Dönüşüm Haberleri Kasım 2019

Yazdıklarımın ve öğrettiklerimin çoğunu açıklamak için yıllardır kullandığım iki metafor var.

Son birkaç yıldır içsel dünyanız size yeni bir yaşam algısının bilgisini verebilsin diye güzellik, sevgi, ışık ve uyum ile dolu bir içsel bahçe inşa etmek konusunda yazıyorum.

Geçmişte, 1997 yılında A Fall to Grace adlı kitabımı yazdığımda, yaşam ırmağına referans verirdim. Çünkü gerçekte, hepimiz yaşam ırmağının hem sakin hem de çalkantılı sularında akıyoruz. Genellikle akışımızı bozar, yaşam ırmağının tersine akmaya çalışır ve doğanın akışına direnç gösteririz. Sonuç beklentimiz ve yargılarımıza tutunmak teknemizin dengesini bozar ve yaşamın akışına teslim olmamızı engeller. Ve genellikle kendi akışımızla gitmek yerine diğerlerinin yolculuklarının akışını takip etmeye çaışırız.

Ekim’de çok derin vizyon deneyimlerim oldu ve hala kendi içimde derinlere gidip hem kendi hayatımda hem de dünyada olup bitenleri düşünmeye ihtiyaç hissediyorum.

Diğerlerinin ve kolektifin akışına girip kendi akışımdan çıktığım benim içim çok açık. Suyun kayaları oyarak muhteşem güzellikteki varlıklara nasıl dönüştürdüğünü deneyimledim. Fakat bunlar hayatın ve evrimin bir parçası olduğu için bu biçim verme sürecinde direnç olmamalıdır.

Beni Yeryüzünün hakiki tireşiminden ve doğadan ayıran çılgın koşturmacaya uyum sağlamaya çalışırken Yeryüzünün kalp atışıyla olan bağlantımı nasıl kaybettiğime tanıklık ettim. Çünkü doğanın frekansı ve titreşimi gerçekte bayağı yavaştır. Hayatı bu denli hızlı yaşamak çalışmamızın gücünü de etkiliyor çünkü hızımız bizi yaşam ırmağının akışından koparıyor.

Dondurmayı çok severim b yüzden yardımcı ruhlar hepimizin geçmekte olduğu inisiyasyonları açıklamak için komik bir metafor verdiler. Bizleri karıştıra karıştıra yeni tatlara dönüştürecek bir dondurma makinesine konduğumuzu söylediler. Bu inisiyasyon ve evrimsel deneyim bizlerin, tüm yokuşları ve virajlarıyla, yaşamın muhteşem akışına tümüyle katılmamızı sağlar.

Enerjimi uyumlu bir akışa döndürmem gerektiği ve bunun için her gün Yeryüzünün gerçek ritmiyle gevşemek için zaman ayırmam söylendi. Rehberlik, davul ritmi dinlemektense davul çalmam gerektiğiydi. Dinlediğimiz davul kayıtlarının bedenden ayrı bir deneyim yarattığı paylaşıldı. Beni Yeryüzünün hakiki kap atışına bağlayan davulun titreşimi ile gerçekten bağlantı kurmak önemli.

Yaşadığımız tüm inisiyasyonların bizlere Yeryüzünün evrimiyle birlikte hareket etmek için yardım etmek için olduğu gösterildi. Yeryüzü ile konuşmak gibi güzel bir deneyim yaşadım. Bu konuşmada benimle kendi evriminin bir sonraki adımını paylaştı.

Yeryüzü bana, daha az yoğunluğu olan daha ışıklı bir bedene dönüştüğünü ve böylece ışıkla dolu bir biçimde daha dengeli olacağını söyledi. İnsanlar dahik doğadaki herşey daha ışıklı ve daha az yoğun olacak. Bu da bizi aynı anda hem ışık hem de biçim olan varlıklara dönüştürerek daha zerafetle akmamıza ve yeni bir varoluşa doğru bilincimizi değiştirmemize izin verecek.

Bunlar aldığım içgörülerden bazıları. Bu benim için spiritüel düzeyde çok zengin bir zaman.

Akış ve ritim konusunda paylaştıklarımı düşünün. Bunlar size hitap ediyor mu? Eğer ediyorsa, içsel bilişinize dönün ve hayatınızda yaşam ırmağı ile özgürce akmanıza izin verecek değişiklikler yapın. Doğal akışa nasıl direndiğinize bakın. Kendi ritminizi ve kendi hakikatinizi bulun ve deneyiminizi karşılaştırmaya çalışmaktan vazgeçin. Çünkü kendi özgün akışınız içindesiniz.

Yaşam ırmağının sizi zihninizin henüz kavrayamayacağı ama ruhunuzun bildiği yere götürmesine izin verin. Kendi yüreğiniz ve kendi yaşamınızın size bu ırmakta rehberlik etmesine izin verin.

Kasım ayında çoğumuz Şükran Gününü kutluyor. Hayatımızdaki her günü yaşamlarımız ve tüm yaşam için bir şükran günü haline getirelim.

Dolunay 12 Kasım’da. Biçimlenen yeni dünya hakkında düşünün – daha düşük yoğunlukta bir dünya. Kendi ışıklı varlığınızla bütünleşmenize izin veren transfigürasyon uygulamanıza devam edin. Ruhsal çalışmanızı yaparken yavaşlayın ki doğa ile ve Yeryüzünün kalp atışı ile uyumlanabilin. Işığınızı yayın ve bırakın tüm yaşamı ve Yeryüzünü kucaklayacak biçimde özgürce aksın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Hayat bir seremoni. Seremoni kutsal bir sanattır. Kutsal olanı yaşadığımız hayatlara katalım.

Çeviri: Simin Uysal

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tün hakları saklıdır.

 

Recommended Posts