Transmutation News – May 2022 – Turkish

Dönüşüm Haberleri  Mayıs 2022

Geçenlerde eşimin bana gönderdiği Women’s Health dergisinden bir makaleyi dostlarımla, uygulayıcılarla ve eğitmenlerle paylaştım.  Çoğumuza hitap eden ilginç bir makaleydi. Makale “hassaslar” olarak andıkları hassas kadınlara odaklanmıştı. Bu bir kadın dergisi olduğu için kadınlara odaklanmıştı ama tanıdığım çoğu erkek de “hassas” tanımına uyuyor. Hepinizin bildiği gibi, insanları etiketlemeye inanmıyorum.  Fakat makaledeki bilgiler çok ilginçti.

Makale topluluklarının şamanları, şifacıları, mistikleri ve sanatçıları olarak konumlara sahip hassas kadınlar hakkındaydı. Tekrar etmek gerekirse, bunun erkekler için de geçerli olduğuna inanıyorum.

Ama yukarıda anıldığı gibi yollarla topluma hizmet etmesek de, yarattığımız yoğun kolektifteki hayatlarımız pek çok zorlukla dolu. Bizler empatlarız ve çok fazla şiddet, ayrışma ve kirlilik dolu bugünün dünyasında yaşamak pek çoğumuz için bir meydan okuma.

Sosyal medyada takip ettiğim bir kadın doktor var. Ve kendisi hastalarının ne denli hassas hale geldiklerinden ve çoğu takviyeyi artık alamadıklarından bahsediyor. Ve durumun kendisi için de geçerli olduğundan bahsediyor. Almamı istediği zararsız bir takviyeyi alamayacağımı doktorlarımdan birine açıklamaya çalıştığımda gözlerime bakıp “seni anlamıyorum” dedi. Ama o denli hassaslaştım ki az bir ilaç bile kendimi acil serviste bulmama neden olabiliyor.  

Dünyanın durumu belli. Ve evrensel güçlerce yeniden yapılandırılma sürecinin de içindeyiz. Tüm ruhsal uygulayıcılar kendi “cilalanma” süreçlerini yaşıyor. Ve bunun bir bölümü de geçiş zamanında bir dünyada ve kaosun içinde nasıl yaşanacağı. Bunu nasıl sırtlanabilir ve hazmedebiliriz?

Yıllar önce astrolog bir dostumun eczanelerdeki antasit raflarının bolluğundan bahsettiğini yazmıştım. Kendisiyle bu sohbetimiz 90’lı yılların başındaydı. Şu anda raflarda o zamanın iki ya da üç katı antasit ürün bulunuyor. 

Astrolog dostum bunun hayatı artık sindiremediğimizin bir metaforu olduğunu belirtmişti.

Ve söylediklerinin, şu anda 90’ların başına göre çok daha fazla insan için geçerli olduğunu görüyoruz.

Hayatın bize tüm düzeylerde getirdiği sorunları dönüştürmeyi öğrenirken üzerime aldıklarımızı ışığa dönüştürebilmemiz için araçlar paylaşıyorum. Ve transfigürasyon, mental, duygusal, fiziksel ve spirtiüel tüm düzeylerde hazmettiklerimizi nötralize etmek için tüm spiritüel uygulamalarda kullanılmış ve hala kullanılmaktadır.

Doğada zaman geçirmek şifalandırır. Ve parasempatik yerine sempatik sinir sisteminizi harekete geçirmek için nasıl nefes alacağınızı öğrenmek de sağlığınız için çok önemli.

Yani kullanabileceğimiz araçlara sahibiz. Bahsettiklerimin yanında, bize artık hizmet etmeyen şeyleri bırakmak, dileklerde bulunmak, dua etmek ve kendimizi merkezlemeki içsel huzura kavuşturmak, evrenin gücüyle ve yaratıcı güçlerle bir olmak için kullanabileceğimiz seremonilerimiz var.  Geçiş dönemlerinde ve değişen zamanlarda bizi dengeye getirecek en güçlü yol seremoniler.

Dans etmek ve şarkı söylemek de var ve liste uzayıp gidiyor. Bu köşede sizinle yıllar boyu pek çok araç, uygulama ve seremoniler paylaştım.

How to Heal Toxic Thoughts (Toksik Düşünceleri Nasıl Şifalandırmalı) adlı kitabımın yayıncısından satışların çok iyi gittiğine dair bir eposta aldım.   Kitabı sanırım 2006 yılında yazmıştım ve yalnızca 100 sayfaydı. Editörümle çalıştığım sırada, paylaştığım araçları öğrenmeleri için yayınevinin tüm çalışanlarından kitabı okumalarını istemişti. Kitap, çalışan arasında çok popüler olmuştu.

Harika bir kitap ve Medicine for the Earth and Walking in Light adlı kitaplarımda paylaştıklarımı içeriyor ama ana akım okuyucu için yazıldı.

Bu konuda ek olarak paylaşmayı istediğim tek nokta kendi içimizde güvende hissetmeyi öğrenmemiz gerektiği. Ve elbette transfigürasyon bunun için mükemmel bir yol.

Kendinizi en sevdiğiniz renkte bir yumurtanın içinde hayal ettiğiniz imgeleme çalışmaları yapabilirsiniz. Ben mavi bir yumurta kullanıyorum. Yazdığım herşeyde ve How to Heal Toxic Thoughts kitabımda da pek çok kere okudunuz.  

Ve kendinizi bir yumurta içinde güvende hissettiğiniz zaman yardımcı ruhlarınız, çalıştığınız ilahi varlıklar ya da evrenin gücüü tarafından oluşturulmuş başka bir balonda daha olduğunuzu hissedin.

Bir gece uyumadan önce bu imgelemeyi yaptım ve dengemi bozan enerjilerden nasıl yalıtılmış hissettiğim inanılmazdı. Yarattığımız bir dünyada yaşamayı öğrenmemiz gerek ama hayat pek çok düzeyde sağlığımızı yıprattığı için dışımızdaki dünyanın çılgınlığından kendimizi nasıl koruyacağımızı ve içsel huzuru nasıl bulacağımızı öğrenmek de önemli. Ancak bundan sonra, eğer bunu seçersek, hayata daha fazla katılabiliriz.

Spiritüel uygulamalar yoluyla içsel huzuru bulma yolunu seçen bazıları kolektiften izole olma yolunu ve bazıları dad aha fazla haşır neşir olma yolunu seçiyor.  Bu tamamen ruhunuzun arzusuna ve nasıl bir yaşam tarzının sizi beslediğine bağlı.

Dünya çapında olumlu değişimleri görmemize daha çok uzun bir yol var. Sizi içsel huzura götüren yollar ve uygulamalar bulmanız  ve Yaradan ile bir olduğunuz ve zarar görmeyeceğiniz gerçeğini hatırlatamanız önemli.  Çünkü hepimiz Ruhuz ve Ruh ölümsüzdür.

Dolunay 16 Mayıs’ta. Haydi kalplerimizi ve ruhsal güçlerimizi birleştirelim ve birbirimizle ve evrenin yaratıcı güçleri arasında güçlü bir bağlantı oluşturalım.  Bunu yaptığımız zaman, uygulamamız pozitif değişim yaratmada üssel bir güç haline geliyor.

İnsanlardan oluşan tek bir ışık ağı haline gelelim. Işığımız her bir canlı varlığı besler.  Ve ışığımız Yeryüzünün içinde ve çevresinde bir şifa ağı oluşturur.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun. 

Please check out my announcement on digital courses that are now available to purchase at any time.  The course on the Dark Night of the Soul is so relevant to all of us right now as we walk through the dark and challenging times together.

Heather O’Connell verdiğim en son Eğitmen Eğitimi’ndeydi. Mezuniyetinden bu yana çalışmalarını takip ettim ve kendisi son derece parlak ve yenilikçi bir eğitmen. Web sitesi için onun hakkında harika bir değerlendirme yaptım çünkü doğuştan bir eğitmen olduğuna inanıyorum.  Web sitesinin adresi: https://hearthoftheheart.org/

Heather bu ay için bize harika bir seremoni hazırladı:

Adı: Ateş Seremonisi ile Gücünüzü Yeniden Kazanmak

Mayıs ayı YouTube Shamans Are Gardeners of Energy video linki burada:

https://www.youtube.com/watch?v=LePmh7H5hGY

Heather’ın taşları orman, su, ateş gibi fiziksel olarak bir elemente nasıl bırakılacağını açıkladığı pdf bağlantısı aşağıda:  

https://www.sandraingerman.com/wp-content/uploads/2022/04/reclaiming-your-power-with-fire-ceremony.pdf

Copyright 2022 Sandra Ingerman.  Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – April 2022 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Nisan 2022


Ukrayna ve Rusya arasında barış için dua etmek için kalplerimizi birleştiriyoruz. Olanlar son derece trajik. Her durumda trajedi olurdu ama Ukrayna’yı terk eden göçmenlerin zorluklarına bir de Covid’in eklenmiş olması olanları daha da kalp kırıcı hale getiriyor. Bu yüzden bizler de içimizden geldiği gibi barış seremonilerimizi yapıyoruz. Atalarım buraya Ukrayna’dan gelmişler ve orada halen ailem olabilir. Bu yüzden ben seremonilerimi kesinlikle yapıyorum.

Rus ve Ukrayna’lı dostlarıma bu kaosun içinde kalanlara dua etmeleri için çemberimize rica edeceğime söz verdim.  Çünkü tüm yaş gruplarındaki insanlar şu anda vicdanları yaralayan acılar çekiyor.

Ve elbette dünyanın dört bir yanında medyanın hiç yer vermediği büyük trajediler, istismarlar ve savaş da olduğunu da hatırlamalıyız. Ruhumuz şu anda her şeyi sevgiyle saracak kadar güçlü.

Artık eskisi kadar internette olmasam da öğrenciler benimle iletişime geçmek ve olan bitenden haberdar etmenin farklı yollarını buluyor.

İletişimlerde bana genel olarak sorulan soru insanların akıllarını kaybettiği ve kendilerine, diğerlerine, tüm yaşama ve Yeryüzüne bölünme ve yıkıcı şekilde davranışlarıyla nasıl başa çıkılabileceği.

Bu yalnızca benim fikrim ve diğerleriylle paylaştığım şey ama şu anda sosyal aktivizmin çok önemli olduğuna inanıyorum. Ama bunun için midenizin sağlam olması lazım. Şu anda rasyonel düşünceye pek rastlayamıyoruz. Her meslekten uzmanlar şu anda daha iyi hissedebilmemiz için yapmamız gerekenler hakkında vaaz veriyorlar. Gerçekten yapmamız gereken şey ise içimize dönmek ve kendi çalışmamızı yapmak.

Şu anda diğerlerinden ilham almak şart.  Fakat çoğu insan kendilerine uzman diyen kişilere güçlerini teslim ediyor.  Kendinizi içinde kilitli hissettiğiniz hapishanenin anahtarı sizden başkasının elinde değil.

Kendimiz dışında başka birinin hayatlarımızı daha iyi ve huzurluy hale getirebileceğine inanmıyorum. Ve bu da kendimize, topluluğumuza, doğaya, yardımcı ruhlara ve evrenin yaratıcı güçlerine bağlılık gerektirir.  Görünmeyen alemlerdeki tüm kutsal varlıklar davet edildiğinde sizin yolunuzu, kalbinizi ve yaşamınızı şekillendirecekler ve size gerçekte olduğunuz kişiye ve şu anda yapmanız gerekenlere yönlendireceklerdir.

Bu kolay bir iş değil. Ama zaten kolay bir zamanda yaşamıyoruz. Yazılarımın çoğunda belirttiğim gibi, kurtarabileceğiniz tek kişi kendinizsiniz. Cümleyi okuduğunuzda size bencilce gelebilir. Ama yeterince insanın enerjilerini sevgi ve ışık yaymaya ve içsel huzur içinde yaşamaya doğru değiştirebildiğinde çevremizdeki dünyanın dad aha iyiye doğru değişeceğini anlamıyoruz. Bu öğreti insanlık kadar eski.

