Dönüşüm Haberleri Ekim 2015

Yıllar içinde, gezende yaşadığımız aşırı değişimler nedeniyle, değişim dalgalarıyla nasıl uyum içinde hareket edebileceğimiz üzerine yazdım. Tüm düzeylerde karşılaştığımız zorlukları seslendirdim. Ve zamanın başlangıcından bu yana varolan ve rüyayı değiştirmek, dönüştürmek ve şifalandırmak için gereken çalışmayı yapmak için ruhların dünyasıyla bağlantı kurmak amacıyla yararlanılan antik spritüel öğretiler üzerine de yazdım.

Karşılaştığımız giderek artan şiddet, çevresel felaketler, iklim değişimleri, ekonomik zorlukların yanında bireysel sağlık sorunları düşünüldüğünde pek çoğunuzun yaşadığı iniş çıkışları hayal edebiliyorum.

Aranızdan bazılarının kimi günler kendi yaşamı ve gezegendeki sorunların çok ileri gittiğini hissettiğini ve bu yüzden oluşan ümitsizlik hissinin de spritüel çalışmanızı bloke ettiğine eminim. Ve bazen de sabah uyandığınız ve evrene ve varolan güçlere pes etmeyeceğinizi güçlü biçimde belirttiğiniz ve fiziksel alemdeki değişimi yaratan görünmez temeli yaratan uygulamalara devam etmek için içinizde halen yanan ateşi hissettiğiniz günler de var.

Hepsi yaşamın iniş çıkışlarının bir parçası. Kendi yaşamımda çok şiddetli geçişlerle karşı karşıya olduğumu biliyorum. Bazı günler herşeyden vazgeçmek istiyorum. Vazgeçmek gerçekte hiç birimiz için bir seçenek değil. Fakat egonun ne olması gerektiğine dair düşüncesinden vazgeçmek önemli. Çünkü hem Ruh’a hem de Doğa’ya teslim olmalıyız. Ruhumuz bizleri umutsuz hissettiğimiz ve yaptığımız spritüel uygulamalarla oluşan dışsal değişimi göremediğimiz tüm geçiş dönemlerinde ileri taşır. Ve Doğa’nın bir parçasıyız ve Doğa’nın ölüm ve yeniden doğuş sürecinde kendi akışı ve zekası vardır.

Yaşamımda, karşılaştığım kişisel güçlükler ya da çevremde yüreğimi paralayan olaylar hakkında, insani düzeyde hissettiklerimi kabul etmenin önemli olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda da, her gün yataktan kalkıyorum, varolanlarla yüzleşmek için orada oluyorum, Doğanın zekasına ve içsel ışığıma teslim oluyorum.

Ve biliyorum ki, Aşağı Dünyaya yeni bir düzeyde şamanik inisiyasyon için çağırıldığımı biliyorum. Kara Anne’nin evine çağrılıyorum. Kurşunu altına çeviren simya sürecinde benim için, teslimiyet, güven ve sabır içinde içsel çalışmamı yapmanın zamanı.

Hem kişisel hem de kolektifin parçası olarak yaptığımız o kadar spritüel çalışmanın sonucunda değişimin olduğunu neden görmüyoruz? Aslında olan çok şey var. Her gün topluluklarımızda, bir kişi, aile ya da tüm grup için gerçekleşmiş mucizevi bir değişim ya da şifa hakkında öyküler duyuyoruz. Transfigürasyon uygulamasını sürdürenlein gönderdikleri, mucizevi şifalara ilişkin öyküleri toplamaya devam ediyorum. Fakat uygulamanıza devam etmeniz için size ilham verecek bir değişim, sizin için kişisel olarak ya da daha geniş boyutta olmuyor olabilir.

Pek çoğumuz mucizelerin neden kişisel olarak bizim için ya da yaşadığımız yer, şehir ya da ülke için gerçekleşmediğini merak etmeye başlıyor. Bunun bir cevabı yok. Ruhsal dünyada yalnızca birlik ve ışık var ve biz ilahi olana güvenebiliriz. Biçim dünyasında ise ışık ve karanlık var. Ve karanlık bizden acı, korku ve ruhun bizden ışımasına engel olan parçalarımızın gitmesine izin verdiğimiz inisiyasyonların içine, Alt Dünyanın derinliklerine dalmamızı gerektirir. Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life (Işıkla Yürümek) adlı kitabımda anlattığım gibi bu süreç parçalanma, aydınlanma, yeniden biraraya gelme, yeniden yapılanma ve yeniden oluşmayı içerir.

İnisiyenin Aşağı Dünyanın karanlık alemlerine çağırıldığı yolculuğu çağlar boyunca anlatılagelen dönüştürücü mitlerin, destanların ve öykülerin özünü oluşturur. Bunlarda kişi bölünme ve parçalanmadan sonra yaşamın ışığına yeniden döner.

Kültürümüzde inisiyenin geçiş töreninin anlaşıldığı ve kahramanın yolculuğundan eve döndüğünde hoş karşılandığı bir modelimiz yok. Ve bu kişilere derin kriz ve hastalık sırasında meydana gelen değişimlerin sonrasında bu değişimleri entegre etmelerinde yardımcı olmamız için gerçekten ihtiyacımız olan bir model.

Eğer bu bir rüyaysa görünmez alemlerdeki yeni gerçekliği görünene örmek için sürdürdüğümüz çalışmamızın rüyayı neden değiştirmediğini merak etmeye başlamış olabilirsiniz. Ve inanıyorum ki yeniden doğuşun gerçekleşmesi için gerekli olan ölüm süreci henüz tamamlanmış değil. Fakat tüm kalbim ve hücrelerimle biliyorum ki güzelliği ve sağlığı yaşamlarımıza ve gezegenimize yeniden getirecek sağlam bir temel ve gerçeklik örgüsü inşa ediyoruz

Şu anda çok büyük bir teslimiyet, inanç ve azim gerekiyor.

Eğer umudunu kaybeden insanlardan biriyseniz, kişilik/ego düzeyinde hissettiklerinizi Kabul edin. Kaybettiğiniz şey için kendinize yas tutmak için izin verin. Ama her gün uyanmaya ve yaşamınız için, yaşamı destekleyen toprak, hava, su, ateş (güneş olarak) ve görünmeyen düzeylerde çalışan yardımcı ruhlara teşekkür edin.

Hem Dönüşüm Haberlerinde hem de kitaplarımda pek çok uygulama paylaştım. Paylaştıklarım basit uygulamalar. Bunların içinden sözcüklerinizi, düşüncelerinizi ve gündüz düşlerinizi yenilmişlik duygusundan ilhama dönüştürmenize yardımcı olan tek bir basit uygulamayı seçerek her gün yapmanız bile büyük birşey. Günde yalnızca tek bir uygulama bile kalkıp, rüyayı değiştirmek için azimle çalışmayı sürdüren diğer binlercesine katılmanıza yardımcı olacaktır.

Ve eğer yaşamın büyümek ve dönüşmenin bir yolu olarak size acıyı sunan dönemlerinden bireysel olarak etkileniyorsanız, içinize dönmek ve içinizi keşfetmek için zaman ayırın. Değişim için zorlamayın. İçinize yolculuk ederek ve ilahi ışık ve kusursuzluk olan gerçek doğanız ile birlikte olmakla güçlenmiş hissedeceksiniz. Çünkü size etkileyen dışsal olaylardan daha fazlasısınız. Aynı zamanda insan olarak bir büyüme yolunda deneyimler yaşayan ilahi ışıktan bir varlıksınız.

Ağustos ayında yaptığım bir sunumun açılışında yaptığım bir konuşmayı yaşamınız ve çalışmanıza ilham vermesi ümidiyle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 20 yıl once California’nın güneyinde büyük bir deprem olacağı öngörülüyordu. O zamanlar Santa Fe’de yaşıyordum. Herkes kaçmaya çalıştığı için pek çok insanın uçak bileti bulamadığını duymuştum.

Daha sonra Santa Fe’nin yerel bir gazetesinde Los Angeles’a giderek, orada bir yer seçerek oturup dua eden Tibetli rahiplerle ilgili çok kısa bir makale okudum. Diğer herkes kaçarken Los Angeles’a neden geldikleri sorulduğunda, güçlüklerin olduğu zamanlarda sorun olan yerden kaçmadıklarını, bunun yerine topluluk olarak biraraya gelerek sonucu değiştirebilmesi için sorunlu yere güç vermek için dua ettiklerini anlatmışlardı.

Bu beni daima etkilemiştir. Çünkü şu an pek çok zorlukla karşı karşıyayız. Ve değişim ve dönüşüm yaratmak için enerjilerimizi biraraya getirmemiz çok önemli. Ve aynı zamanda sonuca teslim olmak için egosal düzeyde çalışmamızı da yapmalıyız. Ve gelecekte böyle sorunların oluşmasını engellemek için de olağan eylemlerde de bulunmaya devam etmeliyiz.

Spritüel, duygusal/zihinsel ve fizikseli bu şekilde biraraya getirebiliriz.

İnsanlar daima topluluk içinde yaşamışlardır. Ve bu da topluluk üyelerinde topluluğun, Yeryüzü’nün ve yaşadıkları yerin sağlığını destekleyen eylem ve davranışlar içinde bulunmak ve bu şekilde sağlıklı yaşamak için sorumluluk duygusu yaratmıştır.

Toplumun evriliş biçimi nedeniyle insanlar çok izole. İnsanlar topluluk özlemi çekiyor ve bunu ne çok insanın bir topluluğa aidiyet hissi – yaşadıkları izole hayattan daha büyük birşeyin arayışıyla katılacak workshop ve konferanslar aramalarından görüyoruz.

Ve aynı zamanda toplulukta biraraya geldiğimizde, topluluğu onurlandırmak ve onun gücü ve sağlığını destekleyecek uygun davranışlarda bulunmak için içimizde derinlere uzanmalıyız.

Ve buna ek olarak, binlerce yıllık şamanik uygulamalardan biliyoruz ki insanlar topluluk halinde düşünce, hayal ve spritüel dualarını birleştirdiğinde, geometrik biçimde şifalandırıcı bir değişim meydana gelir.

Dolunay 27 Ekim’de. Haydi spritüel enerjilerimizi birleştirelim ve Yeryüzü ve tüm yaşam için koşulsuz sevgi duygularıyla dolalım. Kendi spritüel ışığınızla dolduğunuzu hissedin ve onun topluluğumuzun ilahi ışığı ile birlikte Yeryüzü’nün içi ve çevresinde ışımasına izin verin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Bizi taşıyacak büyük bir kişisel spritüel güce ve aynı zamanda da görünmeyen alemlerdeki şefkatli ruhların destek ve sevgisine sahip olduğumuzu bilerek, değişim dalgalarıyla seyredelim.

Copyright 2015 Sandra Ingerman. All rights reserved.

 

Recommended Posts