Dönüşüm Haberleri Ekim 2017

Fırtına, yangın ve depremlerden etkilenen tüm yaşamı kalplerimizde taşımayı sürdürüyoruz. Onları ilahi güçlerinde değişimlerde yollarına devam edecek araçlara sahip olarak görmye devam ediyoruz. Ve bu felaketlerde ölen tüm yaşama varlıkları ile Yeryüzünü onurlandırdıkları için teşekkür ediyor ve eve dönüş yolculuklarının kolay olmasını diliyoruz.

Hava durumunu değiştirmeye çalışmamanın ve Doğa Ana’yı control edebileceklerini hisseden insanların safına katılmamanın çalışmamızın anahtarlarından biri olduğunu hatırlayın. Bunun yerine, ruhsal çalışmamızı yapmalı ve tüm yaşama saygılı bir hayat sürmeliyiz. Ve karşılıklılık ilkesine uygun olarak Yeryüzü de bize aynı şekilde tepki verecektir.

Eylül’de, Shift Network’ten verdiğim telekonferans derslerinin birinde, dünyayı egonun gözleri yerine ruhun gözlerinden görebilmek için bir yardımcı ruhla nasıl birleşileceğini öğrettim. Bir yardımcı ruhla nasıl birleşileceğine örnek olarak da kendi öğretmenim olan İsis ile birleştim.İsis’ten gruba acı çekme hakkında koşmasını rica ettim. Çünkü pek çok dostum ve öğrencim umudunu kaybetmiş ve dünyada çekilen acılar ve insanların hem birbirlerine hem de tüm yaşama olan kötü davranışlarını görmekten sıkışıp bunalmış hissediyorlar. Çeşitli ruhsal pratiklerin uygulayıcıları umutlarını ve odaklarını kaybediyorlar.

İsis’in paylaştığı mesajın güçlü olduğunu hissettim ve size de bir düzeyde etkileyebileceğini düşüncesiyle sizlerle de paylaşmak istedim:

“Ruhların öğrenmek ve evrilmek için enkarne oldukları pek çok gezegen ve boyutlar mevcuttur.

Sizler Yeryüzünde sevgi, ışık ve sevinci deneyimlemek için doğdunuz. Ama dersiniz ilk önce ecıyı deneyimlemek ve bu acı boyutunun ötesine geçerek içinizdeki (dışınızda değil) içsel sevgi ve sevince varmak. Gerçekte, sevinç doğru titreşim değil zira ruhunuzun hissettiği şey çok büyük bir mutluluk, saadet.

Dünyanızdaki öğretmenler, sizin ki de dahil, sizleri kalplerinizi sevginin ruhuna açmanız için cesaretlendiriyor.

Fakat bu öğreti sizden bağlantı kurmanız istenen kalp düzeyi için doğru değil.

Çünkü odağınız fiziksel kalbiniz, ki bu da egonun bir parçası. Ve pek çoğunuz da ıstırabı görüyor ve deneyimliyorsunuz ki bu da evrimsel düzeyde şefkat hissinizi genişletiyor. Sizi insanlığınızın derinlikerine götürüyor. Fakat yine de acının enerjisi, titreşimi ve frekansında kapana kısılıyorsunuz ve dünyayı bu enerjiyle besliyorsunuz. Ve pek çok kişi ıstırap enerjisini taşıdığı için hastalanıyor.

Şu anda hem gerçekte hem de metaforik olarak kırılarak insanlığınızın derinliklerine dokundukça, içinizde öğrenmenizi bekleyen en derinlerinizdeki bilgi ve bilgeliğe açılıyorsunuz.

Fiziksel kalbinizin gerisinde ruhsal kalbiniz, gönlünüz vardır. Onunla bağlantı kurmak için çok derinlere gitmenize gerek yok. Pek çok guru, mistik ve ruhsal öğretmen bundan bahsetmiştir.

Ve Kaynakla, sevinçle, saadetle ve tüm yaşam ve yaradılışa koşulsuz sevgi ile bir olan bu ruhsal kalp ıstırabı bilmez. O saadeti bilir, koşulsuz sevgiyi bilir ama bu Yeryüzünde acıyı bilmez.

