Dönüşüm Haberleri Ekim 2022

Hepimiz dünyadaki yoğun iklim değişimlerinin farkındayız. ABD’deki eyaletler ve şehirler yıkıcı sellerle boğuşurken dünyadaki bazı yerler resmen kuruyor.  Dünyadaki pek çok nehir öylesine kurumuş durumdaki yataklarında yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Su bu dünya üzerinde denge içinde nasıl yaşanacağına dair öğretilere uyanmamız için bize ulaşmaya çalışıyor gibi görünüyor. Çünkü havanın bu derece dengesiz olması insanlık kolektifinin içinde gerçekleşen birşeyin yansıması.

Bildiğiniz gibi, iklim değişikliğine inanmayan ve tartışmalara, çözümlere katılmak ve eyleme geçmek istemeyen sonsuz sayıda insan mevcut. 

Yıllardır paylaştığım mesaj, eğer her gün uyandığımızda hepimiz yaşamlarımız için hava, su, toprak ve ateşe teşekkür etsek, şamanik karşılıklılık ilkesi gereği herşey çabucak değişirdi.  Çünkü biz elementleri onurlandırdığımızda onlar da karşılığında bizi onurlandırırlar, ki bu her zaman doğa varlıklarıyla ilişkimizde olması gereken.

Öyle davransak da bu gezegende yaşayan yegane hisseden varlıklar biz değiliz. Nehirlere insanlarla aynı hakları veren ülkeler mevcut. Durum değişiyor ve tür olarak hayatta kalmayı istiyorsak doğayla uyum içinde bir denge oluşturmalıyız.

Kurumuş ama hala bir şarkısı olan nehirle ilgili rüyamı Dönüşüm Haberlerinde birkaç kere paylaşmıştım. Daha once okumamış olanlar için yeniden paylaşıyorum.

Gezegendeki her şey şarkı söyler ve yas tutar. Her yaşam formunun yiyecek ve barınağa erişebildiği bir hayata hakkı vardır. Ve doğa gerçekten de şu anki en büyük öğretmenimiz. Doğadaki işaretleri takip etsek, hem kendimizi hem de gezegenimizi nasıl kurtaracağımızı bilirdik.  Ve bunun çoğu da onur, sevgi, saygı ve nezaket göstermekle ilgili. Dışarı çıkıp sağlıklı doğa varlıklarına ve biraz sevgi ve şifaya ihtiyaç duyanlarına da şarkı söylemek o kadar da zor değil.

2000 yılından bu yana öğrettiğim derslerin tümünde transfigürasyonla çalışan pek çok kişinin mucizevi şekilde şifalanmalarını entegre etmekte hala zorlanıyorum. Bu çalışma çok uzun zamandır mevcut ve yaşam ağını aydınlatmak ve yaşamın ışığını beslemek için pek çok kişi tarafından kullanılmış.  

Şarkı söylemek, dans etmek, transfigürasyon, yaşayanlar ve ölmüşler için onurlandırma seremonileri icra etmenin hepsi dramatic iklim değişiminin gidişini değiştirmenin yolları. Ama yaşadığınız yerde dışarı çıkıp çalışmayı yapacak toplulukları oluşturacak insan gruplarına ihtiyacımız var. Kulağa çok kolay geliyor ama bin yıldır görülen bir gücü var.

Gördüğüm rüya görünürde ölmüş olan ama kıyısında yürüdüğüm zaman şarkı söylediğini duyduğum bir nehir hakkında.

Daha once okumamış olanlarınız için rüya aşağıda:

Rüya 11 Aralık 2014

Bu sabah erken saatlerde çok sıradışı bir rüya gördüm. Rüyanın ilk böümü karmaşık ve derindi ve hatırlamıyorum.  Bir şehirdeki bir apartman dairesinde birileriyle derin bir konuşma yaptığımı biliyorum, ve sanırım konu ölümdü.

Her neyse, konuşmanın gidişatı oradan ayrılmam gerektiğini bildiğim bir noktaya geldi. Şehire açık mavi mascara almaya gelmiştim. Bu nedenle, çıkıp işime bakmaya karar verdim.  

Şehrin sokaklarında yürürken bir inşaat alanına vardım. Ticari alanlar ve dükkanlar inşa ediliyordu. 

Projenin ilerlemesi için bir nehrin kurutulması gerekiyordu. Tuhaf geldiğini biliyorum ama rüyaydı işte.

Rüyanın sonraki bölümünü asla unutmayacağım. Kuru nehir yatağında yürüdüm. Kumlar hala ıslaktı.  Yaşadığım yerde yürüdüğüm kuru nehir yatakları gibi değildi. Nehrin kumu hala nemli ve ıslaktı.

