Dönüşüm Haberleri Kasım 2014

Umarım Dönüşüm Haberleri Ekim yazısında sizinle paylaştığım uygulamalarla çalışma fırsatınız olmuştur.

Eğer oldu ise, yapmakta olduğumuz spiritüel çalışma ile daha derin bir fiziksel ilişkiniz olduğuna eminim. Çünkü gerçekten fark yaratmak için, uygulamaları yalnızca zihinsel olarak anlamak yerine bedenselleştirmemiz gerekir. Çalışmayı bedenselleştirerek, enerji alanımız ya da aura alanımızı değiştiririz ve bu da enerjisel olarak yaydığımız veya yansıttığımız şeyleri değiştirir.Bunu yaparak, kolektif enerji alanını gerçekten etkileriz.

Bu ay sözcüklerin gücüyle çalışmayı eyleme geçirmenizi rica ediyorum. Çünkü şamanik yol, kutsamalarla değişim yaratmanın bir yoludur. Kendimizi, dünyayı ve yaşam ağındaki herşeyi kutsadığımız zaman, bu kutsamaları olağan dünyamızda meydana getiren bir enerji yaratırız. Sözcüklerimizin enerjisi, görünmeyen bir örgü oluşturur ve bu da nihayetinde olağan varoluş alemimizde yeni bir gerçeklik örgüsü yaratır.

The Undying Stars (Sönmeyen Yıldızlar) yazarı David Mathisen’in harika bir bloğu var. Awakening to the Spirit World başlıklı kitabımda kutsamalar üzerine yazılanları okuduktan sonra konu hakkında harika bir blog yazmış. Bana özellikle hitap eden birkaç cümleyi paylaşıyor. David, kutsadığımızda içerideki görünmeyen ruhun farkına vardığımızı ve ışıldaması için çağrıda bulunduğumuzu yazmış. Gizli ruh dünyasının farkına varıyoruz ve enerjisinin görünen dünyaya akması için davet ediyoruz. (http://mathisencorollary.blogspot.com/2014/09/blessing.html)

Her gün, kutsayan ve güzellik yaratan sözcükler kullanmaya dikkat edin. Gece uyumadan önce, kendinizi ve tüm yaşamı kutsayan sözcükler söyleyerek uyku rüyalarınıza başlayın.

Aylık seremonilerimizde dolunayın gücü ile çalışıyoruz. Bu ay, bir şamanik yolculuk ya da meditasyon yapın ve ay ile birleşin. Dolunayın gücü ile birleşmenizi öneririm çünkü böylelikle “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Yaratma” dolunay seremonimize katıldğınızda, bu güçle çalışmanın fiziksel duyumuna sahip olabilirsiniz. Ay haline gelerek, dolunayın gücünü bedeninizde hissedin.

Bilincinizi genişleten ve yükselten bir meditasyon müziği çalın ya da davul ritmi veya şamanik müzik dinleyin. Kendiniz de davul ya da çıngırak çalabilirsiniz.

Dolunayın gücüyle birleşme niyetinizi tutun. Ayın döngüleri ile deneyimlediğiniz içsel değişimleri bedeninizde hissetmek için ayın farklı fazlarına birleşme yolculukları/meditasyonları yapabilirsiniz.

Onunla birleştiğinizde size bir mesaj verebilirse de, bu yolculukların amacı mesaj almak değil. Buradaki asıl amaç, ayın enerjisi ile birleştiğinde enerjinizin verdiği hissi ve değişen döngülerin nasıl hissettirdiğini deneyimlemek. Belirli fazlarda yansıtabileceğiniz ve de size cezbolan gücü farkedin. Bu size, ay ile birleşmek yoluyla bazı seremonilerinizi yapmak için en etkili zamanları öğrenmek yoluyla da yaratım ve gerçekleştirme çalışmanızda yardımcı olacaktır.

Ay bazı kültürlerde dişi, bazılarında da eril bir varlık olarak görülür. Şamanizm, doğrudan esin yolu olduğu için, onunla bir olduğunuzda sizinle hangi cinsiyette bağlantı kurduğunu hissedin.

Tüm yaşam ayın döngülerinden etkilendiği için, bu yolculuk kendi bedeninizin zekasıyla bağlantı kurabileceğiniz çok güçlü bir yolculuktur. Ayın gelgitleri nasıl yarattığını hepimiz biliyoruz. Biz de çoğunlukla sudan oluştuğumuz için ayın bizim üzerimizde de büyük etkisi var.

Dünyada olanlara baktığımızda, dengesizliği suyun yeryüzündeki farklı yerlerdeki etkilerinde görüyoruz. Sellere yol açan yağmurları ve aşırı kuraklığı görüyoruz. Bu ay, su adını verdiğimiz canlı varlığı kutsayalım.

Suyu kutsamak için hayatınıza basit spiritüel uygulamalar katın. Suyun size kendi içsel toksikliğinizi yansıttığınızı anlayın. Duygularınız ve düşüncelerinizin arkasındaki enerjiyi sevgi ve ışığa dönüştürmeyi öğrenin.

Suyu onurlandırmayı günlük uygulama haline getirin. Banyo yaparken ya da bulaşıkları yıkarken sui le bağlantı kurun ve yaşamı sürdürdüğü için ona teşekkür edin. Bu size de arındıracak ve şifalandıracaktır. Su içerken, size getirdiği yaşam için ona teşekkür edin.

Her su içişinizde ya da bir su kütlesini (nehir gibi) ziyaretinizde, onu daima ilahi ışığı içinde görün. Algınızın gerçekliğinizi yarattığını anımsayın. Eğer suyu kirlenmiş görürseniz, kirlenir. Şamanların zamanın başlangıcından beri yaptığı gibi, dünyalar arasındaki perdeyi kaldırın. Ve dünyanın sularında ilahi ışığı görmeyi seçin.

Toprak, hava, su ve güneş yaşamı sürdürür. Bize yaşam vereni kirletmemeliyiz. Suyu ve bize yaşam veren tüm elementleri onurlandırın. Ve onlar da karşılık olarak bizi onurlandıracaklardır.

Kenarında oturabileceğiniz bir su kütlesi bulun. Doğada bir yere seyahat edebilir ya da içinde bir göl, gölet ya da dere olan bir parka gidebilirsiniz. Bir nehir, dere ya da şelale gibi akarsuyun yanında oturmak olağan sorunlarınızdan uzaklaştırarak içsel bilgeliğinizin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Denizdeki dalgaları seyretmek, ruhunzun mesajlarını dinleyebileceğiniz bir açıklık hali yaratır. Deniz kıyısında oturursanız, dalgaları içinizde hissedin. Bir nehir ya da derenin kenarında oturduğunuzda, kendinizi içsel nehrinizin akışının duyusal algısına bırakın. Bir göl ya da gölet size içinizdeki dinginlikle bağlantıya geçirebilir.

Gevşemiş ve genişlemiş hissetmenize yardımcı olan bir müzik dinleyin. Uzanın ya da otun. Gözlerinizi kapatın ve yaşadığınız şehrin altından ya da içinden geçen suları deneyimleme niyetinizi tutun. Suları deneyimleyin ve yaşadığınız yerde akan suların niteliklerini öğrenin. Duyusal algınızı açın ve bunları yaparken bedeninizde hissettiklerinizin farkına varın.

Çevrenizde yaşayan insanlar, ağaçlar, bitkiler, hayvanlar ve diğer doğa varlıkları hakkında derinlemesine düşünün. Onların yaşadığınız alandaki suyun niteliklerini nasıl yansıttıkları hakkında meditasyon yapın.

Bunları tamamladığınızda meditasyonunuzu bitirin. Not alabilirsiniz. Yerin altındaki suyu hissederek dışarıda yürüyüş yapın. Şehir içinde yaşıyor olsanız bile yerin altında yine de su vardır.

Suyla birleşmek yaşamın akışıyla bir olmanın harika bir yoludur. Su doğal ve zarif biçimde akar. Su kutsal dişinin yansımasıdır ve ruhumuzun doğasını yansıtır. Suyun doğası ve gücünü onunla birleşerek öğrenebiliriz. Bir elemental birleştiğimizde, aldığımız öğretiler zihinsel anlayışın ötesine geçer ve başka bir canlı varlığın enerjisiyle bir olmak bizi fiziksel olarak etkiler.

Gevşemenize ve genişlemenize yardımcı olan bir müzik çalın. Dingin bir göl, nehir, şelale, okyanus, yağmur, sis gibi bir su kaynağı ile bir olduğunuzu hayal edin.

İçinizde derine gidin ve sınırlarınızın yokolduğunu ve bus u kaynağıyla bir olduğunuzu deneyimleyin. Suyu su haline gelerek öğrenin. Bunu yaparken duyusal algılarınızı açarak, bedensel hislerinizin farkına varın.

Su olmaya kendinizi bırakın. Bu uygulama son derece güçlü ve canlandırıcıdır.

Kendinizi hazır hissettiğinizde, birleşmiş olduğunuz su kaynağı ile bağlantınızı kesin ve kendinize ve bulunduğunuz odaya geri gelin. Deneyimizin size verdiği canlılığı hissedin. Kendinizi topraklanmış ve anda hissedin.

Eğer bu denli genişletici bir uygulamadan sonra topraklanmış hissetmekle ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, ayak tabanlarınızdan toprağın derinliklerine uzanan kökler imgeleyebilir ya da bir ağacın altında oturduğunuzu veya ona sırtınızı dayadığınızı hayal edebilirsiniz.

Genişlemiş bir farkındalık durumu yaratan müzik dinleyin. İçinize yolculuk yaparak içsel ışığınızı deneyimlemek için niyetinizi belirleyin. Bedeninizin içine yolculuk yaptığınzı ve bir yıldızla birleştiğinizi hayal edebilirsiniz. Bir yıldızın parlamak için çabalamadığını anımsayın, hiçbir çaba göstermez. Bir yıldız ışığını nereye gönderdiğini seçmez. Bir yıldız yalnızca ışık saçar ve tüm yaşamı aydınlatır,

İlahi ışığınızın bedeninizdeki tüm hücreleri beslemesine izin verin. Bu ışığı hücrelerinize derinlemesine çekin. Işığa gömülün ve bunun keyfini çıkarın.

İlahi ışığınızı yaklaşık 15 dakika deneyimledikten sonra, bu deneyimden gerçek spiritüel doğanız ile bağlantınızı bütünüyle kesmeden dönün. Biz ışıklı varlıklarız.

Şimdi bir bardak su için. Ve ışığınızı deneyimler ve yayarken suyun tadının ne kadar tatlı, yumuşak ve taze geldiğinin farkına varın. Bu sizing her gün içtiğiniz su. Fakat ışık halini deneyimlemek ve buradan yaşamak iznini kendinize verdiğinizde, su da daima ışıltınızı geri yansıtacaktır.

Suya ne verdiğinizin bilincinde olun ve onu kirletmeyin. Paylaştığı herşey için ona teşekkür edip, kutsadığızda su da karşılığında bizi kutsayacaktır.

Dolunay 6 Kasım’da. Haydi spiritüel çalışmamızı yapalım ve küresel topluluğumuzla, ayın gücüyle ve suyun ruhuyla, sağlıklı ve parlak bir ışık ağı örmek için, bağlantı kuralım. Çoğunlukla sudan oluştuğumuzu, bu yüzden gerçekte su varlıkları olduğumuzu anımsayın. Beraberce dolunay seremonimizi gerçekleştirirken su elementini de katalım.

Eğer Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız, dolunay seremonimizin detayları için lütfen “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayında Şükran Günü kutlanır. Şamanik kültürlerde her günün şükran günü olduğunu anımsamamız için iyi bir zaman. Her gün yaşamımız için teşekkür ettiğimizde ve kutsamalarımızı tüm yaşamla paylaştığımızda, karşılık olarak tüm yaşam da bizi kutsayacaktır.

Copyright © Sandra Ingerman 2014. All rights reserved.

Recommended Posts