Dönüşüm Haberleri Temmuz 2017

Seremonileri tasarlamak ve icra etmek konulu yeni kitabımı yazma sürecinde derinleşiyorum. Sounds True tarafından 2018 sonbaharında yayınlanacak. Fakat daha erken yayınlanabileceğini düşünüyorum.

Kitabı yazmaktan çok keyif aldım ve 35 yıldır gruplarla yaptığım seremonilere dair pek çok harika anıyı canlandırdı. Atölyelerimdeki seremonilere katılmak yalnızca benim için öğretmenliğin güzel hatıralarını yaratmakla kalmadı. Aynı zamanda pek çok kişi için de olumlu ve mucizevi şifayı yarattı. Meydana gelen şifa benim hayallerimin bile ötesindeydi ve görünmeyen dünyadaki güçlerle birlikte çalışmanın hem kişisel olarak hem de küresel olarak olumlu değişim yarattığının da göstergesiydi

Seremoniler icra etmek, şifa için ettiğimiz dularımızın gerçekleşmesi için içimizdeki ilahiliğin evrenin ilahi güçleriyle iletişim kurmasının bir yolu.

Bu kitabın yaşadığımız dönemde önemli olduğunu hissediyorum. Zira modern dünyamızda yaşayan insanlar genelde seremoniler icra etmekten korkuyor ve farklı dini gelenekler içinde büyütüldükleri dogmatik öğretilerle ilişkilendiriyorlar.

Fakat gerçekte seremoni, hem kendimiz hem de tüm yaşam için kurduğumuz düşü değiştirmek için yardımcı ruhlarımızla ve ilahi güçlerle birlikte çalışabildiğimiz sihirli bir süreçtir.

How to Thrive in Changing Times (yeni adı ile The Shaman’s Toolkit) adlı kitabımda nöroplastisite biliminden ve bize olumsuz düşüncelerimizi değiştirerek ve olumlu bir vizyona odaklanarak beyin kimyamızı nasıl değiştireceğimizi öğrettiğini yazmıştım

Kayıp ruh parçalarını geri getirme çalışmamı değiştirdiğimde nöroplastisite ilkelerini kullanmaya başladım. ÇÜnkü şamanik şifa için gelen pek çok danışan travma döngüsünde takılı kalıyor ve bu döngüden çıkmaları ve hayatlarında sağlık ve mutluluğun mümkün olduğuna dair ilham alabilmeleri için beyin bilimi temelinde onlara yardımcı olabileceğimizi hissettim.

Tüm şifa çalışmalarımda birlikte çalıştığım erk hayvanım beni, geçmiş travmalar üzerine konuşmak yerine beyinde yeni nöral yollar oluşturmaya yardımcı olan şifalandırıcı öyküler anlatmaya teşvik etti. Yeni nöral yollar, hayattaki olumlu şeyleri düşünerek oluşturulur.

Böylece, danışanlarıma kayıp ruh parçalarını geri getirdiğimde, onunla birlikte geri dönen güçlü yönleri, yetenekleri ile ilgili şifalandırıcı öyküler paylaşmaya başladım. Ayrıca, danışanarıma “ruhun” “öz” olduğunu ve bunun da ışık olduğunu paylaşmaya başladım. Ve şifa onlarla olan şifa çalışmamı bitirdiğimde, herhangi bir öykü paylaşmadan evvel, kendilerinden ruhlarının ışığını hücrelerine absorbe etmelerini istemeye başladım. Bu da beni, Soul Retrieval: Mending the Fragmented Self kitabıma yeni bir son söz yazmaya yöneltti. Çünkü travmanın öyküsünü daşınanın psişesine yerleştirmek yerine şifalandırıcı öyküler anlatmanın gerçek ve uzun dönemli şifa yaratmanın çok önemli olduğunu hissettim. Ve bu şekilde çalışarak, kayıp ruh parçasını danışana geri getirme çalışmasının çok daha güçlü hale geldiğini gördüm.

Bunun, hepimizin farklı travmalar geçirdiğini inkar etmekle ilgisi yok. Fakat geçmişimizi yanımızda taşımayı bırakmadan kendimize daha iyi hyatlar yaratamayız.Geçmiş yüklerimizi taşımanın bizim için fiziksel ve duygusal düzeyde çok ağır olabileceğini ve hastalık yaratabileceğini geçen ay yazmıştım.

Düşünce döngülerimizi değiştirerek beyin kimyasını değiştirme ilkesi, bana Transmutation App’ı ortaya çıkarmak için esin veren şey oldu. Çünkü bu aplikasyon durup düşüncelerimize bakmamızın ve aplikasyonun kütüphanesindeki ilham verici sözcük, hayırduası veya fotoğraflardan esinle pozitif enerji yaratmanın bir yolu.

Bu aplikasyonu birkaç yıl önce oluşturmuş olmama rağmen halen her gün kullanmaya devam ediyorum. Her iki saatte bir çanların ya daTibet çanağının sesi beni durmaya ve ne düşündüğümü kontrol etmeye ve olumsuz düşüncelerimi ve hayallerimi hayatımda gerçekleşmesini arzu ettiğim şeye dönüştürmeye teşvik ediyor.

Bugünlerde ziyaret ettiğim her internet sitesi, reklamını gördüğüm tüm kitaplar nöroplastisiteden bahsediyorlar. Bu harika bir şifa biçimi fakat tüm etkili yöntemler gibi bunu yapmak da disiplin ister.

Pek çok kişinin dünyada olanlar nedeniyle çaresiz hissettiğini ve ruhsal uygulamalar yapmak için enerji bulamadıklarını görüyorum. Çünkü yaşanan zorluklar çok boğucu görünüyor ve daha fazla kişi ümitsiz ve çaresiz hissediyor. Elbette pek çok kişi de sosyal aktivistler haline gelir ve ruhsal çalışmalarını derinleştiriken güçlendiklerini hissediyor.

Yaşadığımız günlerde, yalnızca güçlüklere ve yolunda gitmeyen şeylere odaklanmak, düşlemekte olduğumuz kötü rüyayı kalıcılaştırıyor. Çünkü birşeyi tümüyle imgelediğimizde, onlara hayat veririz.

Her zaman yaptığım gibi, beyin kimyanızı değiştirmek ve yeni nöral yollar yaratmak için imajinasyon yeteneğinizi kullanmanız için cesaretlendirmek isterim. Evet, bu çalışmayı gerektirir ama kendi hayatlarımızı ve gezegendekii hayatı değiştirmenin yolu bu.

Yaşamayı istediğimiz yeni rüyaya adım atmalı ve görme, işitme, dokunma, tat ve koku alma duyularmızın hepsini harekete geçirmeliyiz. Yeni hayatımızı şimdi yaşıyormuşcasına düşe adım atmalı ve bu yeni düşle yaşamalıyız. Böylece, hayal güçlerimizle meydana getirdiklerimizi değiştirmeye başlarız.

Seremoniler icra etmek, nöroplastisitenin tüm öğretilerini kucaklar ve psişemizi değiştirmemiz için yardımcı olur. Seremoni icra etmek, düşüncelerinizi ve vizyonlarınızı değiştirmek için harika bir araçtır. Geçmişinizden size yük olan ne varsa bırakmak için bir içeride ya da açık havada yapabileceğiniz kısa bir seremoni için yolculuk ya da meditasyon yapın. Ve sonrasında da ilahi güçlerle birleşerek kendiniz ve dünya için yeni bir vizyonu, yeni bir yaşam tarzını davet etmek için bir kutsama seremonisi yapabilirsiniz.

Tek başımıza ya da bir grupla birlikte seremoniler icra etmenin hayatlarımızı ve yaşadığımız dünyayı değiştirmek için büyük gücü olduğunu düşünüyorum. Ve binlerce yıldır dünyanın dört bir yanıdaki şamanların seremoni çalışmasının nedeni de budur. Bu, düşünce şeklini değiştimek ve topluluk içinde uyumu sağlamanın bir yoluydu.

Gezegene hizmet etmek için şu an elimizde pek çok araç mevcut. Yalnızca, haberleri seyreder ya da okurken ve medyayı takip ederken girdiğimiz trans durumundan çıkma seçimini yapmamız gerekiyor. Bu sadece negatif düşüncelerin kafamızda dönüp durmasına yardımcı oluyor. Bu örüntüyü kırmak ve yeni bir düşü yaratma ve yaşama seçimini yapmamız gerekiyor.

Ve transfigürasyon uygulaması sağlığımıı ve esenliğimizi değiştirmenin güçlü bir yolu. Transfigürasyon ayrıca çevremizi, tüm yaşamı ve Yeryüzünü şifalandırmanın da bir yolu.

Dolunay 9 Temmuz’da. Ruhsal çalışmanın etkisi dolunay zamanlarında büyüdüğü için seremoni çalışması için iyi bir zaman.

Olağan düşünce ve endişelerinizi kolektifimizin kutsal alanına taşımamak için hazırlık çalışmanızı yapın. Topluluğumuzun katıldığı kolektif enerjilerimizin pozitif ve güvenli olmasını isteriz.

Meditasyon veya yolculuk yaparak içinize seyahat edin ve küresel topluluğumuzun ışığı ile birleşip Yeryüzünde ışırken, kendi ilahi ışığınızın sizden akmasına izin verin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin ayrıntıları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Recommended Posts