenin devamı niteliğindeydi. İmgemde ayakta duruyor ve sahile vurup kırılmadan önce duran dev bir dalgaya bakıyordum. “Dalganın içinden bak” mesajını aldım.

Yolculuk, yerde sırtüstü yatan büyük bir grup insanla başladı ve bence bu grup tüm insanlığı temsil ediyordu. “Evet, dalga kıyıya vurdu.” denildi. Dalga bizi yaralamamıştı, sadece yere devirmiş ve vücutlarımızı geometrik bir şekilde düzenlemişti. (Bu şekil bana su balesi yapan sporcuları veya June Taylor Dansçıları gibi senkronize dans eden grupların koreografilerini anımsattı). Göğsümüz yer seviyesine gelene kadar yavaşça altımızda bulunan toprağın içine yerleştik.

Biz orada yatarken su nazikçe etrafımızda dolaşmaya başladı ve bizi yatıştırdı. Güneşin üzerimize düşen ışıkları bizi ısıttı ve besledi. Kalbimden büyümeye başlayan bir filiz gördüm ve bunu her birimizin hayatında filizlenecek yeni bir başlangıç olarak yorumladım; ama sabırlı olmam söylendi. Birkaç dakika içerisinde el ve ayak parmaklarımızdan, ağzımız ve boğazımızdan, alnımız ve karnımızdan yeni filizler büyüdü. Filizler çok küçüklerdi; ama bazılarının meyve ağacı, bazılarının çam, bazılarının sebze ve bazılarının çiçek olduğunu hepimiz biliyorduk… Her filizin tamamlanmaya ve bütünlüğe giden yolu kendine özgüydü ve her filiz kendi zamanında büyüyüp olgunlaşacaktı.

Sonra mesaj geldi: “Hikayeyi yanlış anladın. Cennet Bahçesi’nden ayrılmak zorunda bırakıldığını düşünüyorsun; ama bahçe SENSİN. Yerküre senin varlığından filizlenenlerle büyüyüp çiçekleniyor. Sen Yaratımın yeni yaşamlar ektiği ve doğurduğu toprağın ta kendisisin. Yerküre hepinizi besliyor ve destekliyor. Yerküre ve üzerindeki Tüm Yaşamla daha önce tecrübe etmediğim kadar derin ve inanılmaz bir bağ hissettim. Bunu okumaktan mutluluk duyacağını bildiğim için de seninle paylaşmak istedim.”

Onurlandırarak veda seremonileri yaparken Yerküre’den yükselip Işık ve Hayatın Kaynağına geri dönen her ruhun yolculuğuna şahit oluyorum. Bu dönüşümün güzelliği ve kutsallığı ile ben de yükseliyorum. Her ritüelin sonuna, burada kalmayı seçen canlılara duyduğum büyük minnettarlığı ifade edecek birkaç söz eklemeye başladım. Burada, bizlerle kalmayı seçtiğiniz için çok minnettarım. Varlığınız hepimiz için harikulade bir bilgelik ve teşvik kaynağı.”

Temmuzun 5’indeki dolunay kolektif iyileşmeye katkı sağlamak ve karanlığı aydınlatmak için önemli bir dönem. Bu dönemde yapacaklarımız ancak zihnimiz yerine ruhumuzun ve özümüzün derinlikleriyle çalışırsak başarılı olacaktır. Lütfen egonuzu kenara almak ve ruhunuzun yolunda öz sesinizle ilerlemek için hazırlık çalışmalarınızı yapın. Ruhunuz saf bir ışık enerjisi ve bu enerji ışığınızın dokunduğu her şeyi dönüştürme gücüne sahip. İçinizdeki ışığınızın parlamasına ve bu dünyayı sarmasına izin verin!

Dönüşüm Haberleri’ne yeniyseniz lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” ve “Seremoni Çalışmasına Hazırlık” yazılarını da okuyun.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Recommended Posts