Dönüşüm Haberleri Kasım 2013

Spiritüel bir yolu izlemek her zaman kolay değildir. İşin aslı, gerçekten spiritüel bir yolda olduğumuz zaman kişiliğimiz veya egomuzun değil ruhun etkisiyle hareket ederiz.

Fakat kişilik, ego ve beden sahibi olan insanlarız. Ve bu veçhelerimiz bizi, hem büyük sevinç hem de acı çekme hallerini deneyimlemeye yönlendirir. Zira dünyayı egonun gözlerinden gördüğümüzde dünya pek de iyi görünmez. Çevremizdeki yaşam dağılıyor. İklim öyle büyük bir biçimde değişiyor ki, yeryüzünde yalnızca insanları değil tüm yaşamı etkileyen büyük değişimleri izliyoruz. Siyasi ve ekonomik arenalarda neler olduğu ise belli, anlatmaya gerek yok. Ve insanların birbirlerine ve diğer tüm yaşama karşı şiddet içeren davranışlarının sürmesi, görmeye devam etmek istediğimiz bir şey değil.

Sonra spiritüel çalışmamızı yapıyoruz. Ve ruhla olan bağlantıyı kurduğumuzda dualite arenasınnı terk ediyor ve birliğin olduğu yere geçiyoruz. Bu ilahi ışık ve sevginin olduğu yerden herşey farklı görünüyor. Çünkü ruhun alanında yargılama veya kusur bulunmaz. Olan olduğu şeydir ve ruh büyüme ve evrime yönelen değişimleri kabul eder.

Paradoks da işte burada. Seller, susuzluk, tayfunlar, savaş, şiddet gibi şeylerdeki ilahiliği nasıl görebiliriz? Ve yalnızca oturduğumuz yerden, herşey zaten ilahi mükemmelliğinde olduğu için hiçbirşeyi umursamaya, endişelenmeye veya herhangi bir eylemde bulunmaya gerek yok mu diyeceğiz? Bunun cevabı hayır.

İnsanlar, üzerinde yaşadığımız beden olan yeryüzünü gözetmiyorlar. Kendi bedeninizi düşünün. Eğer ona toksinleri vermeyi sürdürürseniz, sağlığınız bir noktada bozulacaktır. Sağlık bozulduğunda eylemde bulunmak ve fiziksel bedeninize nasıl baktığınız ile ilgili değişiklikler yapmak önemlidir. Sağlığınızı desteklemek için zihinsel durumlarınız ve duygularınızla nasıl çalışmanız gerektiğinizi öğrenmelisiniz. Ve pek çok insan, sağlık ve esenliklerini desteklemek için yaşamlarına kattıkları spiritüel uygulamaları büyük ölçüde şifalandırıcı buluyor. Beden, zihin ve ruhu gözetmek, uyumlu bir yaşamı yaratmada hep birlikte işe yarar. Uyumsuzluk hastalığı yaratır.

Yaşarken gördüğümüz şey ise hem kendimize hem de bize yaşam veren toprak, hava, su ve güneşi gözetmememizin sonuçları. Maddi düzeyde daha fazlasına sahip olma arzusu gibi kişisel sorunlar üzerinde çalışmamak uyumsuzluğu yarattı. Zihinsel durumlarıyla çalışmamak, insanlarda güce olan açlığa ve böylelikle çocuklara, kadınlara, erkeklere ve tüm yaşama karşı şiddet kullanılmasına yol açtı.

Ormanlara ve cangıllara giriyor ve milyonlarca ağacı onları onurlandırmadan ve yaşam ağını ve bu ağaçların yaşamının gezegenin sağlığına nasıl katkı yaptığını düşünmeden kesiyoruz. “Para” adına bir canlı türünün tüm örneklerini öldürüyor ve bunu yaparken onların güzelliğini ve onurunu lekelemekle kalmıyor, aynı zamanda yaşam ağının sağlığına nasıl katkı sağladıklarını da görmüyoruz. Ve bu liste uzayıp gidiyor.

