Dönüşüm Haberleri Mart 2022


Meditasyon yaptığım ya da sessizlik içinde oturduğum bazı zamanlarda, oldukça sıradışı denebilecek ama beni derinden etkileyen mesajlar alıyorum.

Bir gece huzur içinde sessizce oturuyordum. Covid ve hem siyasi hem çevresel konularda olanlar elbette sürekli etrafımda. Tüm haberlerden uzak durabilirim ama bilgim olsun istiyorum ki öğretilerimde faydalı olabileyim. 

Covid mutasyonları ve genel olarak virüsler üzerine düşünüyordum. Son 20 yıldır Ruhsal Işıkla Şifa ve Yeryüzü için Şifa workshoplarımda virüslerin insane ırkından daha zeki olduklarını öğretirim. Ve virüslere karşı iyi bir savunmaya sahip olmak için yaşama daha fazla tutkulu olmayı öğrenmemiz gerektiğinden. BU konuda biraz yazmıştım. 

İnsanların şu anki ve tarih boyunca davranışlarına baktığımız zaman egolarımızın birlik ilkesini kabul etmediğini ve insan zihninin kendi sağlığımızda kırılmalar yarattığını ve daha ötesinde insanlar arasında kırılmalar yarattığını görüyorum.   Ve egolarımız birlik , barış ve uyum yerine hükmetmek ile ilgilendiği için insanların birbirleriyle barışık olmadığını. Hemen herşey için birbirimizle kavga ediyoruz ve bu daima böyleydi. 

Tüm yaşamın sağlığının insanların birlik içinde biraraya gelmesine bağlı olduğu bir zamanda, bölünme günbegün artıyor.

Ama Covid mutasyonları birlikte çalışıyorlar. Virüs hayatta kalmasına yardımcı olacak ve kendisini güçlendiren mutasyonlar yaratıyor. Virüsler hangi renk oldukları hakkında ya da siyasi konular üzerine tartışmazlar. Birlikte çalışır ve gelişirler.  

Covid’in ortaya çıkmasından yıllar önce bile bölünüyorduk. Ve inanıyorum ki Covid bir öğretmen olarak ortaya çıktı. Covid’in evren tarafından birlik ve yardımlaşma ve dayanışmanın gücü konularında bir öğretmen olarak gönderildiğine gerçekten inanıyorum.

Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum ama bir düşünün!  

20 Mart’ta kuzey yarımkürede ilkbaharı ve güney yarımkürede sonbaharı karşılayacağız.  Onurlandırmak için kutsal değişim zamanları. Aynen yaşamın bizim için asla durmaması gibi doğa da sürekli değişir. Bizler doğa varlıklarıyız ve ayın fazları, mevsimler ve gece göğündeki yıldızlar gibi doğanın dögülerindeki tüm değişimlerden etkileniriz. Bizler her zaman bu değişimlerle bütünlük içinde olduğumuzu teslim etmesek de doğada değişen herşey bizim içimizde de benzer bir değişim yaratır. 

Mevsimler değişirken ve ay fazlarında ilerlerken dışarıda olmak için kendinize zaman ayırın. Bırakın gündüz güneş sizi ışınlarıyla yıkasın ve gece de ay banyosu yapın. Sizi yıkayan ve şifalandıran bu yaşam veren güçlerin parlaklığını hissedin. Bu tek başınıza ya da bir grupla yapabileceğiniz çok güçlü ve basit  bir seremoni.

Ekinoksta doğada zaman geçirin. Doğanın şifalandırıcı nitelikleri hakkında bir şiir yazabilirsiniz. Bir eşarp gibi basit bir seremonisel giysi giyebilir ya da yaptığınız küçük bir çıngırakla doğaya çıkabilirsiniz.  En sevdiğiniz ağaçla oturabilir ve sevgi dolu sözcüklerle dolu ve ekinoksun hayatınıza getirdiği yeni nitelikleri kabulle şiir okuyabilirsiniz. Doğada ziyaret ettiğiniz yerlere ya da birlikte oturduğunuz ağaca, yaşadığınız yerin şefkatli ata ruhlarına, toprak, su, hava, ateş, güneş, ay, kendi yardımcı ruhlarınız ve yeryüzüne size bu değişim zamanında değişimlerle uyumlanabilmeniz için rehberlik ettikleri için teşekkürlerinşzle sunular bırakın. Ve yaşadığınız yerin ruhunu onurlandırmayı da unutmayın çünkü onunla birsiniz ve onunla güçlü bir bağ kurduğunuz zaman yaşadığınız yer sizi hayalleriniz ötesinde şekillerde kollayacaktır.

Ağaçların ve bitkilerin değişen yapraklarına bakarak seremonisel biçimde yürüyün. Mevsimin değişmesiyle havadaki doku, his ve kokunun farklılaştığını fark edin. Yılın bu zamanında duyulan kuşların yeni şarkılarını dinleyin. Parktaki küçük hayvanların yeni mevsime hazırlanmakla nasıl meşgul olduklarını izleyin. Yeryüzünün kalp atışını hissedin. Rüzgarın size getirdiği mesajlardan ilham alın. Suya yakın yaşıyorsanız, suyun niteliğinin ve dalgaların mevsim değişimleriyle birlikte nasıl değiştiğini fark edin.

Sürdürdüğünüz seremoni çalışması yoluyla yaşamla uyumsuz hissetmek yerine uyum içinde bir akışa gireceksiniz.

Ve yaşamınız için teşekkür etmeyi de unutmayın!!!

Dolunay 18 Mart’ta. Bu hepimizin hayatı ve Yeryüzü’nün mevsim değişimleriyle birlikte içinden geçtiği değişimleri  takdir etmesi için güçlü bir zaman.  Ruhsal uygulamalarımıza devam etmek için kararlılığımızı sürdürmemizin önemli olduğunu hissediyorum. Covid ve hayatımıza getirdiği tüm kısıtlamalar pek çok kişiyi atalete yönlendiriyor. Ataletle savaşın ve yaşam için yeni bir hayali kurmada aktif bir katılımcı olun.

Bunu yapmanın yollarından biri dolunayda yaptığımız gibi seremoniler yapmak.

Bu yüzden haydi bu ay ve her ay ruhsal ışıklarımızı birleştirerek çalışmamıza tüm niyetimizi ve kalbimizi koyalım. Dünyayı ve kolektifi koşulsuz sevgi ve ışıkla dolduralım.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, aylık seremonilerimizin detayları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Ve size Facebook sayfamız Shamans are Gardeners of Energy hatırlatmayı unutuyorum. İlham verici sözler, öyküler ve imajlar paylaşmak topluluğumuza hizmet etmek için harika yollardan bir tanesi.  Ayrıca sayfayı ziyaret ederek ilham ve moral bulduğunuzu umut ediyorum.  Sayfamıza katılmak için adres:  https://www.facebook.com/groups/991720834662313. Sorunun cevabı ise “Transfiguration”. 

Lütfen çemberimize sevginin gücü, umut ve yeni şeylerin doğması ve toprağa dönüşmesi gerekenlerin bırakılması için iyimserlik ile dolu güzel bir ekinoks dilemek için bana katılın. Çünkü doğanın da şu anda yaptığı bu.

Lütfen ekinoksu karşılamak için basit ama güçlü bir seremonide çemberimize katılın.  Davulunuz, çıngırağınız ya da şamanik müzik yapabileceğiniz bir enstrümanınızla katılabilmeniz için kısa bir video kaydettim.  İsterseniz iki sopayı birbirine vurabilir, bir kitap kapağına vurabilir ya da bir şişenin içine tohumlar ya da taşlar koyarak bir çıngorak da yapabilirsiniz. Birilkte davul, çıngırak açalarak ve müzik yaparak yardımcı ruhlardan çemberimize güç vermelerini ve bu sayede de grubumuzdaki herkese sevgi yaymada aktif bir katılımcı olabilmeyi rica edeceğiz.

Ekinoks kutlamamıza katılmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=cxDn4PXGxMg

Copyright 2022 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts