Dönüşüm Haberleri Eylül 2018  

Ağustos ayı yazım hakkındaki yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Pek çok okuyucuya derinden hitap etmiş.

İki yeni kitabım için gösterdiğiniz desteğe de teşekkür ederim.

Suriye’de sürekli savaşın içinde yaşarken yeniden ümit hissini yaşamak için ruhsal araçlar arayan bir grup insana hitap etme şansı buldum.  Pek çok şey rasyonel zihnimize mantıklı gelmediği için, dünyanın dört bir yanındaki insanlar ruhsal araçlara dönüyorlar. Ve yaşam tarzlarımız parçalanırken gerekli içsel çalışmanın yollarına ışık tutmaya yardımcı olabilecek ruhsal uygulamaları kucaklamak önemli.

Transfigürasyon ve spiritüel ışıkla şifa çalışmaları hayatlarımızı şifalandırmak için güçlü birer katkı ve gezegene de yardımcı oluyor. Çünkü transfigürasyon ile içimizde ve dışımızdaki herşeyi dönüştüren gerçek bir ışık varlığı haline geliyoruz.  

Transfigürasyon, her ne kadar mucize şifalar yaratsa da, tek başına çalışmak için yeterli değildir. Çünkü yaşam tarzımızı, eylemlerimizi, davranışlarımızı, kelimeleri nasıl kullandığımızı değiştirmezsek ve kollektifi besleyen düşünce ve gündüz düşlerimizin enerjisine odaklanmazsak, çabalarımız sekteye uğrayacaktır.  Fiziksel titreşimimizi birlik, ışık ve sevgi titreşimine uyacak biçimde yükseltmeden yalnızca ışığımızla parlamak yetmez. 

Tüm yaşamla bağlantılı ve karşılıklı bağımlı olduğumuzu unuttuk.  Çevre ve pek çok davranış tarafından bu gerçek bize geri yansıtılmakta.

Bu size olağan gelebilir ama ne yazık ki pek çoğu hala bir mucize bekliyor. Ve Yeryüzü için Şifa eğitimlerimde güçlü biçimde ifade ettiğim gibi, mucize için gerekli öğeler niyet + sevgi + birlik + uyum + konsantrasyon + odaklanma + imajinasyondur.

Yaptığımız tüm ruhsal çalışmanın yanında çevreyi destekleyen biçimde yaşamak için yaşam tarzımızı da değiştirmemiz gerek.   Yaşam tarzımızı değiştirmek daha zor olanı zira modern dünyada kendi yaşam tarzımıza fazla alışkınız.

Kuzey yarıkürede güz ve güney yarıkürede ilkbahara adım atarken, 23 Eylül’de ekinoksa saygılarımızı sunacağız. Ve değişen mevsimlerle çalışmalarınızda sizleri doğadaki değişimlerin nasıl aktığına odaklanmanız için teşvik ediyorum.  Çarpıcı başlangıç ve bitişler yoktur. Tüm değişim döngüleri  birbirinin içine akar.  

Yaşamın akışına nasıl gireceğimiz konusunda elementler harika öğretmenlerdir. Çünkü toprak, hava, su ve ateş daima hareket eder, temizlenir ve sonra yenilenme fazına girer. 

Bir mevsim değişimini onurlandırdığımız zaman, aynı zamanda da bizi sağlıklı olmayan düşünce biçimlerine çıpalayan şeylerin ve geçmişimizin de gitmesine izin veririz.  Ekinoks bir arınma, niyetlerimizi tazeleme, bizi yeniden doğuşa götüren daha derin ruhsal pratikleri daha disiplinli uygulamak için kararlı olma zamanı.  Kendimizi, tüm yaşamı ve doğa ile bağlantımızı onurlandırma zamanı. 

Ekinoksu onurlandırmak için, kolektife gönderdiğimiz negatifliğin bir kısmını salıverebileceğimiz seremoni çalışmasınahep birlikte odaklanmak isterim. Çünkü dünya üzerinde yaşanan sorunlar spiritüel topluluğu hareketlendirdikçe, aynı zamanda da ayrışma enerjisini ve eski düşünce şekilllerini de besliyor. Hepimiz yapbozun birer parçasını paylaşabiliriz ve farklı spiritüel bakış açılarını da desteklemeliyiz. Şİmdi daha güçlü bir topluluk oluşturmaya odaklanalım. Çünkü gerçek değişim ancak bu şekilde olabilir.