Kesinlikle bu yazıları okuyan kimsenin moralini bozmaya çalışmıyorum. Dönüşüm Haberleri’nin her bir sayısındaki niyetimin spirtiüel çalışmamızı sürdürmek için ilham vermek olduğunu biliyorsunuz.

Söylemeye çalıştığım, yalnızca insan ırkının ruhla hareket etmediği. Umutsuzluğa kapılabilsek de, şimdi hepimizin kendi bilincimizi ve algılarımızı değiştirmek için spiritüel çalışmamızı yapmamızın zamanıdır. Hem yeryüzü hem de tüm yaşamı şifalandırmaya yönelik üstel değişimi yaratabilmek için şimdi küresel bir topluluk olarak birlik olmanın zamanı.

Ve yeryüzünün evrildiği ve aynen zamanın başlangıcından beridir olduğu gibi, yeryüzünün çehresinin değiştiği gerçeğine de teslim olmamızın da zamanıdır.

Yeryüzünün ve iklimin sağlığına eylemlerimizle nasıl katkıda bulunduğumuzla ilgili olarak davranışlarımızı da incelememiz gerekli. Yapmanız gereken basit değişiklikler nelerdir?

Spiritüel bir yolda olan ne kadar çok insanın atıklarını dönüştürme konusunda bile birşey yapmaya çalışmamaları beni kesinlikle hayret içinde bırakıyor. Gezegeni ve çevreyi onurlandırmaya ve gözetmeye başlamak için bulunabileceğimiz basit eylemler mevcut.

Kollektifi beslediğimiz sözcükler ve düşünceleri izleme çalışmamıza devam etmemiz gerekiyor. Bu çalışmayı beraberce yıllardır yapıyoruz. Buna devam etmemiz gerek. Buna ek olarak, duygularımızın ardında kollektife ve kendimize gönderdiğimiz enerjiler konusunda da dikkatli ve özenli olmalıyız. Beslediğimiz büyür.

İlahi ışığımızı deneyimlemeyi ve yaşamdaki güzelliği algılamayı sürdürmeliyiz. Dünyadaki olaylar bizi tasalandırıyor diye bu uygulamayı bırakamayız. Sonuca bağımlı kalarak yapılan spiritüel çalışma, spiritüel çalışma DEĞİLDİR. Sonuçlara bağımlı olduğumuzda bu ruhun değil egonun çalışması olur.

İçinde yaşamayı istediğimiz dünyayı yaratmak için düşleme/rüya görme çalışmamıza devam etmek zorundayız. Zira zamanın başlangıcından beri anlaşılır ve bilinir ki herşeyin başlangıcı, fiziksel alemde ortaya çıkmadan önce, görünmez alemdedir.

Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başlayanlar için, tüm bu materyal Yeryüzü için Şifa (Medicine for the Earth), Toksik Düşünceleri Nasıl Şifalandırmalı (How to Heal Toxic Thoughts), ve Şamanın Araç Takımı (The Shaman’s Toolkit) adlı kitaplarımda yazılı. Küresel bir topluluk olarak, Dönüşüm Haberlerinde yazılan uygulamalarla, yıllardır çalışmaktayız.

Realitenin dokusunda artık yaşamı desteklemeyen pek çok şey gitgide çözünürken, oluşan güzel yeni örgüleri fark etmek de önemli. Yeni düşünme biçimleri ve yeni algılarla, milyonlarca insan yeni bilinç düzeylerine doğru değişiyor. Gerçekleşen olumlu değişimler var.

Yalnızca medyanın sunduğu “kötü haberler” ile beslenmek yerine, etrafınıza bakın ve topluluğunuz içinde gerçekleşen olumlu değişimleri görün.

Medyanın duyurduğu dünya haberleriyle boğuluyoruz. Dünyada olan pek çok olay da medyada duyurulmuyor. Ve geçmiş zamanlarda insanlar dünyanın pek çok yerinde olup bitenlerden haberdar değildi. Bu kadar çok bilgi bizi boğuyor.

