Dönüşüm Haberleri Ocak 2012

Yeni yılı ve uzun zamandır beklediğimiz 2012’yi heyecanla karşılıyoruz.

Bu ayın Dönüşüm Haberleri’ni okumadan önce bir dakikalığına gözlerinizi kapayın. Dünyanın dört köşesinde Dönüşüm Haberleri’ni farklı dillerde okuyan ve yeryüzünün heryerine ışık gönderen binlerce insanı hayal edin.

Derin bir kaç nefes alın; kalbinize ve kalbinizden nefes aldığınızı hayal edin. Hayatı ne kadar sevdiğinizi hissedin. Hayat ne kadar kıymetli! Şimdi kalbinizin, dünyada ışık olmaya kendilerini adamış ve hayatın tümü için güzel bir hayalin parçası olan global topluluğumuz için sevgiyle dolmasına izin verin. Işığınız yansısın ve size yansıyan ışığı kendinize alın. Evrensel sevgiyi nefes gibi içinize çekin ve dışarı verin.

Global topluluğumuz ve yeryüzü için sevgiyi ve ışığı yansıttığınızı hissetiğinizde gözlerinizi açın ve okumaya devam edin.

Hep beraber size yeni yılda en iyisini diliyoruz! Derin bir nefes alın ve bu çemberden size sunulan hayır duasını kabul edin.

Binlerce yıldır ruhani gelenekler hayatın bir rüya olduğunu paylaştılar. Bu öğretiler bize dışardaki dünyanın gerçek bir yansıma olduğunu gösterir.

Neville tüm dünyanın kendinizin dışarıya yansımış hali olduğunu öğretti. Şahsen bu cümle benim için büyük anlam taşıyor.

Dünyamız düşünce kalıplarımızdan yaratılmıştır. Bunun üzerine bir dakika düşünün. Düşünce kalıbı ifadesi, düşüncelerimizin yaşadıklarımızı şekillendirdiği anlamına gelir.

Hayatım boyunca şunu anladım ki mükemmel yeryüzünü yaratan evrenin yaratıcı gücü gibi biz de buraya, kendimizi, vücut bulmaya gelmiş ruhlar olarak deneyimlemek için doğduk.

Buraya neşeyi, güzelliği ve sevgiyi deneyimlemek için geldik. Yaratıcımızın bir yansıması olmayı öğrenmek için geldik.

Yeni yılı karşılarken gelin bu ay hangi düşünce kalıplarımızın dünyada gerçekliğe dönüştüğüne bakalım.

Pek çok insan yeni yıla hayatlarında görmek istedikleri değişimleri niyet ederek başlar.

Gelin biz de parlak bir gelecek niyeti edelim ve yeryüzündeki yaşamın tümü için güzel bir rüyayı gerçekliğe dönüştürecek düşüncelere odaklanalım.

Dünya için pozitif bir vizyonu beslemeye devam edin. Neye enerji verirsek ona hayat verdiğimizi hatırlayın.

Sevgi, ışık, harmoni ve bereketle dolu bir dünyaya dair güçlü bir vizyonu beslemeye özenle devam edin.

Sanki şimdi oluyormuş gibi tüm duyularınızı kullanarak bu dünyayı görmeye, duymaya, hissetmeye, kokusunu almaya ve tatmaya devam edin. Ve bu yaradılışı bir filmmiş gibi yaşamayın. Bu dünyaya adım atın ve bu dünyayı yaşayın! Ona şekil verin!

Hemen aldığımız sonuçların ve haberlerde izlediklerimizin bizi yanıltmasına müsade etmemeliyiz.

Evrim sürecindeyiz ve bu süreç herkesin hayallerine sadık olmasını gerektiriyor. Pek çoğumuzun hemen sonuç alamayınca kolayca vazgeçtigini ve odağını kaybettiğini görüyorum.

Zaman hızlandıkça çalışmalarımızın sonuçlarını daha hızla alıyoruz. Odaklanmak çok önemli. Çünkü pek çoğumuz güzel bir hayal kurmak istedikçe korku ve öfkeye yenik düşüyoruz. Ve korkumuzu ve öfkemizi belseyen enerji yaşamak istediğimiz güzellik ve sevgiyi besleyen enerjiden daha yoğun olabiliyor.

Bu, gerçekten de öğrenmek için çok önemli bir zaman. Bir kabusu beslemektense güzel ve parlak bir hayale odaklanmayı seçseniz ne kaybedersiniz?

Bana kalırsa eğer kolayca vazgeçer ve korku ve öfkemizin bizi yönetmesine izin verirsek daha çok şey kaybederiz.

Bu evrim sürecinde öğrenmemiz gereken şeylerden birisi de bilincimizi yükseltmek ve ışık, sevgi ve barıştan oluşan bir varlık olmak.

Evet, bu bir süreç, o yüzden odaklanmaya devam edin!! Ve gelin kalplerimiz ve düşüncelerimiz biraraya gelirken parlak bir şimdi ve geleceğe odaklanmak üzere birbirimize destek olalım. Birlikten kuvvet doğar.

Geçen sene bir kaç kere size yaratıcınızla/evrenin yaratıcı güçleriyle tanışmak üzere meditasyon yapmanızı önerdim. Bu çalışmanın amacı öncelikle sizi ve tüm hayatı kimin yarattığını öğrenmekti. Sonra da sizden yaradılışınıza katık olan evrensel sevgiyi hissetmenizi ve bu sevgiyi herbir hücrenize teneffüs etmenizi istemiştim.

