Dönüşüm Haberleri Temmuz 2016

Bazılarınız “Rehberlik ve Şifa için Şamanik Yolculuk: Bilgi Alma, Kolektif Kutsama ve Diğerlerine Yardım” başlıklı eğitimimin giriş konuşmasını dinlemişsinizdir.

Giriş konuşmamda odaklanmamız ve rehberlik almamız gerektiğini hissettiğim için bir konuyu açtım.

Şamanizm uygulamasının kişisel, toplumsal ve küresel düzeyde şifalandırma potansiyelini hepimiz biliyoruz. Şamanik uygulama on binlerce yıldır varlığını sürdürdüğünden dolayı çalışmadan iyi sonuçlar alındığını anlayabiliriz. İyi sonuçlar alınmadığında uygulamalar kaybolup gider.

Yegane tutkum insanlara yalnızca şamanik yolculuk ve seremoni uygulamalarını öğretmek değil. Fakat ruhumun amacının, karşı karşıya olduğumuz kişisel ve kolektif sorunlarımızı çözmek amacıyla insanları topluluk olarak biraraya getirmek olduğunu hissediyorum.

Geleneksel şamanlar görümneyen alemlere girmeden önce yoğun bir hazırlık çalışması yaparlar. Bu hazırlık çalışması, olağan hayat ve düşüncelerini geride bırakıp saf ve net bir Alana girmelerine yardımcı olur. Bu saf alanda, şifa enerjilerini, kutsamaları ve görünmeyen alemlerde oluşup doğarak fiziksel alemde meydana gelen olumlu değişimleri yardımcı ve şefkatli ruhlarla işbirliği içinde elle dokunulur dünyamıza örerler.

Şamanların çalıştığı bu alana girdiğimizde, insani kaygılarımızdan ve günlük endişelerimizden uzaklaşmanın önemi hakkında derinlemesine düşünüyordum. Bunu yapmadığımızda psişik ağırlığımızı da görünmez alemlere mi taşıyoruz? Ve bunu yaptığımızda ne oluyor? Öncelikle çalışmanın olası gücünü sınırlandırdığımızı düşünüyorum. Ve aynı zamanda da en saf niyetler ve sevgi ve ışık enerjileri dışında hiç birşeyin girmemesi gereken bu alana karışmaması gereken enerjiler bıraktığımızı düşünüyorum.

Bu konu “bana seslendi” ve konuyu sizlerle birlikte keşfetmeyi arzu ediyorum. Acaba görünmeyen alemleri kirletmemiz şamanizmin ünlü mucizevi şifalarının gerçekleşmesini mi engelliyor?

Bu ay size bu soru üzerine meditasyon/şamanik yolculuk yapmaya davet ediyorum. Her zaman kendi yardımcı ruhlarınıza yolculuk yaparak görünmeyen alemleri insane düşünce ve duygularımızdan temiz tutma konusunu sorabilirsiniz. Ama bu konuyu şamanizmin ata ruhlarına danışmanın ilginç olacağını düşündüm.

Mayıs ayında, antik ata ruhlarının bize duvarlarında bıraktıkları sembollerle çalışmak için Atalar Mağarasına yolculuk yapmıştık. Atalar mağarasına yolculuk ya da meditasyonu nasıl yaptığımzı öğrenmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz: https://www.sandraingerman.com/tnmay2016.html.

Bu mağarayı nasıl ziyaret edeceğinizi öğrendikten sonra niyetinizi belirleyin. Önerdiğim niyet, bu mağarada şamanizmin ata ruhlarından biriyle karşılaşmak ve ondan rehberlik almak. Size rehberlik etmek isteyen birden fazla yardımcı ata ruhu da size grup olarak karşılayabilir ve size rehberlik etmeye gönüllü olabilir.

İstediğiniz rehberlik, kendimiz, danışanlarımız, sevdiklerimiz, yerel topluluğumuz ve gezegen için yardımcı ruhlarımızla birlilkte gerçekleştirdiğimiz seremoni çalışmasını yaptığımız görünmeyen alemleri temiz tutmanın önemi. Olağan yaşamınızdan görünmeyen alemlere taşıdığınız enerjiyi geride bırakabilmek için neler yapabileceğinizi sorun.

Şamanik yolculuk uygulaması yapmıyor da olsaız yine de bu çalışmada bize katılabilirsiniz. Kendi içinizde dinginlik hissettiğiniz alana girebilir, bu soruyu sorarak size ulaşan mesaj ya da vizyonlara dikkat edebilirsiniz. Doğada yürüyüş yapabilir ve size gelip oturmanız için seslenen bir yer bulabilirsiniz. Doğanın ve olduğunuz yerin gücü ile bağlantı kurarken niyetinizi tutabilir ve size gösterilenleri görmek için farkındalığınızı artırabilirsiniz. Ya da meditatif bir müzik dinleyebilir ve aldığınız mesajlara dikkat edebilirsiniz.

Aldığımız bilgiyi paylaşmak için bir forum kurmanın ilginç olabileeğini düşündüm. Eğer önemli ve küresel topluluğumuzun faydalanabileceğini düşündüğünüz bir bilgi alırsanız , stories@sandraingerman.com adresine bir mesaj gönderebilirsiniz. Bunu yalnızca içinizden bilgiyi paylaşmak gelirse yapın. Malum nedenler dolayısıyla lütfen mesajlarınız kısa ve yalnızca bu konu hakkında olsun. Şamanizmin öğretilerinden biri de daha az sözcüğün daha güçlü olduğudur. Çünkü yolculuğun öyküsünü çok detaylı paylaştığınızda önemli öğretiler ve bilgelik arada kaybolabilir.

Sylvia Edwards, webmasterımız, mesajları toplayacak. Ağustos Dönüşüm Haberlerinde paylaşabileceğimden çok daha fazla mesaj alırsak, mesajları yayınlamak için ayrı bir bölüm oluşturacağım. Bu bölüm de Temmuz Dönüşüm Haberlerinin altında olacak.Haydi kalplerimizi birleştirerel Sylvia’ya aldığımız güçlü ve faydalı mesajları paylaşmamıza yardımcı olduğu için teşekkür edelim.

Bunun kendi yolumuzda keşfetmemiz için önemli ve derin bir konu olduğunu hissediyorum. Cevaplar ve yardım için şamanizme başvurduğumuz bu günlerde üzerinde düşünülmesi gereken pek çok şey var. Şamanların daima çalışageldikleri alanı sıradan enerjilerimizden nasıl temiz tutalım ki düşleme çalışmamızın gücünün tecelli etmesini engellemesin?


Dolunay 19 Temmuz’da. Kendi içsel manzaramızın saf alanında toplanalım ve içsel bahçemize attığımız tohumları düşünelim. İçimizde ve dünyada hangi tohumlar büyüyor. Bahçemiz oluşturduğumuz ışık ağında meydana gelmesini istediğimiz ışık ve sevgi enerjileri ile mi dolu? Biraz zaman ayırın ve kendi içsel bahçenizi, içsel dünyanızı temizlemeniz gerekip gerekmediğini düşünün. Ve sonra da biçim aleminden öteye kendi içsel ışığınızın derinlerine uzanın. Işığınızın parlayarak enerji alanına, bu muhteşem Yeryüzündeki herşeyi birbirine bağlayan ışık ağını aydınlatmasına izin verin.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seeremonimizin ayrıntıları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Copyright 2016 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Recommended Posts