Zprávy o proměnách – červenec 2022

Všichni vidíme, že lidé cítí obrovský neklid a nejraději by se prostě a jednoduše vrátili k životu, jaký žili dřív a v němž  se vše zdálo v pořádku. Samozřejmě že nic nebylo v harmonii, jinak bychom nebyli svědky tak intenzivního rozstřelu, jaký kolem sebe dnes pozorujeme.

Mezi svými přáteli a bližšími studenty slýchám komentáře, jimiž dávají najevo, že jsou připraveni se znovu vrhnout do života. Mnozí z nich se nějaký čas velmi přísně věnovali meditaci, józe a šamanským praktikám, dnes mi  všakříkají, že tráví čím dál více času zpět v běžném životě a své praxe buď zanechávají, nebo ji dávají na druhé místo a věnují se jí, až když jim zbyde čas.

Někteří mí známí začínají den čtením zpráv, přestože po mnoho let zahajovali  každý svůj den praxí, která je léčila a formovala jejich život.

Opět  se ve svých prioritách trochu ztrácíme.

Všichni chceme věřit tomu, že se život znovu vrátí do normálu, myslím si však, že tento pojem už nedokáže nikdo definovat.

Pokud jde o mě, snažím se být optimistická. Pracuji totiž s nápomocnými bytostmi už tak dlouho, že mi dávají o mnoho větší a širší náhled na to, co se děje. To mi dává signály, jež mi umožňují jít dál vlastní cestou namísto toho, abych se ztrácela v šílenostech, které se ve společnosti odehrávají. Tím, že se držím své duchovní práce a nedovoluji pocitům neklidu a nejistoty, aby mne přemohly, mohu zůstat ve středu a zároveň neztrácet povědomí o tom, kolik chaosu a tragédií se kolem mě odehrává. Skutečně věřím tomu, že jediný klid, kterého v tomto životě mohu dosáhnout, je klid v mé vnitřní krajině.  Myslím si, že svět má svůj vlastní osud.

Jak stále říkám, svět je prostě příliš velký na to, abychom na sebe brali všechno neštěstí, jež nám přichází do cesty a jež nás učí růst a ujasňovali si priority. Opravdu je třeba trochu poodstoupit, podívat se na svůj život a na to, jak společnosti můžeme prospět.

V podcastu Jeskyně šamanů, který děláme s Renee Baribeau, jsem se hodně zabývala takzvanými “citlivci”, citlivými lidmi. Často o nich také píšu a hovořím na online summitech.

Naše citlivost je naší silou, nikoli slabostí! Citlivé ženy a muži vždy sloužili společnosti jako šamani, mystici,  věštci a léčitelé.

Nyní se však citliví lidé ztrácí v záplavě zpráv a navštěvují čím dál více kurzů, kde se snaží nalézt způsoby léčení, jež by je zbavily jejich daru – daru, který je volá k tomu, aby zde byli pro společnost přítomni a sami pro ni byli léčením. 

Jestliže se cítíte jako citlivá osoba, jestliže se vás dotýká to, co se ve světě děje, věnujte se své duchovní práci. Za hranicemi naší skutečnosti je další dimenze reality, kde panuje naprostá harmonie, rovnováha a spolupráce mezi lidmi a přírodou. Máme možnost vnést tyto nádherné energie do našeho nynějšího života, doprostřed všeho šílenství, a to tím, že budeme pokračovat v duchovní praxi a necháme přírodu, aby pro nás byla branou do této jiné dimenze skutečnosti, kde existuje pouze krása. 

Úplněk připadá v červenci na třináctého. Zasvěťme tento den spirituální práci. Možná se budeme ve svých životech cítit poněkud více unavení, izolovaní, úzkostní či neklidní apod. Vždy se však můžeme vrátit domů, sami k sobě. Naším skutečným domovem je náš duch. A bytí v jednotě s tvořivými silami vesmíru je tím jisticím lanem, po němž toužíme a jež nás spojuje s naším esenciálním zdravím a dobrým životním pocitem.

Můžeme pro svět být světlem a tvůrci změn, které budou sloužit nám i celému předivu života. Je však třeba se do své práce pustit aktivně, s nadšením a vášní a také se na ni důkladně připravovat.

Přidejte se ke mně a k našemu kruhu, ať se spojíme v úplné jednotě jako jedno krásné, jasné a zářící světlo, které bude do temných míst na Zemi vnášet jas.

Jste-li novým čtenářem Zpráv o proměnách, přečtěte si prosím text Tvoření světelné sítě lidí na mých stránkách.

Děkuji Sylvii za pomoc s nahrávkou vedené šamanské cesty pro tento měsíc. Během ní pozveme na planetu a do našich životů více ženské energie a přispějeme tak ke znovuobnovení rovnováhy a harmonie. Zde je odkaz na nahrávku:

https://www.youtube.com/watch?v=lD_CM2lJlDE

Copyright 2022 Sandra Ingerman. Překlad Veronika Kucharská. All rights reserved.

Recommended Posts