Mart 2020 Dönüşüm Haberleri

19 Mart’ta ekinoks var. Zaman çok hızlı akmaya devam ediyor ve gördüğümüz iklim değişiklikleri de hızlanıyor. Hepimizin bildiği gibi, bu değişimlerin bazıları gezegenin evriminin bizi götürdüğü yer ile ilgili. Fakat bazıları insan kaynaklı.

Pek çok uyanan ve spiritüel olarak birlikte çalışan var. Ve nasıl yaşadıklarını, yediklerini, almak istedikleri ürünleri, beslenmelerini vs. değiştirerek dünyaya daha az vermek için fiziksel eylemde bulunanlar var.

Daha önce de yazdığım gibi, farklı spiritüel pratiklerin uygulayıcılarının biraraya gelerek hava olaylarını manipüle etmeye çalışmaları benim için derin bir endişe. Doğa manipüle edilemez ama bize kesinlikle güçlü bir mesaj vermeye çalışıyor. Ve havayı manipüle etmenin ağır sonuçları olur. Bir yerde doğal dengeyi değiştirdiğinizde, doğanın doğal dengesinde güvende kalacak diğer yerlerde trajik olaylar olur.

Benim için temel bir öğreti var. Yaşadığımız yerle, onu koruyan ata ruhlarıyla, hava, su , toprak ve ateşle güçlü bir ilişki kurmak zorunda olduğumuza inanıyorum. Onlarla ailemiz gibi güçlü bir ilişi kurarsakancak ondan sonra onlarla iletişim kurabilir ve onları onurlandırdığımız için bizi sevdiklerinden kendileriyle müzakere edebiliriz.

Bize yaşam veren elementlere atıklarımızı attığımız günümüzde onları onurlandırmıyoruz. Onları ihtiyacımız olduğunu ve arazilere yarar sağlayacağını düşündüğümüz şekilde hareket ettirmeye çalışıyoruz.

Yaşadığınız yerden ve elementlerden öğrenin.

Kuzey yarıkürede ilkbaharı ve Güney yarıkürede sonbaharı karşılarken uygulamanız için bir egzersiz veriyorum:

Zaman ayırın ve yaşadığınız arazi, orayı koruyan şefkatli ata ruhları, elementler ve iletişim kurmak istediğiniz diğer doğa varlıklarıyla güçlü bir ilişki kurmaya başlayın.

Hangi varlıkla konuşmak istediğinize karar verin ve kendisine sorun “senin enerji alanına adım atabilir miyim?”. Ve sonra ışık ve sevginizi yayarak işe başlayın.

Kendinizi tanıtın ve yeni bir arkadaşınızla konuşuyormuşçasına sohbet etmeye başlayın. Yaşadığınız arazi ve ruhların yaşamını ve tarihini öğrenin. Onlar için Yeryüzünde yaşama nasıldı? İyi bir ilişki ve sohbeti kurduğunuzda spiritüel olarak nasıl çalışabileceğinizi ve araziyle uyum içinde yaşamank için yapabileceklerinizi sorun.

Bunu yapmayı sürdürdükçe yaşadığımız yerde olumlu değişimleri göreceğiz.

Dünyanın dört bir yanındaki yerli halkların çalışma şekli budur. Üzerinde yaşadıkları arazi, elementler ve tüm canlılar ortak yaşam alanında yaşayan akrabalar olarak görülür. Bu halklar onların gönlünü almak için sıkı çalışıyorlar. Onlar şu anda çalışmalarını yaparken yerli olmayan halklar karşılıklılık prensibini anlamıyor ve çalışmanın gücünü azaltıyor. Eğer yerli halkarın bu güçlü uygulamalarına katılırsak çok şey öğreniriz ve pek çok acıyı da dindirebiliriz.

Dolunay 9 Mart’ta. Haydi aya ışığımızı Yeryüzüne yayarken bize yardımcı olup olmayacağını soralım. Transfigürasyon uygulamanızı yapın. Işığınız öyle parlasın ki bu muhteşem Yeryüzünde dokunmadığı yer kalmasın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Yaşadığınız arazi ve bizlere hayat veren elementlerle bağlantı kurarken size bilgelikle dolu güzel bir ekinoks dileyen parlak çemberimize katılıyorum.

Recommended Posts