Dönüşüm Haberleri Ekim 2014

Bu ay, uygulamalarla zihinsel kavramlar olarak çalışmak yerine bedeninizi hücresel düzeyde canlandırmak için bazı basit uygulamalar paylaşıyorum. Bu değişimi yaparken, gündelik spiritüel uygulamalarımızı sürdürürken küresel bir topluluk olarak birbirimize bağlılığımız artar. Kolektif alanda ortaya çıkacak daha elle tutulur, enerji ile dolu bir ışık yaratacağız.

Yeryüzü için Şifa çalışmasını temel alan günlük uygulamalarla beraberce çalışmayı sürdürüyoruz. Ve bana ulaşmaya devam eden yazılarınızdan, çalışmayı yapan pek çoğunuzun olumlu sonuçları gördüğünü biliyorum. Aynı zamanda da dünyada karşı karşıya olduğumuz güçlükler ve karışıklıklar da artıyor. Spiritüel çalışmamızı derinlemesine sürdürebilmek, ilhamımızı, odaklanmamızı korumak için biraz itici güce ihtiyacımız olduğunu biliyorum. Daha yoğun olan kolektif enerjiler bizi durdurmamalı. Ben de, çalışmamızı nasıl derinleştirebileceğimiz hakkında rehberlik istemek amacıyla bir yolculuk yaptım. Ve çalışmamıza beraberce itici güç sağlama konusunda rehberlik aldım.

Eylül’de bir gece haberleri seyrediyordum. Haberleri seyretmek ya da okumak, kesinlikle yoğun enerji alanında kaybolmanın yollarından bir tanesi! Başkan Obama kamuoyuna bir açıklama yapıyordu. Dünyadaki hangi krizle ilgili konuştuğunu hatırlamıyorum. Fakat, haberleri seyrettiğimizde dünyanın yıkılıyormuş gibi göründüğünü söylediğini duyduğumda hem şoka uğradım hem de çok şaşırdım. Obama’nın konuşmasından sonraki bir kaç gün boyunca, akşam haberlerinin spikeri sunumuna “dünyanın batışını izlerken” diyerek başladı ve zorluklarla ilgili haberleri anlatarak devam etti.

Elbette ki dünyada olup bitenler nedeniyle herşeyin dağılıp gittiğini algılamayı seçebiliriz. Hem geçen ay hem de önceki Dönüşüm Haberlerinde sizlerden bu çalkantılara bir inisiyasyon olarak bakmanızı istemiştim. Çünkü dünyanın şu anki işleyişi yaşamı desteklemiyor. Bu nedenle de gerçekliğin dokusu çözülüyor.

Bunu bir deri katmanının dökülmesi olarak düşünebilirsiniz. Gezegen üzerinde yaşanan bu zamanı hakkındaki düşüncelerinizi, bir yılanın eski derisini bırakması olarak yeniden çerçevelendirebilirsiniz.

Yıllardır spiritüel öğretmenim olan Isis’in, insanlığın içinde bulunduğu duruma kendimizi kaptırmamamız için bizi teşvik ettiğini sizinle paylaşıyorum.

Boğulan birini kurtarmaya çalışırken diğeriyle birlikte boğulma tehlikesinin hepimiz farkındayız. Dünyadaki güçlüklerin ağırlığı bizi aşağı çekebilir.

Yaşam bize birlikte hareket edebileceğimiz farklı dalgalar sunar. Seçiminizi bilgece yapın!

Bu ayın Dönüşüm Haberlerini yazmak için hazırlık yaparken ilk yolculuğumda, bana pek çok pek çok spiritüel ışık muhafızının olduğu harika bir imaj gösterildi. Bunlar, görevleri dünyayı aydınlatan ışıkları taşımak hem de spiritüel uygulamacıların izleyeceği yolu aydınlatmak olan şefkat dolu yardımcı ruhlar.

Bu ışık muhafızlarıyla bir bağlantı oluşturmak için bir dizi meditasyon ya da şamanik yolculuklar yapın. Bu varlıklar, çalışmamızda ilhamımızı sürdürebilmemiz için çok istekliler. Kim olduğunuz gerçeğini ve hem kendi yaşamınızda hem de gezegendeki yaşam için olumlu yönde değişim gücüne sahip olduğunuzu unuttuğunuzda bu yardımcı ruhların bir ya da birkaçına danışabilirsiniz.

Olağan bilinç durumundan genişleyip, yükselmenize yardımcı bir müzik dinleyin. Ya da davul ritmi veya şamanik müzik CDsi de dinleyebilir ya da kendiniz davul veya çıngırak çalabilirsiniz.