Aşağıda ekinoksta icra edebileceğiniz seremonilere dair öneriler bulunmaktadır:

Birlik, sevgi, ışık ve saygı ile çalışma prensiplerine meydan okuyan eski seslerden kaynaklanan bir eski düşünce biçimini salıvermek için seremoni tasarlamak istersiniz.  Daima sevginin ruhuyla çalışın. Sizi bağlayan şeyi salıverdiğinizde hem kendinize hem de spiritüel topluluğumuza bir sevgi eyleminde bulunursunuz.

Faydalanabileceğiniz bir seremoni hakkında daha fazla rehberliğe ihtiyaç duyarsanız, bir yardımcı ruha yolculuk yaparak yapabileceğiniz basit bir seremoniye dair öneri isteyebilirsiniz. Seremoniniz ne kadar basit olursa olsun, yine de onu kutsal bir biçimde oluşturmak istersiniz. Seremoninin gücü burada yatar.

Arkadaşlarınızı, sevdiklerinizi ve topluluğunuzdaki kişileri hep birlikte ceremony çalışması yapmak için davet edebilirsiniz.  Ve çocukların bu çalışmaya dahil olmayı ne kadar sevdiklerini tahmin edebilirsiniz. 

Ateş seremonisi

Ateş, dönüşüm ve transmutasyonun büyük öğretmenidir. Ateş bizden salıverilmesi gerekeni alır ve enerjiyi transmute eder.

Yakılabilir elle tutulur bir obje yapın. Alevlere salmak için inancınızın gücünü taşıyan bir tılsım ya da erk nesnesi yapabilirsiniz.  Neyi salıvereceğinize odaklanmış biçimde doğada yürüyüş yaparken bir kuru dal bulabilirsiniz. Biraz iplik alın ve psişenizden kendinizi sabote eden inancı çözerken gücünü bir kuru dal parçasına sarın ya da doğadan yanabilir objeler toplayarak bir tılsım yapın.  Biraz zaman ayırarak size bloke eden inanç ya da düşünce biçiminin yalnızca bir temsilini yapmadığınıza emin olun. Düşünce biçiminizin gücünü tılsımınıza şarkı söyleyerek, dans ederek, davul ya da çıngırak çalarak ya da üfleyerek aktarın. 

Ateş seremonizi içeride bir şöminede ya da güvenliyse dışarıda yapabilirsiniz. Eğer ateşle güvenli biçimde çalışma olağanız kısıtlıysa bir mumum ateşinden de faydalanabilirsiniz. Salıverdiğiniz inancı bir parça kağıda yazarak bir kasenin ya da lavabonun içinde yakabilirsiniz.

Salıverdiğiniz düşünce biçimini dönüştürmek için ateşin ruhu ile birlikte çalışıyorsunuz. Ateşi yakarken, niyetinizi onunla paylaşın.

Salıvereceğiniz düşünce biçimi ya da bloke eden inancı yüklediğiniz tılsımınızı ya da yazdığınız bir parça kağıda ateşe sunun. Bunu bedeninizde hissedin.  Kendinizi hazır hissettiğinizde onu alevlere salıverin. Tılsımınızı ateşe salarken, sizin adınıza onu tüketip inancınızı saf ilahi enerjiye dönüştüren ateşe şükranlarınızı sunun. Şifalanması için sizden bloke eden inancınızı alan ateşe bir sunu verin. İcra ettiğim ateş seremonilerinde ateşe sunu olarak sedir kullanırım.

Seremoniniz tamamlandığında, elementlere ve yardımcı ruhlara teşekkürlerinizi sunun. Bu çalışma bir inisiyasyonu işaret eder ve hayatınızı nasıl yaşadığınıza dair yeni bir kapı açar. 

Pek çok danışan ve öğrencim, kendileri ve dünyadaki tüm yaşam için iyi bir yaşam oluşturmadaki engelleri keşfetmeye devam ederken evlerinde düzenli ateş seremonileri yapmak için özel bir kase kullanır.

Su seremonisi

Doğadan bulduğunuz nesnelerle suya bırakabileceğiniz bir tılsım yapın.  Bu tılsım inancınızın gücünü taşır.  Kuru dallar ve bitkilerden bir sal yapabilir ve inancınızın ruhlar alemine yüzmesine izin verebilirsiniz.  İnancınız salıverilip giderken ve dönüşürken suya teşekkürlerinizi sunun.  