Şu anda yapmamız gereken seçimler var. Ruhsal uygulamalarımızın yanında dışarı çıkıp sosyal aktivizm ile meşgul olabiliriz. Ama eğer gerçek bir empatsanız, ki çoğunuz öyle, kendinizi dünyanın acılarına öylece açmak istemezsiniz. Çünkü bunun kimseye faydası olmaz. 

Acı çeken o varlıklar yaydığımız sevgi ve ışığı hissedebilecek mi? Bilmiyorum. Ama kendi kendinize bir deney yapın ve temiz ve kutsal bir alana girin ve dünyadaki her varlığa dokunduğunu hayal ederek nefesinizle birlikte sevgiyi alın ve verin. Ve ruhsal ışığınızı yayın. Sizden yayılan enerjinin niteliğini fark edin. Ve sonrasında kendinize bir sevgi ve ışık mevcudiyeti olmanın gezegendeki enerjiyi değiştirmeye yardımcı olup olmadığına gerçekten inanıyor muyum diye sorun. 

Yoldaki otantik öğretmen ve öğrencilerden duyduğum şey “hiç kimse dinlemiyor”. Ve bu doğru.

4,6 milyar yaşındaki dünyamızın yok olacağına dair hiç bir inancım yok. Ama insanların hem kendilerine hem de birbirlerine olan davranışlarından dolayı yok olabileceklerine inanıyorum. Ve geçmiş yazılarımda yazdığım gibi, medeniyetlerin tekrar tekrar kendilerini yıkıma taşıdıklarını gördük. Tarihi sürekli tekrar ettiğimizi ve geçmiş hatalarımızdan ders almadığımızı düşünmek inanılmaz.

Çok yakın bir dostum bir epostada şunları yazmış. Kendisinden benimle paylaştıklarınla sizlerle paylaşmak için izin istedim. Çoğumuzun şu anda benzer şeyler hissettiğini ve kırılganlıklarımızı anımsamanın kaderimiz olduğunu biliyorum. 

”Eskiden ruhumun bu zamanda insane olmayı seçmesinin nedeninin dünyada ters giden şeyleri yoluna koymada bir rol üstlenmek olduğunu hayal ederdim. Şimdi ise ters giden herşeye rağmen aynı zamanda güzellik ve huşuyu da bulmanın ruhumun amaçlarından biri olduğunu düşünüyorum.  Bu yaşamdaki derslerimin bir bölümünün tüm acı ve kayıplar içinde bile mutluluk ve kahkahaları bulmak olduğunu görüyorum.  Ve ayrıca, dünyada ve kendi içimde herşey yolunda gitmese de dinlenmem de gerekiyor.”  

Duyarlı olanlarımız şu anda gerçekten kendileriyle ilgilenmeli. Ve Dünya da yaşamın güzelliğini ve bir armağan olduğunu hatırlamamızı istiyor.

Dolunay 16 Mayıs’ta. Ruhunuzun her zaman yaşadığı o sihirli yere adım atın. Zihinsel gevezeliğinizden bir süreliğine kurtulun ve ruhunuzun ışığının Dünyadaki yaşam hakkında sahip olduğumuz tüm endişeleri aşarak parlamasına izin verin. Bilişinizin ve ruhunuzun en derin yerine uzanarak sonsuz ışığınızın varlığınızın her bir hücresinden parlayarak küresel topluluğumuzdaki herkesle birleştiğini hissedin. Bu ışık ağı dünyanın her yerinde parlıyor.  Dolunayda bir ışık ağı oluşturmak için küresel bir topluluk olarak biraraya gelme uygulamasının kolektif üzerinde bildiğimizden çok daha fazla etkileri mevcut. 

Şifanın görünmeyen yönüne inanmayı öğrenmemiz gerek.

Eğer Dönüşüm Ahberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” yazısını okuyun.

Her ruhsal geleneğin, birşey dünyada tezaür etmeden önce ilk önce görünmeyen alemlerde örülmesi gerektiğini öğrettiğini hatırlayın. Herşey görünmeyenden doğar. Yani kolektif yaşamımız için yeni bir örgüye ihtiyacımız var. Ve ilk adımı da kendi ruhsal çalışmamızı yapmak ve bizi evrilmiş bir bilince yöneltmeyen  eski ruhsal dağınıklıklarımızı ve eski yaralarımızı temizlemek. Ve görünmeyen alemde yaşam için yeni bir düşü oluşturmaya başlamak.

Mümkün olan en olumlu şeyleri hayal etme zamanıdır. Lütfen bunu birlikte yapalım. Bu, şu anda yapılması gereken en önemli şey!

Neden bilmiyoum ama herkesi Küçün Prens’I okumak için teşvik etme mesajını alıyorum. Bu kitapla ortaokulda Fransızca dersinde tanışmıştım. Kitabı o kadar çok sevmiştim ki hem İngilizcesini hem de Fransızcasını ezberlemiştim. Hala zaman zaman bu kitabı okurum.

Yıllar önce Avusturya’da eğitim verirken, Milan’dan gelen bir kadın öğrenci Küçük Prens saatime karşılık Rolex’ini önermişti. Saatim bir çocuk saati ve pahalı birşey değil. Ama o kadar çok tamir edildi ki, o paraya belki de Rolex alınırdı.

Bu kalbe dokunan kitabı paylaşmanın neden bu denli önemli olduğunu bilmiyorum. Ama sürekli bu mesajı alıyorum.

Eskiden herkes Küçük Prens’i bilirdi. Artık bu kitabı bilen neredeyse yok ve bence bu son derece trajik.

Bu kitap sizi içinizdeki çocuğa ve Dünyadaki yaşamın güzelliğine açacak.

Welcome Home adlı kitabımdan bir mesaj:

Zor zamanlarda:
Odağınızı koruyun
Olumlu olun
Merkezinizde kalın

Bu ay için hazırladığım seremoniyi dinlemek ya da seyretmek için linke tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=03GdRulVNHc

Copyright 2022 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – March 2022 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Mart 2022


Meditasyon yaptığım ya da sessizlik içinde oturduğum bazı zamanlarda, oldukça sıradışı denebilecek ama beni derinden etkileyen mesajlar alıyorum.

Bir gece huzur içinde sessizce oturuyordum. Covid ve hem siyasi hem çevresel konularda olanlar elbette sürekli etrafımda. Tüm haberlerden uzak durabilirim ama bilgim olsun istiyorum ki öğretilerimde faydalı olabileyim. 

Covid mutasyonları ve genel olarak virüsler üzerine düşünüyordum. Son 20 yıldır Ruhsal Işıkla Şifa ve Yeryüzü için Şifa workshoplarımda virüslerin insane ırkından daha zeki olduklarını öğretirim. Ve virüslere karşı iyi bir savunmaya sahip olmak için yaşama daha fazla tutkulu olmayı öğrenmemiz gerektiğinden. BU konuda biraz yazmıştım. 

İnsanların şu anki ve tarih boyunca davranışlarına baktığımız zaman egolarımızın birlik ilkesini kabul etmediğini ve insan zihninin kendi sağlığımızda kırılmalar yarattığını ve daha ötesinde insanlar arasında kırılmalar yarattığını görüyorum.   Ve egolarımız birlik , barış ve uyum yerine hükmetmek ile ilgilendiği için insanların birbirleriyle barışık olmadığını. Hemen herşey için birbirimizle kavga ediyoruz ve bu daima böyleydi. 

Tüm yaşamın sağlığının insanların birlik içinde biraraya gelmesine bağlı olduğu bir zamanda, bölünme günbegün artıyor.

Ama Covid mutasyonları birlikte çalışıyorlar. Virüs hayatta kalmasına yardımcı olacak ve kendisini güçlendiren mutasyonlar yaratıyor. Virüsler hangi renk oldukları hakkında ya da siyasi konular üzerine tartışmazlar. Birlikte çalışır ve gelişirler.  

Covid’in ortaya çıkmasından yıllar önce bile bölünüyorduk. Ve inanıyorum ki Covid bir öğretmen olarak ortaya çıktı. Covid’in evren tarafından birlik ve yardımlaşma ve dayanışmanın gücü konularında bir öğretmen olarak gönderildiğine gerçekten inanıyorum.

Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum ama bir düşünün!  

20 Mart’ta kuzey yarımkürede ilkbaharı ve güney yarımkürede sonbaharı karşılayacağız.  Onurlandırmak için kutsal değişim zamanları. Aynen yaşamın bizim için asla durmaması gibi doğa da sürekli değişir. Bizler doğa varlıklarıyız ve ayın fazları, mevsimler ve gece göğündeki yıldızlar gibi doğanın dögülerindeki tüm değişimlerden etkileniriz. Bizler her zaman bu değişimlerle bütünlük içinde olduğumuzu teslim etmesek de doğada değişen herşey bizim içimizde de benzer bir değişim yaratır. 

Mevsimler değişirken ve ay fazlarında ilerlerken dışarıda olmak için kendinize zaman ayırın. Bırakın gündüz güneş sizi ışınlarıyla yıkasın ve gece de ay banyosu yapın. Sizi yıkayan ve şifalandıran bu yaşam veren güçlerin parlaklığını hissedin. Bu tek başınıza ya da bir grupla yapabileceğiniz çok güçlü ve basit  bir seremoni.

Ekinoksta doğada zaman geçirin. Doğanın şifalandırıcı nitelikleri hakkında bir şiir yazabilirsiniz. Bir eşarp gibi basit bir seremonisel giysi giyebilir ya da yaptığınız küçük bir çıngırakla doğaya çıkabilirsiniz.  En sevdiğiniz ağaçla oturabilir ve sevgi dolu sözcüklerle dolu ve ekinoksun hayatınıza getirdiği yeni nitelikleri kabulle şiir okuyabilirsiniz. Doğada ziyaret ettiğiniz yerlere ya da birlikte oturduğunuz ağaca, yaşadığınız yerin şefkatli ata ruhlarına, toprak, su, hava, ateş, güneş, ay, kendi yardımcı ruhlarınız ve yeryüzüne size bu değişim zamanında değişimlerle uyumlanabilmeniz için rehberlik ettikleri için teşekkürlerinşzle sunular bırakın. Ve yaşadığınız yerin ruhunu onurlandırmayı da unutmayın çünkü onunla birsiniz ve onunla güçlü bir bağ kurduğunuz zaman yaşadığınız yer sizi hayalleriniz ötesinde şekillerde kollayacaktır.

Ağaçların ve bitkilerin değişen yapraklarına bakarak seremonisel biçimde yürüyün. Mevsimin değişmesiyle havadaki doku, his ve kokunun farklılaştığını fark edin. Yılın bu zamanında duyulan kuşların yeni şarkılarını dinleyin. Parktaki küçük hayvanların yeni mevsime hazırlanmakla nasıl meşgul olduklarını izleyin. Yeryüzünün kalp atışını hissedin. Rüzgarın size getirdiği mesajlardan ilham alın. Suya yakın yaşıyorsanız, suyun niteliğinin ve dalgaların mevsim değişimleriyle birlikte nasıl değiştiğini fark edin.

Sürdürdüğünüz seremoni çalışması yoluyla yaşamla uyumsuz hissetmek yerine uyum içinde bir akışa gireceksiniz.

Ve yaşamınız için teşekkür etmeyi de unutmayın!!!

Dolunay 18 Mart’ta. Bu hepimizin hayatı ve Yeryüzü’nün mevsim değişimleriyle birlikte içinden geçtiği değişimleri  takdir etmesi için güçlü bir zaman.  Ruhsal uygulamalarımıza devam etmek için kararlılığımızı sürdürmemizin önemli olduğunu hissediyorum. Covid ve hayatımıza getirdiği tüm kısıtlamalar pek çok kişiyi atalete yönlendiriyor. Ataletle savaşın ve yaşam için yeni bir hayali kurmada aktif bir katılımcı olun.

Bunu yapmanın yollarından biri dolunayda yaptığımız gibi seremoniler yapmak.

Bu yüzden haydi bu ay ve her ay ruhsal ışıklarımızı birleştirerek çalışmamıza tüm niyetimizi ve kalbimizi koyalım. Dünyayı ve kolektifi koşulsuz sevgi ve ışıkla dolduralım.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, aylık seremonilerimizin detayları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Ve size Facebook sayfamız Shamans are Gardeners of Energy hatırlatmayı unutuyorum. İlham verici sözler, öyküler ve imajlar paylaşmak topluluğumuza hizmet etmek için harika yollardan bir tanesi.  Ayrıca sayfayı ziyaret ederek ilham ve moral bulduğunuzu umut ediyorum.  Sayfamıza katılmak için adres:  https://www.facebook.com/groups/991720834662313. Sorunun cevabı ise “Transfiguration”. 

Lütfen çemberimize sevginin gücü, umut ve yeni şeylerin doğması ve toprağa dönüşmesi gerekenlerin bırakılması için iyimserlik ile dolu güzel bir ekinoks dilemek için bana katılın. Çünkü doğanın da şu anda yaptığı bu.

Lütfen ekinoksu karşılamak için basit ama güçlü bir seremonide çemberimize katılın.  Davulunuz, çıngırağınız ya da şamanik müzik yapabileceğiniz bir enstrümanınızla katılabilmeniz için kısa bir video kaydettim.  İsterseniz iki sopayı birbirine vurabilir, bir kitap kapağına vurabilir ya da bir şişenin içine tohumlar ya da taşlar koyarak bir çıngorak da yapabilirsiniz. Birilkte davul, çıngırak açalarak ve müzik yaparak yardımcı ruhlardan çemberimize güç vermelerini ve bu sayede de grubumuzdaki herkese sevgi yaymada aktif bir katılımcı olabilmeyi rica edeceğiz.

Ekinoks kutlamamıza katılmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=cxDn4PXGxMg

Copyright 2022 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – February 2022 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Şubat 2022


Bu ay sevginin neredeyse evrensel olarak kutlandığı bir ay. İnsanların birbirleri ve tüm yaşam ile her gün sevgilerini paylaştığı bir düşe odaklanmak harika olurdu.

Geçmişte, ruhların bu hayatlarında ifade etmek istedikleri biricik bir yeteneklerini tezahür ettirmek ve fiziksel bir biçime sahip olmanın güzelliğini deneyimlemek için dünyaya enkarne olduklarını öğretirdim. Ruhlar renkerş göremez, yiyeceklerin tadını, çiçeklerin kokusunu alamaz, dokuları hissedemez ve bize mutluluk veren sesleri duyamaz.

Ama yakın zamanda ruhlarımdan çok güzel bir mesaj aldım. Bana ruhların biçim almalarının gerçek nedeninin diğerlerinin kalp atışlarını hissetmek olduğunu söylediler. Bunun üzerine düşündüm ve paylaşılması gereken büyük bir mesaj olduğunu hissettim. Çünkü Yeryüzünün, tüm yaşamın ve özellikle sevdiklerimizin kalp atışlarını hissetmek büyük mutluluk.

İnsan olmak hakkında anlamadığımız pek çok şey var. Elle tutulur şeyleri toplamaya ve yaşamın anlamını ve mutluluğu bulmak için gerçekten ihtiyacımız olmayan şeyleri biriktirmeye fazla önem veriyoruz.

Ama koşulsuz sevgiyi yaşayan varlıklara evrilmenin önemini vurgulayan cümleler kurarken hükmetmek, aç gözlülük ve bölünmeyi desteklemeye devam ediyoruz. 

Ve çoğumuz dünyada şu anda görülen ayrışmanın yıkıcı etkilerini gerçekten görüyoruz. Buraya sevgiyi öğrenmeye gelmemize rağmen kollektfimize bu kadar çok nefretin gönderildiğini hissetmek gerçekten çok üzücü.

Ve yaşadığımız inisiyasyonu yaratan şey de “bölünme”. Çünkü parçalanma yıkıcı bir gücün olağan yaşantımızı parçalamasıyla olur. Ki böylece geçmişte bildiğimizin ölümünden yeni bir şey doğabilsin.

İnsanların birliğin, bir ışık mevcudiyeti olmanın ve sevgi yaymanın gücüne uyanmaları için işlerin daha ne kadar kötüleşmesi gerektiğini her zaman merak etmişimdir. Birbirimizle uyum içinde yaşasak hayatlarımızın ne kadar farklı olabileceğini bir hayal edin. 

Kendimi dünyada olup bitenlerden tümüyle bağlantımı kesmiş halde buldum. Parçası olmak iyi hissettirmeyen bir enerji projekte ediliyor.

Eril enerjiler dünyayı yönetmeye devam ettiği için dişi prensibi dengelemek için yıllardır paylaştığım çalışmaya odaklanmayı sürdürüyorum. Kali, Sekmet ve diğer geleneklerdeki tanrıçaların eylemlerinde gördüğümüz gibi dişi acımasız olabilir. Am bunun nedeni yanılsamayı aşmak içindir. Ve şu anda kesinlikle yanılsamanın içinde hapsolmuş durumdayız.  

İnsanların Covid, siyaset, ırk, iklim değişimi ve yaşam tarzı hakkındaki tartışmalarını okuduğumda, akıllarını kaybettiklerini görüyorum. Çünkü paylaşılanların çoğu ruhtan değil, saf egodan.  Ruhun karmaşıklığını ve dinamiklerini ve evrenin gizemlerini anlayacak kadar uzun zamandır dünyada bulunmuyoruz.  Ama hayata dair kısıtlı algımızla gerçekten bilemeyeceğimiz şeylere sanki ortakmış gibi davranan pek çok insane var.

Ruhsal çalışmama, yeni kitabımı yazmaya ve doğada olmaya odaklanarak gerçekten içsel huzur hissediyorum.

Pek çok okuyucunun “mücadele”nin içinde kalmak istediğini ve bunun kolektifi harekete geçirmeye çalışmanın ve değişimin sesi olmanızın kaderiniz olduğunu biliyorum.

Aynı şeyi kendi hayatımda pek çok kereler yaptım ve şimdi sessizlik ve huzurun güzelliğini öğreniyorum.

Geçenlerde eşimle birlikte televizyonu kapatıp uyumaya hazırlanıyorduk. Ama deniz canlılarıyla ilgili bir program bizi büyüledi. Doğayla ilgli programların güzelliği bazı doğa varlıklarının yaratışındaki tğm o hayalgücü ve yaratıcılığa tanıklık edebilmek. Bu varlıkların bazılarının ne kadar biricik oldukları gerçekten harika ve gezegeni paylaştığımız bazı varlıkları gördüğümüzde huşu içinde kalmaktan kendimizi alamıyoruz.

Doğa varlıklarıyla ilgili verdiğim eğitimlerde en sevdiğim bölüm öğrencilerin paylaştığı sıradışı doğa varlıklarının fotoğraflarıydı. Çoğu insanın asla görme şansını bulamayacağı ama son derece sıradışı doğa varlıklarının fazlalığı karşısında sürekli hayret içinde kalmıştım.

Televizyondaki programda gösterilen varlıklardan bir tanesi Nautilus idi. Bu kadim varlık 500 milyon yaşından fazla ve bu sure içinde bahsetmekten çok hoşlandığım yusufçuk böceği gibi evriminde pek değişiklik geçirmemiş. Bu varlıklar gezegende biz insanlardan çok daha uzun zamandır bulunuyor ve pek fazla biçim değiştirmeden uyum sağlamışlar. Ve çevresel değişikliklerden etkilenseler de yaşamlarını milyonlarca yıldır sürdürdükleri gibi sürdürüyorlar.

Nautilus hakkında merakımı cezbeden şey sıradışı görünüşünden çok okyanus yüzeyinde günler boyunca yaşadıktan sonra 700 metre derinliğe dalarak derin ve korunaklı biçimde dinlenmeleri.

Her zaman sessizlik içinde derin biçimde dinlenmenin gücü hakkında yazdığımı düşünüyordum. Sessizlik, teknolojinin 7/24 ses yarattığı dünyamızda deneyimleyebildiğimiz bir şey değil. Nautilusun geceleri yaptığı gibi bizler de kendi İç Dünyamıza dalabilmeliyiz.

Ve sizleri de daima kendi iç dünyanızdaki ruhsal gücünüzü öğrenmeniz ve yalnızca dinlenmek için değil ama aynı zamanda kendi ruhunuzun sesini duyabileceğiniz sessizliği bulmanız için içinize dönmeye teşvik ettim. 

Bunu ne kadar çok yapabilirsek, evrilmek için, yaşamlarımızda değişimler yapacak ve bu değişen zamanda uyum sağlamamız için gereken enerjiyi bulabileceğimizi düşünüyorum.

Böylelikle, bu yıl Sevgililer Günü’nü kutlarken, kalplerimizin tüm yaşamı kucaklayacak kadar çok açılmasına izin vererek, yeni bir hayal kurmamıza bel bağlayan tüm varlıkları düşünelim.  Çünkü ayrışmanın devam etmesi sevdiğimiz herşeyi yok edecek

Ve içinde yaşadığımız zamanda yaşadığımız kalp kırıklığı şefkatimizi, empatimizi ve sevgimizi artırıyor.

Haydi bildiğimiz yaşam tarzının yok olduğu bu zor zamanda gezegeni ve tüm yaşamı sevgiyle sarmayı seçelim.  

Dolunay 16 Şubat’ta. Bir sevgi ve ışık varlığı olmak için sınırsız kapasitemizi gösteren biçimde kalplerimizi açmaya odaklanalım.  Ve Yaradan’ın ve evrenin yaratıcı güçlerinin sevgisini absorbe etmeye de odaklanalım. Çünkü kendimizi sevmek de bilincin evriminin bir parçası. Kendimize çok yüklenmeye eğilimliyiz ama bu gerçek bir ışık ve sevgi mevcudiyeti olmamızı engelliyor. Çünkü eğer kendinizi acımasızca yargılarsanız bu kolektif enerjilerimizdeki mevcudiyetinizi nasıl etkiler.

Hazırlık çalışmanızı yapın ki gündelik endişelerinizden uzaklaşıp yalnızca sevgi ve ışığı bilen ilahi varlık halinize transfigüre olabilin. Bunu kolektife yayın. Ve kalp atışınızın çemberimizin sevgisi, Yeryüzünün kalp atışı ve tüm yaşamla birleştiğini hissedin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Sevgililer Gününü yalnız da geçirseniz, sevdiğiniz biriyle de geçirseniz, herkesin Sevgililer Gününü kutlayalım ve bilin ki gerçekten seviliyorsunuz.

Copyright 2022 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – December 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Aralık 2021


Yine başka bir ekstrem büyüme yılının sonuna hızla yaklaşıyoruz.

Yıllar önce bir dostum bana bir ficus bonsai armağan etmişti. Bu hediye beni hem çok heyecanlandırmış hem de çok korkutmuştu çünkü bitki bakımında pek de iyi değilimdir. 20 yaşından büyük bir küçük ağaçla ne yapacaktım?

Neyse, Ficus (ağacımızın adı) ve benim birlikte basıl yaşayacağımız ve birbirimizin büyümesini nasıl destekleyeceğimiz hakkında uzun bir yolculuğumuz oldu.  Bazı zamanlarda ben Ficus’un yaşamayacağını düşündüm. Bazı zamanlarda da Ficus benim yaşayamayacağımı düşündü. Ama birkaç hafta önce Ficus’ta öyle bir büyüme oldu ki sanki ona bir super büyüme besini vermişim gibiydi. Ve ben hastalanmadan önce geldiğine göre an az 7 yıldır birlikteyiz demektir.

