Dönüşüm Haberleri Şubat 2019

Ocak yında Renee Baribeau’nun Kış Gündönümü Zirvesinde Yeni Yıl yayınını birlikte yapma fırsatına kavuştum. Sunduğum konuşma ve uygulama çok iyi karşılandı. Sunumumu izlemek isterseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:


Geçtiğimiz birkaç yıl şimdi olduğum kişiyi yansıtmayan yönlerimin törpülenmesi ve değişim ile doluydu. Çoğumuz tanıdık olanın, bildiklerimizin ve güvendiklerimizin ölümünü yaşıyoruz.

Bu da bizi Doğanın diline ve ölüm ve yeniden doğuş döngülerine getiriyor.

Daha şamanizmi uygulamaya başlamazdan önce bile hayatım insanlara sevildilklerini ve burada olmaya değer olduklarını hissettirme arzusu ile doluydu. Şİmdi olduğu gibidaima insanlar ve tüm yaşama koşulsuz sevgi duyuyorum. Aynı zamanda, sevginin kendisi “olurken” egomun/kişiliğimn ayrılığa ve yargılamaya düştüğü paradoksal dansı ederken buluyorum.

Hala eğitim veriyorum, kendi özgün şarkımı dünyada söylemeye çalışıyorum. Fakat aşağıdaki olgulara çokça takılıyorum:

Dünyada çok fazla insan var.
İnsanlar bebek sahibi olmayı seçiyor ve sonra onları kirlenmiş su, hava ve yiyeceklerle besliyor.
Bebekler hiçbir çocuk ya da ailesinin asla yaşamaması gereken hastalıklarla doğuyor
İnsanlar insanlıktan çıktı.

Ve çoğu insan Doğanın dilini bilmiyor. Ve ana dilini öğrenmeyen bir tür nasıl hayatta kalabilir? En evrimleşmiş tür bizmiş ve Doğa ve yaşam üzerinde egemenmişiz gibi hissetmek yerine yaşamımızı sürdürmemizi sağlayan Doğanın bilgeliğini nasıl öğrenebiliriz.

Bunlar hakkında durmaksızın düşünürken, güçlü bir içime dönme hissi uyanıyor. Çünkü zihnimin bunlar üzerinde dönüp durması verimli değil.

Esin verici sözcüklerim bir biçimde anlamsız gelmeye başlıyor. Aynı zamanda, ruhsal enerjiler yakınıma gelip benimle dans ediyor, sonra uzaklaşıyor ve sonra yine yakınlaşıyor ve bu esnada salıverme konusunda inanılmaz mistik bilgiler ve insanların kısa süre için iyi hissettikleri sığ uygulamalar ve seremoniler yerine şamanizimin kadim uygulamalarıyla mümkün olan mucizeleri paylaşıyorlar.

Bu mucizelerin olması için bir ölüm yaşarız. Çünkü kolektifin bir bölümü şu anda mistik parçalanma şarkıları söylüyor ve düşünce ve sözcüklerinin gücünden habersizler. Yratım ve yeniden doğuş niyetlerinin şarkısını nasıl söyleyebileceğimizi bize öğreten Yaratılış Mitlerimiz artık yok.

Ölüm ve parçalanma ile yüzyüze olduğunuz zaman artık size hizmet etmeyenlere veda etmek önemlidir. Ve sonra da içe dönme ve derin ruhsal çalışma ile içsel dünyanızla ilgilenme zamanıdır. Yaşamda nasıl yarattığımızı ve hayata tümüyle nasıl katılacağımızı hatırlamamıza yardımcı olacak dokuların, renklerin, seslerin, duyguların, görüntülerin ve hatta güzel hatıraların tohumlarını ekin.

Kolektif gerçekliğin farklı boyutlarına ayrışıyor. Ya da yıllardır yazdığım gibi, hepimiz farklı dalgalarda yüzüyoruz. Yeniden birleşme sürecine katılmak isteyenler için şimdi enerjilerinizi daha önce seçmediğiniz biçimlerde odaklamanın zamanıdır.

