Dönüşüm Haberleri Mayıs 2023

Mayıs ayı bana her zaman yumuşak ve feminen bir ay gibi gelmiştir. Neden bilmiyorum ama her zaman doğadan ve hayattan daha çok beslendiğimi hissettiğim nazik bir ay olarak görüyorum.

Yeryüzü için Şifa araştırmamı yaparken, birçoğunu zaten bildiğim mucizevi şamanik şifa öykülerini araştırdım. Ama dünyaya getirmekte olduğum Yeryüzü için Şifa çalışmasına olan tutkum, beni pek çok olağanüstü şifa hikayesine götürdü. Temelde okuyabildiğim her spiritüel uygulamadan mucizeler, dönüşüm ve başkalaşım hikayelerini araştırdım . Ve yıllar boyunca yardımcı ruhlarımdan öğrendiğim şeylerle çok fazla eşzamanlılık buldum.

Çalışmamı destekleyen pek çok tarihi spiritüel hikayeye rastladığımda gerçekten çok heyecanlandım , okuduğum her ünlü kitaptan alıntılar eklemek istediğimi hissettim. O kadar heyecanlıydım ki, kendi yolculuklarımda öğrendiğim öğretilerin aynısı olan eski geleneklerden alıntılar ekledim.

Yeryüzü için Şifa: Kişisel ve Çevresel Toksinleri Nasıl İyileştiririm adlı ilk taslağımda 200’den fazla alıntı yaptığımı düşündüğüm için çok heyecanlıydım . Şamanizm eğitimi almış editörüm benden alıntıların çoğunu çıkarmamı ve kendi sesimden konuşmamı istediğinde şok oldum.

O zamanlar 1990’lardı ve 1998 ve 1999’da Mısır’a yaptığım iki seyahatte ve kendi yolculuklarımda yaşadıklarımla tam olarak eşleşen çok fazla materyal okumak beni çok etkiledi. Yeryüzü için Şifa Mısır’a ilk seyahatimden önce başladı ve kitabı 1999’da Mısır’a bir grup götürmemden sonra bitirdim.

Kutsal tapınaklar ve piramitlerdeki hiyeroglifler, piktograflar ve enerji gerçekten o kadar çok spiritüel bilgiye ilham verdi ki, hepsi yapbozun parçalarını bir araya getirmek için kolayca biraraya geliyor gibiydi.

Bu yüzden , Mısır’da geçirdiğim süre boyunca ve şamanik yolculuklarım boyunca öğrendiğim öğretileri yansıtan kitaplar bulmak beni çok heyecanlandırdı. Bazı yönlerden çalışmamı “kanıtladıklarını” hissettiğim için alıntıları gerçekten çıkarmak istemedim. Hâlâ oldukça gençtim ve akıl hocam yoktu. Hakkında yazdığım ve öğrettiğim her şey doğrudan bilginin gücüyle geldi.

Alıntıları çıkardım ve sesime sahip çıktım. Ama beni simya pratiğine götüren Manley Hall dahil başkalarının çalışmalarından, insanlara yaratıcı sürecin sihrini öğreten Neville’in çalışmasından ve Tanrı, Kaynak ve tanrıçayla aynı güce sahip olduğumuzdan gerçekten ilham aldım. Jack Schwartz’ın harika şifa hikayelerinden ve çalışmalarından da etkilendim. Şamanik edebiyatın yanı sıra İncil’e, Kabala’ya, Hindu öğretilerine, Taoizm’e, Budist öğretilerine döndüm ve liste uzayıp gidiyor.

Manley Hall’un The Secrets of the Ages kitabı, her zaman ilgi duyduğum simya pratiğine tam olarak giriyor. Güneşe, her seviyede paylaştığı ışık için tapınılırdı. Manly Hall, güneşin görünmez ruhsal güneşin ışığını -gerçek ışık kaynağını- yansıttığını söylüyor.

Caroline Casey, simyada Büyük Çalışmanın, içinden hayatın parlayabileceği yarı saydam bir kap olarak insan kişiliğinin tam olarak geliştirilmesi olan Güneşin Operasyonu olarak adlandırıldığını ekliyor. Simyacıların bahsettiği canlı altın, Güneş’in ışıltılı enerjisinde kendini gösterir. Güneş bizim yol gösterici ışığımızdır ve bize tanrıların enkarnasyonları olduğumuzu hatırlatır. Ruhumuzun tüm güçleri,  tüm gezegenler ve tanrı güneşi yansıtır.

Pek çok kişinin simya hakkında yanlış anladığı öğreti, simyanın kurşunu kelimenin tam anlamıyla altına çevirme şeklindeki eski bir uygulamaya atfedilmesidir. Ama gerçekte simyaya olan inanç, hepimizin içinde güneşteki altın gibi bu altın tohuma sahip olduğumuzdur. Ve biz her zaman ağır kurşuni bilinci altın ışık bilincine dönüştürme gücüne sahibiz.

Simyanın asıl amacı buydu . Kitabımda ve eğitimlerimde insanlara simya sürecinin şu anda yaşadığımız gibi parçanlama pratiğiyle nasıl bu kadar iç içe olduğunu öğretiyorum.

On yedinci yüzyıl mistiği Jacob Boehme, çarmıha gerilmenin sembolizmini parçalanma olarak tanımlar. Tanımında, evrensel bilincin özgürleşebilmesi için insanın kendisini ayrı olarak deneyimleyen yanını feda etme temasını görüyoruz.

Her kültürde, insanlığımızın veya dünyevi benliklerimizin, hepimizin geldiği ilahi ve Kaynak ile bağlantımızı hatırlamamızı engelleyen tüm yönlerini temizlemek ve çözmek için gerekli bir süreç olarak parçalanma hakkında hikayeler vardır. Bu, dönüşüm yoluyla dünyayı iyileştirmesi için ilahi olanı çağırmak için esastır.

Hayatın gerçek doğasını ve çevremizdeki doğal dünyadan saflığı öne çıkarırken gerçek doğamızı hatırlamalıyız.

Mucize yaratabileceğimize inanmamızı engelleyen iki şey, ayrılık algımız ve mucize yaratabileceğimize inanmamamızdır.

Simyada inisiyeler, ayrılıktan birliğe nasıl geçtiklerine dair inanılmaz güçlerini göstermek zorundaydılar ve ağır kurşuni bilinci altın ışığa çevirebiliyorlardı. İnisiyasyonlar kolay değildi ve çoğumuzun geçmeyi düşünebileceğinin ötesindeydi. Böylece evrenin gücü tarafından inisiyasyon süreçlerine sokuluruz.

Manley Hall’un derslerinden birinde duyduğum bir inisiye hikayesi vardı. Detayları hatırlayamıyorum ama önemli olan nokta şuydu: bir inisiye, bütün gün ve bütün gece çalan bir tapınak çanının altına yerleştirilmişti. 7/24 bu çalan çanın altındaki bu inisiye, çevresinde ne olursa olsun oturup iç huzuru nasıl bulacağını öğrenmek zorundaydı. Bu inanılmaz bir hikaye.

Şu anda yaptığımız gibi zorlu inisiyasyonlardan geçtikten sonra dünyada nasıl bir barış yaratabileceğimizi hayal edin.

Sizinle hayatımı yaşamaya çalıştığım ve Neville’in her zaman paylaştığı bir alıntıyı paylaşmak istiyorum : “Bütün dünya senin dışarı itilmiş halindir.”

Hangi parçanız dünyaya doğru itiliyor – etraflarında ne olursa olsun kalbinde sevgi ve barışı tutan biri mi yoksa öfke ya da korku dolu bir dünya mı? Hepimizin hangi dünyada yaşamak istediğimizi seçme şansımız var. Her şey, içinizdeki ve dışınızdaki güzelliğinizin gerçek yansıması olan güzel bir manzara yaratmakla ilgili. 

Dolunay 5 Mayıs’ta. Eskilerin inisiyasyonlarının derinliklerinden geçmemiş olabiliriz ama hepimiz kayıplar yaşadık ve ışığın nasıl iyileştirebileceğini öğrendik. Kutsal hazırlık çalışmamızı yapalım ki kendi içinizde kutsal bir tapınakta çalışabilesinizz. Güneşin gücünün, sizi Kaynak’tan ayrı tutan şeyi bırakmanıza ve kendi iç ışığınızı içinize yansıtmanıza ve ışığı soğurmaya izin vermeniz için size ilham verdiğini hayal edin. Ve sonra hazır olduğunuzda, bu ışığın Dünyanın içinde ve her yerinde serbestçe akmasına izin verin.

Dönüşüm Haberleri’nin yeni bir okuyucusuysanız, lütfen ana sayfadaki İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak bölümündeki dolunay törenlerimiz için talimatları okuyun.

Lütfen yeni Portekizce tercümanımız Cristina Ferreira’yı karşılamak için bana katılın. Çalışmayı Portekizce konuşanlarla paylaşmaya yardımcı olabilecek birine sahip olmak büyük bir nimet. Dönüşüm Haberlerini çevirmek çok zahmetli bir iştir. Bu yüzden lütfen Christina’ya topluluğumuzu genişletmek için yapmaya istekli olduğu muhteşem çalışma için teşekkür etmeme yardım edin. Cristina’ya hayatın sunduğu tüm güzellikleri diliyoruz.

Telif hakkı 2023 Sandra Ingerman’a aittir. Her hakkı saklıdır.

 

Recommended Posts