Dönüşüm Haberleri Haziran 2017

Zorlu çevresel ve siyasi olaylardan etkilenenleri sevgi ve ışıkla kucaklamaya devam ediyoruz. Kolektif bilincin titreşimini değiştirmek için ruhsal çalışmamıza ruhumuzun en derin yerinden devam ediyoruz. Dünyada bir fark yaratmak istiyorsak ruhsal çalışmamıza odaklanmayı sürdürmemiz önemli. Ömrümüzde birarada çalışmak için şimdikinden daha önemli bir zaman olmadı.

Dünyanın pek çok yerinde yaşayan insanlardan ruhsal yardıma ihtiyaç duyulan farklı şehirler ya da bölgeler için dua edilmesini isteyen eposta ve FB mesajları alıyorum. Bu yüzden transfigürasyon uygulamasını ve Yeryüzü için Şifa çalışmasını daha fazla paylaşıyorum. Çünkü yardıma ihtiyacı olan toplulukların yerel olarak biraraya gelip transfigürasyon seremonilerini yapabilmesi gerek.

21 Haziranda gündönümünü kutlayacağız. Kuzey yarıkürede yaza ve Güney kürede kışa gireceğiz.

Gündönümü beraberce çalışmak için güçlü bir zaman.

Nisan ayında bir radyo programına konuk oldum. Programda ruhsal uygulamaya dair derin konuşma yaptık ve dinleyicilerin katıldığı bir seremoniyi sundum.

Bu gündönümünde topluluğumuzu kutsamak için programda paylaştığım seremoninin bir adaptasyonunu kullanıyorum. Çünkü birlikte yaptığımız uygulamaları sürdürmemizi desteklemek için sevgi ve ışığın hayırduasını almamız önemli. Dünyada olup bitenlerle ilgili farklı inançlara sahip olabiliriz ama Yeryüzü ve tüm yaşama sevgimizle biraraya geliyoruz.

Gündönümünde hazırlık çalışmanızı yaparak işe başlayın ki görünmeyen alemlere düşüncelerinizi ve sizi olağan gerçekliğe çıpalayan şeyleri taşımayın. Hazır olduğunuzda, yazdığım seremoniye katılın.

Seremoniyi uygularken sizi desteklemesi için en sevdiğiniz davul ritmi ya da şamanik müzik parçasını da çalabilirsiniz. Seremoniyi birkaç kere okuduktan sonra kendiniz de davul ya da çıngırak çalabilir, şarkı söyleyip dans edebilir ve kendinize uygun biçimde çalışmaya devam edebilirsiniz.

Ellerinizi kalbinizin üzerine yerleştirerek başlayın. Hayatta sizi huşu ve hayret içinde bırakan bir şeyi düşünün. Hepimizin kıymetli bulduğu birşey vardır. Bu belki en sevdiğiniz çiçek ya da başka bir doğa varlığıdır. En secdiğiniz koku ya da tat hangisi? En sevdiğiniz sesler nedir? Sizin için özel olan o şeyi kalbinize yerleştirin.

Kalbinize doğru nefes alın. Nefes alıp verirken, şimdilik olağan düşünce ve endişelerinizden uzaklaştığınızı hayal edin. Yeryüzüne ve tüm yaşama hizmet etmeye adanmış bir kolektif olarak biraraya gelebilme fırsatı önemli bir ayrıcalık. Bu sevgi dolu çembere katıldığınızı deneyimlemek için hayal gücünüzü kullanın. Derin nefesler alın ve kalp atışınızla bağlantı kurun.

Yeryüzünün kalp atışıyla bağlantı kurun. Her zaman Yeryüzünün kalp atışıyla daima bağlantıdayız. Yaşadığınız yerin ruhuyla bağlantı kurun. Yaşadığınız memleketle ne kadar bağlantı kurarsanız yaşamınız da o denli zarafetle akar. Yaşadığınız memleketin ata ruhlarıyla bağlantı kurduğunuzda seremoni çalışmanız da akışkan ve başarılı olacaktır.

Sanal çemberimizin gücünü, sevgisini ve ruhsal ışığını hissedin. Birbirimizi göremesek de olağan dıı duyularımızla her birimizin varlığını hissedebiliriz. Sizden akan gücü, sevgiyi ve ruhsal ışığı hissedin. Birbirimize kalplerimizle hoşgeldin diyelim. Şu anda ne hissediyorsanız hissedin ya da hayatınızda ne oluyorsa olsun, çemberimize hoş geldiniz.

