Dönüşüm Haberleri Temmuz 2014

Yakın zamanda bir gece yarısı çok büyük bir kavrayış yaşadım. Deneyimimi, sizde bir uyanışı harekete geçirebilir düşüncesiyle, paylaşmak istiyorum.

Size öncelikle deneyimime ilham vermiş olabileceğini hissettiğim geri planda olanlarla ilgi bilgi vermek istiyorum.

Geçtiğimiz birkaç ayda birkaç arkadaşım, öğrencim ve akranım öldüler. Ölüm çevremdeydi ve ben de benimle aynı yaşlarda olan kaç kişinin bu varoluş düzeyini terkettiği hakkında derinlemesine düşünüyordum. Bunun beni, ortaya çıkan bilinçli duygularımın altındaki derin bir düzeyde etkilemiş olduğuna eminim.

Buna ek olarak, kolektifin çevreye ve tüm yaşama karşı yoğun davranışı da benim için gitgide zorlayıcı hal aldığını da hissediyorum. İnsanlar kendilerini gelişmiş bir tür olarak tanımlamalarına rağmen, aç gözlülük ve şiddetin düzeyi değişmiyor.

Daima hassas biriydim ve insanların bilinçsiz davranışlarından etkilenmek benim için yeni bir sorun değil. Çoğunuzun da böyle hissettiğinizi tahmin edebiliyorum. Öğrettiğim spiritüel uygulamaları uygulamaya devam ediyorum. Bu uygulamaları gün boyunca, egom/kişiliğim gözlemlediklerimden dolayı tetiklendiği zamanlarda yapıyorum. Ve bu da bana daha olumlu bir farkındalık düzeyine geçmek için yardımcı oluyor.

Her zaman bir “işçi arı” olmak için doğduğumu hissetmişimdir. Çalışmayı sürdürmemi sağlayan güçlü içsel bir yaratıcı aleve sahibim. Ve bu yaratıcı alev beni danışanlarla çalışmaya ve diğerlerine daha bilinçli bir yaşam sürdürmeleri için ilham verme umuduyla yazmaya ve öğretmeye yönlendirdi.

Beni tanıyanlar, benimle çalışmış olanlar ve aylık yazılarımı okuyanlar ne kadar çalışkan olduğumu bilir. Kendimi işime her düzeyde adamış durumdayım. Ve tahmin edebileceğiniz üzere, bu her zaman yararıma olan bir durum da olmadı. Fakat, aynı zamanda, içimden gelen şey bu ve ben de bunu yaptım.

Tüm bu arka plan bilgisine ek olarak, ergenlik ve yetişkinlik yıllarımın çoğunda depresyon ve sevinç dalgalarıyla başa çıkmakla uğraştığımı da söylemeliyim.

Bütün bunları, sık sık hayatın anlamını sorguladığımı söylemek için yazdım.

Mayıs sonu bir gece yarısı uyandım. Açıklaması zor bir değişmiş ve kendimin farkında gibi bir durumdaydım. İki dünyanın arasındaydım. Uyumuyordum ama uyanık da değildim. Bu durum belki de bir dakika kadar sürdü. Bu uyanık rüyada hayatımın anlamının farkındalığına bütünüyle ulaştım.

Benim için en önemli olan şey yeryüzündeki güzel yerleri ve manzaraları görme fırsatına sahip olmaktı. Seyahatlerimde pek çok güzel yeri görme fırsatım oldu. Ve medya sayesinde, yeryüzünde bulunan fiziksel olarak gidip göremeyeceğim olağan dışı yerlerin fotoğraf ve videolarını görebildim. Geçmiş yaşamlarımın hiçbirinde böylesine renkli manzaraları ve bu denli çok sayıda özgün yaşam formunu görme fırsatına sahip olmadığımın farkındaydım. Çünkü uzak geçmişte dünyanın dört bir yanında çekilmiş fotoğrafları görme olanağı yoktu.

Yeryüzünün olağanüstü güzelliğini görebilmek benim için en anlamlı şeydi.

İkinci olarak da sevgiyi deneyimledim.

Ve son olarak, yaşamlarının sonunda ebeveynlerime bakabilmiş olmak kendi yaşamıma derin bir anlam kattı.

Hayatıma anlam veren bu üç şeyin farkındalığını kazandıktan sonra, gece boyunca süren derin bir uykuya daldım ve ilginç rüyalar gördüm.

Uyandığımda bu deneyimden derin bir biçimde etkilenmiş durumdaydım. Çünkü bu deneyim, gece yarısı uyanıp rasyonel ve entellektüel düzeyde birşeyleri düşünmek gibi sıradan bir deneyim değildi. Bu farkındalığa ulaştığımda derin bir ruhsal durumdaydım ve bunu bedenimdeki tüm hücrelerimde hissettim.

Spontan ve büyük spiritüel gerçekleri deneyimlediğim ve derin bir içsel değişim yaratan yeni bir bilinç düzeyinin hücresel farkındalığıma işlediği ölüme yakın deneyimlerim gibiydi.

Uyandıktan sonra gece olanlar hakkında derinlemesine düşündüm. Hizmet işlerimin hayatıma anlam verenler arasında olmayışı benim için sürpriz oldu. Elbette ki danışanlarım, öğrencilerim ve genelde kollektifle paylaşmış olduğum armağanlarımı biliyor ve kabul ediyorum. Fakat derin bir düzeyde bu, hayatıma anlam veren şeylerden biri olarak kendini açığa vurmadı.

Yaşamının sonundaki pek çok insanla çalıştım. Ve tekrar tekrar aynı şeyi duyuyorum. İnsanlar genellikle yaşamlarında nelere öncelik verdikleri hakkında düşünüyorlar. İnsanlar, genellikle onlar için en önemli olduğunu hissettikleri basit şeylerden bahsediyorlar. Yaşamın sonunda “iyi çalışmalar” hakkında düşüneni çok nadir gördüm. Ve keşke daha çok çalışsaydım diyene de hiç rastlamadım.

Dönüşüm Haberleri Haziran sayısında bahsetmiş olduğum “senaryoyu yırtma” konusu ile bağlantılı.

Bu yoğun değişim zamanında, ruhumuz için önemli olana mı yoksa yapmamız gerektiğini düşündüğümüz şeye mi odaklanıyoruz?

Pek çok öğretmenin hayatımızı sanki ömrümüzün sonundaymışız gibi incelememizi önerdiğini biliyorum. Şimdi değişiklik yapmak için yaşamınızdaki öncelikleri yeniden belirlemek önemli.

Bu ay yaşamınıza anlam veren basit şeyler hakkında bir yolculuk ya da meditasyon yapın. Sizin için gerçekten anlamı olan şeyleri yaptığınızdan emin olmak için hayatınızda ne gibi değişikliklere giderdiniz?

Bu açık ve yükselmiş durumda almış olduğum öğretilerden diğeri ise kendi güzelliğimize odaklanmamızın önemi. Çünkü yeryüzündeki farklı manzaraların güzelliklerinin nasıl benim içsel güzelliğimin yansıması olduğunun gösterildiğini hissediyorum.

Diğerleri ile olan çalışmalarımda kendi güzelliğimizi ne kadar az teslim ettiğimiz, benim için genellikle çarpıcı olur. Topluca, kendimizi kolektifin dışsal güzellik tanımı ile tanımlıyoruz. Ve bahar ve yaz aylarında bir çiçeğin açması gibi ruhumuzun güzelliğinin açmasına izin vermeyi unutuyoruz.

İlahi ışığımızı yaymaya devam ederken, her birimizin içinde yatan derin ve gerçek güzelliği de teslim etmeliyiz. Dışımızdaki dünyada bizi saran doğanın güzelliğinin yansıttığı gibi, içimiz de güzel.

Yakın bir dostumdan, “aşağısı yukarısı gibidir” öğretisiyle ilgili düşüncelerini paylaştığı bir mesaj aldım.

Astrolojik açıdan bunun Yeryüzü ile Gökyüzü arasında bir sebep sonuç ilişkisi kurmadığını yazıyordu. Öğretinin yaptığı vurgu İki Varlık’ın birbirine baktığı zamanki karşılıklı ilişki ve aynalama, yani her birinin diğerinin gözündeki yansıması. Yeryüzü Gökyüzü’nde olanı ve Gökyüzü de Yeryüzü’nde olanı yansıtır.

Onun sözleri içimde, diğerlerinin gözlerine ve dünyaya bakmak ile ilgili düşüncelerle birlikte birşeyleri harekete geçirdi. Çünkü bakışımızı değiştirir ve herşeydeki ışığı görürsek, bize yansıyan da bu olacaktır.Ve bu da zamanın başlangıcından bu yana taşınmış kadim bir bilgeliktir.

Daha önce bu konuda yazdığımı biliyorum. Fakat diğerlerinin gözlerine baktığımızda odağımızı kaybetmemek çok önemli. Tüm yaşamın gözlerindeki ışığı görebildikçe, algımızı değiştirerek gerçekliğimizi değiştiririz.

Farkındalığınızı yükseltin ve diğerlerinde ve dünyada gördüklerinizi nasıl yargıladığınız hakkında bilinçli olun. Hastalık ve/veya acıyı ya da tüm yaşamın parçası olan parlak spiritüel ışığı görmek arasında daima tercih yapabiliriz. Bu çalışmaya daha çok odaklandıkça, yaşamın diğer boyutlarında daha derinlere yolculuk edebilirsiniz. Çünkü güzellik boyutu tüm zamanlarda mevcuttur.

Dolunay 12 Temmuz’da. Dolunay seremoninize içinizdeki ve çevrenizdeki tüm yaşamdaki güzellik hakkında derinlemesine düşünerek başlayın. Doğanın ve yeryüzünün fotoğraflarına bakın ve ne kadar muhteşem bir gezegende yaşadığımızı takdir edin.

Yaşamın güzelliğini takdir etme noktasında, sizi ilahi ışığınızdan ayıran ne varsa bırakmak için transfigürasyon uygulamanızı yapın. Aynı uygulamayı yapan küresel topluluğumuzun güzelliğine odaklanırken, bu ilahi ışığınızla parlayın. Bu güzelliği hayal edin ve dünyanın içinde ve çevresinde, yaşamakta olan her varlığa dokunan, saran ve birbirine bağlayan bu parlak ışık ağına bakın.

Dönüşüm Haberleri’ni okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen ana sayfadaki “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.


Duyurular:

Birkaç ay önce “Crazywise” adlı bir film hakkında yazmıştım. Phil Borges, akıl hastalığı ile çalışmanın alternatif yolları hakkında etkileyici bir belgesel yarattı.

Akıl hastalığının tedavisinde alternatif yolları keşfeden CRAZYWISE filmindeki görüşmemin bir bölümünü bu adresten izleyebilirsiniz: http://bit.ly/1pfZvjN

Simin Uysal Türkiye’de bir yazar ve şamanik öğitmen Yeni bir web sitesi var. Adresi www.samanizmveruyalar.com

Şimdilik yalnızca Türkçe. Simin’in Türkçe ve İngilizce bloglarına linkleri, şamanizm ve aktif rüya ile ilgili bilgi ve makaleler, workshop ve aktif rüya çemberlerinin duyurularını ve Yeryüzü için Şifa hakkında bir sayfayı içeriyor.

Copyright 2014 Sandra Ingerman. All rights reserved.

Recommended Posts