Zprávy o proměnách - srpen 2020

Mnoho let už píšu o stinné stránce šamanské komunity, která pluje na povrchových vlnách. Když plujeme na povrchových vlnách, naučíme se dobře šlapat vodu.

Připravíme se však nakonec o cenné zasvěcení a cestu, které nás dovede domů k našemu Pravému já, pokud si nedovolíme ponořit se pod povrchové vlny? I když žijeme v neznámu, dáváme přednost neznámu, ve němž se nemusíme nořit do temnoty života, zasvěcení, které se běžně nazývá Temnou nocí duše.

Zde se však naučíme hovořit se svou duší. Svlečeme svou předchozí identitu, abychom uviděli krásu, dary a sílu svého vnitřního světa. Jakmile to najdeme, vstoupíme do nádhery lásky a světla, které jsme tady na Zemi nikdy nezažili. Potřebujeme však ochotu podniknout cestu nadpozemským územím, kterým procházíme, když onemocníme, ztratíme něco důležitého, prožijeme žal, rozpad, nedostatek víry a podobně.

V současnosti moderního západního světa mnozí z nás přivolali transformativní energie. Řekli jsme si, že se chceme transformovat. Pokoušeli jsme se o to využitím praxí, které nás dovedli k míru a zvyšení hladiny endorfinů a z nich plynoucího dobrého pocitu. Možná to však nebylo tím nejlepší rozhodnutím, které jsme mohli učinit, protože díky němu stále plaveme na povrchových vlnách změn.

Když v šamanském světě požádáte o transformaci, žádáte tím o vstup do Temné noci duše. Jedná se o naprosto úžasné území, které však po vstupu nahání hrůzu, jelikož z vás strhne vaši identitu a všechno, co jste si mysleli, že víte.

Jak bohatá je to cesta, která vás po odejmutí toho, co již vaší identitě neslouží, dovede k vaší pravé identitě, síle, vnitřnímu světlu a lásce. Jste totiž skutečným odrazem tvořivých sil vesmíru, což však zjistíte, jakmile projdete územím, které se nazývá Temnou nocí duše. Objevíte aspekty bezpodmínečné lásky a zažijete světlo, o nichž jste netušili, že existují.

V průběhu tohoto zasvěcení zemřete zaživa na své ego a znovuzrodíte se do bytosti, která je ve všech ohledech soběstačná.

Skutečně věřím, že jakmile se člověk naučí projít Temnou nocí duše, naučí se vyplout z jakékoli vlny, kterou život přinese, s mocí a silou. Stanete se přítomností bezpodmínečné lásky a světla mimo vše, co jste až doposud prožili.

Pokud se o tomto území chcete dozvědět víc a naučit se, jak jím projít, můžete se zaregistrovat do mého nového kurzu Temná noc duše jako portál do světla šamana (The Dark Night of the Soul as a Portal to the Shaman’s Light).

Registrovat se můžete zde: https://shiftnetwork.isrefer.com/go/dnsSI/ingerman/

Na nějakou dobu jsem se přestala věnovat Facebooku. Potřebovala jsem si odpočinout. Vrátím se však, abych mohla pracovat s účastníky svého nového kurzu.

Před tím, než jsem se odpojila, přečetla jsem si tuto nádhernou báseň od Jacka Wyrda, který ji umístil na stránku The Shamans Cave na Facebooku.

POŽEHNÁNÍ VÁŽKY

Stará pokožka jsou pozůstatky živočichů, kterou musí svléct, aby mohli růst. Takovým živočichem je i vážka. První dva roky stráví jako vodní nymfa. Plave ve vodě, dýchá vodu a nikdy se nevynoří na vzduch. Jakmile však najde vše, co potřebuje ve vodním světě pod vlnami, vyleze na vzduch. Nedokáže tam však dýchat, nic nevidí. Věří, že musí jít vstříc světlu, do neznáma. Tam, bez pomoci, proklube se svými zády ven a rozvine křídla.

Je to záležitost léta. Když poprvé nabere vzduch do plic, musí si lehnout na slunce, nechat si osušit křídla a zpevnit svou schránku. Neví, co může očekávat, ale ví, že musí. Nedovolí strachu, aby ji zastavil, ví jen, že jde správně. Když vzlétne, jako drak na oblohu, nechá svou starou kůži ležet. Neohlíží se zpět, jen letí.

Je léto, čas transformace v záři slunce. Ať jste jako vážky a věříte transformaci, kterou musíte podstoupit, abyste mohli letět svobodně tak, jak jste vždycky měli. Ať ztělesníte krásné požehnání vážky.

Jack Wyrd praktikuje a učí jádro šamanismu (core shamanism) a pořádá pravidelná měsíční setkání kruhu šamanského cestování v Bangoru, ve státě Main, v USA. Připravuje vydání své knihy věnované duchovnímu folkloru s pracovní názvem Nejvzácnější bytosti Mainu: Praktický průvodce světem mytologických a legendárních stvoření a bytostí Nové Anglie a přilehlé oblasti Kanady (Maine’s Rarest Creatures: a Field Guide to Mythological and Legendary Creatures and Beings of New England and Adjacent Canada), bude publikována v červnu 2021 v nakladatelství Down East Books. Můžete se podívat na Jackovu stránku na Facebooku.

Úplněk nastává dne 3. srpna. Pojďme se ponořit do hlubin našeho duchovního světla, které se s námi chce spojit. Vyjděte mu naproti a propojte se s ním prostřednictví vlastního světla. Spojte se se zářivým světlem celosvětové komunity a dovolte mu vytvořit zdravé pole energie pro veškerý život.

Pokud čtete Zprávy o proměnách poprvé, přečtěte si prosím instrukce k úplňkové praxi „Tvoření světelné sítě lidí“ na domovské stránce.

Recommended Posts