Düşler Diyarında, dünyada tekrar tekrar gördüğünüz yanılsamayı düşleyen milyonlarca egonun olduğunu görüyorum.

Bu Düşer Diyarından çıkarak evrilmiş ruhsal varlıkların dünyayı sevinç ve sevgi dolu olarak düşlediği alana geçin.

Egonuzda kısılı kalmış durumdasınız. Yalnızca sonsuz sevinç, mutluluk, koşulsuz sevgi ve Kaynak’ın ışığını deneyimleyen, egonuzun ötesinde bulunan ruhsal kalbinizin boyutundaki gerçekliğe yükselin.

Yeryüzünde yeni bir zamanda ve yeni bir evrimin içindesiniz. Hayat oyunundaki rolünüzü bırakın. Uyanmış bir ruhsal varlığın hayatına adım atın. Daha yüksek bir titreşim ve frekanstan çalışmanız gerektiğinde kendi titreşim ve frekansınızı yükseltmek için çalışırsınız.

Sizi kucaklıyor ve bildiğinizden daha fazla seeneğiniz olduğunu söylüyorum. Daha yüksek bir bilince değişebilirsiniz.”

Bu ay şamanik müzik ya da meditasyon müziği dinleyin veya doğada biraz zaman geçirin. Fiziksel kalbinizin hemen gerisindeki ruhsal kalbinize yolculuk yaptığınızı hayal edin. Burası ilahi sevginin, sevincin ve ışığın yayıldığı yer. Yüklerinizi ruhsal kalbinize getirin ve onların ne kadar çabuk etkisiz hale gelip, ışığa dönüştüğünü hissedin.

Transfigürasyon çalışmanızı yapın ve ruhsal kalbinizden ışıyın. Kalbiniz saf ve kişisel olmayan koşulsuz sevgiyi yayarken sevgi ile var olun.

Dönüşüm Haberlerinin geçmiş sayılarında Düşler Diyarına yolculuk egzersinizi paylaşmıştım.

Bir şamanik yolculuk ya da meditasyon yaparak, dünyanın her yerinden insanların oluşturduğu evrimleşmişl ruhsal topluluğun hayallerini dünya için yalnızca en olumlu ve güzel düşleri deneyimlemeye odaklayan bir topluluğun olduğu Düşler Diyarına götürülmek isteyebilirsiniz. Bu “rüyacılar” içindeki yerinizi alın ve çalışmanızı yapın.


Dolunay 5 Ekim’de. Bu, sözcüklerimiz, düşüncelerimizi, hayallerimizle attığımız tohumların “hasadını yapmak” ve dünyaya ışığımızı yaymayı sürdürmek için harika bir zaman.

Bu günde biraraya gelelim. Olağan gerçeklikteki yüklerinizi ve dikkatinizi dağıtan düşüncelerinizi geride bırakmak için hazırlık çalışmanızı yapın. Ruhsal kalbinize, içsel yıldız ışığınızın, güneş ışığınızın, içsel alevinizin olduğu yere yolculuk yapın ve dünyayı sevgi ve ışıkla besleyen çemberimizin ışığı ile birleşen muazzam ışık dalgaları yayın.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız çemberimize hoşgeldiniz. Dolunay seremonilerimiz ile ilgili açıklamaları ana sayfadaki “İnsanlardan oluşan bir ışık ağı yaratmak” linkinden bulabilirsiniz.

Bu ayın öyküsü Anne’den:

“Sandra,

Sevgi dolu bir şekilde varolma konusunda anlattıkların için.

Ayrımcılığı insanların kendi bünyelerinde temizlemesi gereken şeyler olduğu için deneyimledikleri bir enerji düzeyinde düşünüyorum.

Bunu yaptıklarında önem vermiyorum ve her durumda, ailem olsun, market çalışanları olsun ya da karşılaştığım herhangi biri, diğer insanlara nazik ve moralli biçimde davranıyorum. Mutlu ve rahat olmak ve insanları dinlemek işin püf noktası.

Yorum yapmanıza, birşeyleri çözmenize ya da olaya dahil olmanıza gerek yok. Bu uygulama sayesinde zor durumların hemen dönüştüğünü gördüm ve bunu yapmaya devam ediyorum.

Zor durumda olan aile üyelerim var. Onlara güç veriyor, dinliyorum ve onlara genel olarak uyumlu ve neşeli davranıyorum ve bu da onlar için herşeyi biraz daha kolay hale getiriyor.

Her gün “karşılaştığım her şey ve yaptığım her şeyin zamanın ve mekanın tüm yönleri ve tüm boyutlarda bütünün hayrına olmasına” niyet ediyorum.

Güzel çalışmalarına devam etmeni dilerim. Her şey düzelecek. Zorlu bir zamandan geçiyoruz ama bu da geçecek.

Sağol,

Anne”

Bu ilahm verici mesajı için Anne’e teşekkür ediyoruz.


Duyurular:

To order my books Walking in Light: The Everyday Empowerment of Shamanic Life, Speaking with Nature: Awakening to the Deep Wisdom of the Earth (co-written with Llyn Roberts), my CD “Shamanic Visioning Music: Taiko Drum Journeys”, “The Spirit of Healing” or any of my other books and CD programs, the Transmutation App (now available for both Apple and Android devices) please visit:

https://www.sandraingerman.com/bookscds.html

I wanted to let everyone know who has been waiting for me to announce more information on the Teacher Training that I have received strong guidance to start planning it. So I will be contacting retreat centers. I hope to be able to schedule the training for the end of 2018. I will keep you posted as I should know more soon.

Taking a sabbatical this year never manifested. I taught a 7-week and then 12-week course through the Shift Network. I presented on Sounds True Year of Ceremony. I was a presenter on a variety of summits, and have been interviewed for radio programs and webcast interviews. I wrote a wonderful and powerful new book on the performing ceremonial work which is being published next year by Sounds True. A book I co-wrote with Katherine Wood for young adults finally found a home with Moon Books and will be out hopefully next year. And it continues to be my delight to keep up the monthly Transmutation News.

Does not sound like a true sabbatical, does it? My reason for wanting to take a sabbatical was to take some time to see if there are new and fresh changes to integrate into the work I am teaching. And I did not have the quality of time to really being able to reflect on this issue as I was always preparing for an upcoming event.

I realize that it is not in my personality to take an entire year off from teaching and writing. But I feel like I need some space and time to continue my visioning process. So, I won’t say I am trying to take another sabbatical next year. But I still plan on teaching less.

I do have a Medicine for the Earth and Spiritual Light Training set up. I will continue presenting on summits and participate in interviews. And I will continue writing. But we will see what other workshops I am guided to teach in 2018.

Of course I have online courses you can still sign up for and watch or listen to the recordings. You can view what is available on the homepage under “Trainings & Announcements”. And I did train brilliant shamanic teachers who are bringing new, fresh, and powerful material into their trainings. You can see the list of teachers and workshops on www.shamanicteachers.com/

I will continue my work, but on a more limited basis. I have been teaching since 1982. I started teaching pretty young. I am certainly not ready to retire. I just want to make sure I am taking the time to receive guidance on new evolutions of my teaching so I am not in a rut. I know some that some teachers teach the same material for a life time. And that is their destiny to do so. I want to continue to evolve my own spiritual practice and what I teach in the world.


Those of you who have studied with me know I love using fairy bells. I found a wonderful couple in Europe who make bell rattles. I ordered the rattle they named “Songs from the Spirits”, and I love it! They make beautiful drums and rattles too. This is what they have to say about their Northern Light Rattles:

Northern Light Bell Rattles / Aurora Rattles.
… Old Shamans refer to this sound as a sacred singing coming from the Northern Light – as a sound of Divine Bells.
This tool has been a very cherished healing tool used by Medicine Women of the North.
Blessings, Susanne and Erik, www.shamandrums.com

We’ve all grown up with the notion that there’s one world and many different minds that perceive it. But what if there’s just one consciousness that manifests through many different perspectives or facets? How would your communication change if you knew that everyone shared this same source of consciousness? The Art of Connection by Michael Gelb an invitation to explore this question in a practical way through your relationships at work and at home.

https://michaelgelb.com/resources/#featured-book-title

Copyright 2017 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviren: Simin Işık Uysal

 

 

Recommended Posts