Yürüdüğüm esnada nehir bana şarkı söylemeye başladı. Şarkısı muhteşemdi. Ve vardığım her kıvrımında şarkı değişti. Nehrin bir bölümüne vardığımda şarkıyla birlikte kumda semboller belirmeye başladı. Nehir yatağı boyunca ileri geri yürüyerek bu güzel şarkıyı dinledim. Bulunduğum yere bağlı olarak şarkı sabit kalıyordu.  

Artık suyunun akmamasına karşın nehrin hala söylediği şarkının güzelliği beni çok etkilemişti. 

Bir grup işçinin yanına gittim. Ve aralarında iki çok uzun saç örgüsü olan uzun boylu bir Amerikan yerlisi vardı.  Belki de beni dinler diye düşündüm. Ona nehrin şarkı söylediğinden bahsettim. Bana baktı ve ağlamaya başladığımda benimle yürüyeceğini ve şarkıyı duymaya çalışacağını söyledi. 

Nehir kıyısına gittik ve nehir boyunca yürümeye başladık. İlk başta yalnızca sessizlik hakimdi. Sonra bir şarkı duyulmaya başladı. Tek başıma yürürken duyduğumdan farklıydı ama bir şarkıydı. Adama duyuyor musun diye sordum. İlk başta duyamadı. Ama sonra şarkı güçlendi ve sesi yükseldi. Adam şarkıyı duyduğunda bana hayret içinde baktı. Ve nehrin şarkısını dinleyerek birlikte yürüdük.

Adam inşaat işçilerinin yanına gitti ve projeyi durdurmaları gerektiğini çünkü nehrin hala hayatta olduğunu ve şarkı söylediğini anlattı. Projeyi durduracaklarını bilerek onlardan ayrıldım.

Sonrasında açık mavi mascara almaya gittim.

Rüyadan ve nehrin şarkısından derinden etkilenmiş halde uyandım. 1970 lerin başında Mazatlan’da okyanusta boğuldum ve bir tünelden geçerek bir ışığa ulaştım. Kendimi sıradışı bir bahçede buldum ve anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği ve bu dünyada asla duymadığım muhteşem bir müziği dinledim

Nehrin şarkısı da böyleydi. Yaşamdaki herşey şarkı söyler ve şarkı ölümsüzdür.

Bu ay geçmişte Dönüşüm Haberleri okuyucuları için yaptığımız gibi dünyadaki sular için bir transfigürasyon seremonisi yapmayı düşündüm.

Eğer bir sunak yapabilirseniz bir bardak ya da bir kase su da koyun. Sunağınız alanınızı kutsal Alana dönüştürür. İsterseniz bir mum yakabilirsiniz. İsterseniz kutsal bitkiler yakabilirsiniz. Şamanik bir enstrüman kullanın ya da insan olma halinizden çıkıp aslında olduğunuz ilahi varlık haline adım atmanıza yardımcı olacak spiritual bir müzik çalın. İçsel güneş ışığı, ay ışığı ya da yıldız ışığınızın gücünü hissedin ve altın bir ışığa dönüşerek bütün hücrelerinizi doldursun. Ve sonra bu ışığın içinizden gelen bir su kütlesine yayılmasına izin verin. Bunu yaparken niyetiniz bu su kütlesini onurlandırmak ve onu ilahi kusursuzluğunda görmek.

Çalışmanızın tamamlandığını hissettiğinizde sunaktaki sudan bir yudum içebilir ve sonrasında yaşadığınız yerdeki su kütlesine götürüp dökebilirsiniz. İlahi ışıkla dolu olan bu su dünyadaki tüm sulara kavuşmak için yolunu bulacaktır.

Bu ayki seremonimizde size bu egzersizde rehberlik edeceğim. Bu yüzden çalışmamızdan once sunağınızı, suyunuzu ve eğer çalışma esnasında şarkı söylemek ya da dans etmek isterseniz şamanik enstrümanınızı hazır bulundurun. 

Seremoniye katılacak olanlarınız için, hem danışan hem de uygulayıcı olaabileceğiniz bir transfigürasyon seremonisine de liderdik yapacağım.

Bu seremoniye ne zaman katıldığınızın bir önemi yok zira zamanın dışında çalışıyoruz ve çalışmamızdan herkes faydalanacak.

Kaydın başında konuyu biraz dağıttım ama sonrasında decam ettim. Seremoni aslında iki bölümden oluşuyor. Ve Sylvia ile kaydı yaptıktan sonra çoğunuzun seremonileri teker teker yapmak isteyebileceğinizi fark ettim. Dinlediğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bir sağlık sorunundan dolayı bu ayın seremonisi yalnızca ses kaydı. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak dinleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=Wjkv1VkvODc

Ve sonrasında 9 Ekim’de Yerkürenin içi ve çevresine sevgi ve ışığımızı yaymak için enerjilerimizi birleştirdiğimiz çalışmamızla devam edeceğiz. Bu seremonilerde bana katılın çünkü gerçek değişim yaratmak için çok büyük güce sahipler.   

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Copyright 2022 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts