Dönüşüm Haberleri Aralık 2019

21 Aralık’ta yeni bir mevsime ve hızlıca bu yılın sonuna varacağız. Kuzey yarıkürede kışı ve Güney yarıkürede yazı karşılıyoruz. Bu yıl ne yıldı ama.

Aslında mevsimlerin değişimi durduracak kontrole sahip değiliz. Hayatın bizi nereye götüreceğini de kontrol edemeyiz.

Ama hayatın akışının ve hayat ırmağının bizi götürdüğü yere ne kadar direndiğimizi fark ediyor musunuz?

Peki ya döngüleri ve akışları kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçmeye davet ediliyorsak ve akışın bizi güzel bir yere götüreceğini bilerek onu kucaklasak. Bunu yapmak hayata ve evrim sürecine koşulsuz güven gerektirir. Hayatın akışıyla mücadele etmeye,onu kontrol etmeye çalışmaya ve akışa direnmeye devam edebiliriz. Fakat hayatın akışının bizi götürdüğü yeri kontrol edemeyiz.

İlksel yaşam gücümüz bizi programlandığı gibi hareket ettirir. Peki ya yaşam gücümüze bilinç ekleyebilsek.

Hayat ırmağıyla yine akarız. Ama enerjiye bilinci katmak ile ilgili kadim öğretilerden faydalanmak yolculuğumuzda karşımıza çıkan enerjileri dönüştürmek için de bir yol. Akış bizi daha büyük farkındalıklara, ruhsal yeteneklere ve yol boyunca tepinip bağırmak yerine hayatın bizi götürdüğü yerle nasıl işbirliği içinde çalışabileceğimize götürür.

Neyin mümkün olduğuna dair çok güçlü bir vizyon deneyimi yaşadığım için gelecek yılda temel keşif alanım ilksel yaşam gücüne bilinç katma konusunda olacak.

Bu gündönümü zamanında büyük döngü ve hayatın akışı konusunda düşünün. Doğada zaman geçirerek, yolculuk ya da meditasyon yaparak ruhunuza hayatın akışının sizi götürdüğü yere nerelerde direndiğinizi, mücadele ettiğinizi ve kontrol etmeye çalıştığınızı sorun. Çünkü aynı mevsimlerin değişmesi gibi hayat akışının bizi nereye yönlendirdiği üzerinde hiç kontrolümüz yok.

Gündönümünde, eski enerjisel örüntüleri salarak hayatın bu sıradaki mevsimine girmek için bir seremoni yapın. Kontrol edici davranışlarınızı bırakmak için bir seremoni yapın. Bunu yapmak için şefkatli yardımcı ruhlarınızı davet edin. Ego ya da kişiliğinizin hayatın akışını kontrol edebileceğine dair yanlış inançlarınızı bırakırken sizi korumaları altına alabilecek pek çok ilahi ve aşkın güç mevcut.

Sizi geçmişe çıpalayan eski hikayeler hakkında düşünün. Ayrıca, diğerlerinin yaşam tutkunuzu, güzeliğinizi ve içsel ilahi ışığınızı örten projeksiyonları hakkında düşünün.

Yeni Yıla hangi hikayeleri taşımak istersiniz? Size artık hizmet etmeyen hikayeleri ve projeksiyonları salıvermek için seremoniler yapın. Doğada zaman geçirin ve renkleri, görüntüleri, kokuları, duyguları, sesleri ve tatları içinize çekin. Böyle yaptığınız zaman gözlerinizi her açtığınızda gördüğünüz şey gerçek güzellik olacak. Yeni Yıl’da kucaklamak istediğiniz enerji alanı işte bu!

Eğer seremini tasarlamak için fikre ihtiyacınız varsa lütfen Seremoni Kitabı adlı kitabımı okuyun.

Kendinizi akışa bırakıp gevşediğinizde hayatınıza daha fazla güzellik ve huzurun aktığını fark edeceksiniz.

Akış sizi anlayış ve hayalinizin ötesindeki şekillerle taşımaya devam edecek.

Hayatın akışını tüm iniş çıkışlarıyla birlikte kucaklayın. Yolun önümüzde açıldığını seyrederken hayret ve huşu içinde olalım.


Yeryüzünü saran parlak bir ışık ağını örmek için ışığımızı ve ruhsal gücümüzü birleştirelim.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Yeni yıla girerken, Dönüşüm Haberlerini küresel topluluğumuza ulaştırmak için çok çalışan çevirmenlerimize teşekkür etmek istiyorum.

Kalplerimizi birleştirelim ve Dönüşüm Haberlerini her ay posta kutularımıza ulaştırmaya yardımcı olanlara sevgi, ışık ve derin takdirlerimizi gönderelim.

Sylvia Edwards’a her ay yazdıklarımı okuyabilmeniz için güzel bir format kazandırdığı için teşekkür edelim.

Ve çevirmenlerimize yürekten teşekkürlerimizi sunalım:

Petr Němčanský – Çekçe
Tea Thum – Fince
Carole Laplante – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Barbara Gramlich – Almanca
Astrid Johnen – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca
Flavia Cavallaro – Italyanca
Els de Graaff – Felemenkçe
Sandra Koning – Felemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce
Tatiana Starikova – Rusça
Ines Fermoso – İspanyolca
Lena Anderheim – İsveççe
Simin Uysal – Türkçe

Çemberimizi gündönümünde sevgiyle tutmamda lütfen bana katılın. Bu parçalanma ve yeniden birleşmenin güçlü zamanında Yeryüzünü, elementleri ve tüm yaşamı onurlandırmak için yaptığınız seremonileriniz mutlulukla dolsun.

Çeviri: Simin Uysal
Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts