Dönüşüm Haberleri Ekim, 2020

Ekim ayı için kaleme aldığım bu yazıyı Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasındaki yangınlar kontrolden çıkmadan önce yazdığımı belirtmek isterim. Yazıya ekleme yapmayı düşündüm; ama iklim değişikliği konusunda geçmişte yazdıklarım göz önüne alınınca bu yazının yine de eksiksiz ve isabetli olduğunu düşünüyorum.

Dönüşüm haberlerinin okuyucuları olarak bizleri evrenin mesaj ve örüntülerini okumayı bilen spiritüel derin düşünürler olarak görüyorum. Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla beraber çözülmenin farklı formlarına kapıların açıldığını gördüm. Örüntüleri ve ipuçlarını benim gözlemlediğim gibi gözlemliyorsanız çözülme kapılarının Covid’den çok daha önce açıldığını fark etmişsinizdir.

Dünyanın dört bir yanında iklim değişikliğine bağlı dehşet verici olaylar ve yıkımlar gerçekleşti. Bunlar arasından kalplerimizde yer eden Avustralya ve Amazon Ormanları yangınları medyada yer aldı; ama maalesef haberlere çıkmayan daha pek çok trajik olay ve yıkım yaşandı.

Bütün bunlar yeni bir düzen ve normale geçişin kaçınılmaz olduğunu işaret etti. Peki biz bu işareti dinleyip uyandık mı?

Covid-19 kolektif alanımıza girdiğinde Yerküre ve var olan güçler tarafından yeni bir normale geçiş talep edildi.

Şimdi ise “eski” ve konforlu normallerine geri dönmek için çırpınan insanları gözlemliyoruz. Bu bahsettiğimiz eski normal ve düzen bireysel olarak etkilenip bedel ödemediğimiz sürece değişimi zorlamayan ve dönüşümü teşvik etmeyen bir düzendi.

Buna geri dönmeye çalışanları izlemek hem çok ilginç hem de derinlemesine üzücü benim için. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde iklim değişikliği ve bunu takip eden sonuçlar o kadar ciddi ve şiddetli bir hal almış durumda ki insanlık bir zamanlar “normal” ve olağan dedikleri gerçekliğin artık var olmadığını ne zaman görecek merak ediyorum. Yerküre ve Doğa’nın hayatımızdaki varlığını kabul edip kucaklamalı ve bir an önce onların çağrısına yanıt vermeliyiz.

Kendi hayatımda da tecrübe ettiğim üzere, insan psişesinin değişime adapte olmak ve dönüşümü entegre etmek için zamana ihtiyaç duyuyor. Genellikle bu süreçler de bizi öz bakım ve içe dönüş ihtiyacının kuvvetli ve gerekli olduğu bir duygusal yorgunluk alanına getiriyor.

Bu ay fiziksel dinlenmenin ötesine geçip duygusal olarak da dinlenebileceğiniz yöntemleri arayın. Doğada daha fazla vakit geçirin. Eğer haberlerin ve sosyal medyanın gürültüsü sinir sisteminizi yoruyorsa bir mola verin. Yenilenmenize yardımcı olan spiritüel pratikler geliştirin. Evinizin kutsal alanında dinlenebilmek ve dua etmek için sunaklar yaratın.

Sizi daha dengeli ve sağlıklı bir hayat yaratmaktan alıkoyan acıları, yaraları, travmaları ve bilinç durumlarını serbest bırakmak için seremonilerinizi yapmaya devam edin. Özellikle de kendinizi ve başkalarını affettiğiniz ve yeni bir Dünya’yı düşlediğiniz seremoniler gerçekleştirin.

Eğer kendimizi sevmeyi öğrenemezsek hiçbir spiritüel pratik ve yöntem bizi ve üstünde yaşadığımız bu gezegeni şifalandıramaz. Bu hayata Yaratıcı’nın veya evrenin yaratıcı güçlerinin bizim için duyduğu sevginin aynısını tecrübe etmek için geldik. Evrenin yasası sevgidir. Biz bu spiritüel yasayı çok fazla ve farklı şekillerde ihlal ettik.

Bu noktada değişime Yerküre için yeni bir düşü gerçekleştirerek başlamalıyız.

Yaşamını yitirmiş her canlıya da yaşam ağına kattıkları özgün güzellik için teşekkür etmeli ve her gün onurlandırarak veda seremonileri yapmalıyız. Sonra da bu güzel ruhlara eve dönüş yolculuklarında lütuf, ışık ve sevgi dilemeliyiz.

Ben bu seremoniyi her gün yapıyorum. Lütfen bana katılın.

Yakın zamanda, daha önce hiç onaylamayacağımı söylediğim bir karar aldım ve benden eğitim almış öğretmenlerin online şamanik şifa dersleri vermelerine izin verdim. Eğer öğrencileri eğitimlerde şifa çalışmaları yaparken izleyemezseniz bir eğitmen olarak öğrencinin yeterliliğini ve maharetini tahlil etmeniz de zorlaşıyor. Bu durum da gelecekteki danışanların zarar görebileceği şartları olgunlaştırıyor.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak www.shamanicteachers.com sitesindeki resmi listede bulunan benden ders almış öğretmenlerin 4-6 kişilik öğrenci gruplarıyla eğitim yapmalarına izin verdim. Eğitimlerde öğrencilerin hepsi gruplarının önünde şifa çalışmaları yapacak ve böylece grupları tarafından gözlemlenip geliştirici tavsiyeler alabilecek.

Zoom/online toplantı yorgunluğu sendromunun psikolojik bir tanı haline geldiği bu dönemde bu karar aslen vermeye gönüllü olduğum bir karar değildi; ama soul retrieval (kayıp ruh parçalarının geri getirilmesi), ekstraksiyon ve ruh kılavuzluğu çalışmalarını öğrenip başkalarına yardım etmek isteyen birçok insan var.

Öğretmenler çoğunlukla karma dersler verecekler. Hazırlık yolculuklarıyla ilgili dersleri online, şifa çalışmalarını kapsayan dersleri ise fiziksel buluşmalar içeren atölyelerde maskeli ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde öğretecekler.

Umarım bütün çalışmalarımızı yüz yüze atölyelerde yapmaya geri dönebiliriz. Online eğitimler maalesef birebir eğitimlerdeki derinliğe erişemiyor. Öğrenciler de yüz yüze çalışmalarda paylaşılan; ama online olarak iletilmesi mümkün olmayan zengin şamanik öğretileri özümsemekten mahrum kalıyorlar.

Online metodları geçici bir çözüm olarak görüyorum. Aynı zamanda da şamanik pratiklerin yıllar içinde koşullar değiştikçe dönüşeceğini ve yeni çalışma yöntemlerine evrileceğini biliyorum. Şamanizm başlangıcından beri değişiyor ve evriliyor.

Ekim ayında iki dolunayın varlığıyla kutsandık. Yerküre ve üzerindeki tüm yaşam için bir ışık olmak niyetiyle spiritüel enerjilerimizi bir araya getirelim. Kendi içimizde var olan ve Dünya’yı sarmayalan bir ışık ağı yaratmazsak yeniden doğuş gerçekleştiğinde hangi yeni hayal gerçekliğe kavuşacak? Yaşam ağını güçlendirmek için bize düşen çalışmaları yapalım; çünkü bu ağ tüm yaşamın temelidir.

Dönüşüm Haberleri’ne yeniyseniz dolunay seremonisiyle ilgili açıklamalar için lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” adlı yazıyı okuyun.

Copyright 2020 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts