Dönüşüm Haberleri Ocak 2015

Yeni Yıla girerken küresel topluluğumuz ve tüm yaşam için sevgiyle biraraya geliyoruz. Pek çok topluluğun yeni yılı karşılamak yarattığı seremoniler, ritüeller ve kutlamaları seyretmek harika. Yaşamın diğer bir sarmalına girerken, heyecan ve yeni bir umut için dilek ören sanal bir kolektif enerji alanı!

Bu ay hepimizi aşağıdaki konular üzerine derinlikli düşünmek için cesaretlendirmek isterim:

İlham, Heyecan, Yaşamın Değeri, Yaratıcı Dehamızla Bağlantı ve Uyanmanın gereği!!

Okurken bana ilham veren pek çok öğretmenim olmuştu. Bana etkileri büyük oldu ve yaşamımı ve işimi şekillendirmeme yardımcı oldular.

Dokuzuncu sınıfta Mrs. Goldstein adında bir kimya öğretmenim vardı. Matematik ve kimya problemlerini verdiğimiz cevaplar üzerinden değil , onları NASIL çözdüğümüz üzerinden puanlardı.

Sınav sorularına ya da Mrs. Goldstein sınıfta bir soru sorduğunda nadiren doğru cevaplar verirdim. Fakat düşünmek için esinlenirdim ve her zaman cevaba nasıl ulaştığımla ilgili süreci paylaşabilirdim. Bir problem üzerine sonuca odaklanmaksızın düşünme hevesimi dinlerken öğretmenimin gözlerinin nasıl parladığını görmek harika bir esindi. 1. Çaba göstermek için istekliliğim ve 2. Düşünce biçimimdeki yaratıcılık nedeniyle tüm sınavlarda harika notlar aldım. Büyürken yaratıcı olmaya esinlenmek ne harika bir armağandı!

Daha sonra San Francisco State University’de Deniz Biyolojisi okurken de harika bir öğretmenim oldu. Deniz yosunlarının incelenmesi üzerine bir ders alıyordum. Öğretmenim 65 yaşına ulaşmıştı ve emekli olmadan önce verdiği son dersti. Deniz yosunları üzerine dünyadaki en iyi uzmanlardan biriydi.

Adını hatırlamıyorum. Yüzünü, sesini ve gelgit havuzlarında dolaşırken nasıl giyindiğini hatırlıyorum. Öğrencileri deniz yosunlarının gizemli dünyasına alırken (ki bu pek çok kişinin izlediği bir yol değil) gözlerinde parlayan ışığı hatırlıyorum. Kırmızı, yeşil ve kahverengi yosunların gizemi ve büyüsü, pek çoğumuzun keşfetmediği derin ve zengin bir dünyadır. Kırmızı deniz yosunlarının bazıları, varolan en güzel ve karmaşık bitkilerdir.

Öğretmenim heyecanım içinde zıplar dururdu ve sınıf arkadaşlarımla gelgit havuzlarında nadir ve harika bir deniz yosunu bulduğumuzda onu heyecandan ölecek zannederdik.

Semestrın son sınavı bireysel olarak bulabildiğimiz kadar deniz yosunu çeşidi toplamaktı. Onları canlı tutmak zorundaydık. Ve sonra onları yere serimiş bir çarşafın üzerine koymamız ve adlarını söylememiz gerekiyordu.

Öğretmenim bir kronometre kullanırdı (çünkü koleksiyonumuzu paylaşmak için belirli bir süremiz olurdu) ve her bir öğrenci koleksiyonunu sunar ve yosunların adını doğru söylerken, öğretmenimiz de zıplar ve yüksek sesle tezahürat yapardı.

Her gece toplamış olduğum yosunların adlarını çalışırdım. San Francisco’daki daireme gelip bana ezberde yardımcı olan arkadaşlarım vardı.

Bu benim yaşam misyonuma eklendi mi – hayır! Fakat öğretmenimin yaydığı o harika enerjiye katılmak bana heyecanın gücünü öğretti. Eğitmenime birşey kanıtlamaya çalışmıyordum. Bunu yalnızca keyif ve heyecan için yapıyordum! Neden mi? Çünkü konuya olan sevgisi ile bana ve diğerlerine öğrenmek için ilham vermişti.

Ve son olarak, San Francisco’da Danışmanlık Psikolojisi Master derecemi almak için okurken öğretmenlerimden biri olan Vern Haddick’e derin bir şükran duyuyorum. Vern bana koşulsuz sevginin gücünü ve insanları nasıl sevgi ile tutacağımızı ve onları koşulsuz biçimde kabul edeceğimizi öğretti. Vern’e yeteneklerim hakkında güvensiz hissettiğim o zamanlarda beni koşulsuz kabul ettiği için daima minnettar olacağım.

Gezegendeki bu sürekli değişim, umutsuzluk ve kargaşa zamanında, yaşamın değeri ile ilgili olarak ilham ve heyecan yaratabiliriz. İnsanlara kendi düşünce işleyişleri, yaratıcı ve spiritüel esin ile bağlantı kurmayı öğretebiliriz.

İnsanlara uyanmaları için ilham verebiliriz!!

Sizi heyecanlandıran nedir? Ve bu heyecanı arkadaşlarınız, sevdikleriniz, çocuklar, iş arkadaşlarınız ve topluluğunuzdaki diğerleri ile nasıl paylaşabilirsiniz?

Öğretmenlerim beni şamanizm öğrencilerim için ulaşılabilir olmaya ve onlara uygulamada, toplulukta hoşça karşılandıklarını hissetmeleri, parlamaları, gülmeleri, ve sonsuz olasılıklara karşı heyecan duymaları için yardım etmeye yönlendirdiler. Öğrencilerim şamanizm yoluna adım atarken onların heyecanını seyretmeyi ve onlarla birlikte heyecanlanmayı seviyorum.

Topluluğunuz ve arkadaşlarınız için heyecan ve esin gücü olun! İnsanlara Uyanmaları için yardım edin!

Yardımcı ve şefkatli ruhların bizi yalnızca güzelliğimiz ve ışığımız içinde gördüklerini hatırlamak önemli.
Daha bilinçli bir yaşamı yaşamak ve güzelliğimiz ve ışığımızı yaymak bize bağlı.

Yeni bir şans ve olumlu değişim için umutların bol olduğu bu Yeni Yıl zamanında, kendinizi spiritüel çalışmanıza yeniden adayın.

Beraberce yaptığımız ve son 15 yıldır Dönüşüm Haberlerini yazarak sizlerle paylaştığım uygulamalarla çalışmayı sürdürün.

Düşünceleriniz ve sözcüklerinizin gerisindeki enerjiyi dönüştürün.

Olumlu bir sonuç için düşünce ve sözcüklerinizi uyumlandırın.

İçsel doğa ve içsel bahçenizi yetiştirin.

Sözcük ve düşüncelerinizin dünyadaki yaratım gücü hakkında bilinçli olun.

Yaratıcı enerjinizle bağlantıya geçmenizi engelleyen, sizi sınırlandıran ve bloke eden çekirdek inançları salıverin.

Her gün uyanın ve yaşamınıza, toprağa, havaya, suya ve ateşe (güneşe), tüm elementlerde yaşayan muhteşem yaşam formlarına, aya, yıldızlara, gezegenlere, yardımcı ruhlarınıza, yaşadığınız yerin ruhuna, size yardımcı olan atalarınıza, gizli halka, vd. teşekkür edin ve şükranlarınızı sunun. Kalbinize uzanın ve teşekkür etmek istediklerinize günlük olarak şükranlarınızı sunun. Her gün yaşamınız için şükrederek tüm yaşam için pek çok olumlu değişim yaratırsınız.

Yaşamınızda huzur, denge ve uyumu bulabilmek için yapmanız gerekn değişiklikleri düşünün.

Doğada zaman geçirin!!

Herkes için sevgi, ışık, barış, bolluk, uyum, onur, saygı ve eşitlik dolu bir dünya rüyasını düşleyerek yaratmak için rüya görme uygulamalarınızı sürdürün.

Açık olun ve dengeli biçimde alın ve verin.

Sonuçlara teslim olun. Dışınızdaki dünyada neye tanıklık ederseniz edin spiritüel çalışmanızı yapmaya devam edin. Yaptığımız spiritiüel çalışma bir fark yaratır. Fakat olumlu değişiklik yaratan olmak için fiziksel dünyada eylemlerde bulunun.

Tüm yaşam için çalışmayı sürdürmek için biraraya gelen küresel topluluğumuzun sevgisini hissetmeyi sürdürün.

Dünyada bir ışık olun!

Walking in Light(Işıkta Yürümek): The Everyday Empowerment of Shamanic Life (Sounds True) adlı yeni kitabımda, sizi elinizden tutuyor ve son 15 yılda paylaşmış olduğum tüm uygulamalarda yönlendiriyorum. Kitap 1 Şubat’ta çıkacak.

Dolunay 5 Ocak’ta. Gerçeklik dokusuna altın bir ışık ağı örmeyi sürdürelim. Hazırlık çalışmanızı yapın ki uygulamaya kendinizi tam anlamıyla verebilin. Olağan bilinç durumunuzdan çıkın ve birlik durumuna geçin. Bu muhteşem Yeryüzü’nn içinde ve çevresinde ışıldayan bir ışık ağı ören küresel topluluğumuzla bağlantıya geçin!

Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Bir Aralık sabahı nın erken saatlerinde son derece olağan dışı bir rüya gördüm. Rüyayı Facebook’ta paylaştım ama hepiniz beni Facebook’ta takip etmedğiniz için burada da paylaşmak istiyorum.

Rüyanın ilk bölümü çok karmaşık ve derindi ve hatırlamıyorum. Bir şehirde bir apartman dairesinde olduğumu ve orada bulunanlarla derin bir konuşma yaptığımı biliyorum. Konu sanırım ölümdü.

Herneyse, konuşma öyle bir yere geldi ki artık oradan ayrılma zamanımın geldiğini biliyordum. Ve şehire açık mavi rimel almak için gelmiştim. Bu yüzden amacımı gerçekleştirmeye karar verdim.

Şehrin sokakları nda yürüyordum ve br inşaat sahasına vardım. Ticari mülkler ve mağazalar için inşaatlar yapılıyordu.

İnşaat işlerinin sürdürülmesi için bir nehrin kurutulması gerekiyordu. Buun tuhaf geldiğini biliyorum ama rüyaydı.

Rüyanın sonraki bölümünü daima hatırlayacağım. Suyu çekilmiş nehir yatağında yürüdüm. Kum hala ıslaktı. Yaşadığım yerde yürüdüğüm kuru nehir yataklarına benzemiyordu. Bu nehirdeki kum hala nemli ve ıslaktı.

Yürürken nehir bana şarkı söylemeye başladı. Muhteşem bir şarkıydı. Ve her yeni kıvrıma vardığımda şarkı değişiyordu. Nehrin bir bölümüne vardığımda şarkıyla birlikte kumda semboller belirmeye başladı. Nehir boyunca bir ileri bir geri yürüdüm ve bu güzel şarkıyı dinlemeye devam ettim. Şarkı, nehrin neresinde olduğuma göre sabit kalıyordu.

Bu şarkının güzelliği ve suyunun çekilmesine rağmen nehrin hala şarkı söylüyor olması beni çok etkilemişti.

Bir grup inşaar işçisinin yanına yürüdüm. Saçında iki uzun örgü olan iri bir Kızılderili vardı. Kendi kendime belki onun beni dinleyeceğini düşündüm. Ona nehrin şarkı söylediği ile ilgili hikayemi anlattım. Bana baktı ve ben ağlamaya başladığımda benimle gelip dinlemeye çalışacağını söyledi.

Nehrin kıyısına yürüdük ve nehir boyunca yürümeye başladık. Başta yalnızca sessizlik vardı. Ve sonra bir şarkı belirdi. Yalnız yürürken duyduğumdan farklıydı ama bir şarkıydı. Adama duyup duyamadığını sordum. İlk başta duyamadı. Daha sonra şarkı daha güçlü ve yüksek sesli hale geldi. Adam şarkıyı duyduğunda hayretle bana baktı. Ve nehrin şarkısını dinleyerek nehir boyunca birlikte yürüdük.

İnşaat işçileri grubuna geri döndü ve nehir canlı olduğu ve hala şarkı söylediği için projeyi durdurmak zorunda olduklarını söyledi. Grubun yanından işi durduracaklarını bilerek ayrıldım.

Ve sonra açık mavi rimelimi almaya gittim.

Rüyadan ve nehrin şarkısından son derece etkilenmiş biçimde uyandım! 1970lerin başında Mazatlan yakınında okyanusta boğulmuştum ve bir tünelden ışığa yolculuk ettiğimi deneyimlemiştim. Kendimi olağan dışı bir bahçede bulmuş ve taş bir bankta oturarak asla tarif edemeyeceğim ya da dünyasal alemde asla duymadığım muhteşem bir müziği dinlemiştim.

Yaşamdaki herşey şarkı söyler ve şarkı ebedidir.

Dışarı çıkın ve toprağa, sulara, havaya, güneşe, aya, yıldızlara ve elemntlerde yaşayan muhteşem varlıklara şarkı söyleyin. Kalbinizi açın ve onları da sizinle birlikte şarkı söylemesini dinleyin!

Mutlu Yıllar!

Topluluğumuzca Paylaşılan Öyküler

Şamanik çalışmanın gücü ile ilgili bana gönderilen öykülerin çokluğu beni şaşırttı. Sanırım şaşırtmaması gerekirdi çünkü hepimiz Yeryüzü için Şifa da dahil olmak üzere şamanik çalışmanın gücünü biliyoruz. Şu an elimde tek bir dosyada toplanmış 30 sayfa kadar öykü var.

Dönüşüm Haberlerinin gelecek sayılarında bana topluluğumuz tarafından gönderilmiş olan öykülerden bazılarını paylaşacağım.

BU ayki sayının uzun olması nedeniyle yalnızca topluluğumuzun bazı üyeleri tarafından yazılmış bazı blogların linklerini paylaşacağım:

Türkiye’de bulunan Simin Uysal, öyküsünü bir blog olarak yazmaya karar verdi. Çok güzel ve etkileyivi. Lini burada:

http://anatolianstories.blogspot.com.tr/2014/11/dreaming-with-ancestors-in-land-of.html

Jeff Nixa son derece etkileyici bulduğum bazı makalelerini paylaştı. Okumak için:

İlk öykü Kasım 2013 tarihli: Hepimiz Rezervde Yaşıyoruz: Pine Ridge Rezervi’ndeki Haftam

Kasım 2014 tarihli ikinci öykü, Göz Önünde Saklanmış Kalp. http://urban-shamanism.org

Copyright © 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

Recommended Posts