Dönüşüm Haberleri Ağustos 2022

New Mexico’daki yangınlar nedeniyle bir trajedi yaşamış olan yakın bir dostumla buluştum. Orman Müdürlüğünün son derece kuvvetli bir rüzgar esnasında başlattığı kontrollü bir yangın nedeniyle ne kadar kıymetli arazinin yandığını görmek çok üzücü.  İktidarda olanlar ya ileri derecede ruh kaybı yaşıyorlar ya da bazı mental sağlık sorunları mevcut. Çünkü bu yangın asla çıkmamalıydı! Burada yaşayan toplulukta ilk yerleşimciler de yaşıyor ve hiçbir şeyleri yok.

Eşim ve ben yangınlardan, duygusal olarak hariç zira kadim toprakların alevlerde kaybolduğunu gördük, etkilenmedik.

Bu da Arazi ve Yeryüzü’nden bana yeni bir vizyon gelmesine yol açtı. Üzerinde yaşadığım arazinin nasıl bir örgü olduğunu gördüm. Hatırlayabileceğiniz gibi iplik eğiriyorumi bu yüzden örgü benim için büyük anlam içeriyor.

Arazinin örgü ipine benzer bir şeye örüldüğü inanılmaz bir vizyon gördüm. Beni gerçekten etkiledi. Ama beni en çok etkileyen şey kendimi de araziye örülmüş olarak görmekti. Ayaklarım araziye örülmüştü.

Ve bu da pek çok anlayışa, ilhama yol açtı ve bu vizyonu hala sindiriyorum. Çünkü 30 yıl önce eşimle birlikte evimizi aldığımızda, araziye adım attığım anda buranın ölene dek yuvam olacağını biliyordum.

Eşimle birilkte araziye bakmak için çok şey yaptık. New Mexico’da 6 milyon ağacı öldüren ağaç kabuğu böceklerinin istilası sırasında her gün transfigürasyon yaptık. Spiritüel çalışmamızı yaparak uzun günler geçirdik ve ağaçlarımız hayatta kaldı. 

Arazide yürüyüş yapıyoruz, sunular bırakıyoruz, araziyle konuşuyoruz ve liste uzar gider.

Dönüşüm Habererini okuyan çoğunuzun şehirlerde yaşadığınızı ve arazinin yaşayan bir parçası  olma kinestetiğini anlamadığını biliyorum ama aslında öylesiniz. Brooklyn, New York’ta büyürken bile yaşadığım araziye örüldüğümü hissederdim.

Üzerinde yaşadığımız yer bizim yuvamızdır. Orta Asya’daki bazı şamanlar güçlerini kaybetmemek için yaşadıkları yerden ayrılmazlar.

Hayatımda pek çok kez evsizliğe çok yaklaşmış olmama rağmen ev benim için daima önemli olmuştur.

Eğitim vermek için seyahat ettiğim zamanlarda, yanımda küçük bir sunak ve peluş oyuncak hayvan arkadaşlarımı taşır ve workshop için kaldığım odamda alanımı oluştururdum. When I traveled for teaching. Wokshopu düzenleyenlerden birinin yatak odamı nasıl da bir yuvaya dönüştürdüğümü seyretmekten nasıl haz aldığını söylediğini hatırlıyorum. Kutsal nesnelerimi yatağın çevresine dizişimi seyretmeye bayılırdı.

Her yerde kendimi yuvamdaymış gibi hissedebilirim. Bu daima sahip olduğum bir yetenekti.

Ve düşünmeye başladım ki eğer yaşadığımız yer bizim gerçek yuvamız ise ve ona örülü isek, evlerimize nelerin girmesine izin vermek isteriz? Bayağı ilginç bir soru.

Günlük yaşamınızda belirli bir yiyecek, bitki, kutsal nesne, kişi ya da enerjiyi evinize kabul etmeyi isteyip istemeyeceğinizi düşünerek çok zengin bir pratik geliştirebilirsiniz. Evinizde ve yaşadığınız yerde hangi enerjileri istediğinize odaklanmak bize bu gezegeni yeniden sağlığına kavuşturmak için gereken bilgiyi verebilir. Çünkü kendi evimizi kirlettik ve yarattığımızı temizleyecek olan da bizleriz.

Elbette bu temizlik işini elementlere de bırakabiliriz. Onlar güçlü rüzgarlar, seller, yangınlar ve depremler yoluyla bu temizlik işini gayet güzel yapıyorlar.  Dünya Ana kendisini nasıl temizleyeceğini bilir ve bunu yapmaya da devam edecek. Kaçımızın gereken seviyede katılım göstereceğini merak ediyorum.

Enerji temizliği yapmak için yeni yollar bulmak ve evinizde (bedeniniz, fiziksel eviniz ve yaşadığınız yer)  hangi enerjileri istediğinize odaklanmak. Bunlar hayatımızın geri kalanında odaklanabileceğimiz büyük bir çalışma. 

Dolunay 11 Ağustos’ta. Kolektifteki ayrışmayı şifalandırmaya başlayacak sevgi ve ışık dolu enerjiler için güçlü bir araç olmak için kalplerimizi ve niyetimizi birleştirelim. Odaklanma, konsantrasyon ve niyetin bizim düşündüğümüzden çok daha fazla gücü var. Bu ay kalbinizi ve ruhunuzu seremoniye katın ve farklı hissedip hissetmediğinizi fark edin.  

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonilerimizin ayrıntıları için lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyun.

Ai ve Miha’ya Dönüşüm Haberlerini Japonca’ya çevirmiş oldukları için teşekkür edelim. Danışanlarına yardımcı olacak ruhsal uygulamalar buldular ve tam zamanlı olarak bu işi yapıyorlar. BU yüzden biz de şimdi yeni bir Japonca çevirmen arıyoruz. Eğer Dönüşüm Haberlerini Japon okuyuculara sunmak isterseniz lütfen info@sandraingerman.com adresine mail yazın.

Bu ayın videosunda yaşadığınız araziye örülmenin anlamını keşfedeceğimiz ve benim de üzerinde çalıştığım bir başlık olan elementlerle ilgili bir yolculuk yapıyoruz. Videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=lZXBWULvJ1o

Copyright 2022 Sandra Ingerman.  Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts