Dönüşüm Haberleri Aralık 2021


Yine başka bir ekstrem büyüme yılının sonuna hızla yaklaşıyoruz.

Yıllar önce bir dostum bana bir ficus bonsai armağan etmişti. Bu hediye beni hem çok heyecanlandırmış hem de çok korkutmuştu çünkü bitki bakımında pek de iyi değilimdir. 20 yaşından büyük bir küçük ağaçla ne yapacaktım?

Neyse, Ficus (ağacımızın adı) ve benim birlikte basıl yaşayacağımız ve birbirimizin büyümesini nasıl destekleyeceğimiz hakkında uzun bir yolculuğumuz oldu.  Bazı zamanlarda ben Ficus’un yaşamayacağını düşündüm. Bazı zamanlarda da Ficus benim yaşayamayacağımı düşündü. Ama birkaç hafta önce Ficus’ta öyle bir büyüme oldu ki sanki ona bir super büyüme besini vermişim gibiydi. Ve ben hastalanmadan önce geldiğine göre an az 7 yıldır birlikteyiz demektir.

Ficus ile olan yolculuğumu paylaşıyorum zira pek çok kişinin benzer bir süreç içinde olduğunu görüyorum.  Parçalanma ve aynı anda birleşme yaşadığımız bu zamanda kendinize ve diğerlerine bakmak ile ilgili bir öğrenme eğrisi mevcut. Zihinlerimiz genellikle yolunda gitmeyenlere odaklı. Ve hem şimdi hem de gelecekte eyleme geçmek durumundayız. Ama gelecek olanla başa çıkmak için de enerjiye ihtiyacımız var. Ve ruhumuz eve dönme zamanının geldiğine karar verene dek sürecek yolculuğumuz için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi toplamak için bir büyüme zamanına ihtiyacımız var.

Büyüme durumuna girdiğimiz zaman ve bu yaşamda yerimizi aldığımızda, Yeryüzünün bakıcısı olmak için dünyaya geldiğimizi hatırlamalıyız.

Bölünme boyutundan çıkmalı ve hepimizin içindeki, evrenin yaratıcıyla bağlantılı olan ilahi kıvılcıma dönmeliyiz. Ki bu güçler daima hem parçalanmanın ve çözünmenin hem de bir araya gelmenşn ve yeniş yaratımların şarkısını söyler. 

Yalnızca birliğin, sevginin, ılığın ve ruhsal büyümemiz için derslerin olduğu boyuta adım attığımız zaman içsel huzura kavuşuruz.

Ama korku, öz-nefret ve aşırı tetikte olma durumlarını bırakmamız gerekir. Yaşadığımız yere topraklanmalı ve onun desteğini hissetmeliyiz. Ki ihtiyacımız olan asıl destek bu. Milyarlarca yıldır var olan ve Yeryüzünde yaşamın başlangıcından bu yana içinden geçtiğimiz değişim fırtınalarına katkıda bulunan tüm elementlerin desteğine ihtiyacımız var.  

İçinizdeki değişene kadar hiçbir şey değişmez. Dolayısıyla, bu ay düzenli biçimde bedeninizi tararın ve “ayaklarınızın” tüm düzeylerde nerede durduğunu fark edin. Sağlam zemin üzerinde durduğunuzu ve ruhsal güçler tarafından desteklendiğinizi hissediyor musunuz? Yalnızca dinlenmeye ve herşeyden uzaklaşmamaya mı ihtiyacınız var?  Büyüme süresinden önce dinlenme süresine ihtiyacınız vardır yoksa bir sonraki büyüme aşaması için enerjiniz olmaz ve bud a fiziksel sorunlara neden olur. 

Aynı Ficus’un ben ve eşimle nasıl yaşayacağını öğrenmek zorunda kalması gibi, bizler de bu gezegende ve diğer insanlar ve doğa varlıklarıyla birlikte yaşamanın yeni yollarını öğrenmek zorundayız. Çünkü eski yaşam tarzımız yok oldu. Artık burada değil.  Ve yola devam etmeden önce bunun yasını tutmak için zamana ihtiyacınız var mı?

Bu ay biraz zaman ayırın ve kendinize dönün, medya ve sosyal medyadan uzak durum. Bu ayı kendinizi tanımaya ve ihtiyaçlarınızın ne olduğunu anlamaya ve bu ihtiyaçların karşılanması için plan yapmaya ayırın.