Ficus ile olan yolculuğumu paylaşıyorum zira pek çok kişinin benzer bir süreç içinde olduğunu görüyorum.  Parçalanma ve aynı anda birleşme yaşadığımız bu zamanda kendinize ve diğerlerine bakmak ile ilgili bir öğrenme eğrisi mevcut. Zihinlerimiz genellikle yolunda gitmeyenlere odaklı. Ve hem şimdi hem de gelecekte eyleme geçmek durumundayız. Ama gelecek olanla başa çıkmak için de enerjiye ihtiyacımız var. Ve ruhumuz eve dönme zamanının geldiğine karar verene dek sürecek yolculuğumuz için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi toplamak için bir büyüme zamanına ihtiyacımız var.

Büyüme durumuna girdiğimiz zaman ve bu yaşamda yerimizi aldığımızda, Yeryüzünün bakıcısı olmak için dünyaya geldiğimizi hatırlamalıyız.

Bölünme boyutundan çıkmalı ve hepimizin içindeki, evrenin yaratıcıyla bağlantılı olan ilahi kıvılcıma dönmeliyiz. Ki bu güçler daima hem parçalanmanın ve çözünmenin hem de bir araya gelmenşn ve yeniş yaratımların şarkısını söyler. 

Yalnızca birliğin, sevginin, ılığın ve ruhsal büyümemiz için derslerin olduğu boyuta adım attığımız zaman içsel huzura kavuşuruz.

Ama korku, öz-nefret ve aşırı tetikte olma durumlarını bırakmamız gerekir. Yaşadığımız yere topraklanmalı ve onun desteğini hissetmeliyiz. Ki ihtiyacımız olan asıl destek bu. Milyarlarca yıldır var olan ve Yeryüzünde yaşamın başlangıcından bu yana içinden geçtiğimiz değişim fırtınalarına katkıda bulunan tüm elementlerin desteğine ihtiyacımız var.  

İçinizdeki değişene kadar hiçbir şey değişmez. Dolayısıyla, bu ay düzenli biçimde bedeninizi tararın ve “ayaklarınızın” tüm düzeylerde nerede durduğunu fark edin. Sağlam zemin üzerinde durduğunuzu ve ruhsal güçler tarafından desteklendiğinizi hissediyor musunuz? Yalnızca dinlenmeye ve herşeyden uzaklaşmamaya mı ihtiyacınız var?  Büyüme süresinden önce dinlenme süresine ihtiyacınız vardır yoksa bir sonraki büyüme aşaması için enerjiniz olmaz ve bud a fiziksel sorunlara neden olur. 

Aynı Ficus’un ben ve eşimle nasıl yaşayacağını öğrenmek zorunda kalması gibi, bizler de bu gezegende ve diğer insanlar ve doğa varlıklarıyla birlikte yaşamanın yeni yollarını öğrenmek zorundayız. Çünkü eski yaşam tarzımız yok oldu. Artık burada değil.  Ve yola devam etmeden önce bunun yasını tutmak için zamana ihtiyacınız var mı?

Bu ay biraz zaman ayırın ve kendinize dönün, medya ve sosyal medyadan uzak durum. Bu ayı kendinizi tanımaya ve ihtiyaçlarınızın ne olduğunu anlamaya ve bu ihtiyaçların karşılanması için plan yapmaya ayırın.

Covid’in ortaya çıkma nedenlerinden birinin insanları uyandırmak olduğuna hala inanıyorum. İnsanlar daha yeni yeni kendilerine dönmeye başladılar. İnsanlar seçimler yapıyorlar ve bunlardan bazıları sevgi, şefkat dolu ve nazik değil. Ama şimdilik, çalışmamıza ve şu anda İç Dünyamızın, ruhumuzun, kalbimizin ve zihnimizin hangi bölümlerinin ilgimize ihtiyaç duyduğuna odaklanmalıyız. Odaklanmış kalın ve büyüme gelecektir ve yaşam ırmağının sizi götürdüğü yere gittiğinize de pişman olmayacaksınız.

Mitoz süreciyle ilgili bilginiz varsa, bunun insanlar dediğimiz organizmada da gerçekleştiğine tanıklık edebilirsiniz. İnsanlar şu anda farklı hücrelere bölünüyorlar. Bu hücre bölünmesinden hangi dünyaların ve yeni boyutların ortaya çıkacağını merak ediyorum.

Yaz/Kış Gün dönümünü 21 Aralık’ta kutlayacağız. Kuzey Yarımkürede yaşayan bizler için bu, derin bir düşünce ve dinlenme zamanı. Ve Güney yarımküredekiler için de büyük bir büyüme zamanı.

Hangi mevsime giriyorsanız girin, bunu bir şifalanma ve yenilenme zamanı olarak düşünün.

2000 yılında İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak adlı dolunay seremonimizi başaltmıştım. Ve yıllar sonra küresel topluluğumuz için de bir aylık şifa çemberi ekledim. Ama bunu biraz ihmal ettim ve bunu çemberimiz için sadece birkaç kere organize ettim.

Bu kış/yaz gün dönümünün küresel çemberimizi desteklemek için belirli bir transfigürasyon seremonisini yeniden yapmak olduğunu hissettim. 

Sylvia Edwards bu kış gündönümünde hep beraber yapabilmemiz için seremoniyi kaydetmeme yardımcı oldu. Bu seremoninin ses kaydını dinlemek için linke tıklayabilirsiniz : https://youtu.be/YGQegbAk88s

Seremoninin detayları ana sayfamda bulunduğu için, çevrisine ihtiyacı olanlar için burada da yazmaya karar verdim. Bu çok güçlü bir seremoni. Sonuçlarını kaydetmek için pek çok kereler bir GDV kamerası kullandık her seferinde bu seremoniye katılanların enerji alanlarının muhteşem imajlarını elde ettik

Seremoninin detayları aşağıda:

Transfigürasyon uygulamamıza devam ettikçe, o ayrılık hallerini de şifalandırmaya başlarız. Daha yüksek bir bilinç haline geçeriz ve evrenin kusursuzluğuna teslim olmayı öğrenmemiz gerektiğine. Ve bazen de bunu yapmak zordur ve kendi ilahi ışığımızı hatırlamak için yardıma ihtiyaç duyarız.

Dönüşüm Haberlerini okuyan dünya çapındaki çemberimize yardımcı olmak için insanlardan oluşan ışık ağı yaratmanın yanında aylık bir şifa çemberi eklemeye karar verdim.

Önerim şöyle. Eğer bir uygulayıcı olarak gönüllü olmak istiyorsanız, kendinizi diğer uygulayıcılarla birlikte bir çemberde otururken ya da ayakta dururken hayal edin. Dönüşüm Haberlerinin pek çok farklı dile tercüme edildiğini hatırlayın. Birlikte çalışan büyük bir küresel grubumuz var.  

Niyetimiz ilahi ışığımızı hissetmek ve iç çembere yaymak.

Çemberimizde acıları görmüyoruz. Her bir kişinin içindeki ilahi kusursuzluğu teslim ediyoruz. Böylece insanları bir acı teşhisine hapsetmek yerine onları kendi ilahiliklerine yükseltiyoruz.

Bir yazar ve konuşmacı olan Eric Pearl “kuantum fiziğinde bir parçacığın davranışını değiştirirseniz, başka bir yerdeki başka bir parçacık birkaç santim ya da evrenler kadar uzak da olsa derhal tepki verir” der.    Düşük frekanslar daha yüksek frekanslara uyum sağlarlar.

Yani Yeryüzü için Şifa’nın temel prensibine dönersek, kim haline geldiğimizle yani mevcudiyetimiz ve yaydığımız ışık ve sevgiyle,  dünyayı değiştirir ve insanları iyileştiririz.

Enerji göndermiyoruz ve kimseyi şifalandırmaya çalışmıyoruz. Yalnızca ilahi ışığımız ve sevgimizin yardım isteyenlerinkini kıvılcımlandırmasına izin veriyoruz.

Kendinizi uygulayıcıların olduğu bir çemberde oturur ya da ayakta dururken hayal edin. Transfigürasyon çalışmanızı yapın ve avuç içleriniz iç çembere dönük biçimde ilahi ışığınızı ve sevginizi yayın.  

Eğer yardıma ihtiyacınız olduğunu hissederseniz kendinizi dünyanın dört bir tarafından insanların oluşturduğu bir çemberin içinde uzanırken imgeleyin.   

Rolünüz uygulayıcılarımız tarafından paylaşılan ışığı absorbe etmek. İlahi sevgi ve ışığı varlığınızın her hücresine absorbe etmek için bir benzetme düşünün. İşinize yarayan bir benzetme bulabilmeniz umuduyla sizlere birkaç örnek vereceğim. Suya konulduğunda tüm suyu emen bir sünger düşünebilirsiniz. Yağmur altında günlerce kalan bir çiçeğin güneş açtığında onun ışığını emdiğini düşünebilirsiniz. Belki çok fazla güneş alan bir çiçeği ve yağmur başladığında ona hayat verip besleyen suyu nasıl içtiğini düşünebilirsiniz. Veya perdeleri sıkıca kapalı bir odanın perdeler açıldığında günışığıyla dolduğunu düşünebilirsiniz.

Bırakın dış çemberin ışığı kendi ışığınızın bedeninizdeki her hücreden akışını tetiklesin. Bu, bizi ilahi mükemmellikle ve ışık ağıyla yeniden bağlantıya geçirir. Bu, duygusal ve fiziksel hastalıkları yaratan ayrılık hallerini şifalandırır. Ve hepimizin yaşamın bize getirdiği güçlük ve fırsatlara doğrulmamızı sağlayacak güce sahip olduğumuzu hatırlatır.

Ve günün ve gecenin çeşitli zamanlarda değişik rollerde de olabilirsiniz. Bir süre uygulayıcı olabilir ve sonra çemberin ortasına uzanabilirsiniz.

Ve zamanın dışında çalıştığımız için bu çalışmayı ne zaman yaptığınızın da bir önemi yok. Çalışmalarımızın eşzamanlı olmaları gerekmiyor.

 

Dolunay 18 Aralık’ta. Bu ayın dolunayı Soğuk  Ay olarak adlandırılıyor. Haydi ışığımızı yaymak için biraraya gelerek birbirimizin kalplerini ve ruhlarını ısıtalım ki hem bütün Yeryüzü hem de yaşam ağı yükselsin. 

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Hem benim için hem de Dönüşüm Haberlerini bilen herkes biliyor ki, aylık yazılarımı dünyanın dört bir yanındaki insanlar okuyabilsin diye tercüme etmek için zaman ve enerjilerini ortaya koyan muhteşem bir grup insan sahibiz.  Ve bu da bu sütunda bir fark yarattı. Zira böylesine güçlü bir küresel topluluktan gelen parlak enerjileri gerçekten görebilirsiniz.

Bu nedenle, her ay yaptıkları yoğun çalışmadan dolayı kalpten teşekkür etmek için bana katılın lütfen. Gelip giden çevirmenlerimiz oldu ama işlerini aşkla yaptılar ve bunu hissedebilirsiniz.

Haydi ruhsal uygulamaları kendi topluluklarında paylaşarak topluluğumuz büyüten ve güçlendiren çevirmenlere hayır dualarımızı gönderelim. Güçlü halkalar olarak kendimiz, birbirimiz ve yaşam ağındaki herşey için çok şey yapabiliriz.

Ve bunların hiçbiri Sylvia Edwards olmadan mümkün olamazdı. Çünkü beni odaklı ve aklımı başımda tutmaya yardımcı oluyor. Pek kolay bir iş değil.  Ve aylık sütuna güzellik, sevgi ve ışık katıyor. Aylık sütunu canlı tutmak için yüreğini ortaya koyuyor. Sylvia öğretiiğim çalışmaları hakikaten yapan ve her gün yapan biri. Ve bud a onun dünyada yaptığı olağanüstü çalışmalarda görülüyor.  

Sylvia Edwards
Petr Němčanský   – Çekçe
Caroline Bertrand – Fransızca
Catherine Meyer – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Nanouk- Fransızca
Barbara Gramlich  – Almanca
Astrid Johnen  – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca  
Flavia Cavallaro – Italyanca
Miha Masuda – Japonca
Ai Suzuki – Japonca
Els de Graaff – Felemenkçe
Sandra Koning – Felemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce 
Tatiana Starikova – Rusça
Ines Fermoso  – İspanyolca  
Lena Anderheim – İsveççe   
Simin Uysal  – Türkçe

Hepinize derin ve anlamlı bir gün dönümü ve bu tatil sezonunda içsel huzur ve sevgi dilerim.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Transmutation News – November 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Kasım 2021

Eğer içsel ruhumuz ve bedenimiz hayattaki yargı ve seçimlerimize rehberlik ediyor olsaydı, hepimiz bambaşka bir hayat deneyimi yaşardık.  Fakat çoğumuz zihinimiz ve gün boyunca döngü yapan zihinsel düşünceler tarafından yönetiliyor. Ve zihinsel düşüncelerimizin çoğu bize inanılmaz acı veriyor.

Size daha fazla meydan okuma yaratan bazı düşüncelerinizi aşmak için muhtemelen kendi araçlarınızı geliştirmişsinizdir. Çünkü düşüncelerimiz artı niyet, kendimiz ve kollektif için kaos yaratmak için büyük güce sahiptir.  Yeryüzü için Şifa öğretilerinden bir tanesi de “niyet beyin tarafından eylemin gerçekleşmesi olarak görülür”.

Kişisel olarak ürettiğimiz ve kollektiften absorbe ettiğimiz negatifliğin üzerine çıkmak önemlidir.

Sürekli kullandığım bir araç, adına parçalanma dediğimiz güçlü bir şamanik şifa yolculuğunu kullanır. Ama bütün bedenimin parçalanması niyeti yerine düşünce formlarımın parçalanması niyetini kullanırım.

Parçalanma şamanizmde bedenin ve zihnin geride bırakıldığı ve inisiyenin böylece kendi ruhsal kimliğini hissedebildiği ve Yaratıcı ile birleşerek yalnızca birliğin ve bütünlüğün olduğunu anımsadığı güçlü bir inisiyasyondur. Bir yardımcı ruh ya da element olabilen doğanın bir gücü tarafından beden parçalanır. Ve kemikleri ve organları temizlenir. Var olan hastalıklar temizlenir ve inisiye yenilenir. 

Parçalanma vizyonları şamanlığın işareti olarak kabul edilirdi ve bir parçalanma rüyası ya da vizyonu yaşayan kişi çok özel psişik ve şifa yetenekleriyle geri döner ve bu da kişiyi kusursuz bir şaman adayı yapar.

Günümüzde parçalanma pek çoğu tarafından şifa için kullanılır. Çoğu kitabımda parçalanma üzerin eyazdım. Ama daha fazlasını öğrenmek ilginizi çekiyorsa, Walking in Light adlı kitabımdaki ilgli bölümü okumanızı öneririm.

Kişisel olarak şifalanmak için parçalanma yolculukları yaparım. Fakat ayrıca bir yardımcı ruhumun da yardımıyla bir süreç geliştirdim. Yardımcı ruhum negative bir düşünce formumu alıp hiçbir parçası kalmayıncaya dek parçalamama yardımcı oluyor.  

Ve sonrasında da işin püf noktası parçalanmış düşünce formundan boşalan yeri doldurmak için pozitif bir düşünce formuna odaklanmak. Hepsi niyetle ilgili. Bir düşünce formunu parçalamak için niyet edin ve neler olduğunu gözlemleyin.

Eğer şamanik yolculuk yapıyorsanız, bir yardımcı ruhunuz size yardımcı olabilir.

Diğer çok basit bir yöntem de, hayal gücümü kullanırım ve kendimi düşünce formunu bir kara tahtaya yazarken hayal ederim. Sonra bir silgi ya da beyaz boya kullanarak onu silerim. Bu şekilde çalıştığım zaman düşünce formum silinene dek kat kat boya sürmem gerektiğini gördüm.

Ve sonrasında işiniz bittiğinde sevgi ve ışıkla dolmak önemli.

Bu ay şamanik yolculuk çalışmanızı, meditasyon zamanınızı ya da doğada geçirdiğiniz zaman negative düşünce formlarınızı dönüştürme k için kendi araçlarınızı geliştirmek için kullanın.

Bu zor bir zaman ve düşüncelerimizi ve duygularımızı ifade etmemiz lazım. Bu bizim doğuştan hakkımız. Ama sürekli negative olana odaklanmak enerji alanınızı değiştirir ve içinde olması hoş bir alan alan olduğunu hissetmezsiniz.

Bu günlerde çokça yalnız zaman geçirdiğim için İçsel Dünyamda hoş bir çevre yaratmaya çalışıyorum. Bu da gün boyunca içinde yaşadığım enerji alanını ve gerçeklik boyutunu yaratıyor.

A.B.D’de Kasım ayında Şükran Gününü kutlarız. Şükran göstermeye bağlılık daima takdir edilir. Şükranlarımızı sunmak için koşulsuz sevgi ve ışığımızı dünyanın dört bir yanındaki insanlarla birleştirmenin bu günde çok çok güçlü olacağını hissediyorum. 

Kimsesiz, aç ve evsizleri de kalplerimizde tutuyoruz. Kaynakları ya da toplulukları olmayanlar için yılın zor bir zamanı. Onları kendi ışık ve güçlerinde görmek, başka hiçbir biçimde yardım etmemiz mümkün olmasa bile, hepimizin verebileceği bir şey.   

Pandemi ve kayıplar nedeniyle, bu bir kalp kırıklığı zamanı da olabilir.  Transfigürasyon uygulamamızı yaparken haydi vefat edenleri ve geride bıraktıklarını hatırlayalım ve onları kalbimizde tutalım.

Dolunay 19 Kasım’da. Haydi bu çemberdeki herkesi koşulsuz sevgiyle saracak yeterli parlak ışık üretelim. İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak için gereken kişisel çalışmamızı yaparken, şu anda sevilmesini ve korunmasını istediğiniz tüm kıymetli varlıkları düşünün.

Sadece sevgiyi bilen ve acıyı hiç bilmeyen kendi ilahi ışığınıza seyahat edin ve bu ışığın hücrelerinizi doldurmasına izin verin ve herşeyi en yüksek sevgiyle sararken tüm kollektife yayılmasına izin verin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detaylarına ulaşmak için lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – October 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ekim 2021

Gezegendeki türlerden biri olarak pek çoğumuz bir korku ve öfke halindeyiz. Oysa ki işin aslı, ruhumuz ışıl ışıl  parlıyor.

Ayrışmanın çoğunun huzursuzluktan kaynaklndığını hissettiğimi yazmıştım. Fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak huzursuzuz. Bize yalnızca daha çok acı getirmesine rağmen dikkatimizin çoğu dış dünyaya yönelmiş durumda. Çünkü dünyanın içinde bulunduğu durumu değiştirmek için yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Bizden istenen, derinlerdeki ruhumuza uzanmak, ki bu bize merkezlenme ve metanet duygusu verecektir.  Egomla bağlantıya geçtiğim zaman, çevresinde hiçbir destek olmayan ve olan bitenlerin büyüklüğü karşısında son derece önemsiz hisseden büzüşmüş küçük bir çocuk gibi hissediyorum.

Çok küçük ve önemsiz hissetmeye çok sık başladığımı fark ettim.  Böyle hissedenin egom olduğunu tanımlamak iyiydi. Fakat bu içinde yaşamak için sağlıklı ya da üretken bir hal değil. 

Yeryüzü için Şifa çalışmasından iki tane transmutasyon uygulaması yapmaya başladım. Bende korku ya da öfke yaratan her duyguda kendime şamanik ekstraksyon yapmaya başladım. İçimden o enerji halini çekiyorum ve dışarı itiyorum. Ne de olsa hepimiz enerjiden ibaretiz. Ve bu enerjiyi hareket ettirebiliriz.  Yok edilemez. Fakat transfigürasyon çalışmamı yapabilir ve bedenimde daha önce spiritüel blokajların olduğu yerleri ışığın doldurduğunu hissedebilirim.

Ve zihnimden geçen her düşünceyi sevgi enerjisine transmute ediyorum.O enerjinin beni doldurduğunu ve kollektifle paylaşıldığını hayal ediyorum.  Öfkem ne kadar derin olursa olsun onu kolaylıkla sevgiye dönüştürebilirim çünkü aslında öfkemi taşıyacak enerjiye artık sahip olmadığımı düşünüyorum.

Bu uygulamalar son derece basit ve bunları hayatımın her saniyesine katıyorum. Çünkü olan bitenin ortasında düşünmek için çok zaman var.

Ayak diredikçe daha da köşeye sıkıştığımızı hissediyorum. Değişmek zorundayız. Dünya değişiyor, Doğa değişiyor, yaşam tarzımız değişiyor ve hayatta yeni bir yolda yürümek için gerekli olan içsel gücü bulmanın yollarını bulmalıyız.  

Ve, durmalı ve nasıl yaşadığımız da dahil tüm düzeylerde kaybetiklerimiz için yas tutmalıyız.  İnsanlar kaçıyor. Her şey yolundaymış ve değişmesi gereken hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya çalışıyorlar.

Sorun dab u. Pandeminin ve iklim değişimleri ve felaketlerinin olmasının bir nedeni var.  Durmak ve bizden ne istendiği üzerine düşünmek yolculuğumuzun bir parçası.

Ve size o çok arzuladığınız rahat ve huzuru verecek olan tek şey ise dakika dakika yaptığınız ruhsal uygulamalar. Akıl sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaklar.

Eğer çalışmanızı yaparsanız, güncel değişimlerin ve yaşamın akışının size de getirdiklerine şaşıracaksınız. Ama işlerin yeniden “normale” dönmeyeceğini kabul etmelisiniz. Kaybettiklerinizin yasını tutmalısınız. Yoksa keder enerjisi bedeninizde sıkışıp kalarak başka bir spiritüel intrüzyona daha neden olur. 

Bu zamanı içimizin derinliklerine dalmak için fırsat olarak kullanan çoğumuz için harika dersler ve bilinç halleri  var.  20 yıldır spiritüel uygulamaların yalnızca yüzeyinde gezindiğimizi yazıyorum. Ve şimdi başka çaremiz kalmadı. Şimdiki yolculuğumuzu zerafetle yürümek istiyorsak içimize dönmeli ve içsel rehberliğimizi takip etmeliyiz, dışsal dünyaya projekte ettiğimiz her şeyi sahiplenmeli, yas tutmalı ve yaşam ırmağının akışına yeniden girmeliyiz.  

Derin zorlukların yaşandığı zamanlarda :

Odağımızı korumalı

Olumlu kalmalı

Merkezimizde kalmalıyız.

Dolunay 20 Ekim’de. Haydi enerji alanımızı dolduran pırıl pırıl ışıkla dolalım ve bu ışığı kolketif enerji alanına yayan güçlü birer bağlantı olalım. Haydi Yeryüzünü ve tüm yaşamı sevgimiz ve ilahi ışığımızla dolduralım. 