Bir öğrencimin paylaştığı harika bir seremoni de eriyen kağıtla çalışmak. Eriyen kağıt doğa için tümüyle zararsız ve tamamen kompostlaşıyor. Küçük parçalar kesip, salıvermek istediğiniz inanç ve düşünce biçimlerini kapsayan imaj, sembol ya da sözcükleri yazabilirsiniz.  Bir miktar su ısıtıp seremonisel biçimde inancınız olan kağıdı bir kaseye bırakabilir ve tümüyle erimesini izleyebilirsiniz. Suyu daha sonra dışarı çıkarıp toprağı besleyebilirsiniz.  

Baloncuk seremonisi

Sizi çocuksu bir mutluluk haliyle dolduracak bir seremoni de bir şişa baloncukla dışarı çıkmaktır. Niyetinizi tutun ve baloncukları üflerken negatif düşünce biçimlerinin yükünü de üzerinizden atın.   Rüzgar size bloke eden inançlarınızı evrenin yaratıcı güçlerine ışık ve sevgiye dönüşmesi için taşırken havaya teşekkürlerinizi sunun.

Gömme seremonisi

Toprağa gömmek için bir parça kağıda bir şeyler yazın ya da doğadan topladığınız nesnelerle bir şey yaratın. Böylece negative düşünce biçimlerini salıvermek için bir cenaze düzenlemiş olacaksınız. İnancınızı sevgi ile gömmeyi anımsayın. Sizi kısıtlayan şeyi salıverirken aynı zamanda dab u inancın enerjisini sevgi ve ışığa dönüştürüyorsunuz.

Ayrılma Seremonisi

Doğada kurumuş bird al bulun ve onu elinizde tutarken yükünden kurtulmak istediğiniz size sabote eden inanca odaklanın. Bu inaçla olan bağlantınızı salıverirken dalı kırın. Bu, istenmeyen enerji ile bağlantıyı kesmenin sembolik hareketidir.

Bir düşünce biçimini parçalamak için yolculuk

Size bloke eden bir inancı, tavrı ya da düşünce paternelerinizle bir yardımca ruha giderek bunu parçalamasını isteyebilirsiniz.

Heme bir rahatlama ve yeniden bir özgürlük duygusu hissedebilirsiniz. Bazen de zaman içinde daha fazla çalışma yapıkması gerekebilir. Sizi hep birlikte bizi aşağı çeken negative enerjilerin üzerine çıkmak için ruhsal farkındalığınızı ve bilincinizi yükseltmeye davet ediyorum.

Dolunay 25 Eylül’de. Haydi çalışmamıza devam edelim ve hem kendimizi hem ışık ağındaki her şeyi hem de Yeryüzünüşifalandırmak ve dönüştürmek için çok güçlü potansiyeli olan ruhsal ışığımızın derinlerine inelim.  Işığımız tüm yaşamla birlikte parlıyor ve dans ediyor ve tüm yaşamı güç, şefkat ve sevgi ile dolduruyor. Parlak ışığımızı Yeryüzünün içinde ve çevresinde yaymak için biraraya geliyoruz.

Eğer Dönüşüm Haberlerini takip etmeye yeni başladıysanız lütfen ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Oluşturmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

DÖnüşüm Haberleri Ağustos sayısına yeniden dönersek, kolektif enerji alanından akan zorlu enerjilerden ne kadar fazla etkilendiğimiz hakkında yazmıştım. Yardımcı ruhlarımın bana hücresel beden hissi düzeyinde göstermüş olduğu şey içimizi şükran duyduğumuz şeylerle, güzel imajlarla, renklerle, kokularla, tatlarla ve seslerle doldurduğumuz zamanki fark idi. Güzellikle bu denli dopdolu olduğumuz zaman dışımızdaki dünyada da güzellik görürüz. Zengin ve güzel enerjilerle dolu olmadığımızda içimizde boşluk hissederiz. Ve bu boşluğa da kolektifin enerjileri hücum edebilir. Işık, sevgi ve güzellik ile dolu olmak en büyük koruyucumuz olduğu gibi aynı zamanda da tüm yaşama büyük bir katkıdır. 

Herkese derin ve anlamlı bir ekinoks kutlaması dileyen çemberimize katılıyorum!!!

Copyright 2018 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviren: Simin Uysal

Recommended Posts