Dönüşüm Haberleri Haziran 2018  

Estes Park, Colorado’daki Yeryüzü için Şifa ve Ruhsal Işıkla Şifa eğitimi gerçekten muhteşemdi.  Katılımcıların tümü çalışmayı yürekten kucakladı.  Eğitimi kaydeden film ekibi de çemberimize katıldı ve mümkün olduğunca yolculuklara ve seremonilere katıldılar.  Çalışmanın neticesinde, sunağa bıraktığımız isimlere uzaktan şifa da dahil, çok güzel şifalar gerçekleşti.

Ve benim için en heyecan verici olanı ise, katılımcıların çoğu evlerine döner dönmez topluluklarında  transfigürasyon seremonilerini paylaşmaya hatta çocuklarına bile öğretmeye başladılar. 

Eğitmen olarak bana bu aşamada en büyük heyecanı veren şey, hem inzivalardaki hem de online eğitimlerime katılan katılımcıların hem Yeryüzü için Şifa hem de diğer şamanik uygulamaları aileleri, iş arkadaşları ve toplulukları ile paylaşıyor olmaları.  Ve pek çoğunuzun da bunu yaptığını biliyorum. Ve bu derin çalışmayı paylaşan her birinize minnettarım.

Dean Radin harika bir kitap yazmış, adı Real Magic: Ancient Wisdom, Modern Science, and a Guide to the Secret Power of the Universe (Gerçek Sihir: Kadim Bilgelik, Modern Bilim ve Evrenin Gizli Gücüne Kılavuz). Bir bilim insanının bilimsel olarak bilgilendirilmiş sihire dair vizyon sunması çok büyük bir şey. Ve bunun bilimin sınırlarını keşfetmek için neden anahtar bir role sahip olduğunu anlatıyor. Ve tartışmasına şamanizmi de katmış.

Şamanizm, gezegenimizdeki sorunları şifalandırmak için harika bir anahtar. Ve bu yine inisiyatif alıp, fırsatı değerlendirip çalışmanın kendisi olmamıza bağlı.


Yakın zamanda rüyamda bir mesaj aldım: “şifa senden gelir, sana gelmez”. Uyandığımda bunun Florence Scovel Shinn’in öğretilerinde paylaştığı “yaratım sizden gelir, size gelmez” mesajı ile aynı olduğunu hatırladım.

Bu mesaj diğer şamanizm öğretmenleri ile yaptığımız ilginç konuşmalarla da bağlantılı. Çünkü açıkça görülüyor ki batı dünyası , yerli bir kültürdeki akışın aksi yönünde giden biçimde şamanik yola adım atıyor.

Ve yaptığım tüm sohbetlerden sonra farkettim ki tüm workshoplarımda ve kitaplarımda tutkuyla bahsettiğim şey de aynen bu, yani “tedavi etmk” ve “şifalandırmak” arasındaki fark.

Şamanik kültürleri çok fazla romantikleştirmek istemiyorum. Zira insanlar her zaman sorumlu ve etik biçimde davranmıyorlar.   Egomuz ve kişiliğimiz üzerinde çalışmayı sürdürmeliyiz ki yeteneklerimizi topluluklarımıza hizmet için kullanmaya odaklanabilelim. Yerli kültürlerde yaşayan kişiler de buna dahil.

Fakat şamanik kültürlerde çocuklar topluluklarına katkı yaptıkları güçlü yönleri ve yetenekleri için teşvik edilir, doğadaki tüm varlıklarla nasıl konuşacakları öğretilir, çevrelerinde ne oluyorsa olsun nasıl şükredecekleri öğretilir, ve sözcükleri, düşünceleri ve gündüz düşlerini kendileri ve yaşam ağındaki herşeyi lanetlemek yerine bu güçlü enerjileri birer hayırduası olarak kullanmak için disiplinli davranmak için eğitilirlerdi.

Ve sonra ergenliğe ulaştıklarında yaşlıların nezaretinde hayatlarını tehdit eden inisiyasyonlardan geçerler ve bu inisiyasyondan ruhsal güçlerine güvenerek geçmek zorunda kalırlardı.  Bu onlara topluluğun gücüne katkıda bulunacak sorumlu bir yetişkine evrilmelerinde yardımcı olurdu. 