Bir ışık muhafızıyla tanışmaya niyet edin. Işık muhafızlarının topluca gezegene nasıl ışık verdiğinin size gösterilmesini isteyin. Algınızı hangi yollarla bir umut tavrı ve duygusunu kucaklar biçimde değiştiebileceğinize dair öneri isteyin. Dünyanın ve tüm yaşamın ışığını nasıl besleyebileceğinizi sorun.

Bu deneyim yoluyla kazandığınız bilgi ve bilgelik size pek çok düzeyde ilham verecektir ama aynı zamanda da aylık olarak yaptığımız insanlardan oluşan bir ışık ağı yaratma seremonimizdeki çalışmanızı derinleştirmek için de ilham sağlayabilir.

Kendi yaşamınızda ve gezegende ortaya çıkmasını arzu ettiğiniz güç ve enerjiyi kucaklayan bir sözcük seçin. Sizin için derin anlamı olan yalnızca tek bir sözcük seçin. Güzellik, sevinç, bilgelik, yaşam, sevgi, şükran, kahkaha, sağlık, uyum gibi bazı örnekler olabilir.

Diğer spiritüel geleneklerde olduğu gibi şamanizm uygulamasında da sözcüklerin gerçekliğimizi yaratma güçleri olduğunu anımsayın. Söylediğimiz her sözcük evrene yolculuk eden bir titreşim yaratır ve sonra görünmeyen dünyalardan madde dünyasına ve şekle doğar.

Beraber çalışmamızda sözcüklerin gücüyle de çalışageliyoruz. Fakat burada önemli olan şey, sözcüklerle, onlara programlanmış güç ve gerisinde gerçek bir duygu olmadan yapay bir düzeyde çalışmaktan kaçınmak. Çünkü sözcüğün verdiği duygunun hissinin ne kadar derinine inerseniz, rüya görme ve yaratım uygulamalarınız da o denli güçlü olacaktır.

Bu ay, her defasında yalnızca tek bir sözcükle çalışın. Bir sözcük seçin ve yazın ve sunağınıza yerleştirin. Sunağınız çok sade olabilir.
Yere veya bir sehpa üzerine bir örtü ya da kilim serebilirsiniz. Sunağınıza bir mum ve doğadan topladığınız malzemeleri yerleştirin. Geçmişte de yazdığım gibi, sunağınıza sizin için kutsal olan nesneleri yerleştirin. Bir örtünün ya da tabağın üzerine bir mum da koyabilirsiniz.

Bir sözcük seçtikten sonra, gün boyunca bu sözcüğe odaklanın. Bu sözcükle bağlantılı renk, biçim, ses ve hisler üzerine meditasyon yapın. Bedeninizden akmaya başlayan ve hücrelerinizi dolduran renk, ses ve duyguları hissedin. Bunu yaparken, salıverilmesi gereken kendi hissettiğiniz ve kolektif alandan zorlayıcı enerjilerin bir kısmının yerini bu sözcüğün gücü ve enerjisinin aldığını farkedin.

Bu uygulamaya ek olarak, müzik çalın, gözlerinizi kapayın ve bu sözcüğün enerjisini harekete geçirin. Onunla dans edin. Sözcüğün hislerinin sizde hareket ettiğini hissedin. Biraz kağıt ve renkli kalem ya da boyalarla çizim yapın ve sözcüğün sarmaladığı şekil ve rengi ifade edin. Sesinizi kullanarak sözcüğün ses özelliğini tonlayın.

Bu şekilde çalışarak, sözcüklerin gücü ile kolektifteki enerjiyi nasıl değiştirebileceğinizi ve yaratımın gücünü “zihinsel olarak anlamak” yerine hücresel düzeyde nasıl “hissedebileceğinizi” özümseyeceksiniz. Yaratıcı gücü ortaya çıkarmak için fiziksel duyumları ve hissetme duyunuzu harekete geçirmek zorundasınız. Kolektif enerji alanında değişim yaratma etkisi için, kendi enerji alanınızı sözcüğün gücüyle doldurmalısınız. Değişimin gücü buradadır.

Bütün ay boyunca tek bir sözcükle çalışabilirsiniz. Ya da seçtiğiniz sözcüğün gücünü içselleştirdiğinizi ve hücrelerinizin onun gücüyle dolduğunu fark ettiğinizde başka bir sözcükle çalışmaya başlayabilirsiniz. Fakat gücünü tam anlamıyla hissedebilmeniz için her seferinde tek bir sözcükle çalışmanızı öneririm.

Bu uygulamaya ek olarak, yaşamda gerçekten sevdiğiniz basit bir şeyi seçin. Bu en sevdiğiniz meyvenin ya da başka bir yiyeceğin tadı olabilir. En sevdiğiniz görüntü, renk, koku, ses ya da duygu da olabilir.

Gün boyunca bu çok sevdiğiniz şeye odaklanın. Bu duyguyu bedeninizde ve hücrelerinizde hissedin. Enerji alanınızı şükran duygusuyla doldurun ki sizden yayılsın.

Eğer en sevdiğiniz yiyeceği seçerseniz, onu yerken gözlerinizi kapatın. Bu yiyeceğin dokusunu hissedin ve tadına odaklanın. Onu yutarken neler hissettiğinizi ve bu yiyeceğin enerjisinin bedeninizde nasıl hareket ettiğini farkedin. Bu yiyeceğin renginden gelen enerjiye odaklanın. Yiyeceği koklayın ve bu kokuyu özümseyin. Bu yiyecekle bağdaştırdığınız bir ses ya da enerjisinin bir tonlaması var mı? Bu yiyeceği yerkenki duygularınızı hissedin.

Yukarıdaki örnekten, en sevdiğiniz renk ya da imaj, doğadan bir ses ya da dokunmaktan çok hoşlandığınız bir dokuyla da nasıl çalışabileceğinize dair bir fikir almış olmalısınız. Yağmur sonrası ya da kokulu bir çiçeğinki gibi bir kokuyla çalışmayı da seçebilirsiniz.

Sevdiğiniz her bir şey için görme, işitme, koku, dokunma ve tat alma duyularınızı uyandırmaklısınız. Sevdiğiniz tek bir basit şeyle duyularınızı canlandırabileceğiniz için bedeniniz de uyanır ve şükranın algınızı nasıl tümüyle değiştirdiğinin gücü ile doldurur. Aynı zamanda, kolektif enerji alanını da değiştirir. Fakat değişimi tam güçle desteklemek ve kucaklamak için sevdiğiniz şeyin tam duyusal algı deneyimini yaşamalısınız. Geniş kapsamlı bir pozitif enerji alanı inşa etmelisiniz.

Ve eklemenizi istediğiğm son egzersiz de gece uyumadan önce dünyaya birkutsama, bir hayır duası etmeniz. Spiritüel bir ışık muhafızı ile tanışma, bir sözcüğün ve sevdiğiniz bir şeyin duyusal gücünü sarmalama uygulamalarını kendinizi vererek yaparsanız, titreşim ve frekansınızın değiştiğinizi hissedeceksinizdir. Kendinizi aynı anda hem daha genişlemiş hem de daha somut hissedeceksinizdir. Ve pek çok çeşit spiritüel enerji ile temas ettiğiniz için küresel topluluğumuzla daha güçlü bir bağlantı hissedeceksiniz.Bu yüzden, dünya için kutsamalarınızı söylerken, kutsamalarınızın enerjisi topluluğumuzdaki diğerlerininki ile birleştiği için bir rezonans deneyimleyeceksiniz.

Dolunay ve tam ay tutulması 8 Ekim’de. Bu ay sizinle paylaştığım uygulamaları yapmanız, İnsanlardan Oluşan Bir Işık Yarattığımız dolunay seremonimizle olan bağlantınızı da derinleştirecektir.

Günlük etkinlikleriniz ve düşüncelerinizden uzaklaşmak ve olağan dünyayı bir kenara bırakarak hazırlanmak için ihtiyacınız olan zamanı ayırın.Bu, sizin gezegene ve tüm yaşama hizmet etmek ayırdığınız bir zaman.

Transfigürasyon uygulamanızı gerçekleştirin ve ışığınızı, topluluğumuzun ışığı ile birleştiğini deneyimleyerek, yayın. Bu ışığın yeryüzünün içinde ve çevresinde aktığını ve yaşayan tüm varlıklara dokunduğunu hayal edin. Haydi yeryüzünde parlak ve canlı bir ışık ağı örmeyi sürdürelim.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Bu ay sizinle paylaşmış olduğum uygulamaları, yaşam kalitenizi artırma ve gezegene hizmet amaçlı çalışmanıza daha çok güç ve enerji katmak için lütfen günlük yaşamlarınıza katın.

Copyright 2014 Sandra Ingerman. All rights reserved.

Recommended Posts