Dönüşüm Haberleri Haziran 2016

Kaderimiz ne kadar içsel çalışma yaptığımıza bağlıdır. Ve bu çalışmayı bizden başka hiçkimse yapamaz.

Bu ay için yaptığım yolculuklarda, mevsimlerde gerçekleşecek değişimlerin çok güçlü olacağı gösterildi. 20 Haziran’da kuzey yarımkürede yaşayanlar yaza ve güney yarımkürede yaşayanlar kışa girecekler. Yaz, içimizde gelişmeye başlayan herşeyin doğma zamanı. Ve kış da yavaşlamanın ve içsel dünyamızın yenilenmesi için izin verme zamanı. Kış dönemi, yeni bir yaşam geliştirmeye başlamadan önce dinlenme zamanı.

Bizler doğanın kendisi olduğumuz için, yaşam döngülerine katılımımızın anahtar olduğunu daima hatırlamamız önemli. Çünkü çoğumuzun hayatları yoğun olduğu için doğa ile bağlantımızı derinleştirmek ve akıp giden güçlü değişim ve döngülere tümüyle katılmak için zaman ayırmıyoruz. Olup bitenleri anlayamadığımız bir sürecin içinde pasif biçimde sürüklenip gidiyoruz. . Fakat değişimlere katıldığımızda değişimlerle birlikte zarifçe akma seçimini yapma şansına da sahip oluruz.

Yukarı dünyada oturup yeryüzünü seyreden tanrı ve tanrıçalara ait çeşitli mitlerden hepinizin haberi vardır. Ve bulundukları yerden insanların yaşamlarını sürdürmeye çalışmalarını izlerler. Bizi yukarıdan seyrederken aralarında pek çok konuşma geçer. Konuşmalarin bazıları dünya yaşamının sınavları, zorlukları ve acıları için insanlara duyulan şefkatle doludur. Ve bazıları da, tanrı ve tanrıçaların, biz insanları yaptığımız seçimler ve yaşamın sihri ve gizemleri hakkındaki cehaletimiz yüzünden eleştirdiği bayağı aşağılayıcı konuşmalar olabilir.

20 Haziran’daki gün dönümünde sizleri çemberimize katılmaya ve Yukarı dünyaya bir şamanik yolculuk ya da meditasyon yapmaya davet ediyorum. Haydi geçmiş ve şimdiki geleneklerin tanrı ve tanrıçalarıyla aynı bakış açısına sahip bir çember olarak biraraya gelelim.

Yukarı dünyaya vardığınızda bir amfitiyatro ile karşılaşacaksınız. Oturabilir ya da ayakta durabilirsiniz. Amfitiyatronun ortasında harika bir heykelin içinde bulunan büyük bir su havuzu olacak. Ve eski uygarlıkların yaptığı gibi suya bakacağız. Bu büyük havuza baktığımızda hayatlarımızı farklı bir bakış açısından görebileceğiz.

Yeryüzündeki tüm hayatı gözlemlemeye çalışmamanızı öneririm. Şu anda olanların tümünü görmek fazla gelebilir. Fakat yukarıdan kendi hayatınıza bakın. Bunu yaparken, hayata katılım düzeyinizi gözlemleyin. Değişimlerden habersiz ve pasif bir biçimde yaşam nehrinin sizi götürdüğü yere mi sürükleniyorsunuz? Ya da aktivite düzeyinizi yavaşlatıyor ve insanlar olarak üzerimizdeki tüm taleplerden kaynaklanan yaşadığımız strese kapılmamayı mı tercih ediyorsunuz? Yavaşlamayı ve daha bilinçli yaşamayı mı tercih ediyorsunuz? Sizi toplu bilinçten farklı bir titreşim ve frekansta yaşamaya yönlendiren seçimler yapıyor musunuz? Ve yaşama tümüyle katılıyor musunuz?

Bunlar cevaplamanız gereken önemli sorular. Çünkü hayat hızlanıyor, dünyadaki olaylar yoğunlaşıyor ve akıntılarda bilinçli ve zarif biçimde yol almak yerine yaşam nehri tarafından kolayca sürüklenebiliriz.

