Dönüşüm Haberleri Ağustos 2021

Bu ayın yazısına heyecan verici haberlerle başlamak istiyorum! Eski web sitemi yenileyerek yeni bir new www.sandraingerman.com yaratan web masterımız Sylvia Edwards’a minnettarım. Yeni web sitesi harika. Yeni www.sandraingerman.com sitesine merhaba demek için lütfen bana katılın. Sylvia Edwards sayesinde sonunda 21. Yüzyıla adım atıyorum.   20 yıllık Dönüşüm Haberlerini bloglara dönüştüren harika bir destek personelimiz de vardı. Teşekkürler Aimee!

www.sandraingerman.com sitesini ziyaret ederek lütfen bana katılın.

Hem gezegende hem de kolektif bilinçte pek çok değişim görüyoruz. Bizi birbirimizden ve yaşam ağından ayrı tutan yaşam ilüzyonunda takılı kalmış pek çok kişi var. Fakat ruhsal dünyada ilerleme gösteriyoruz. Bazıları ilerlemenin miktarı konusunda hayal kırıklığı yaşıyor. Kendi uzun şifalanma sürecimi düşündüğüm zamanlar hariç ben de aynı hayal kırıklığını hissediyorum. Kültürümüzde, değşimin hemen olmasını istiyoruz.Ve doğada değişimin hızlı biçimde olableceğini de biliyoruz.  Ve bazı yönlerden ruhsal topluluktaki bilinç de hızlıca değişiyor. Bunun yanında, bazıları da ayrılık ilüzyonu ve korku enerjilerinde daha fazla kayboluyor.  Doğadaki değişimler kendi kusursuz zamanlarında gerçekleşir. Bu da teslim olmamız gereken bir öğreti.

Geçtiğimiz kış deneyimlediğimiz büyük astrolojik değişimlerden sonra hem kendi enerjimde hem de ruhsal toplulukta bir değişim hissetmenin benim için sürpriz olduğunu daha önce paylaşmıştım.  Pek çok yanılsamaya kapılmış olduğumuzu hissettiğim için bilinçte bu denli değişim konusunda şüpheciydim.

Fakat içimde bir yumuşama oluştuğunu fark ettim. Hayatta hepimizin içinden geçtiği gibi, tüm travmalarım nedeniyle gelişmiş olan kabuğumun sertliğinin beni en yüksek ruhsal kimliğimden uzaklaştıran farklı duygusal ve zihinsel durumlar yaratmış olduğunu hisettim. 

Kendi bilincimde bir değişim olduğunu aslında tüm transitlerden geçmeden aylar önce fark etmeye başladım. Öğretimler hakkında konuşmayı bırakıp daha çok aktarım ve sevgi ve ışık yaymak zamanı olduğu hakkında öğrencilerimle konuşmaya başladım. Fakat bunu eyleme tam olarak nasıl geçirebileceğimi bilmiyordum. Eğitmenlik yaptığım tüm o yıllar boyunca sevgi ve ışığın benden akmasına kesinlikle izin verdim. Fakat bu workshoplarım esnasında ben ders anlatmakla ve deneysel yolculuklara liderlik yaparken olurdu.  Workshoplarımda ve danışanlarımla seanslarımda enerjileri yalnızca yaymayı nasıl yapacağımdan tam olarak emin değildim. Ve her zaman yaptığım şekilde çalışmaya ve öğrencilerle ve danışanlarımla çalışırken kalbimde nazik ve sevgi dolu düşünceler olduğundan emin oluyorum.     

Daha yüksek evrensel enerjiler yayacağım biçimde öğretmeyi zorlamaya çalışmaktan vazgeçtim. Bu çalışma, eskiden olduğu gibi şimdi de hem öğretmek hem de bu esnada sevgi ve ışığı yaymak için kendime izin vermenin bir birleşimi. 

Enerjileri yaymaya geçmekle ilgili soru benim için yıllar önce gündeme geldi ve kendi ruhsal evrimimin dışsal dünyayla olan etkileşimimi değiştirmesine izin vererek yolumu çiziyorum. Benim için her şey devam eden bir süreç. Eğer farklı bir çalışma yolu açılacaksa bunun kendi zamanında olacağına güveniyorum. Yaşamın akışında kaldıkça, güven düzeyimin omzumdan pek çok kaygı yükünü aldığını öğrendim.

Hatırlıyorum, yıllar önce koruyucu ruhuma “hikayenin sonunu” görecek kadar yaşamak istediğimi söylemiştim. Bana cevabı, “hikayenin sonu yok”” olmuştu. Yani hem kişisel hem de kolektif yolculuğumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.          

