Dönüşüm Haberleri Ocak 2018  

Topluluğumuza daha uyumlu ve dengeli bir yeni yıl dilemek için ruhsal kalp atışlarımızı yeniden biraraya getirirken zamanın ne kadar hızlandığını fark etmemek mümkün değil.

Sizlerin göndermiş olduğu konulara değineceğim. Fakat söylemeliyim ki bana gönderilen konuların çoğu ümidini kaybetmiş olmakla ilgili.

Dönüşüm Haberlerini 2000 yılından bu yana yazıyorum ve 18 yıldır bu konuya değiniyorum. Fakat gördüğüm şu ki çoğu insan şu anda karşı karşıya olduğumuz güçlükleri düşünceye odaklanarak aşmaya odaklanıyorlar.

Bildiğiniz gibi eğitimlerimi tasarlamak ve yazılarımda hangi tohumları atacağım konularında Mısır tanrıçası İsis’le birlikte çalışıyorum. Uzun yıllar boyunca bizden uzun döneme dair öngörülerde bulunmamamızı ısrarla istedi çünkü geleceğimizin temelini şimdi oluşturur. Şimdiyi değiştirdiğimizde geleceğimizi de değiştiririz.  Çoğu kişi yeni yıl için öngörüleri öğrenmek istediğinden, tipik olarak her Ocak ayı Dönüşüm Haberlerine İsis’in bu güçlü mesajıyla başlarım.

İsis’in mesajı yakın zamanda değişti. Ve rüyalarım yoluyla yeni şefkatli ruhlarla tanışıyorum.
Hem İsis hem de yeni tanıştığım kadim şefkatli ruhlar benimle hep ynı mesajı paylaşıyorlar. Bana hepimizin birlikte geçtiği küresel bazdaki inisiyasyon nedeniyle insanlara ruhlarını nasıl güçlendireceklerini öğretmenin önemlği olduğunu söylüyorlar.

Sağlıklı yaşamanın anlamı beden, zihin ve ruhun tüm yönlerini besleyen ve güçlendiren pratikleri entegre etmektir. Fakat batı dünyasında zihin ve bedeni güçlendirmeye daha fazla odaklanılıyor.  Rasyonel zihinlerimizi okuyarak, videolar seyrederek, Facebook paylaşımlarını okuyarak vd besleyerek dikkatimin dağılmasına izin veriyoruz. Sizleri kitap okumanız, workshoplara katılmanız için teşvik ettiğimi biliyorum.

Fakat önemli olan aldığınız bu bilgiyle ne yaptığınız. Onunla yalnızca zihninizi besliyor ve daha fazla bilgiye sahip olduğunuz için evrimleştiğinizi ve şifalandığınızı mı hissediyorsunuz? Yoksa bu bilgiyi rasyonel bir anlayıştan bedeninize ve hücrelerinize taşıyıp içinizdeki ruhun ateşini, tutkusunu, içsel bilgeliğini ve gücünü uyandıracak uygulamaları hayatınıza mı katıyorsunuz?  Öğrendiklerinizden aldığınız yeni ilhamı mümkün olan en derin seviyeye taşıyabiliyor musunuz? Şu andaki istikrarsızlaştırıcı enerji ve güçlerin sizi yeni bir bilincin evrimine doğru değiştirmesine izin veriyor musunuz?

Yaptığımız ruhsal uygulamalar bize doğal akışa ve ölüm ve yeniden doğuş sürecine teslim olmak için yardım eder.  Birbirlerinden ayrı süreçler değildirler. Ve bir akıştırlar. Hayat bir akıştır.

Yaşamakta olduğumuz inisiyasyon, kişinin “düşünmekle” ya da güçlü kaslarının “fiziksel gücüyle” geçemeyeceği klasik bir şamanik inisiyasyon. Şamanik inisiyasyondan düşünerek ya da fiziksel güçle geçmeye çalışan insanlar ölürdü.
İnisiyasyonlar çok tehlikelidir ve bizi o denli tehlikeye atarlar ki bunu düşünerek atlatamayız. Ve fiziksel gücümüz de bize yardımcı olmaz. İnisiyasyonlar sizi zihninizin tam bir çaresizlik içinde kaldığı ve karşı karşıya olduğunuz güç durumdan çıkmak için hiçbir yol haritanızın olmadığı bir hale sokar. Bedeniniz de pes eder çünkü devam etmek için fazlasıyla yıpranmışsınızdır. Böylelikle inisiye içsel ateşinin uyanması için bir fırsata sahip olur  ve hiçbir düzeyde engel, acı ya da elemi tanımayan hakiki içsel ruhsal gücüne teslim olur.

Bu da insanlar bu muhteşem yeryüzünde kalan yaşamı yok etmeden önce gezegenimizde yaşadığımız zorluklardan geçmenin anahtarıdır

Geçirmiş olduğum inisiyasyonların tümünü kamuoyuna yayınlamıyorum. Ölüme yakın deneyimlerimle ilgili yazıyorum ama açıkçası bunlar zihnimin ve egomun yaşamım için önemli olduğunu düşündüğüm herşeyin yok olduğu ve beni dizlerimin üzerinde haritasız, ışıksız ve karanlıkta kaybolmuş halde bırakan gerçek inisiyasyonlarımın yanında hiç birşey değiller. Şu ana dek, 65 yıllık inisiyasyonlarımda atlatacak gücü bulamayacağım gibi görünen zamanlarda beni şey hep içsel ruhumdu.

Yani, deneyimsizlikle yazmıyorum. Bugün tüm ruhsal öğretmen ve uygulayıcıların yaşamakta oldukları güçlükler, iç ve dıştaki ilahilik tarafından özellikle yaratılıyor ki içsel ruhumuz uyanabilsin. Bunu yapabiliriz. Fakat bunu yapmak kolay değil. Bir dakikada olacak bir şey değil çünkü derinleşmeyi gerektiriyor. Ruhsal kaslarınız yalnızca içsel karanlığınızın en derin ve en karanlık sularında yüzerek gelişebilir.

Eğer gerçekten hizmet etmek istiyorsanız, eğer umudunuz yitirdiyseniz, eğer çaresiz hissediyorsanız, eğer yıprandıysanız, egzersizin amacı da bu zaten. Daha derine gidin!  Ruhsal gücünüzü bulun. Bunu yaparsanız dışarıdaki kaynaklardan esin bulmak ya da nasıl umutlu olacağınızı sormak ya da nasıl hizmet edeceğinizi sormak zorunda kalmazsınız. Ve çok da zorlamayın.  Derin karanlık sularda yüzmek, tüm mental ve fiziksel gücünüzü toparlamaya çalışmaya gore daha pasif bir süreçtir. Bu kulağa mantıksız gelebilir ama size ışığa çekecek derinlere batmak cesaretini göstermek yerine çok fazla çabalarsanız sığ sularda kalıyorsunuz demektir.

Şamanların yüzyüze olduğumuz sorunlarla çalışmasının bir yolu da seremoni çalışması yapmaktır. Elbette kutsal olanı hayatınızın her anına katmak hayatta kalmamıza yardımcı olmak için onbinlerce yıl önce şefkatli ruhlarca insanlara armağan edilen bu kadim uygulamanın gerçek gcünü keşfetmenin anahtarıdır.

Günümüzde pek çok kişinin şamanizm ve diğer ruhsal uygulamalarla çalışma biçimi bizi kutsala, sağlığa ya da ışığa yaklaştırmayacak çünkü hala en karanlık sulara gömülmeye karşı direnç gösteriyoruz.   Dediğim gibi, içsel ve dışsal güçler bizi derinlere gitmemiz için zorluyor.

Seremoni çalışması doğamızı bize yansıtan hem gölge/karanlık hem de aydınlık yerlere bir kapı açar, ki böylelikle içimizdeki karanlık yerleri group dönüştürebilelim. Bunun anlamı daha sağlıklı bir hayatı yaratmak.  Bu çalışma arınmaya giden bir detoks süreci yarattığı için yaşamsal. Bu arınma da bizi yeniden doğmuş, ruhsal güç ve ışıkla dopdolu bırakır. Bu şekilde doğamıza uyumlanır ve şifalanır, evrimleşir ve dönüşürüz.

Gezegenin sorunlarını çözecek rasyonel çözümler mevcut değil. Daha derine gidin! Bu sözleri bir kağıda yazın – Daha derinlere git! Bu kağıdı görebileceğiniz her yere yapıştırın. Daha derine gitmeye çalışmayın, buna niyet edin, derin karanlık sulara direnmeyin, çözülmeye direnmeyin, dalgalarla ve akışla gitmeyi öğrenin. Ve en önemlisi, bunu hep birlikte yaptığımızı bilin. Kimse kimseyi kurtaramaz ama birbirimizi cesaretlendirebilir, alanı tutabilir ve dua edebiliriz.

Ne yapacağınızı bilemiyorsanız ve umudunuzu kaybettiyseniz, ruhsal çalışmanızda derinleşin. Ve en derine ulaştığınızı hissettiğinizde bile gidilebilecek daha derinler daima vardır.  Kendinize güvenin! Güveninizi ve otoritenizi başkalarına teslim etmeyin. Kendinize güvenin. Ve Dönüşüm Haberleri Aralık 2017 sayısında yazdığım gibi, kendinizi sevmenin ve kendinize özen göstermenin daha derin yollarını keşfedin. Çünkü bunu yaparken daha derinlere gidersiniz.

Yaşam ağı adını verdiğimiz organizma ile hücresel deneyiminizi derinleştirmek için aşağıda size bir yolculuk/yönlendirmeli meditasyon var. Eğer hizmet etmek istiyorsanız fakat dışarı çıkıp sosyal bir aktivist olaöayacak durumda iseniz siz de yaşam ağını beslediğiniz her sözcük, düşünce ve gündüz düşünüzü gözlemleyip ve titreşimini hissederek bir ruhsal aktivist olun.

Bedeninize yolculuk ettiğinizi ve hücrelerinizi, organlarınızı ve bedeninizin bölümlerini birbirine bağlayan parlak bir ağı deneyimlediğinizi hayal edin. Ağın ipeksi iplikçikleri bir çalgının telleri gibi incelikle akord edilmiş. En sevdiğiniz sözcüklerin frekanslarının bu içsel ağda titreşmesine izin verin.  Bunun nasıl hissettirdiğini fark edin. Mutlu bir düşüncenin bu ağda titreşmesine izin verin ve bunun hücrelerinizi nasıl etkilediğini gözlemleyin.

Şimdi dile getirdiğiniz her sözcük, düşünce ve gündüz düşünün kendi hücrelerinizi, organlarınızı ve bedeninizin bölümlerini nasıl etkiledğini spiritüel kalbinizle fark edin, hisseidn.

Uygulamanızı genişletin ve Yeryüzünü paylaştığımız en küçük mikroskopik canlıdan en büyüğüne kadar tüm canlıları dahil edin. Hepsi yaşam ağı dediğimiz bu organizmanın parçası.

Eğer hizmet etmek için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu egzersizi her gün yapın ve böylece dünyada bir umut ışığı ve pozitif bir değişim yaratan olmak için ne yapmanız gerektiğine dair bir kuşkunuz kalmayacaktır. Dünyadaki ahenksiz enerji hakkında hiç sorunuz kalmayacak.

Katharine bana 2018 Ocak’ında 2 süper ay deneyimleyeceğimizi haber vermek için yazmış. Ay’ın 18 sayısıyla ilişkili olduğunu paylaşmış Tarot’ta 18inci arketipik kart Ay Kartıdır. Ve bu kart bir inisiyasyon veya sınavdan geçmek için size seçimler sunulmasıyla ilgli olarak bilinir.  Sınav, eski sağlıksız örüntüleri ve anlaşmazlıkları ele almanın eski yolları yerine yeni sağlıklı seçimler yapmakla ilgili. Derin gizemlere açılan kapıları bekleyen korumalar, sağlıksız kararlar ve seçimlere devam edenlerin geçişini engeller.   

21inci yüzyılın 18inci yılına 3 Süper Ay setinin ilki olan 1 Ocak’taki Süper Yeni Ay’la başlıyoruz. Ve Ocak ayını 31inde Süper Mavi Ay ve ay tutulması ile tamamlıyoruz.

