Dönüşüm Haberleri Nisan 2016

Kolektifin düşleyerek yarattığı yıkıcı düşlerden hala uyanabiliriz. Fakat bu olağanüstü bir konsantrasyon ve odaklanma ister. Rüyayı değiştirmek için gereken bu zihinsel enerji uykuda olan bir yetenek ya da modern kültürün meşguliyetlerinde yaşayanlar insanların her zaman doğal olarak sahip oldukları bir beceri değil.

Konsantrasyon ve odaklanmamızı geliştirmek için yapılabilecek şeyler var. Ve doğa uykuda olan ruhsal “güçlerimizi” kullanmamız için muhteşem bir öğretmen. İyileşmek, farkındalığınızı artırmak ve psişik yeteneklerinizle bağlantı kurmanız için doğada daha fazla zaman geçirmeniz için sizi ne kadar teşvik etsem az! Doğada zaman geçirin ve toprak, hava, su ve ateşin gezegende yaşadığımız bu kritik zamanda bizimle paylaştıklarını dinlemek için Derin Dinleme uygulaması yapın.

Yolculuk ya da meditasyon çalışmasına başlamadan önce hazırlık yaparak olağan düşünce ve günlük faaliyetlerinizden uzaklaştığınıza emin olun. Gerçek değişim ve dönüşümü yaratmak için gerekli olan spiritüel uygulamaları yapmak ve rehberliğe ulaşmak için olağan düşüncelerinizin çıpalarını çekerek yeterince derine gidebilmeniz gerekir.

Bu ay herkesi görünmeyen alemlerde bulunan “Düşler Diyarı” adındaki bölgeye bir şamanik yolculuk ya da meditasyon yapmaya davet ediyorum. Genişletici bir müzik çalaıp, onu dinleyebilir ve bu bölgeyi bulmak için içsel dünyanıza dalabilirsiniz. Bu bölgeye ulaştığınızda bir düş ustası öğretmen ile karşılaşmayı rica edin. Bu öğretmenin yardımı ile gündüz düşlerinizle neyi yarattığınızın size gösterilmesini rica edin. Gündüz düşlerinizin tümünü takip ederek nasıl sonuçlandıklarını seyredin. Bu gerçekten aydınlatıcı bir uygulamadır. Bu bilge yardımcı ruha danışın ve kendinizin ve kolektifin imajinasyonlarını kullanarak neyi düşleyerek yarattığını görmek isteyin. Ayrıca, bu yardımcı ruhtan gün içindeki gündüz düşlerinizi değiştirmek için konsantrasyon ve odaklanmanızı kullanabileceğiniz uygulamalar isteyin. Yaşadığımız düşü yaratmak için gerçekten imajinasyonumuzu kullanırız. Konsantrasyon, odaklanma ve imajinasyonlarımızı yaşadığımız düşü değiştirmek için kullanmazsak gideceğimiz yol belli. Yaşayacaklarımız sürpriz olmayacaktır. Kolektif olarak düşleme çalışmamızı yapmalıyız. Rüyacılar olarak yapacak çok işimiz var ve ertelemeye gelmez.


Düşleme çalışmamızı onurlandırmak için bu ay basit bir seremoni yapalım. Bunu yapmak için gevşemiş ama odaklanmış bir durumu koruyabileceğiniz bir gün seçin, gözlerinizi kapayın ve görünmez alemlere yolculuk yapın. Son birkaç aydır yaptığımız gibi, yolculuk ya da meditasyon yaptığınız odadan uzanan yolu yürüyün. Kendinizi yüksek, güzel, güçlü ve sağlıklı ağaçların çevrelediği bir yolda yürürken bulabilirsiniz.

Üzerinde yürüdüğünüz toprak ince ve koyu renkli zengin bir toprağa basıyorsunuz. Adımlarınızın toprakta iz bıraktığını hissedebiliyorsunuz. Yürürken doğadaki seslerin güzelliğini dinleyin ve çevrenizdeki ağaç, bitki ve bize yaşam veren havanın taşıdığı nefis kokuları içinize çekin. Yetişen otlar var mı? Bu yerde başka hangi doğa ruhları var? Havanın tadını bile alabilirsiniz. Bu yerde bir su ütlesi olup olmadığını ve akan suyun sesini duyup duymadığınızı farkedin Batan güneşin gücünü ve üzerinizde güzel ışıklarını saçmaya başlayan ay ve yıldızları hissedin.

Yürürken kalp atışlarınızı hissedin ve duygularınızın farkına varın. Kalplerimizi sevgiyle birbirimize açmak için zaman ayırdık. Diğerleri ve Yeryüzüne hizmet edebilmek için mümkün olan herşeyi yapan benzer zihniyetteki bir ruhsal aileyle olan bağlantınızı hissedin.

Yürümeye devam edin ve bir açıklığa ulaşın. İmajinasyonunuzu kullanarak bu açıklıkta çevrenizde bulunan herşeyi görün, hissedin, duyun ve kokuları ve tatları alın. Yolculuk/meditasyon/gündüz düşünüzü bir film gibi seyretmek yerine bütünüyle bu açıklıkta olduğunuzu hissedin. Şimdi burada olun. Birlikte çalışmayı sürdürdüğünüz ve şimdi çemberimizin de bir parçası olan tüm yardımcı ruhlarınıza teşekkürlerinizi sunun.

Açıklığa girdiğinizde sizi spirtüel düzeyde temizleyecek olan bir koruyucu ruh tarafından karşılanacaksınız. Bu şefkatli ruh sizi tütsü ya da bir tüy ile temizleyebilir, size bir şarkı söyleyebilir ya da saçınıza dokunabilir ya da kulağınıza bir mesaj fısıldayabilir. Açık olun ve bunların size gündelik düşünce ve endişelerinizin yüklerinden kurtulmanız için yardımcı olmayı arzulayan yardımcı ruhlar olduklarını bilin.

Açıklığın ortasında yanan büyük ateşi farkedin. Bu ateş, gerçekleşmesini istediğimiz kutsamalarımızı ve dönüştürmeyi arzuladığımız yaralarımızı kabul eden aylardır yanmayı sürdüren aynı ateş. Ateşe yaklaşın ve çıtırtıları dinleyin ve dumanın kokusunu alın. Ateşin yanında oturun ve ona bir mesajı olup olmadığını sorun. Ateş zeki, canlı ve bilgelikle doludur. Kendiniz ve gezegen ile ile gerçekleşmesini görmek istediğiniz bir düşünüzü ateşle paylaşın. Ateşi tüm yaşam için kurduğunuz düşün güzelliği ile besleyin.

Dolunay 22 Nisan’da. İlahi ışığımızın gökkuşağının renkleriyle birlikte yeryüzünü ve tüm yaşamı sevgiyle sarmaladığını hayal edelim. Transfigürasyon uygulamanızı tuutkuyla yapın. Niyet + sevgi + birlik + uyum + konsantrasyon + odaklanma + imajinasyonunuzu birleştirerek ilahi ışığınızı deneyimleyin ve aynı şeyi yapan diğerlerinin ışıklarıyla bağlantı kurarak ışıklarınızı birleştirin.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başlayanlar lütfen ana sayfadan İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun.

Copyright 2016 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

 

Recommended Posts