Şefkatli yardımcı ruhlarımızı ve toprağın, havanın, suyun ve ateşin ruhlarını selamlıyor ve hoş geldiniz diyoruz. Herşeyin içinde yaşayan ruhu ve ay ve yıldızları selamlıyoruz. Kullandığımız sözcüklerin yaratıcı gücünü biliyoruz. Sözcükler tohumdur ve ektiğimiz büyür. Sözcüklerinizle kendinizi, sevdiklerinizi, diğerlerini, tüm yaşamı ve gezegeni kutsarsınız.

Düşüncelerin somut şeyler olduğu da iyi bilinir. Düşüncelerimiz fiziksel alemde oluşan düşlerimizi besler.

Gözlerinizi kapatın ve kalbinize odaklanın.

Yolculuk ya da meditasyon yaptığınız odada ayağa kalktığınızı hayal edin. Ön kağıdan dışarı çıkın. Bunu yaparken, olağan dünyayla görünmeyen alemler arasındaki perdeyi araladığınız hayal edin. Dünyalar arasındaki perdeyi aralayıp, doğada güzel bir patikaya adım atın.

Patikada yürürken sizi saran ağaçlar olabilir ya da başka güzel bir manzarada yürüyor olabilirsiniz. Altınızdaki yeri hissedin. Yürürken eğilin ve yere, toprağa ya da kuma dokunun ve yapısını hissedin. Yürümeye devam ederken, yolunuzu çevreleyen doğanın güzelliğini seyredin. Yeşilliği, kayaları, hayvanları, böcekleri, çiçekleri ve diğer doğa varlıklarını gözlemleyin.

Bu muhteşem gezegende yaşamak ne büyük bir armağan. Topluluğun parçası olmak ve kişisel ve gezegensel zorluklarda birlikte çalışmak ne güzel bir armağan. Yolda yürürken ne denli karanlık hissetsek de ileride daima ışık var. Doğada her zaman karanlık ve ışık vardır. Her zaman ölğm ve yeniden doğuş vardır. Çözünme ve sonra da aydınlanma vardır.

Bu patikada yürümeye devam edin. Derin bir nefes alın ve güzel kokuları içinize çekin. Doğanın seslerini dinleyin hatta havanın tadına bakın. Bunu yaparken nasıl hissettiğinizi fark edin.Kendiniz gibi açık kalpli insanlarla birlikte toplulukta olamk için hazırlandığınızı fark edin.

Koruyucu ruhlar tarafından karşılandığınız bir kırlığa varıyorsunuz. Sizi karşılayan koruyucu ruhlardan biri sizi ruhsal olarak temizleyecek. Bu koruyucu ruh sizi temizlemek için tütsüleyebilir ya da bir tüy ile temizlenmesi gerekenleri süpürebilir. Bir seremoninin başarılı olması için, kutsal alana girmeden önce yüklerinizden kurtulmanız gerekir. Temizlendiğiniz esnada, bu alanın ortasında yanan güçlü ateşi fark edeceksiniz. Ateşin çevresinde biraraya gelmekte olan çembere katılın. Davul ya da çıngırak çalıyor, şarkı söylüyor, dans ediyor ya da sessiz olabilirsiniz.

Yanan ateşin kokusunu alın ve çıtırtılarını dinleyin. Çemberde birlikte dururken, bir an için duralım ve birbirimizin gözlerine bakalım ve ışığı görelim ve çemberimizdeki her bir kişinin sevgisini hissedelim. Birbirimizi kutsamak ve kendimiz, tüm yaşam ve Yeryüzü için sevgimiz ve birlik duygusuyla zamanının dışında birarada toplandık. Yerde duran sunak taslarını ve güzel çiçekleri fark edeceksiniz. Ateş canlı bir varlıktır ve zekidir. Ve şimdi sizin kalbinizi ve ruhunuzu okuyor. Ateş dileklerinizi biliyor.

Yünle sarılmış çubukların olduğu taslar olduğunu göreceksiniz. Taslardan birine gidin ve en sevdiğiniz renkle sarılı olanını alın. Seçmiş olduğunuz rengi, bu rengin sizin için ne anlama geldiğini ve hücresel düzeyde size nasıl hissettirdiğini fark edin. Şimdi, içinize seyahat edin ve titreşimi güzellik, güç ve sevgi taşıyan bir sözcüğü hayal edin. Titreşim evrene yolculuk edecek ve dönüp Yeryüzünde biçim bulacak.

Sevgi, ışık ve birlik titreşimini taşıyan her sözcük mükemmeldir. Bu sözcük, topluluğumuza katkınız olmasını istediğiniz bir armağan, bir kutsama sözcüğü. Dua çubuğuna bu sözcüğün gücünü üfleyin. Ve bunu yaptıktan sonra ateşin yanına gidin ve çubuğu, kendinizi, burada biraraya gelmiş olan topluluğumuzu, tüm yaşamı ve Yeryüzünü kutsama niyetiyle alevlere bırakın.

Dua çubuğunuzu ateşin içine yerleştirdiğinizde, ateş bu kutsamayı alıp evrenin yaratıcı güçlerine götürecel. Bu seremonide evren de birlikte çalışmak için size katılacak. Çubuğunuzu ateşe yerleştirdikten sonra yanınızda ateşe teşekkür ve şükranlarınızı sunmak için orada olan kutsal bitkileri fark edeceksiniz. Teşekkürlerinizi sunmak için ateşe bir miktar bitki bırakın ve çembere geri dönün. Her bir kişinin gözlerine içlerindeki ışığı görerek bakın. Birliğin titreşimini hissedin.

Hissettiğiniz sevgi ve ışığın akmasına izin verin. Şimdi çemberimize dikkatlice bakarak, çemberi kutsamak için seçmiş olduğunuz sözcüğü yüksek sesle söylemenizi rica ediyorum. Size ben de katılacağım. Benim seçtiğim sözcükler “muhteşem”, “sihir” ve “ışıltı”. Sonrasında elele tutuşalım ve sevgi ve ışığın tüm çemberimizde aktığını hissetmeye devam edelim.

İnsanlar olarak yeryüzü ve gökyüzü arasındaki köprüyüz. Evrenin gücünü kalplerimizle köprüleriz. Akan sevgiyi hissedin. Gezegene hizmet için güçlü biçimde birarada dururken bu sevgi köprüsü biz olalım. Yeniden ateşin ve doğanın güzelliğine bakın. Şimdi ayrılma zamanımız geldi. Çemberimize teşekkürlerimizi sunalım ve ellerimizi bırakalım.

Geri dönün ve doğada geldiğiniz güzel patikayı takip ederek meditasyon ya da yolculuk yaptığınız odaya doğru yürümeye başlayın. Davet etmiş olduğumuz ve çalışmamızı desteklemiş olan ve her birimizi koşulsuz sevgiyle sarmalamış yardımcı ruhlara teşekkür edin. Yolculuk ya da meditasyon yaptığınız odaya geri dönün. Görünmeyen alemlerin perdesinden geçerek olağan gerçekliğe, odanıza dönün. Şu anda nasıl hissettiğinizi fark edin. Topraklanmış hissettiğinizden, sizi toprağa bağlayan derin köklerinizi hissettiğinizden emin olun. Birkaç derin nefes alın ve gözlerinizi açın. Çalışmamız şimdilik sona erdi.

Kutsama sözcüğünüzü sunağınıza yerleştirerek çemberimizi kutsamaya ve bizi sevgiyle sarmaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

Size muhteşem bir gün dönümü dilemek için kalplerimizi birleştiriyoruz.

Dolunay 9 Haziran’da. Bugün dünyamızda dikkat ve sevgimize ihtiyacı olan pek çok şey olup bitmekte. İç dünyamıza dönelim ve ilahi ışığımızın derinliğini deneyimleyelim. Işığın tüm hücrelerinizce emildiğini ve böylece iyileştiğinizi hissedin. Onun çabasızca akmasına ve içsel yıldız ışığınızın küresel topluluğumuzla birlikte parlamasına izin verin. Hep birlikte Yeryüzünün içinde ve çevresinde bu ışıkla parlayalım ve yaşam ağındaki tüm varlıklara bu ışıkla dokunalım.

Dönüşüm Haberlerini takip etmeye yeni başlayanlar dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı makaleyi okuyunuz.

Copyright 2017 Sandra Ingerman. All rights reserved.

Recommended Posts