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Evelyn C. Rysdyk bir şamanizm eğitmeni ve yazardır. Kitaplarının adları : The Norse Shaman, Spirit Walking: A Course in Shamanic Power, A Spirit Walker’s Guide to Shamanic Tools, The Nepalese Shamanic Path with indigenous Nepali jhankri Bhola N. Banstola. 

Video:

Bu videoda Evelyn gezegenimizin yaşayan toprağıyla derin bir bağlantı ve şifa için yönlendirmeli bir seremoni yapıyor.   Bağlantıyı aşağıda bulabilirsiniz.

https://youtu.be/UNaW0EaNg70

Ayrıca, DÖnüşüm Haberlerinin yeni bir okuyucusu iseniz, birbirimize esin vermek için bir FB sayfası kurduk.  Adı Shamans are the Gardeners of Energy ve yalnızca olumlu ve esin verici paylaşımlar için.  Katılmak için cevaplamanız gereken sorunun cevabı “Transfiguration”.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – September 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Eylül 2021

Equinox ceremony


 

Bu ayki yazıma Spiritual Immunıty (Spiritüel Bağışıklık) eğitimini Shift Network’te Zoom üzerinden öğreteceğimi haber vererek başlamak istiyorum.  Giriş konuşması 4 Eylül’de olacak ve eğitim de 28 Eylül’de başlayacak.  Bu eğitimi Shift Netwrok’te Covid’in başlangıcında ve kapanmalar yeni başladığında vermiştim.  Bununla ilgili olarak iki e-posta göndereceğim.

Bu eğitim Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa’dan uygulamalar içeriyor.  Pek çok korku ve öfkenin bize birden çok dokunduğu bu zamanlarda merkezlenmiş kalmak için harika bir yol. Bu eğitim, zorlu yaşam mücadelesinin ortasında gücünüzü nasıl koruyacağınızı ve uyumu nasıl bulacağınızı öğretir

Hayatlarımızdaki ve dünyadaki hızlı değişimlerden bahsediyoruz. Ve bu sürecin hızlandığını da görüyoruz. Değişimle ilgili bir dinamiği sizinle paylaşmak isterim. 

Bazılarımız hayatlarımızı nasıl yaşadığımız ile ilgili büyük  ve hızlı değişimler yapıyoruz. Böylesi hızlı değişimleri nasıl yönettiğinizi görmek için kendinizi tüm düzeylerde tarayın.   Çünkü hayatı çok hızlı yaşadığınız, bir anda çok fazla değişiklik yapmaya çalıştığınız zaman bu derin keder duygularına yönlendirir. Çünkü psişemiz değişimi entegre etmek için zamana ihtiyaç duyar.

Doğada büyük bir olay olduğunda, entegrasyon sürecicine izin vermek için günler boyu süren bir sessizlik olur.

Sanki aniden duran hız trenlerinde gibi davranıyoruz ve sonra da  kedere yol açabilecek bir çeşit şoka giriyoruz. Sürecimiz pek çok açıdan her zaman doğal olmuyor. 

Hayatımda yaptığım her şeyde yavaşlamam gerektiğini gördüm. Çünkü içsel ve dışsal pek çok değişim nedeniyle bedenim ve ruhum fazla heyecanlı. Bu yüzden ayak uydurmaya çalışmak yerine yavaşlamam gerek. Ayak uydurmaya çalıştığımız zaman, yaptığımız değişimlerin bizi bilmeden yeniden ruhun karanlık gecesine götürebileceğini hesaplamıyoruz. 

Bunun çözümü yavaşlamak. Bundan daha önce de bahsetmiştim. Zaman hızlandıkça, psişeme uyum sağlama fırsatı vermek ve organik biçimde hareket etmek için bilerek ve isteyerek yavaşlıyorum.

22 Eylül’de kuzey yarımkürede en sevdiğim mevsim olan sonbaharı, ölüm döngüsünü kutlama zamanını karşılamaya hazırlanıyoruz.  Güney yarımküredeyse yeni doğumu ve bize umudu hatırlatan yeni filizleri kutluyorsunuz.

Önümüzdeki ekinoks üzerine meditasyon yapıyordum ve ekinoksu karşılamak için seeremoni ya da yolculuğumuzun ne olması gerektiği hakkında bir mesaj almaya da açıktım.

Silahlarımızı bırakmak için bir seremoni yapmam söylendi. Bu beni gerçekten etkiledi. Çünkü bildiğiniz gibi, Dönüşüm Haberleri Yeryüzü için Şifa’dan çalışmalar, mesajlar ve egzersizler içeriyor. Dönüşüm Haberlerinde özetlediğim ruhsal çalışmayı gerçekten uygulamak için işlenmemiş enerjilerimizi kendimize, sevdiklerimize, tüm Doğa’ya ve kolektife gönderen silahkarımızı bırakmamız gerek. 

Ruhsal topluluk genel olarak silah sahibi olmaya karşı. Ama biz hala diğerlerinin davranışları ve sözleriyle tetiklenmek için kendimize izin veriyoruz. Aynı fikirde olmadığımız insanlara psişik olarak ateş ediyoruz. 

Nefret ve yargılamadan gelen enerjileri koşulsuz sevgi ve ışığa dönüştürmek için transmütasyon çalışmamızı çoğumuzun yaptığını düşünüyorum. Bunu yaptığımız zaman, bizi ve çevreyi şifalandırabilecek olan evrensel koşulsuz sevginin gücüyle bağlantıya geçeriz.  Koşulsuz sevgiyi kişisel sevgiyle karıştırmayın.

Yani tetiklendiğimiz zaman psişik silahlarımızı elimize aluyoruz ve How to Heal Toxic Thoughts kitabımda yazdığım gibi tetiklerimizle çalışmalıyız ki tetiği çekmeyelim.

İnglizce bilmeyenler için talimatları yazacağım ve tercüme edilecekler. Ve ekinoks seremonisine katılmak isteyen topluluk üyelerimiz için bağlantı aşağıda:

https://youtu.be/mAcz3koJYmM 

Seremonilerden önce hazırlık çalışması yapmak gerekir. Dönüşüm Haberlerinin ana sayfasında sermeoni çalışmasına hazırlık ile ilgili bir kaynak mevcut. https://www.sandraingerman.com/transmutation-news/english/shamanic-ceremony/preparing-for-ceremonial-work/

Arzumuzu evrenin gücüne bildirirken bize yardım edebilecek ruhlarla güçlü ve ilahi bir bağlantımız olabilemsi için egomuzu yoldan çekmek isteriz.

Eğer egzersizi yönlendirdiğim videoyu seyretmiyorsanız şifa ve sihirin olabileceği olağan dışı diyarlara girmenize izin veren spiritüel müzik dinleyin. Yolculuk esnasında dans etmek ve şarkı söylemenin yanı sıra davul ya da çıngırak çalmanızı öneririm.

Güzel bir plajda ayakta durduğunuzu hissedin. Kumlar bembeyaz. Gökyüzü bulutsuz ve masmavi.

Güneşin sıcaklığını ayaklarınızın altında hissedin ve güneşi, denizi, toprağı, havayı, ayı ve yıldızları selamlayın. Doğadaki bu yerin saflığına bakın.  Deniz sizi çağırıyor ve size bu özel günde selamlamak istiyor. Serin suların size temizlemesine ve kalbinizi sevginin gücüne açmasına izin verin.

Eğer şamanik yolculuk yapmayı biliyorsanız yardımcı ruhlarınıza seslenin. Eğer bilmiyorsanız, size huzur veren ilahi bir figure seslenebilirsiniz. Yardımcı ruhların yardımıyla silahlarınızı metaforik olarak bırakmak için yardım isteyin. Psişenizde hangi silahları gizliyorsunuz? Neye benziyorlar? Başkalarını ve kendinizi psişik olarak nasıl kesiyorsunuz ve nefret ve yargı mesajları gönderiyorsunuz? 

Bu çalışmada tuttuğunuz silahları görmek ve hissetmek için hayal gücünüzü kullanın. Fiziksel olarak bir silaha sahip olmayabilirsiniz. Fakat düşüncelerimiz aynen ateşlenen silah gibidir. Kendi silahlarımız olduğu için, diğerlerini silahla yaralayanları yargılamayı bırakmalıyız.

Elementlerin size taşıdığınız silahların yükünden arındırdığını hissedene dek yolculukta kalın.

Şimdi ruhsal gücünüze adım atmanın zamanı. Covid bize bir mesaj getirdi ama onu ciddiye almıyoruz.

Değişimi davet ettik. Ve şimdi buradayız. Fakat en azından bu zamanda içsel huzurumuzu bulalım. Bir seçim yapmanız gerek. Her zaman sevgi ya da şiddet arasında seçim yapma şansınız var.

Dolunay 20 Eylül’de ve bir hasat dolunayı. Haydi sevgi ve ışık toplayalım ve yaşam ağıyla bütünüyle bağlantı kuralım.  Eğer yaşam ağıyla bağlantı kurarasak aradığımız desteği hissedeceğiz. İçsel ışığımızla bir olduğumuzla her şey berraklaşır ve netleşir. Huzurla dolarız. Ve dolunayı içimizdeki huzurla selamlamak isteriz.

Hazırlık çalışmanızı yapın, zihninizi genişleten spiritüel müzik dinleyin ya da ışığınızın güçlü biçimde parlamasını engelleyen blokajların çözülmesini sağlayan transfigürasyon çalışmanızı yapmak için doğaya gidin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan – İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyunuz. Seremoni çalışmasına Hazırlık linki size dolunay seremonimize de yönlendirecek.

Beni sosyal medyada izliyorsanız, Facebook, Twitter, ve Instagram’dan ayrıldığımı haber vermek isterim.  Facebook sayfalarımda ve Shamans are Gardeners of Energy grubunda ara sıra ilham verici mesajlar paylaşbilmeyi ümit ediyorum. Fakat 2015’ten bu yana haftanın 7 günü Facebook’ta olmak artık sağlıklı gelmiyor, ruhsal hayatıma ve uygulamalarıma da katkıda bulunmuyor. Paylaşımlara uzun yıllar boyunca cevap vermek çok stresli hale geldi ve maalesef sağlığımı etkiledi. Hayatımı yalnızca FB paylaşımlarına cevap vermek yerine ruhsal çalışmalarıma adamak istiyorum.  shamanicteachers.com sitesinde kendilerinden öğrenebileceğiniz pek çok pırıl pırıl eğitmen mevcut.  

Shamans are Gardeners of Energy sayfamızı çok seviyorum. Zaman zaman sayfaya bakıyorum ve paylaşımlar kollektife aşk  şarkıları söyler gibi. Enerjisi tüm yaşama yayılıyor.

Fransızca çeviriler için bir çevirmene ihtiyacımız var. Eğer yardımcı olmak isterseniz lütfen verdiğim e-posta adresinden Sylvia Edwards ile iletişim kurun: info@sandraingerman.com.

Küresel çemberimize muhteşem bir ekinoks diliyoruz!

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Transmutation News – August 2021 – Turkish

Dönüşüm Haberleri Ağustos 2021

Bu ayın yazısına heyecan verici haberlerle başlamak istiyorum! Eski web sitemi yenileyerek yeni bir new www.sandraingerman.com yaratan web masterımız Sylvia Edwards’a minnettarım. Yeni web sitesi harika. Yeni www.sandraingerman.com sitesine merhaba demek için lütfen bana katılın. Sylvia Edwards sayesinde sonunda 21. Yüzyıla adım atıyorum.   20 yıllık Dönüşüm Haberlerini bloglara dönüştüren harika bir destek personelimiz de vardı. Teşekkürler Aimee!

www.sandraingerman.com sitesini ziyaret ederek lütfen bana katılın.

Hem gezegende hem de kolektif bilinçte pek çok değişim görüyoruz. Bizi birbirimizden ve yaşam ağından ayrı tutan yaşam ilüzyonunda takılı kalmış pek çok kişi var. Fakat ruhsal dünyada ilerleme gösteriyoruz. Bazıları ilerlemenin miktarı konusunda hayal kırıklığı yaşıyor. Kendi uzun şifalanma sürecimi düşündüğüm zamanlar hariç ben de aynı hayal kırıklığını hissediyorum. Kültürümüzde, değşimin hemen olmasını istiyoruz.Ve doğada değişimin hızlı biçimde olableceğini de biliyoruz.  Ve bazı yönlerden ruhsal topluluktaki bilinç de hızlıca değişiyor. Bunun yanında, bazıları da ayrılık ilüzyonu ve korku enerjilerinde daha fazla kayboluyor.  Doğadaki değişimler kendi kusursuz zamanlarında gerçekleşir. Bu da teslim olmamız gereken bir öğreti.

Geçtiğimiz kış deneyimlediğimiz büyük astrolojik değişimlerden sonra hem kendi enerjimde hem de ruhsal toplulukta bir değişim hissetmenin benim için sürpriz olduğunu daha önce paylaşmıştım.  Pek çok yanılsamaya kapılmış olduğumuzu hissettiğim için bilinçte bu denli değişim konusunda şüpheciydim.

Fakat içimde bir yumuşama oluştuğunu fark ettim. Hayatta hepimizin içinden geçtiği gibi, tüm travmalarım nedeniyle gelişmiş olan kabuğumun sertliğinin beni en yüksek ruhsal kimliğimden uzaklaştıran farklı duygusal ve zihinsel durumlar yaratmış olduğunu hisettim. 

Kendi bilincimde bir değişim olduğunu aslında tüm transitlerden geçmeden aylar önce fark etmeye başladım. Öğretimler hakkında konuşmayı bırakıp daha çok aktarım ve sevgi ve ışık yaymak zamanı olduğu hakkında öğrencilerimle konuşmaya başladım. Fakat bunu eyleme tam olarak nasıl geçirebileceğimi bilmiyordum. Eğitmenlik yaptığım tüm o yıllar boyunca sevgi ve ışığın benden akmasına kesinlikle izin verdim. Fakat bu workshoplarım esnasında ben ders anlatmakla ve deneysel yolculuklara liderlik yaparken olurdu.  Workshoplarımda ve danışanlarımla seanslarımda enerjileri yalnızca yaymayı nasıl yapacağımdan tam olarak emin değildim. Ve her zaman yaptığım şekilde çalışmaya ve öğrencilerle ve danışanlarımla çalışırken kalbimde nazik ve sevgi dolu düşünceler olduğundan emin oluyorum.     

Daha yüksek evrensel enerjiler yayacağım biçimde öğretmeyi zorlamaya çalışmaktan vazgeçtim. Bu çalışma, eskiden olduğu gibi şimdi de hem öğretmek hem de bu esnada sevgi ve ışığı yaymak için kendime izin vermenin bir birleşimi. 

Enerjileri yaymaya geçmekle ilgili soru benim için yıllar önce gündeme geldi ve kendi ruhsal evrimimin dışsal dünyayla olan etkileşimimi değiştirmesine izin vererek yolumu çiziyorum. Benim için her şey devam eden bir süreç. Eğer farklı bir çalışma yolu açılacaksa bunun kendi zamanında olacağına güveniyorum. Yaşamın akışında kaldıkça, güven düzeyimin omzumdan pek çok kaygı yükünü aldığını öğrendim.

Hatırlıyorum, yıllar önce koruyucu ruhuma “hikayenin sonunu” görecek kadar yaşamak istediğimi söylemiştim. Bana cevabı, “hikayenin sonu yok”” olmuştu. Yani hem kişisel hem de kolektif yolculuğumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.          

Kişisel karmic yolculuğumuzda olduğumuzu fark ettiğimiz zaman diğerlerini yargılamayı bırakabiliriz zira hepimiz karmamızı yaşayacağız.

Bu yargılamayı bırakma ve karmanın işini yapmasına izin verme bir ceza değil, daha ziyade etki ve tepki. Bu bizi yanlış giden her şeyi algılama yükünden kurtarır. Doğru ve düzgün gidenlere odaklanmamız için alan açar ve kalbimizin yumuşamasına, sevgi ve ışık yaymak için daha çok açılmasına ve nihayetinde yolculuğumuzun yaradanla bir olduğunu anlamamıza  izin verir. 

Geçen ay yargılama enerjisinden uzaklaştığımı fark ettim. İçimde bir şey doğal biçimde değişmeye başladı. Ve ne zaman kendimi ya da diğerlerini yargılamaya başlasam, bunun yerine sevgi ve ışık yaymayı seçiyorum. Bu seçimi yapmak benim için otomatik hale ve bir yaşam biçimi haline geliyor. Bedenimde yumuşak bir ışığın hareket ettiğini ve yargının eriyip gittiiğini hissediyorum.  Bu hissin yumuşaklığını ve aynı zamanda da gücünü tariff edemiyorum. Fakat hareket eden çok yumuşak bir titreşim gibi.

Eğer uyaranlardan uzaklaşacak zaman bulup da sessizlik içinde kalabilirsek İçsel Dünyamızda benliğimizin çok güzel yönleriyle tanışabiliriz. Ama dışımızdaki dünyadaki davranışlarımızı değiştirmemize izin verecek bir huzur haline ulaşmak için zamana ve sessizliğe ihtiyacımız var. 

Şu anda hepimizin tutku duyduğumuz şeyi yapmaya davet edildiğimizi hissediyorum. Enerjimizi beslediğini hissettiğimiz pratikleri ve aktivitileri yapmak, yardımcı ruhlarımızın bizimle paylaşmayı seçtiği yüksek enerjileri aktarmak ve eğer yaşam ırmağını takip edersek yaşamın bizi götürdüğü yere güvenebilir ve bu denli  mücadele etmek zorunda da kalmayız.

Akışı zorlayamayız ve yaşamda hepimiz kendi kişisel yolculuğumuzu yaparız.

Mara Bishop’a geçen ay bizimle paylaştıkları için yeniden teşekkür etmek istiyorum. Bir seyahate çıkmak için acelemden Mara’nın web sitesini paylaşamadım. Bu yüzden şimdi paylaşmak istiyorum. Mara’nın Dönüşüm Haberlerinde duyurduğum yeni bir kitabı var. Mara www.shamanicteachers.com sitemde de listed bulunyor. Parlak bir eğitmen ve uygulayıcı. Yeni kitabının adı  Shamanism for Every Day.

Bu ay  Chetna Lawless çalışmalarının bir bölümün bizimle paylaşıyor. Chetna iyi bir arkadaşım. Birlikte pek çok macera yaşadık. Ve Chetna İskoçya’daki eğitmen eğitimimde asistanlığımı yapanlardan bir tanesiydi.  Çalışmalarında çok deneyimli ve koşulsuz sevgi yayıyor. Birleşik Krallık’ta yaşıyor ve web sitesinin adresi www.vision-voyages.com.

Bu ayki Shamans Are Gardeners of Energy videosunun linki aşağıda:

Chetna bu seremoniye  “İçsel bahçenizde altın hasadı” adını vermiş. 

https://youtu.be/xypf8uJNj90

Dolunay 22 Ağustos’ta. En yüksek benliklerimizle biraraya gelelim ve tutkuyla ve enerjiyle kolektifteki negatif bilinç durumlarını ve toksinleri dönüştüreceğini bildiğimiz ışığı yayalım. Fakat bu şekilde büyük ölçekli çalışırken sabırlı olmalı ve çalışmamızı sürdürmeliyiz.

Hazırlık çalışmanızı yapın ve kendinizi ve Yeryüzünün, rüzgarın, güneşin, yıldızların ve suların size verdiklerini takdir edin. Evet, ekstrem hareketleri var ve hayatımızda hava durumuyla ilgili büyük zorluklar yaşatabiliyorlar. Fakar onlar yaşamın kendisi. 

Kendinizi, elementleri ve çemberimizi takdir edin. Derin içsel parlaklığınızı deneyimleyin ve Yeryüzünün içi ve çevresinde yayılmasına izin verin. Kalbinizin koşulsuz sevgiye açılmasına izin verin ve bu enerji sizen yayılsın. Ve tüm sevgi ve ışığınızın aynen kuzey ışıkları gibi birbirine örüldüğünü hayal edin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, aylık dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Olulan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

 

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Preparing for Ceremonial Work – Turkish

Seremoni Çalışmasına Hazırlık

preparing ceremonial work 1200x630

Seremoni Çalışmasına Hazırlık          
Copyright Sandra Ingerman 2015

Her seremoninin bir başlangıcı, ortası ve sonu bulunur. Şamanik yolculuk da bir seremoni olarak kabul edilir.

Hazırlık

Bir Sunak Hazırlamak


Şamanik çalışmanızı yaptığınız yerde bir sunak hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak, kutsal bir alan yaratarak görünen ve görünmeyen alemler arasında bir yol sağlar. Bir masa ya da yere özel bir örtü ya da küçük bir halı yerleştirin. Bunun üzerine birkaç kristal ya da doğal taşlar, çiçekler ve kutsal çalışmanızı yaparken yakacağınız bir mum yerleştirin. Kutsal alan yaratmak spritüel çalışmanızı destekler. Bazıları adaçayı gibi kutsal bitkiler yakmaktan hoşlanır. Tütsü kutsal bilinç durumunu desteklemekte yardımcı olabilir . 

Yaşamımdaki önemli değişimleri yansıtmak istediğimde sunağımdaki belirli şeyleri yeni kutsal nesnelerle değiştiririm. Sunağım benimle birlikte değişir..

Dualarınızı göndermek ya da şifa istemek için sunağınıza gidin. Benden yardım isteyenlerin isimlerini sunağıma yerleştiririm. Biraz huzur istediğimde sunağıma giderim.

Davul ya da Çıngırak Çalmak, Şarkı Söylemek ve Dans Etmek


Şamanlar yardımcı ruhlara ve görünmez alemlerin dönüştürücü ve şifalandırıcı enerjilerine araç olabilmek için günlük düşüncelerini geride bırakırlar ve ekstatik duruma girerler. Bunlar seanslarınıza hazırlanmak ve süregelen seremoni çalışmanıza hazırlanabilmeniz için yollardır: 

Seremoni çalışmamıza hazırlanmak için, sizi işinizden ve günlük aktivitelerinizden uzaklaştırarak görünmez alemlere tamamen geçmenizi sağlayacak bir aktivite ya da bir eylemde bulunmaya çalışın.  Ellerinizi ve yüzünüzü yıkamak gibi sembolik bir eylem bile size bunun için yardımcı olabilir. Olağan dünyanızı geride bırakmanız önemlidir. Biraraya gelerek sanal seremonilerimizi gerçekleştirmeden önce bunu yaparak gerçek güce açılmamız, içi boş kemikler haline gelerek onun içimizden geçmesi için çok önemlidir.      

Aşağıda bazı öneriler bulabilirsiniz:

Egonuzu kenara çektiğinizi ve günü ardınızda bıraktığınızı ve böylece ruhunuzun parlayabileceğini  temsil eden özel bir eşarp, bluz ya da bir giysi giyin.

B ir mum yakın. Adaçayı, palo santo gibi kutsal bitkileri ya da favori tütsünüzü yakarak kendinizi arındırın.  

Yolculuk çalışmanızdan önce sessizce oturun ya da meditasyon yapın. 

Doğada yürüyüş yapın.

Günlük düşüncelerinizi geride bıraktığınızı hissedene dek davul ya da çıngırak çalın ve şarkı söyleyin ya da dans edin.  Şamanlar egolarını/kişiliklerini yoldan çekebilmek ve böylece yardımcı ruhların onların aracılığyla çalışabilmesi için kendilerine yardımcı olançeşitli erk şarkıları söylerler. Şamanlar bu nedenle şifa, bilgi alma ve seremoni çalışmalarını yaparken “içi boş kemikler” ya da “boş kabuklar” olarak görülürler. 

Bir erk şarkısı için doğada yürüyüş yapabilir ve ruhunuzun şarkı söylemesine izin verebilirsiniz. Erk şarkısı bulmanın geleneksel yollarından biri bir şarkının gelmesi niyeti ile bir ağacın yanında oturmaktır.  Davul ya da çıngırak çalabilir ve ruhunuzun şarkı söylemesine izin verebilirsiniz. Lütfen şarkı söyleme yeteneğinizi yargılamayın. Şarkı söylemek bizim doğuştan hakkımız. Doğadaki her canlı şarkı söyler!! Şarkı söylemek şamanik çalışmaya hazırlanmak için harika bir yoldur ve kendinizi de iyi hissettirir.  

Fazla ya da ağır bir yemekten sonra yolculuk yapmak zordur. Dha berrak yolculuklar için az yemeye gayret edin. Alkol yolculuklarınızı bulanıklaştırır. Lütfen yolculuktan ya da seremonilerden önce alkol almaktan kaçının. 

Bunlar yalnızca öneriler. Kendinizi görünmez alemlerin güzelliği, gücü ve şifasını fiziksel aleme köprüleyebilmek için daha berrak bir araç haline getirmekte hazırlanmanıza yardımcı olacak yollar bulun.  Başarılı bir seremoninin anahtarı hazırlıktır!!


Yardımcı Ruhları Selamlama ve Onurlandırma

Yardımcı ruhlara seslenir ve onları karşılarken Yardımcı ve Şefkatli Ruhlara seslenmeye niyet ettiğinizden emin olun.  HERHANGİ BİR RUHA/RUHLARA seslenmiyorsunuz.

Yardımcı ruhlarınızı karşılamak, hoş geldin demek ve onurlandırmak için kendi yolunuzu bulmanız çok önemlidir. Bu basitçe nezaket göstermektir. Sizinle birlikte çalışmaları için yardımcı ruhlarınıza sesleniyorsunuz ve onları karşılayarak başlamak istersiniz.  Eğer ezberden bir duayı tekrarlarsanız, bunun hiçbir gücü olmayacaktır. Yardımcı ruhlar zihninizi değil kalbinizi okurlar. Onlarla kalpten konuşun.  Aşağıda kendinizinkini yaratmak için size fikir vermesi için kullanmış olduğum bir seslenişimi veriyorum.

Aşağıdaki sesleniş Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life copyright 2014 Sandra Ingerman (Sounds True)’dan özetlenerek alınmıştır.

Derin birkaç nefes alın ve rahatlayın. Doğada ziyaret etmekten hoşlandığınız bir yeri düşünün. Burası güzel ve gevşeyip sakinleştiğiniz bir yer. Burası sizin için kutsal bir yer. Şimdi kendinizi bu huzur ve şifa dolu yerde hayal edin. Gözlerinizi kapayın ve derin nefes alın. Enerjinizin bedeninizde nasıl hareket ettiğini farkedin.  Ellerinizi kalbinizin üzerine koyun ve aldığınız ve verdiğiniz her nefeste kalbinizin açıldığını hissedin. Sizi rahatsız eden tüm düşünceleri nefesinizle birlikte dışarı verin ve nefesinizle içinize sevgiyi çekin.  Nefesinizin enerjisini bedeninizde gerginlikn hissettiğiniz yere gönderin ve nefesinizi verirken gerginliği de salıverin. Nefes alıp verdiğiniz sırada yükselen düşünce, duygu ve imajları farkına varın. Nefes alıp verdiğiniz sırada çevrenizdeki sesleri farkedin. Ve dewrin nefesler alıp vermeyi sürdürürken, bir adım geriye çekilerek günlük yaşamınızı şimdilik geride bırakın.

     Şimdi kendinizi mümkün olduğunca tümüyle bu kutsal yerde ayakta dururken deneyimleyin.  Ayakta dururken bulunduğunuz bu yerin güzelliğini içinize almak için duyularınızı açın.  Çevrenize bakın.
     Burada hangi bitkiler yaşıyor?
     Hayvanlar var mı?
     Kaya ya da mineraller var mı?
     Bir su kütlesi var mı?
     Toprağın niteliği nasıl?
     Dağlarda mısınız yoksa bir orman, çöl ya da bir plajda mı?
     Güneş parlıyor mu?
     Gökyüzünde bulutlar var mı? Gökyüzünün rengi ne?
     Sizi hangi renkler çevreliyor? Tüm renkleri gözlerinizle için.
     Kendinizi bütünüyle bu yerde hissedin. Ayaklarınızın altındaki toprağı hissedin.
     Havayı teninizde hissedin.  Ilık mı yoksa soğuk mu? Hava nemli mi yoksa kuru mu? Hava durgun mu yoksa tatlı bir meltem ya da güçlü bir rüzgar mı esiyor?
     Doğanın seslerini dinleyin. Suyun sesini, kuşların cıvıltılarını ya da hayvanların seslerini duyuyor musunuz? Rüzgarı duyuyor musunuz?
     Çok derin bir nefes alın ve bu huzur dolu yerin harika temiz ve taze kokularını içinize çekin. Bu kokular daha önceden tanıdığınız ve size güzel anılarınızı anımsatanlar ya da yeni kokular olabilir.
     Güneşin yaşam veren ışığının tüm hücrelerinizce emildiğini hissedin.  Huzur ve güzellik dolu bu kutsal yerde bulunmaktan doğan duyguları hissedin. Kalbinizi açın ve içinizdeki sevgi, huzur ve şükranı  hissedin.  
     Duyusal algılarınıza kendinizi açarken, zihninizin sessizleştiğini ve enerjinizin genişlediğini deneyimleyin. Bu yerin huzur ve şifasını deneyimleyin. Evrenin gücünün ve yaşamın sevgiyle dolu kollarındasınız.  Yalnız değilsiniz; büyük bir bütünün parçasısınız.  Yeryüzünün bir kalp atışı var, ve derin nefesler alıp verirken, onun kalp atışıyla bir olduğunuzu deneyimliyorsunuz.  Kalp atışınızı bir davulun ritmi gibi hissederken, kalbinizin doğanın güzelliği ve sizinle paylaştığı her şey için sevgi ve şükranla atışını hissedin.

Yönleri onurlandırarak başlayın.
     Doğuyu onurlandırın ve selamlayın. Doğu ilkbaharı temsil eder. Size daima yeni başlangıçları ve sınırsız olasılıkları hatırlatan gün doğumunun yeridir.
     Güneyi, yaz mevsimini, onurlandırın ve selamlayın. Yaşamınızı bir sevgi halinden yaşarken sizi koruduğu için teşekkürlerinizi sunun.  Güney sezgiyi ve çocukluğunuzdaki gibi huşu ve merak içinde yaşamayı temsil edebilir.  
     Güz mevsimi ve güneşin battığı yön olan Batıyı onurlandırın ve selamlayın. Batı size ölüm ve yeniden doğuşun gücünü öğretir. Size artık hzmet etmeyen şeyleri bırakmak daima yeniyi getirir.
     Kış mevsimini, Kuzeyi onurlandırın ve selamlayın. Ata ruhlarınızın paylaştığı bilgeliğe teşekkürlerinizi sunun.
     Yukarıdaki göğü ve aşağıdaki yeri onurlandırın ve selamlayın ve Yerin ve Göğün büyük gücünü açık kalbinizle köprülediğinizi farkedin. Yaratıcının bir yansıması olan içinizdeki ilahi ruhu onurlandırın. 

Daha sonra, gelişip büyümeniz için sizi besleyen ve güzellikler sunan Yeryüzü2nün ruhuna teşekkürlerinizi sunun.
     İlk nefesinizi alışınızla size hoşgeldin demiş olan hava adını verdiğimiz canlı varlığa şükran duyun. Nefes alıp vererek daima bağlantıda olduğunuz hava sizinle sürekli beraber olan dostunuzdur. Ve nefes verirken DNAnızın bir bölümünü diğerleri ile paylaştığınız ve nefes alırken diğerlerinin de DNAsından aldığınız için hava size tüm yaşamla bağlantınızı öğretir.
     Suya şükranınızı sunun. Su olmadan yaşam olmaz. Annenizin rahminde büyürken sizi sarmalayan ve daha sonra dünyaya gelişinizde size eşlik eden suydu. Su, hücrelerinizi yaşam veren besinle doldurur. 
     Güneşi selamlayın ve büyümenizde ihtiyacınız olan enerjiyi size verdiği için teşekkürlerinizi sunun.  Güneş size yaşam tutkusunu hatırlatır ve içinizde parlayan ilahi ışığı yansıtır. Güneş karşılık istemeden verdiği için ile koşulsuz vermeyi öğreten bir öğretmendir.
     Ay ve yıldızları selamlayın, onurlandırın ve paylaştıkları güzellik ve bilgelik ve size verdikleri rehberlik için teşekkürlerinizi sunun.  Gece göğünün güzelliğini yansıtan ışığınızla parlayarak ay ve yıldızları onurlandırırsınız.
     Nefesinizi verirken elementlerde yaşayan tüm canlı varlıklara, herşeyin içinde yaşayan ruha sevginizi gönderin. Hayvanları, kuşları, böcekleri, balıkları, sürüngenleri, ağaçları, mineralleri ve kayaları onurlandırın.
     Huzur, ahenk, sevgi, ışık ve bollukla dolu bir hayatı yaşayabilmeniz için pek çok fedakarlıkta bulunmuş olan yardımcı ata ruhlarını onurlandırın, selamlayın ve teşekkürlerinizi sunun.
     Size yaşamın sihrini hatırlatan periler, elfler ve orman koruyucuları olan Gizli Halkı onurlandırın, selamlayın ve teşekkürlerinizi sunun. Bu doğa ruhları Yeryüzünü korurlar ve çok severler. Size bir yuva sağlayan, yaşadığınız toprağın ruhuna teşekkürlerinizi sunun.
     Bilgelik, şifa ve koşulsuz sevgilerini paylaşmayı sürdüren tüm yardımcı ruhlara teşekkürlerinizi sunun.  Derin, zengin ve sevinç dolu bir yaşama giden yolunuzu aydınlattıkları için onlara teşekkür edin.


Sonlandırma ve Kapanış

Yolculuk/meditasyon/seremoni çalışmanızdan tümüyle geri döndüğünüze emin olun. Bir seremoni sırasında yolculuk yaparsanız, yolculuk yaptığınız odaya  gittiğiniz yolu geriye doğru takip ederek dönün.  Eğer tümüyle topraklanmış hissetmezseniz lütfen geri dönüşü tekrar edin. Bunu dinlediğiniz Cddeki geri dönüş ritmini yeniden çalarak yapabilirsiniz. Eğer davul ya da çıngırağı kendiniz çalıyorsanız, geri dönüş ritmini yeniden çalabilirsiniz. Ya da iki tane sopa bulabilir ve onları çalarak yavaşça görünmeyen alemlerden tümüyle topraklanmış biçimde bütünüyle geri dönebilirsiniz.  

Bir yolculuk ya da seremoniden sonra bedeninizin toprakla bağlantı kurduğunu tümüyle deneyimlediğiniz bir meditasyon yapabilirsiniz.  Bir ağacın altında oturduğunuzu hayal edin ve ağacın toprağın derinliklerine köklendiği gibi köklendiğinizi hissedin.  Kökler ne kadar güçlüyse ağaç da o kadar güçlüdür.

Bir yolculuk ya da seremoniyi tamamladığınızda çalışmaya katılmış olan tüm yardımcı ve şefkatli ruhlara teşekkür edin. Çalışmanızın tamamlandığını söyleyin. Bunu zaten biliyor olsalar da teşekkür ederek çemberi kapatmak nezaket göstermektir.