Ancak bundan sonra topluluğun üyeleri şamanın yoluyla tanıştırılırdı.


Batı dünyasında  bizler sözcükler, düşünceler, gündüz düşleri ve enerji ile güçlü bir topluluk yaratmak için nasıl çalışacağını bilen güçlü bir rüyacı olarak topraklanmadan şamanın yoluna adım atmaya eğilimliyiz.  Şamanın dünyasına saf bir kutsal alanı nasıl oluşturacağımızı ve herşeyin içinde yaşayan ruhla nasıl iletişim kuracağımızı bilmeden adım atıyoruz.

Şamanik şifa için gelen danışanlar anında ve sihirli bir tedavi bekliyor ve kestirme çözüm yerine uzun dönemde şifayı sağlayacak içsel çalışma için gereken araçlardan yoksunlar.

Yaşamda başa çıkmaya herşey ile başa çıkma gücümüz var, yeter ki içsel çalışmamızı yapalım ve içsel dünyamızla çalışmanın kendimiz ve tüm yaşam için arzuladıklarımızı gerçekleştirmek için gerekli olan maddenin görünmez biçimlerini oluşturduğunu anlayalım.

Dolunay 28 Haziran’da.  Haydi derinlere gidelim ve parlayan ışık ağıyla birleşelim. Kendinizi yaşam ağından ayırmayın. Yaşam ağı olun. Işık ağı sizsiniz. Derinliklerinize giderek içsel ışığınızla parlayın ve ışık ağı OLun.

Herşeyi ilahi kusursuzluğunda görürken hep birlikte ışığımızı yayalım. Bu çalışma güçlü ve etkilidir ve değişim yaratır. Dolunayda transfigürasyon çalışmanızı derinleştirin.

Dönüşüm Haberlerini takip etmeye yeni başladıysanız anasayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı” yaratmak başlıklı yazıyı okuyunuz.

21 Haziran’da hep birlikte gündönümünü kutlayacağız. Kuzey yarıkürede yazı ve Güney yarıkürede kışı karşılayacağız.

Gündönümünün müstakil biro lay olmadığını hatırlayalım. Çünkü gündönümüne giden bir enerji değişimi akışı ve ışığın niteliğinde değişimler olur. Gündönümü bizim de parçası olduğumuz bir değişimin işaretidir. Gündönümlerinde yaşadığınız yerdeki toprakla birleşmek için yolculuk yaparak mevsimlerle birlikte nasıl değiştiğimizi anlamak her zaman iyidir. 

Bedeninizi dinlemek ve doğadaki değişimlerin kendi doğamızı nasıl etkilediğini hissetmek ve çevremizdeki dokuların, rüzgarın kokusunun , çevrenizde yaşayan kuş ve diğer doğa varlıklarının seslerinin ve bitki ve ağaçlardaki değişimlerin tümüyle farkında olmak önemlidir. Hatta havanın tadındaki değişimi bile fark edebilirsiniz. 

Binlerce yıldır insanlar mevsimdeki değişime nasıl hazırlanacaklarına dair bilgi almak için doğadaki işaretleri izler ve hissederdi. Takvime odaklanmak yerine bedeninizin barometresine güvenmek en iyisi.

Yaz ya da kış mevsimini de karşılıyorsanız, kendimizi bu muhteşem Yeryüzünün bahçevanları ve bakıcıları olarak görmek için harika bir zamandayız.

Organik ve kompostlanabilen materyaller bulun ve kendinize bunlardan ufak bir kap yaparak içine kendiniz, yaşam ağı ve Yeryüzü için dualarınızı koyun. Dualarınızı yaşadığınız yerdeki toprağa ekin. Bu dua tohumu siz onu sevginiz ve ışığınızla besledikçe enerjisel olarak büyüyecek. Beslediğimiz şey büyür!  

Herkese güzel bir gündönümü dilerim!!

Copyright Sandra Ingerman 2018. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts