Dönüşüm Haberleri Kasım 2023

2024 yılında sadece yüz yüze bir İleri Şamanik Şifa Uygulayıcısı eğitimi vereceğimin resmi olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Birçoğumuzun içine doğduğumuz kolektifte büyürken karşılaştığımız sorunlardan biri, başkalarını suçlama ve yargılama eğiliminde olmamızdır, ancak çoğu zaman kendimize karşı en sert olan biziz. Kendimize karşı şefkatli olmayı öğrenmek derin bir şifa getirebilir.

Bir terapist olarak farklı şifa modellerini araştırmaya devam ediyorum ve bazı aile sistemlerinin işe yaradığını ve diğer terapötik uygulamaların 1980’lerde yüksek lisansta öğrendiğim bir uygulamayla bazı benzerlikler taşıdığını görüyorum. Bir yıllık psikosentez dersi aldım. Gerçekten sevdim. Psikosentez, Roberto Assagioli adlı İtalyan bir psikiyatrist tarafından yaratıldı .

Sanırım bu terapi biçimini sevmemin nedenlerinden biri de bazı uygulamaların çok şamanik olması. Roberto Assagioli, sorularınızı cevaplayabilecek bilge bir insanla veya öğretmenle tanışmanız için sizi bir dağın tepesine yolculuğa çıkarıyor.

Egzersizlerinden birini burada sizlerle paylaşacağım. Bunu yapmayı sevdim. Ve buna bir şamanik unsur daha ekledim. Roberto Assagioli hepimizin alt kişilikleri olduğunu öğretir. Bugün diğer modellerin bu konsepti getirdiğini biliyorum.

Kendimizde seven bir parçamız var, yargılayan bir parçamız, suçlayan bir parçamız, huzuru korumaya çalışan bir parçamız, yargıç, eleştirmen, hassas bir parçamız……. Demek istediğimi anlıyorsunuz.

Ve gerçekleştireceğimiz güçlü bir uygulama, tüm alt kişiliklerinizi, yardımcı ruhlarınızın “modere ettiği” bir partiye davet etmek.

Bu uygulamayı yaptığımda, tüm alt kişiliklerimle odaya sığamadığımı fark ettim.

Buna bir mizah anlayışını da katmak gerekiyor. Çünkü mesele, içinizden gelen farklı seslerin hayatınızda nasıl kararlar aldığını ve yolunuzu nasıl şekillendirdiğini görmek. Örneğin, değersiz olduğunuzu düşünen bir alt kişiliğiniz varsa, hayatta arzu ettiğiniz şeyi nasıl yaratacaksınız?

Yaşam yolculuğumuzda bizi destekleyen ve engelleyen yanlarımız üzerinde düşünmek güzel.

Bu uygulamaya yolculuk yaparak, meditasyon yaparak, günlük tutarak, bilgi toplamak için doğa yürüyüşleri yaparak başlayabilirsiniz; bunların hepsi iç dünyanıza gerçek bir bakış sağlayacaktır. Orada neler oluyor? Hangi iç sesler sürekli döngü halinde konuşuyor?

Ve sonra yardımcı ruhlarınızın yardımıyla bir parti oluşturmak için hayal gücünüzü kullanın. Tüm alt kişiliklerinizin yer aldığı bir yolculuk oluşturmak için onlardan yardım isteyin. Onlarla konuşun ve ne söyleyeceklerini öğrenin.

Ve sonra, kendinize ve yaşamın kendisine yönelik koşulsuz sevgiyle dolu bir hayata ulaşırken, yardımcı ruhlarınızdan, iç dünyanızda sizin en yüksek yararınıza çalışmayan enerjileri dönüştürmeye yardım etmelerini isteyin.

Uygulamayı deneyin. Bu sizin için düzenli bir uygulama haline gelebilir.

Dolunay 27 Kasım’da. Lütfen, hiçbir egosal parçanızın sizi gerçekten olumlu sonuçlar üretebilecek ve olumlu değişim yaratabilecek daha derin çalışmalardan alıkoymadığından emin olmak için hazırlık uygulamalarınızı yapın.

Vücudunuzu bir kostüm olarak hayal edin. Ve kostümü çıkarmak için kendinizi izin verin ve içinizde dolaşan ve kolektife yayılan, bu büyük Dünyanın her yerine dokunan en parlak ışığı deneyimleyin.

Dönüşüm Haberleri’nin yeni bir okuyucusuysanız, lütfen dolunay seremonimizle ilgili talimatlar için İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak başlıklı yazıyı okuyun. Bu yazıya ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın bazı yerlerinde bu ay Şükran Günü’nü kutluyoruz. Bir çember olarak bir araya gelerek birbirimize sevgi, şükran ve sevgi dolu bir topluluk ve aile birlikteliğiyle dolu, sıcak ve neşeli bir Şükran Günü dileyelim. Gününüz mutluluk ve birliktelik dolu anlarla geçsin. Ve hepimiz kendi içimizde kendimize ve hayatımız boyunca bizi şu anda bulunduğumuz yere getiren her şeye şükran duyduğumuz içsel yerleri bulabiliriz; daha yüksek bir bilinçte yaşamak ve etrafımızda olup biteni bilmek, bir yanılsama hepimizin değiştirme gücüne sahip olduğumuz bir rüyadır.

Telif Hakkı 2023 Sandra Ingerman. Her hakkı saklıdır.

Recommended Posts