Covid’in ortaya çıkma nedenlerinden birinin insanları uyandırmak olduğuna hala inanıyorum. İnsanlar daha yeni yeni kendilerine dönmeye başladılar. İnsanlar seçimler yapıyorlar ve bunlardan bazıları sevgi, şefkat dolu ve nazik değil. Ama şimdilik, çalışmamıza ve şu anda İç Dünyamızın, ruhumuzun, kalbimizin ve zihnimizin hangi bölümlerinin ilgimize ihtiyaç duyduğuna odaklanmalıyız. Odaklanmış kalın ve büyüme gelecektir ve yaşam ırmağının sizi götürdüğü yere gittiğinize de pişman olmayacaksınız.

Mitoz süreciyle ilgili bilginiz varsa, bunun insanlar dediğimiz organizmada da gerçekleştiğine tanıklık edebilirsiniz. İnsanlar şu anda farklı hücrelere bölünüyorlar. Bu hücre bölünmesinden hangi dünyaların ve yeni boyutların ortaya çıkacağını merak ediyorum.

Yaz/Kış Gün dönümünü 21 Aralık’ta kutlayacağız. Kuzey Yarımkürede yaşayan bizler için bu, derin bir düşünce ve dinlenme zamanı. Ve Güney yarımküredekiler için de büyük bir büyüme zamanı.

Hangi mevsime giriyorsanız girin, bunu bir şifalanma ve yenilenme zamanı olarak düşünün.

2000 yılında İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak adlı dolunay seremonimizi başaltmıştım. Ve yıllar sonra küresel topluluğumuz için de bir aylık şifa çemberi ekledim. Ama bunu biraz ihmal ettim ve bunu çemberimiz için sadece birkaç kere organize ettim.

Bu kış/yaz gün dönümünün küresel çemberimizi desteklemek için belirli bir transfigürasyon seremonisini yeniden yapmak olduğunu hissettim. 

Sylvia Edwards bu kış gündönümünde hep beraber yapabilmemiz için seremoniyi kaydetmeme yardımcı oldu. Bu seremoninin ses kaydını dinlemek için linke tıklayabilirsiniz : https://youtu.be/YGQegbAk88s

Seremoninin detayları ana sayfamda bulunduğu için, çevrisine ihtiyacı olanlar için burada da yazmaya karar verdim. Bu çok güçlü bir seremoni. Sonuçlarını kaydetmek için pek çok kereler bir GDV kamerası kullandık her seferinde bu seremoniye katılanların enerji alanlarının muhteşem imajlarını elde ettik

Seremoninin detayları aşağıda:

Transfigürasyon uygulamamıza devam ettikçe, o ayrılık hallerini de şifalandırmaya başlarız. Daha yüksek bir bilinç haline geçeriz ve evrenin kusursuzluğuna teslim olmayı öğrenmemiz gerektiğine. Ve bazen de bunu yapmak zordur ve kendi ilahi ışığımızı hatırlamak için yardıma ihtiyaç duyarız.

Dönüşüm Haberlerini okuyan dünya çapındaki çemberimize yardımcı olmak için insanlardan oluşan ışık ağı yaratmanın yanında aylık bir şifa çemberi eklemeye karar verdim.

Önerim şöyle. Eğer bir uygulayıcı olarak gönüllü olmak istiyorsanız, kendinizi diğer uygulayıcılarla birlikte bir çemberde otururken ya da ayakta dururken hayal edin. Dönüşüm Haberlerinin pek çok farklı dile tercüme edildiğini hatırlayın. Birlikte çalışan büyük bir küresel grubumuz var.  

Niyetimiz ilahi ışığımızı hissetmek ve iç çembere yaymak.

Çemberimizde acıları görmüyoruz. Her bir kişinin içindeki ilahi kusursuzluğu teslim ediyoruz. Böylece insanları bir acı teşhisine hapsetmek yerine onları kendi ilahiliklerine yükseltiyoruz.

Bir yazar ve konuşmacı olan Eric Pearl “kuantum fiziğinde bir parçacığın davranışını değiştirirseniz, başka bir yerdeki başka bir parçacık birkaç santim ya da evrenler kadar uzak da olsa derhal tepki verir” der.    Düşük frekanslar daha yüksek frekanslara uyum sağlarlar.

Yani Yeryüzü için Şifa’nın temel prensibine dönersek, kim haline geldiğimizle yani mevcudiyetimiz ve yaydığımız ışık ve sevgiyle,  dünyayı değiştirir ve insanları iyileştiririz.

Enerji göndermiyoruz ve kimseyi şifalandırmaya çalışmıyoruz. Yalnızca ilahi ışığımız ve sevgimizin yardım isteyenlerinkini kıvılcımlandırmasına izin veriyoruz.

Kendinizi uygulayıcıların olduğu bir çemberde oturur ya da ayakta dururken hayal edin. Transfigürasyon çalışmanızı yapın ve avuç içleriniz iç çembere dönük biçimde ilahi ışığınızı ve sevginizi yayın.  

Eğer yardıma ihtiyacınız olduğunu hissederseniz kendinizi dünyanın dört bir tarafından insanların oluşturduğu bir çemberin içinde uzanırken imgeleyin.   

Rolünüz uygulayıcılarımız tarafından paylaşılan ışığı absorbe etmek. İlahi sevgi ve ışığı varlığınızın her hücresine absorbe etmek için bir benzetme düşünün. İşinize yarayan bir benzetme bulabilmeniz umuduyla sizlere birkaç örnek vereceğim. Suya konulduğunda tüm suyu emen bir sünger düşünebilirsiniz. Yağmur altında günlerce kalan bir çiçeğin güneş açtığında onun ışığını emdiğini düşünebilirsiniz. Belki çok fazla güneş alan bir çiçeği ve yağmur başladığında ona hayat verip besleyen suyu nasıl içtiğini düşünebilirsiniz. Veya perdeleri sıkıca kapalı bir odanın perdeler açıldığında günışığıyla dolduğunu düşünebilirsiniz.

Bırakın dış çemberin ışığı kendi ışığınızın bedeninizdeki her hücreden akışını tetiklesin. Bu, bizi ilahi mükemmellikle ve ışık ağıyla yeniden bağlantıya geçirir. Bu, duygusal ve fiziksel hastalıkları yaratan ayrılık hallerini şifalandırır. Ve hepimizin yaşamın bize getirdiği güçlük ve fırsatlara doğrulmamızı sağlayacak güce sahip olduğumuzu hatırlatır.

Ve günün ve gecenin çeşitli zamanlarda değişik rollerde de olabilirsiniz. Bir süre uygulayıcı olabilir ve sonra çemberin ortasına uzanabilirsiniz.

Ve zamanın dışında çalıştığımız için bu çalışmayı ne zaman yaptığınızın da bir önemi yok. Çalışmalarımızın eşzamanlı olmaları gerekmiyor.

 

Dolunay 18 Aralık’ta. Bu ayın dolunayı Soğuk  Ay olarak adlandırılıyor. Haydi ışığımızı yaymak için biraraya gelerek birbirimizin kalplerini ve ruhlarını ısıtalım ki hem bütün Yeryüzü hem de yaşam ağı yükselsin. 

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Hem benim için hem de Dönüşüm Haberlerini bilen herkes biliyor ki, aylık yazılarımı dünyanın dört bir yanındaki insanlar okuyabilsin diye tercüme etmek için zaman ve enerjilerini ortaya koyan muhteşem bir grup insan sahibiz.  Ve bu da bu sütunda bir fark yarattı. Zira böylesine güçlü bir küresel topluluktan gelen parlak enerjileri gerçekten görebilirsiniz.

Bu nedenle, her ay yaptıkları yoğun çalışmadan dolayı kalpten teşekkür etmek için bana katılın lütfen. Gelip giden çevirmenlerimiz oldu ama işlerini aşkla yaptılar ve bunu hissedebilirsiniz.

Haydi ruhsal uygulamaları kendi topluluklarında paylaşarak topluluğumuz büyüten ve güçlendiren çevirmenlere hayır dualarımızı gönderelim. Güçlü halkalar olarak kendimiz, birbirimiz ve yaşam ağındaki herşey için çok şey yapabiliriz.

Ve bunların hiçbiri Sylvia Edwards olmadan mümkün olamazdı. Çünkü beni odaklı ve aklımı başımda tutmaya yardımcı oluyor. Pek kolay bir iş değil.  Ve aylık sütuna güzellik, sevgi ve ışık katıyor. Aylık sütunu canlı tutmak için yüreğini ortaya koyuyor. Sylvia öğretiiğim çalışmaları hakikaten yapan ve her gün yapan biri. Ve bud a onun dünyada yaptığı olağanüstü çalışmalarda görülüyor.  

Sylvia Edwards
Petr Němčanský   – Çekçe
Caroline Bertrand – Fransızca
Catherine Meyer – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Nanouk- Fransızca
Barbara Gramlich  – Almanca
Astrid Johnen  – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca  
Flavia Cavallaro – Italyanca
Miha Masuda – Japonca
Ai Suzuki – Japonca
Els de Graaff – Felemenkçe
Sandra Koning – Felemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce 
Tatiana Starikova – Rusça
Ines Fermoso  – İspanyolca  
Lena Anderheim – İsveççe   
Simin Uysal  – Türkçe

Hepinize derin ve anlamlı bir gün dönümü ve bu tatil sezonunda içsel huzur ve sevgi dilerim.

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Recommended Posts