Kişisel karmic yolculuğumuzda olduğumuzu fark ettiğimiz zaman diğerlerini yargılamayı bırakabiliriz zira hepimiz karmamızı yaşayacağız.

Bu yargılamayı bırakma ve karmanın işini yapmasına izin verme bir ceza değil, daha ziyade etki ve tepki. Bu bizi yanlış giden her şeyi algılama yükünden kurtarır. Doğru ve düzgün gidenlere odaklanmamız için alan açar ve kalbimizin yumuşamasına, sevgi ve ışık yaymak için daha çok açılmasına ve nihayetinde yolculuğumuzun yaradanla bir olduğunu anlamamıza  izin verir. 

Geçen ay yargılama enerjisinden uzaklaştığımı fark ettim. İçimde bir şey doğal biçimde değişmeye başladı. Ve ne zaman kendimi ya da diğerlerini yargılamaya başlasam, bunun yerine sevgi ve ışık yaymayı seçiyorum. Bu seçimi yapmak benim için otomatik hale ve bir yaşam biçimi haline geliyor. Bedenimde yumuşak bir ışığın hareket ettiğini ve yargının eriyip gittiiğini hissediyorum.  Bu hissin yumuşaklığını ve aynı zamanda da gücünü tariff edemiyorum. Fakat hareket eden çok yumuşak bir titreşim gibi.

Eğer uyaranlardan uzaklaşacak zaman bulup da sessizlik içinde kalabilirsek İçsel Dünyamızda benliğimizin çok güzel yönleriyle tanışabiliriz. Ama dışımızdaki dünyadaki davranışlarımızı değiştirmemize izin verecek bir huzur haline ulaşmak için zamana ve sessizliğe ihtiyacımız var. 

Şu anda hepimizin tutku duyduğumuz şeyi yapmaya davet edildiğimizi hissediyorum. Enerjimizi beslediğini hissettiğimiz pratikleri ve aktivitileri yapmak, yardımcı ruhlarımızın bizimle paylaşmayı seçtiği yüksek enerjileri aktarmak ve eğer yaşam ırmağını takip edersek yaşamın bizi götürdüğü yere güvenebilir ve bu denli  mücadele etmek zorunda da kalmayız.

Akışı zorlayamayız ve yaşamda hepimiz kendi kişisel yolculuğumuzu yaparız.

Mara Bishop’a geçen ay bizimle paylaştıkları için yeniden teşekkür etmek istiyorum. Bir seyahate çıkmak için acelemden Mara’nın web sitesini paylaşamadım. Bu yüzden şimdi paylaşmak istiyorum. Mara’nın Dönüşüm Haberlerinde duyurduğum yeni bir kitabı var. Mara www.shamanicteachers.com sitemde de listed bulunyor. Parlak bir eğitmen ve uygulayıcı. Yeni kitabının adı  Shamanism for Every Day.

Bu ay  Chetna Lawless çalışmalarının bir bölümün bizimle paylaşıyor. Chetna iyi bir arkadaşım. Birlikte pek çok macera yaşadık. Ve Chetna İskoçya’daki eğitmen eğitimimde asistanlığımı yapanlardan bir tanesiydi.  Çalışmalarında çok deneyimli ve koşulsuz sevgi yayıyor. Birleşik Krallık’ta yaşıyor ve web sitesinin adresi www.vision-voyages.com.

Bu ayki Shamans Are Gardeners of Energy videosunun linki aşağıda:

Chetna bu seremoniye  “İçsel bahçenizde altın hasadı” adını vermiş. 

https://youtu.be/xypf8uJNj90

Dolunay 22 Ağustos’ta. En yüksek benliklerimizle biraraya gelelim ve tutkuyla ve enerjiyle kolektifteki negatif bilinç durumlarını ve toksinleri dönüştüreceğini bildiğimiz ışığı yayalım. Fakat bu şekilde büyük ölçekli çalışırken sabırlı olmalı ve çalışmamızı sürdürmeliyiz.

Hazırlık çalışmanızı yapın ve kendinizi ve Yeryüzünün, rüzgarın, güneşin, yıldızların ve suların size verdiklerini takdir edin. Evet, ekstrem hareketleri var ve hayatımızda hava durumuyla ilgili büyük zorluklar yaşatabiliyorlar. Fakar onlar yaşamın kendisi. 

Kendinizi, elementleri ve çemberimizi takdir edin. Derin içsel parlaklığınızı deneyimleyin ve Yeryüzünün içi ve çevresinde yayılmasına izin verin. Kalbinizin koşulsuz sevgiye açılmasına izin verin ve bu enerji sizen yayılsın. Ve tüm sevgi ve ışığınızın aynen kuzey ışıkları gibi birbirine örüldüğünü hayal edin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, aylık dolunay seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Olulan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

 

Copyright 2021 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts