Dönüşüm Haberleri Eylül 2022

Bugün pek çoğumuzun yaşadığı inisiyasyonlardan geçmekte olan harika bir dostum var. Ve o her zaman zorlukları nasıl aşacağını bilir. Öğretilerini seviyorum. Anna tanıdığım en inovatif eğitmen ve şifacılardan bir tanesi.

Bazı zamanlar birbirimize destekleyici emailler gönderir dururuz. Anna yakın zamanada gönderdiği emaillerden birinde kalbime tarifi imakansız bir şekilde dokunan bir hikaye paylaştı.

Bu öyküyü, çalışmamızı topluluklarımızla nasıl paylaşacağımız konusunu işlediğimiz için,  en son şamanik yolculuk eğitimimde paylaştım. Öykü o kadar güzel ki, sizinle de paylaşmak istedim.  

Doğa gerçekten de en büyük öğretmenimiz. Umarım bu öykü size de etkiler ve siz de elele tutuşmak için birilerini bulursunuz. Açıkçası, bu küresel topluluğu oluşturduğum 1990’ların sonlarından bu yana bunun bir çeşidini yaptığımızı hissediyorum. Ve belki de uygulamamızı derinleştirmenin bir yolunu bulabiliriz.

Anna’dan:

“Ateş karıncaları hakkında çemberlerde paylaştığım birşey. Hayatlarını karınca işlerini yaparak sürdürürürler. Ve bir karıncayı yok eden bir sel geldiği zaman hepsi biraraya gelerek karınca “patilerini” birleştirirler ve binlercesi bir sal oluştururlar. Ve sel suları çekilip kendilerini yeniden kuru toprakta buluncaya dek aylarca bu şekilde suyun üzerinde kalabilirler. Ve karada “patilerini” bırakır ve yeni bir koloni oluştururlar.”

Anna’ya gore inisiyasyon yolunda yürüyen bizler de ateş karıncaları gibi sel suları çekilene dek elele tutuşabiliriz. 

Ben şahsen bunu düşünmeyi, hissetmeyi, hayal etmeyi ve olmayı seviyorum.

Anna danışanlarla çalışıyor ve görmüş geçirmiş bir öğretmenle çalışmayı isteyenler için büyük bir armağan olduğunu hissettiğim bazı yeni ve çok yenilikçi çemberler açıyor. Kendisi hayatı daha derin ve daha anlamlı biçimde keşfedebilmemiz için bizlere yardımcı olabilir.

https://thedreamingotter.com

Dolunay 9 Eylül’de. Çok güçlü bir Hasat Dolunayı. Haydi kendimizi Anna’nın anlattığı bir karınca Salı gibi elele tutuşan küresel bir topluluk olarak hayal edelim. Ve bu kutsal sevgi ve birlik alanından ışığımızı, gece göğündeki yıldızlar gibi parlayarak yayalım.  Işığımızı yerkürenin içinde ve yüzeyinde yayarken kolektifte beliren çatlakları da içimizdeki ve dışımızdaki Kaynak’ın saf ışığı ile doldurmaya başlarız. Kuru zemin bulana dek tüm yaşamı yükselten bir ışık salıyız. 

Eğer çembere yeni katıldıysanız dolunay seremonilerinin detayları için lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyunuz.

Ekinoks 22 Eylül’de. En çok kutladığım mevsim elbette sonbahar. Havadaki keskinliği, bitkilerin ve ağaçların bıraktığı eski yaşamı yeni yaşam yeşermesi zamanı gelene dek derin ve zengin bir toprağa kompost yapmak için almaya hazırlana Yeryüzündeki renklerin değişimini seviyorum.  Ve Güney yarıkürede kışın uzun bir dinlenme döneminden sonra büyümenin yeniden başlaması ile kendini gösterneye başlayan Yeryüzünün yeni bir döngüsünü onurlandırmanın zamanı.  İlkbahar yaklaştıkça çoğunuzun neşelenmeye başladığınızı biliyorum.

Mevsimler değişirken neler hissettiğinizi gözleyin. Çünkü yaşam yeni bir mevsimi getirirken eylem ve davranışlarınızı nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgi alacaksınız. 

Eski bir tanıdık bir zamanlar benimle bazı Kuzey Avrupa gelenklerinde yapılan ritüellerden bahsetmişti. Beni en çok etkileyenlerden biri yılın belirli zamanlarında gerçekleşmeyen hayallere, duygulara, travmalara, olumsuz düşüncelere, yeşermemiş tüm tohumlara odaklanarak evi süpürmekle ilgili olandı. Yeni bir zaman için alanı temeizlemede güçlü bir yol olabilir.

Ayrıca, Kuzey Avrupa’da ritüel ve seremonilerin nasıl mevsim değişimi zamanlarına odaklandığını da anlatmıştı. Batıdaki şamanizm çalışmalarımızda bunun çoğu şamanik kültürde geçerli olduğunu görüyorum.

Bu ayki yolculuğumuzda size hayat planınızda bırakılması gereken örgüleri çözmeye başlamanız ve hem kendiniz hem de tüm yaşam için yeni planlar ve hayaller örmeniz için rehberlik edeceğim.

Bu yolculuğa katılmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

https://www.youtube.com/watch?v=sjuWh85o5Ag 

Herkese mutlu bir sonbahar ve ilkbahar ekinoksu diliyoruz!

Copyright 2022 Sandra Ingerman.Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts