Mart 2019 Dönüşüm Haberleri

Michael Sandler’ın Inspire Nation programında Renee Baribeau ile bir söyleşi yaptık. Şamanizm ve seremoniler hakkında pek çok konuyu konuştuğumuz harika bir söyleşi.İzlemek ya da dinlemek isterseniz linki tıklayabilirsiniz: https://youtu.be/6gd5FwlQib0

Online eğitim vermekten büyük haz duyuyorum. Yıllardır online dersler veriyorum. Bu eğitimler, davul çalınarak, dans edilerek, gülerek ve birlikte seremoniler icra ettiğimiz fiziksel olarak bir workshopun yerini alamıyor elbette. Fakat günümüz dünyasında bir workshopa katılmak için seyahat edemeyen kişiler için bir olanak sunuyor.

Facebook’ta online eğitim katılımcılarının paylaşım ve soruları sayesinde şamanizmi öğretmek konusunda daha çok şey öğrendim.

Pek çok öğrencinin şamanik yolculuk ile ilk tanıştıklarında nerelerde takıldıklarını açıkça tanımlayabildim. Ve öğrencilerin anlamakta zorlandığı eksik parçanın yardımcı ruhlarla çok güçlü ve uzun dönemli bir ilişki geliştirmenin önemi olduğunu anladım. Derin bir şamanik uygulamanın anahtarı yolculukta bir yardımcı ruh ile buluşmak ve onun gözlerine derin derin bakmak, nefesinin gücünü hissetmek, görünmeyen kulaklarınızı ilham dolu mesajlarına açmak ve şifalanmak için yardım almak.

Batı dünyasında şamanik yolculuğa yeni başlaya kişiler, hayatınızdaki en önemli kişi ile olan ilişkinizi geliştirmek için zaman verir gibi bu ilişkiyi geliştirmek yerine, yolculuktan dönüp diğerlerine bir koruyucu ruhun neden onlara kendilerine tanıttığını ve yolculukta gördüklerini nasıl yorumlayacaklarını soruyorlar.

Bu davranış şamanizmde bir çııkmaz sokak meydana getiriyor zira böylesine kutsal bir ilişkinin anlamını sizin için yorumlayabilecek bir başkası yok.

Yardımcı ruhlarımla öylesine uzun zamandır çalışıyorum ki sorum olduğunda, iyileşmek için yardıma ihtiyacım olduğunda ya da seremoniler için öneriler konusunda yalnızca onlara danışıyorum. Onlarla gün boyunca en iyi dostlarımla sohbet eder gibi konuşuyorum.


Fark ettim ki, modern kültürümüzdeki öğrencilerin davranışı bu gezegeni paylaştığımız diğer canlı varlıklarla nasıl ilişki kurulduğuna uzanıyor. Bir kişi bir ağacın altında oturup bir mesaj ya da rehberlik isteyebilir. Fakat, birinin bir yıl boyunca birbirlerini tanımak ve dost olmak için bir ağacın altında her gün gidip oturduğunu görmek çok nadir.

Diğer türlerle güçlü ilişkiler geliştirsek ne olabilir? İnanıyorum ki, uyum içinde nasıl yaşayacağımzı öğrenir ve daha nazik ve sağlıklı yaşama yollarına doğru bilincimizi yükseltirdik.

Evinizdeki bir bitki ile işe başlayabilirsiniz. Onu her gün ziyaret edin ve karşılıklı bir ilişki yaratın. Sizin dilinizde sözcüklerin söylendiğini duymayabilirsiniz. Fakat zaman içinde ortak bir dili öğrenip bunun yaşamınıza hayretle doldurduğunu göreceksiniz. Uygulamanıza bir taş ya da kaya veya en sevdiğiniz ağacı her gün ziyaret ederek de başlayabilirsiniz. Her gün içtiğiniz ve yıkandığınız sui le konuşun. Bunlar yalnızca birkaç öneri.

Buna ek olarak, transfigürasyon uygulamasını ilk öğretirken kişilerin içimizde yaşayan ve özgün kimliğimiz olan ışık Kaynağı ile gerçekten bağlantı kuramadığını fark etmiştim. Öğrencilerin çoğundaki eksikliğin kendi yaradılış öykülerini bilmemek olduğunu görmüştüm. Çünkü ilahi olanla ve Kaynakla güçlü bir ilişkiniz olmadığında transfigürasyon zihinsel bir kavram haline gelebilir ve ağır kurşun bilinci altın ışığa dönüştürme gücünü kaybeder.

Çalışmanızda derinleşmeniz için, Kaynak ve şefkatli yardımcı ruhlarımız ile daha güçlü ilişkiler geliştirmenin ve doğadaki varlıkların dilini öğrenmenin gereği ile bir tohum ekmek isterim. Yaşam ağında hepimiz birlikte dokunmuş haldeyiz.

Bu çalışma, bilincinizi insanlar ve tüm yaşam arasındaki uyumun geri dönebileceği çok güzel bir yere yükseltecek. Ve çalışmamızın sonuçlarına da pek odaklanmamamız gerek. Çünkü öyle bir sihir, hayret ve huşu içindeyiz ki şimdide nasıl yaşayacağımızı öğreniyoruz.

Geçmiş yazılarımda da paylatığım gibi, benden eğitim almış olan ve www.shamanicteachers.com sitesinde adları olan öğretmenlerin çalışmalarıyla çok gurur duyuyorum. Yaşadığımız zamanda yardımcı olacak özgün workshoplar ve esin veren araçlar paylaşıyorlar.