Ocak ayında çok güçlü bir yolculuk yaptım ve ruhlardan çok farklı bir mesaj aldım.

Bana insanların doğadaki farklı türlere yolculuk yaptıklarında yüksek benliklerimize doğru gelişir ve evrimleşirken bizler için şefkat olduğu mesajını aldıklarını hatırlattılar.

Eğer doğa şefkatliyse ve biz doğa isek (doğa ile bağlantılı değiliz doğa biziz) bu bize gerçek doğamız hakkında ne anlatır.

Bu bana bazı yargılarım konusunda yardımcı oldu. Fakat kendime karşı şefkatli olmayı öğrenmek benim için devam eden bir süreç.

Sürekli tekrarladığım gibi, şamanlar enerji bahçevanlarıdır. Yarsdımcı ruhlar benimle bunu paylaştıklarında şamanik uygulamalar ve şamanik şifa hakkındaki anlayışım tümden değişti. Yalnızca enerji olduğumuzu ve şamanik uygulayıcılar olarak yalnızca enerji ile çalıştığımızı tamamen kavramak bugün ölmekte olan formlara yalnızca bakmanın ötesinde seçenekler sunar. Hatalı ve gelişmemiş düşünce yapısından oluşan düşünce formları ile karşı karşıyayız. Herşeyi düşünerek halledebilecek zekaya sahip olduğumuza inanıyoruz. Ama buna sahip değiliz.

Gerçekte, ne için dua edeceğimizi bile bilmiyoruz. Çünkü dualarımızı gerçekleştirecek dili bilmiyoruz. Buna derinlemesine baktım ve niyetinize hizmet eden güç sözcükleri gelmediğinde, dingin ve sessiz kalım ve kalbinizin konuşmasına izin verin.

Bu noktada dünyanın ve hayatlarımızın nereye gittiği hakkındaki sonuç kaygısını bırakmamız çok önemli. Şimdi zaman sessiz olma, dua etme, mümkün olan enerjiyi katabildiğiniz seremoniler icra etme ve sonraki adımların bilgeliğinin ortaya çıkmasını bekleme zamanıdır.

Bana güvenin, böyle olacak!!! Bu akışta olmanın bir parçası. Akışta olduğumuzda uygulamamızın sonraki adımları ve eylemlerimizin ne olacağı ortaya çıkacak.

Eğer herşey enerji ise şu andaki kolektifin enerjisini dönüştürmek için gereken enerjiyi düşünün. Dönüştürücü bir güç olmak için gereki enerjiyi ortaya koyup koymadığınızı kendinize sorun.

Eğer cevabınız hayır ise bu ay bu konuya derinlemesine bakın.

Dolunay 19 Şubat’ta. Yeniden doğuş, yaşam ve yaratım enerjisini besleyen dönüştürücü ışıkla tüm gezegeni sarmak için enerjimizi yükseltelim.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonilerimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Şubat ayında Sevgililer Günü pek çok kişi tarafından kutlanıyor. Sevginin kutlandığı bir gün!

Şamanizmde yapabileceğim en önemli uygulamalardan birsi karşılıklılıktır. Örneğin, doğa kendisine şarkı söylenmesini çok sever. İki farklı tür arasında ortak bir dil bulunduğunda ve karşılıklı sevgi şarkıları söylendiğinde sihir gerçekleşir.

Sevgimizi tüm yaşamla paylaşmaya devam edelim. Sevgi şarkıları söyleyin ve karşılığında size söylenen şarkıları dinleyin!

Yeni bir gönüllü Rusça çevirmene ihtiyacımız var. Eğer gönüllü olmak isterseniz lütfen verdiğim epostaya mesaj yazın: info@sandraingerman.com.

Copyright 2019 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviren: Simin Uysal

 

Recommended Posts