Yolculuk ya da meditasyonunuzu tamamladıktan sonra Aralık 2015’te oluşturduğumuz sunakta buluşalım. Kendiniz, diğer insanlar ve yeryüzündeki tüm yaşam için armağanlar, sunular ve dualar bıraktığımız bir sunak oluşturmuştuk. Bu mekandaki kutsal alanımızı gözeten koruyucu ruhlarca arındırıldıktan sonra bu yerde buluşalım. Sunağın çevresinde toplanın. Bir sözcük, düşünce ya da grupla paylaşabileceğiniz bir düşünüzü armağan olarak getirin. Ayaklarınızın altındaki yumuşak toprağı hissedin, bizi saran ağaçların tatlı kokularını içinize çekin, canlı herşey şarkı söyler – doğanın şarkılarını dinleyin. Gün dönümüne, yeni bir zamana, yeni bir döngüye, içsel dünyamızda değişime hoşgeldin derken bir kutsama ve kutlama şarkısı söylemek isteyebilirsiniz. Paylaşılan pozitif enerjiyi hissedin ve çemberimizdeki aydınlık yüzlere bakın. Birbiriniz, tüm yaşam ve Yeryüzü için armağanınız olan sözcüğünüzü, düşüncenizi ya da düşünüzü söyleyin. Haydi çemberimizi ve Yeryüzünü bu güçlü değişim zamanında kutsayalım. Haydi bu değişimin gücünü, yaşamlarımıza getirdiği herşeyin heyecanıyla karşılayalım. Bunu yaparken Doğa olan kendimizle ve Doğanın kendisiyle ilişkimiz güçlenir.

Doğanın zeki olduğunu ve daima değişimleri tam bir katılımla nasıl karşılayacağını bildiğini hatırlayın. Bizler zekiyiz ve hem şimdi hem de ileride karşılacağımız geçişlere nasıl tümüyle dahil olacağımızı biliyoruz.

Haydi hem birbirimize hem de tüm yaşama mutlu bir gündönümü dileyelim.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız Aralık 2015 yazısını bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz: https://www.sandraingerman.com/tndecember2015.html

Haydi sunağımızı ziyaret etmeye devam etmek ve daha güçlü bir topluluk oluşturmak için armağan ve dualarımızı sunmak için söz verelim. Gönlünüzden geçen armağanı getirebilirsiniz. Sunağı rahatlamak için ya da kendiniz, diğerleri, tüm yaşam ve Yeryüzü için dua etmek, meditasyon ya da yolculuk yapmak için ziyaret edebilirsiniz.

20 Haziran yalnızca gündönümünü karşıladığımız zaman değil. Aynı zamanda dolunayı da karşıladığımız ve parlak bir ışık ağını örme çalışmamızı sürdürdüğümüz bir zaman. Bu ışık Yeryüzünün derinlerine gidiyor ve Yeryüzünün içi ve çevresinde parlıyor.

Hazırlık çalışmanızı yaparak işe başlayın. Gerçekten dönüşüm yaratma gücüne sahip ilahi ışık varlığına dönüşmek istiyorsak ilahi ışığın gerçek titreşiminde olmalıyız. Bunu yapıyor musunuz? Eğer yapmıyorsanız, çalışmanızın soonraki adımı bu.

Gün içinde olanları, olağan düşüncelerinizi ve hayatınızın yüklerini geride bırakın. Meditasyon yapmak, şarkı söylemek, dans etmek, yürüyüş için zaman ayırın. Tai chi, chi gong ya da yoga gibi uygulamalar yapmayı deneyin. Sizi kolektifin ağır bilincinin üzerine taşıyacak bir şey yapın.

İçinize yolculuk yapın ve ilahi ışığınızı deneyimleyin. Bu ışık dünya aleminde deneyimlediğiniz her ışıktan çok daha parlak. Bu ışığın sizden akarak Yeryüzünün kök sistemine yolculuk yapmasına izin verin. Ve hep birlikte Yeryüzünü içten ve dıştan kaplayan ışıl ışıl eterik dokulu ışık ağımızı örer ve tüm yaşamı koşulsuz sevginin dünyada vücut bulduğu titreşime yükseltirken bu ışığın sizden akmasına izin verin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir ışık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Herkese derin, zengin ve sevinç dolu bir gün dönümü dilerim!

Copyright 2016 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Recommended Posts