Tüm yaşam için deneyimlemek istediğiniz şeyi beslemek için spiritüel çalışmanızı odaklamanızı sağlayacak basit uygulamalar bulun. Bilinçli birer pozitif değişim yaratıcısı olun. Duygusal ve zihinsel durumlarınız üzerinde çalıişın. “Simya” sözcüğünün anlamının içerideki yoğun karanlıkla ve ondan geçerek çalışmak olduğunu hatırlayın.

Acınızı, hayal kırıklığınızı ve ümitsizliğinizin düzeylerini deneyimleyin ve bunları detaylıca ele alın. Dünyada varlık gösterin ve çalışmanızı yapın ki sevgi ve ışık için bir araç olmaya doğru daha fazla genişleyin.

Fiziksel dünyada meydana gelenlere ait resmin tamamı şu anda egomuz ve kişiliğimizin kapsayabileceğinden çok daha büyük. Ve aynı anda da, görünmez alemlerde oluşan ve oradan yayılan BÜYÜK MİKTARDA IŞIK da var.

Spiritüel çalışmanızın sonuçlarını hemen görme ihtiyacınızı salıverin. Hem kendi bedenlerimizin hem de yeryüzünün bedeninin yıpranmasına izin verdiğimiz için bizler de sorunun birer parçası olduk. Haydi hem kendi sağlığımızı hem de yeryüzünün ve tüm yaşamın sağlığını gözeterek ve besleyerek, çözümün bir parçası olalım.

Zaman vazgeçme zamanı değil. Zaman, sağlam durma ve Yeryüzü için Şifa çalışmasının öğeleri olan niyet + sevgi + birlik + uyum + konsantrasyon +odaklanma + imajinasyon = dönüşüm, değişim ve tüm yaşam için yaşanması iyi olan bir dünya yaratma zamanı.

Zorluklar yaşamakta olan insan veya diğer yaşam formları için acıma duygusuna yönelmeyin. Bunu yaparak onlara yalnızca zayıflık yansıtırsınız. Onları ilahi mükemmelliklerinde görerek, güç ve dayanıklılık yansıtın.

Dolunay 17 Kasım’da. Haydi egomuzu ve kişiliğimizi kenara bırakarak ilahi ışık ve sevgimizin yayılması için gereken hazırlık çalışmamızı gerçekten yapalım. O ışık ve sevgiyi yeryüzünün içine ve dört bir yanına yayalım. Yeryüzünün dört bir yanında güçlü bir ışık ağı yaratmak için küresel topluluğumuzun ışığıyla birleşelim.

Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başlayanlar lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” yazısını okuyun.

Yakın zamanda, Spirituality and Health (Spiritüellik ve Sağlık) Dergisi’nin Kasım/Aralık sayısında 2013 yılının ilk 10 Spiritüel Kahramanı’ndan biri olarak onurlandırıldım. Onurlandırılan diğerleri India Arie, Adyashanti, Paige Elenson, Chief Oren Lyons, Rahibe Simone Campbell, Stacey Kennealy, Pema Chodrin, Robert Peng ve Başpiskopos Desmond Tutu.

Bununla ilgili olarak beni en fazla duygulandıran şey, bu listeye dahil edilme kararının Yeryüzü için Şifa çalışmasına dayanıyor olması. Gezegen için yapılan spiritüel uygulamaların onurlandırılıyor olduğunu görmek harika. Gezegenin şifalanmasına yardımcı olmak için şu anda çok büyük potansiyelimiz var. Haydi üstel değişimler yaratan güçlü bir spiritüel topluluk olarak, tüm yaşama olan sevgimizle beraberce çalışırken hızla ilerlemeye devam edelim!!

Spirituality and Health dergisindeki makaleye şu adresten ulaşabillirsiniz http://spiritualityhealth.com/articles/spiritual-heroes-2013-qa-sandra-ingerman

 

Recommended Posts