Yeni yıla başlarken bu pratikle devam etmek isterim. Daha önce bu egzersizi yapmadıysanız şimdi yapmanızı öneririm. Tanrıdan, tanrıçadan, evrenin yaratıcı güçlerinden

Yaradılışımıza katık olan evrensel sevgiyi bir kez hissettik mi yaratıcının gerçek bir yansıması olan ve içimizdeki gücü deneyimlemeye geldi sıra. Biz de tanrıdan, tanrıçadan, evrenin yaratıcı gücünden geldiğimiz için biz de o güce sahibiz.

Ve o ruhani güç ile bağlantıya geçip bunu bütünün yararına kullanmanın tam zamanı şimdi. Gücün, enerjiyi dönüştürme becerisi olduğunu hatırlamak önemli. Ve evrensel sevgiyi gerçekten deneyimlediğimizde, gücümüzü hep hayatla dayanışma ve işbirliği içerisinde kullanacağız, başkalarından daha güçlü olmak için değil.

Pek çoğumuz materyal dünyada olup bitenlerle ilgilenen kolektif rüyaya kaptırdık kendimizi. Aynı zamanda pek çoğumuzun hayat ile daha derinlemesine bağlar kurmayı arzu ettiğini biliyorum. Çünkü sadece materyal dünyaya baktığınız zaman hayatın anlamını kaybetmeye başlar.

Hayatla daha derinlemesine bağlar kurmak için kolektif inançların ötesine geçmek gerekir. Bunu yapmanın yollarından biri ruhani yolculuğumuzu derinleştirmektir. Bu da kim olduğumuz gerçeğini araştırmak anlamına gelir.

Bir başka olasılık ise evrenin yaratıcı güçlerine – yaratıcıya – meditasyon yolu ile bir yolculuk yapmaktır. Bu yolculuk esnasında kim olduğunuz gerçeğinin size gösterilmesini ve içinizdeki spiritüel gücün yaşamın tümünün iyiliği için kullanılmasını isteyin. Ve şu anda yaratıcı gücünüzü yeryüzü için nasıl kullanabileceğinizi sorun. Hemen uygulamaya başlayabileceğiniz basit adımları sorun.

Meditasyon ya da formal bir şamanik yolculuk da yapsanız yaratıcının/yaratıcı güçlerin size rehberlik yapmasına izin verin. Eğer gerçekten ruhunuzun derinlerine inebilirseniz, ihtiyac duydugunuz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kolektif rüya ve inançlara takılıp kaldığınız ve acı hissetmeye başladığınızda, özünüze sizi bu yükten kurtardığı için teşekkür edebilrsiniz. Acınızı, onu dönüştürmeyi bilen özünüze bırakabilirsiniz.

Öte yandan, dünyada ve yaşamınızda olup bitenleri ruhun gözleriyle gözlemlemeye devam etmeniz çok önemli. Meditasyon ile kendi ilahi doğanızla temas edip yaşamınızda olan herşeye ruhun gözleriyle bakabilirsiniz.

Şamanik Meditasyon CD’mde dünyaya ruhun gözleriyle bakmakla ilgili bir egzersizim var. İngilizce konuşanlarınız rehberliğini yaptığım bu meditasyonu dinleyerek daha derin bilgi edinebilir.

Ama aslen ihtiyacınız olan, kendinize, içe dönmeniz ve hayatı ilahi ruhunuzun perspektifinden gözlemlemeye izin vermek için güçlü ve net bir şekilde niyet etmeniz.

Bu farkındalık seviyesini yükselttikçe kolektif rüyadan ve bizi sınırlandıran inanç sisteminden sıyrılıp birlikte dünyada pozitif dönüşüm yaratan bir güç olmaya odaklanabileceğiz.

Yeni yılı karşılamak için bir seremoni önermek istiyorum.

Ocak ayının başında yapmanız gerekenler listenizi bir kenara bırakabileceğiniz bir gün seçin. Sevginizi ve hatatı takdirinizi geniş bir zaman aralığında paylaşabileceğiniz bir günü seçin.

Doğada yürüyüşe çıkabilir ya da günü meditasyon yaparak geçirebilirsiniz.

Sessizlik içerisinde ya da rahatlatıcı bir müziğin eşliğinde yeryüzünün tüm sularına evrensel sevgi yansıtın. Kendinizi gerçekten kendi ilahi ışığınızda deneyimleyin ve aşkı yansıtın. Sular, bu sevgiyi yeryüzüne ve yaşamın tümüne taşıyacaktır.

Yeryüzünün sularına hergün sevgi ve ışık yansıtın. Dünyanın dört bir köşesinde bunu yapan binlerce insanı düşünürsek büyük bir şifa alanı yaratacağız. Bu pratiği çevrenizdekilerle mümkün olduğunca paylaşın.

Dolunayda, yani 9 Ocak’ta, bir bardak suyu doldurup bir gün boyunca dışarıda tutun. Su, global topluluğumuz tarafından paylaşılan kutsamaları ve duaları emip bünyesinde toplayacak.

Günün sonunda bu suyu için ve sudaki sevgi ve ışığı bünyenize alın.

9 Ocak’taki dolunayda her zamanki çalışmamıza devam ediyoruz ve yeryüzündeki tüm canlıları birbirine bağlayan ışık ağına ışığımızı yansıtıyoruz. Gelin herşeyin içinde yaşayan ruha teşekkür edelim ve herşeyi evrensel sevgi ile kucaklayalım.

Dönüşüm Haberleri’ne yeni olanlar, lütfen ana sayfadaki “Creating A Human Web of Light” yazımdaki talimatları okuyun.

Hepinize ışık, sevgi ve anlamlı maceralarla dolu bir yıl diliyorum!

Yeni yılınız kutlu olsun!

Recommended Posts