Tracy Shulsinger bu öğretmenlerden bir tanesi. Yaptığı çalışmaları çok beğeniyorum. Yakın zamandaki iletişimimizde benimle harika bir uygulamayı paylaştı. Uygulamanın harika olduğunu ve ekinoksu karşılamak için mükemmel olcağını düşündüm. Şamanların enerji bahçıvanları olduğu öğretimle çok uyumlu.

İlkbahar/Sonbahar ekinoksu 20 Mart’ta. Tracy’nin topluluğumuzla paylaştıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şamanik Barış Bahçesi

Ocak ayının ilk günlerinde aylık şamanik yolculuk çemberimi biraraya getirdim ve rehberlerimize şu soruyu sorduk: “2019 için en yüksek hayrıma olan niyet ya da odaklanmam gereken şey nedir?”

Birden çok güzel ve heyecan verici cevap aldım ve bunlardan bir tanesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Yardımcı ruhum şöyle dedi:

Dünyaya daha çok açılmanın zamanı geldi. Dünyada olup bitenlerle daha fazla illgilenmelisin ve seni nasıl etkileyeceği nedeniyle bundan kaçınmamalısın. Dünyada olan ve sana acı veren bir şeyi duyduğunda içine dönüp bundan sakınmak yerine, olan olaya daha derinden bak ve şamanik barış bahçeleri dik. Şamanik barış bahçeleri duruma ve dahil olan insanlara, uyum ve güzel bir yaşam verecek. Toprağın üzerindeki çerçöpü temizlerken, durumun üzerindeki kirliliği de temizliyor olacaksın. Toprakta bir çukur açarken, olayla bağlantı kurmak için daha derine iniyor olacaksın. Toprağa bir tohumu ekerken, olaya da farklı bir enerjiyi ekliyor olacaksın, ki bu da oradakini değiştirmeye, aşmaya ve güzellik ve barışı ekmeye yardımcı olacak. Bahçeyi tekrar tekrar sularken, ilgili olay ve insnaları sürekli besliyor olacaksın. Şamanik barış bahçeleri ekmek için, kendini olayın içinde imgele, sonrasında bahçeyi ekme sürecine geç. İlk olarak toprağı temizle, üzerindeki çeri çöpü kaldır. Sonra toprakta bir çukur kaz ve buraya tohumları yerleştir. Son olarak, tohumların üzerini toprakla ört ve barış bahçeni sula. Olay hakkında bir haber duyduğun ya da olayı düşündüğün her seferinde bahçene dön ve barış, sevgi ve güzelliğin sürekli büyümesi için sevgi suyu ile sula.

Bu şamanik barış bahçesi imgelemesi bir şamanik yolculuk olarak yapılabilirse de, aslında olağan gerçeklikte günlük işlerle uğraştığın sırada yapılmak için.Eğer trajik bir haber duyarsan, kanalı değiştirmek yerine haberin tümünü dinle, sende uyandırdığı tüm duyguları hisset ve sonrasında da kendini olayın geçtiği yere gidip bir barış bahçesi ekerken gör. Böylece şamanik uygulamanı dünyaya taşırsın! Ve duygularının yoğunluğunu yaşarken bu yoğunluğu barış bahçesini enerjisel olarak desteklemek için kullan ve böylece sevgi dolu bu eylemin daha güçlü olur ve duygularını dönüştürme gücü artar.

Bu uygulamayı öğrenmek beni çok rahatlattı. Haberlerden ve olup biten olaylardan yılardır kaçındığım için kendimi suçlu hissediyordum ama kendime bakmak için gerekli olduğunu düşünüyordum. Çünkü aksi halde kabuslar görüyor ve dünyadaki acılar hakkkında durmadan düşünüyordum. Benim de acı çekmemin kimseye yarar sağlamadığını düşünerek, en iyisiiçimde mutluluk hissederek dünyaya yardım edeyim demiştim. Fakat bu çözüm asla doğru gelmedi. Aslında, durmaksızın hayatı ve duygularımı es geçiyordum. Fakat şimdi, şamanik barış bahçeleri uygulaması ile dünyayla tümüyle ilgilenirken, barış bahçelerinin enerjisi içinde kendimi koruyabilir ve buna çok ihitiyacı olan insanlara yaşam, sevgi ve güzeeliğin enerjisini taşıyabilirim. Bu uygulamanın en sihirli yönü ise ekmek için size ilham veren kişi ya da olayları tekrar duyduğunuz ya da düşündüğünüz zaman barış bahçelerini tekrar tekrar ziyaret etmek. Uygulamalar tekrar edildiklerinde en fazla etkiyi gösterirler. Enerji zaman içinde büyür, aynen güzel barış bahçeleriniz gibi!

Sevgiler,
Tracy Shulsinger

Tracy Shulsinger Boulder’da yaşayan bir şamanik uygulayıcı ve eğitmen. Aylık şamanik yolculuk çemberleri düzenliyor, öğrencilere şamanik uygulayıcı olmayı öğretiyor ve bireysel şifa seansları veriyor.

Daha fazla bilgi için: http://shamanism.thehealingcollective.us

Dolunay 21 Mart’ta. Tracy’nin paylaştığı bu uygulmayı aylık seremonimiz olan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yarfatmak” seremonimizle birleştirebiliriz. İçimizde de ışıl ışıl parlayan ilahi ışıkla daha güçlü bir ilişki geliştirmeye devam edelim. Ve bu ışığa dönüşerek onunla Yeryüzünün çevresi ve içinde parlayalım.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız aylık seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Herkese mutlu bir ekinoks diliyorum!!

Çeviri: Simin Uysal
Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Recommended Posts