Katherine benden, hayal güçlerimizin içinde bulunduğumuz zamanın işaretlerinin mitsel önemini ciddiye almasına izin vermemiz gerektiğini ve Ayın bizi varoluşumuzun en yüksek amacına doğru çeken enerjisini nasıl bilgece kullanacağımıza dikkat etmemiz gerektiğini paylaşmamı rica etti.

Benden, suyu hareket ettiren doğasından faydalanarak Ay ile nasıl bağlantıya geçebileceğimizi ve böylece hem kendimizi hem de dünyayo daha iyiye doğru nasıl hareket ettirebileceğimiz hakkında yazmamı istedi.

Diyeceğim şu ki bir su gezegeninde yaşayan su varlıklarıyız. Ay’ın gücü hem içsel hem de dışsal akıntılarımızı etkiler. Benim için konu aslında akış ile ilgili. Kendimi şifalandırmak için odaklandığım yeni sözcük akış. 

Tüm fiziksel ve ruhsal egzersizlerimi yaparken bedenimin doğanın akışıyla birlikte nazikçe sallanmasına izin veririm. Bu akış, doğanın döngülerinin bir parçası olan suyun, havanın, güneş ışığının, ölüm ve yeniden doğuşun akışı olabilir. Değişim rüzgarlarına direnmeyen ağaçlar gibi akarım.  Ay bizi kelimelerin ötesindeki yollarla hareket ettirir. Sözcükler daha da derinleşmemizi engeller haline geldiler. Dediğim gibi, sözcükler bizi yüzey dalgalarına taşımaya eğimlidir.

Önerim, sizi içsel elementlerinizin akışına hücresel olarak uyumlayacak ve ve kendi gelgitinizin ayın değişen fazlarından nasıl etkilendiğine bağlı olarak hayatınıza katabileceğiniz ruhsal uygulamaların neler olabileceği hakkında yolculuk ya da meditasyon yapmanız.

Bu güçlü dolunaylarla çalışırken,  dolunay seremonimizle oluşturduğumuz kolektifle bağlantı kurmadan önce lütfen ruhsal çalışmanızda DERİNLEŞİN. Şamanların on binlerce yıldır yaptığı çalışmayı yapın. Onlar fiziksel gözleriyle görmez. Ahenksiz enerjileri yeniden örmek için görünmeyen dünyaya bakmak için olağan-dışı gözlerini kullanırlar. İçinize yolculuk yapın, içsel ilahi ışığınızı hissedin ve onun parlamasına izin verin. Parlak ışığımız çemberimizde akıyor ve sonra ışığımız ve sevgi dolu enerjilerimiz  ortak çalıştığımız dolunayın gücü ile katlanarak artarak  tüm yaşamı besliyor. Haydi hayatımız buna bağlıymış gibi transfigürasyon yapalım, çünkü öyle! Tüm olağan ve olağan dışı duyularınızı açın ve tüm yaşam için daha iyi bir yaşamı düşleyin. Hayatta kalmamız yaptığınız çalışmaya bağlı!

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Yeni yılın ruhsal uygulamalarınızı güçlendirmek ve derinleştirmek için size ilham vermesini dilerim ki tüm yaşam yaşayabilsin!

Duyurular:

Benim tarafımdan şamanik yolculuk, seremoni uygulamaları ve şamanik yolu bir yaşam tarzı olarak yürümeyi öğretmek için benim tarafımdan eğitilmiş uluslararası öğretmenlerin olduğu güçlü bir liste mevcut.  Listedeki öğretmenlerin en sevdiğim yanı onların evrimleşmeye ve yaşadığımız çağa uygun özgün egzersizler, uygulamalar ve atölye çalışmaları geliştirmeye devam etmeleri. Şamanizm uygulamasına kattıkları inovatif çalışmalar ile kişisel ve küresel düzeyde pozitif değişim yaratmak için çalışmayı güçlendirmeleri. Size şamanik yolculuğu öğretecek parlak bir eğitmen arıyorsanız lütfen ziyaret edin: www.shamanicteachers.com

Copyright 2018 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts