Dönüşüm Haberleri Şubat 2016

Shift Network ile gerçekleştirdiğim telekonferans kursumun giriş konuşmasını öğrencileriyle birlikte dinleyen bir dostum benimle iletişime geçti.

Öğrencilerinden bazılarının şamanizmin onbinlerce yıldır süregelen ve böylesine güçlü bir şifa uygulaması olmasına karşın dünyada neden pek çok güçlüğün deneyimlendiğini merak ettiğini anlattı.

Bu soru Dönüşüm Haberlerini yazmaya başladığım ilk yıllarda sıklıkla karşılaşıp cevap verdiğim bir soruydu.

Kolektif olarak yaptığımız spritüel çalışma olmasaydı dünyanın bugün ne halde olacağını bilemeyiz. Ve spritüel çalışma yapmadaki anahtar, onu uzun dönemli yapmaya bağlılıktır. Çünkü yaşadığımız zamanın bizi nasıl bir evrim ve büyümeyle sonuçlanacağını bilmiyoruz.

Ve kolektif olarak deneyimlemekte olduğumuz büyük sorunlar hakkında değişimi görmeye ömrümüz yetmeyebilir. Bunu kabullenmeli ve vizyonumuza sadık kalmalı ve spritüel uygulamalarımıza odaklanmalıyız.

Tüm spritüel uygulamalarda insanların inançlarını kaybettikleri zamanlar mevcuttur. Hepimizin yaşamlarında pek çok düzeyde gerçekleşen “ruhun karanlık gecesi” hakkında öğretiler daima varolmuştur. Egomuz ve kişiliğimizin biçimlendiği ve böylece ruhumuzun ışıltısının ortaya çıktığı yol budur.

Duygum daima, yaptığım tüm spritüel çalışmaların nihai sonucunun Yeryüzü’nün kaderini nasıl etkileyeceğini bilemeyeceğim olmuştur. Çünkü Yeryüzü’nün kendisine ait bir kaderi var, ben Yeryüzü’nden doğdum ve bu kaderin bir parçasıyım.

Fakat tüm yaşam için şifanın oluşmasına dair vizyonumu ve odağımı sürdürmek için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum ki Yeryüzü’nde birbirimizi ve tüm yaşamı onurlandırdığımız barış ve uyum içinde bir yaşamı yaşamaya doğru hareket edebilelim.


Çalışmanın nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum. Fakat yaşamımın sonunda hayatın güçlükleriyle yüzleştiğimi ve oturup kalmadığımı söyleyebilmek istiyorum. Yaşam ve bana getirdiği tüm öğretiler için oradaydım. Spiritüel uygulamalarımı yaptım ki kişisel olarak yapabildiğimce evrimleştim. Nihai sonuç hakkında söyleyebileceğim de sıradan gözlerimle görebildiğim sonuca bağlı kalamayacağım. Daha büyük bir resim var, sonuca teslim olmam ve çalışmama odaklanmam gerekiyor.

Dünyanın durumuna baktığımız zaman inanç ve umudumuzu kaybetmek kolay. Çalışmanıza devam etmeniz için teşvik etmek ve kişisel şamanik ve meditasyon uygulamalarınızın kişisel ve küresel dönüşüm yarattığını bilmenizi isterim.

Telekonferans dersimin bir sonraki seansı için yolculuk yaparken Mısır tanrısı Osiris’ten ilginç bir mesaj aldım. Yolculuklarımda bu güçlü öğretmenle nadiren karşılaşırım. Fakat paylaşacak önemli bir mesajı olduğunda ortaya çıkar.

Bana, öğretirken nasıl sevgiye odaklandığımı ve kalplerimizi açmaya odaklandığımı söyledi. Ve elbette hepimizi biliyoruz ki şifa, sevginin enerji ve titreşimi ile gerçekleşir. Ama bana spiritual çalışmamızı yaparken tüm enerji merkezlerimizi kullanmamızın önemli olduğunu söyledi. Osiris, bana kendi spiritual gücümüzle bağlantılı olarak yaşamak ve çalışmak için gerekli titreşime sahip olan 2. ve 3. Çakraları harekete geçirmekten bahsetti.

Osiris, görünmez alemlere girmek için genellikle beyin dalgalarımızı değiştiren davul ritmini dinlediğimizi ve koşulsuz sevgiye araç olmamızı sağlayan kalpten çalıştığımızı söyledi. Fakat, tümünü kullanmamız gereken bir bedenle doğduğumuzu söyledi. Ve kişisel gücümüzü onurlandırmanın kişisel yolculuğumuzun bir parçası olduğunu ve bunun gezegene hizmet etmek için yapmamız gereken şifa çalışmasına katkısı olacağını söyledi.

Bu bana çok mantıklı geldi. Çünkü şimdi gücümüze sahip çıkmanın ve ondan korkmamanın zamanı. Şubat ayında gücünüzle yaşamanın sizin için ne anlama geldiği konusunda yolculuk ya da meditasyon yapabilirsiniz.

Şubat ayı ayırıca, sevdiğimiz kişilere sevgimizi ifade ettiğimiz Sevgililer Günü’nün ABD ve diğer bazı ülkelerde kutlandığı bir zaman. Bir düzeyde, maddi şeyleri satmak için yaratılmış yapay bayramlar benim için biraz tetikleyici oluyor. Fakat iş dünyası tarafından tematik olarak yaratılmış böyle günlerin enerjisini, dünyada meydana getirmeye çalıştığımız frekans ve titreşimler için kolektif düzeydeki enerjiye bağlanmak için yararlanabiliriz.

Ve dünyada koşulsuz sevgi enerjisini meydana getirmek için çalışıyoruz. Sevgililer Günü’nde kolektifin enerjisiyle birleşebilir ve Yeryüzü ve tüm yaşamı sevgiyle beslemek için titreşimi artırabiliriz.

Dönüşüm Haberlerini okuyan bir kişiden mektup aldım. Dönüşüm Haberlerini okumayı çok sevdiğini ama şamanik yolculuk yapmanın hiç içinden gelmediğini yazmış. Yolunun meditasyon olduğunu söylemiş.

Dönüşüm Haberlerini okuyan herkesin, çalışmaya daima geniş bir topluluğa açmayı istediğimi bilmenizi isterim. Yani, çemberimizin parçası olmak ve birlikte çalışmak için şamanik yolculuk yapmanıza hiç gerek yok. Daima paylaştığım egzersizleri şamanik yolculuk ya da meditasyon olarak yapmanızı öneriyorum. Açıklığa kavuşturmak isterim ki, paylaştığım egzersizler çalıştığınız kişisel uygulama çerçevesinde yapmanız için tasarlanmıştır. Doğrudan esin ve içsel bilgeliğinize ulaşmak için pek çok yol vardır. Kendi içsel ilahi ışığınızı deneyimlemenin ve onun yaşam ağına akmasını sağlamasının pek çok yolu vardır. Söylediklerimi hepinizin anladığını düşünüyorum.


Bu ayın seremonisi üzerine meditasyon ve yolculuk yaptım. Bir yolculuk ya da meditasyon yaparak yaratmış olduğumuz sunağı ziyaret edin. Bu seremoniyi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gerçekleştirin. Böylelikle, dünyadaki büyük kolektiften akan sevgi enerjisine katılırız.

Gözlerinizi kapayın ve görünmeyen alemlere doğru yolculuğunuza başlayın. Yolculuk ya da meditasyonu yaptığınız odadan çıkan yolu yürüyün. Geçen ay gibi, kendinizi yüksek, güzel, güçlü ve sağlıklı ağaçlarla çevrili bir yolda yürürken bulabilirsiniz. Bastığınız toprak ince ve koyu renkli ve zengin bir toprağa basıyorsunuz. Adınlarınızın toprakta bıraktığı izleri hissedebiliyorsunuz. Yürürken doğadaki seslerin güzelliğini dinliyor ve çevrenizdeki ağaçlar, bitkiler ve bize yaşam veren havanın paylaştığı muhteşem kokuları içinize çekiyorsunuz. Çevrede yetişen otlar var mı? Bu yerde başka hangi doğa varlıkları var? Havanın tadını bile deneyimleyebilirsiniz. Bu yerde bir su kütlesi olup olmadığını ve suyun sesini duyup duyamadığınızı farkedin. Batmakta olan güneşin gücünü ve üzerinizde güzel ışıklarıyla parlamaya başlayan ay ve yıldızları hissedin.

Yürürken kalp atışınızı hissedin ve duygularınızı farkedin. Kalplerimizi birbirimize açmak için zaman ayırdık. Diğerlerine ve Yeryüzü’ne hizmet etmek için mümkün olan herşeyi yapan benzer ruhlardan oluşan ailenizle bağlantınızı hissedin.

Yürürken büyük bir açıklığa varıyorsunuz. Bu açıklıkta size çevreleyenleri görmek, hissetmek, duymak, koku ve tatlarınnı almak için hayal gücünüzü kullanın. Yolculuk/meditasyon/hayalinizi uzaktan bir filmmişçesine seyretmek yerine bütünüyle bu açıklığa adım atın. Şimdi burada olun. Çalışmayı sürdürdüğünüz ve şimdi çemberimizin de parçası olan tüm yardımcı ruhlara teşekkürlerinizi sunun.

Açıklığa girerken bir koruyucu ruh tarafından karşılanacak ve spritüel düzeyde arındırılacaksınız. Bu şefkatli ruh size tütsü ya da tüy ile arındırbilir, şarkı söyleyebilir ya da saçınıza dokunabilir veya kulağınıza bir mesaj fııldayabilir. Açık olun ve bilin ki bunlar size sıradan düşünce ve endişelerinizin yüklerinden kurtarmak için yardımcı olmak isteyen yardımcı ruhlar.

Arındırıldıktan sonra açıklığa girin ve geçen ay yarattığımız sunağı ziyaret edin.

Sunağın çevresinde duralım ve birbirimizi ve bu kutsal alanı onurlandırmak için davul çalıp şarkı söyleyelim. Çemberimizi onurlandırdıktan sonra hep birlikte sunağın çevresinde oturalım ve kendimiz, sevdiklerimiz, yaşam ağındaki herşey ve Yeryüzü için dua edelim. Dua eder ve meditasyon yaparken, kendi içinize yolculuk yapın ve sevdiğiniz birisine, doğa varlıklarına ve/veya Yeryüzü’ne gönderebileceğiniz bir enerji armağan bulun.

Bu enerjisel armağanı gönderdikten sonra gözlerinizi açın. Sunağın üzerinde, çemberimizdeki her bir kişinin adlarının yazılmış olduğu güzel kağıtlar ve nesneler göreceksiniz. Her bir parça kağıt ve nesne, biri için enerjisel bir armağan. Bu bir sözcük, sembol, öpücük, kucaklama, vs. olabilir. Bu enerjisel armağan bir yardımcı ruh, element, bir Tanrı, Tanrıça, ata ya da Kaynak tarafından yaratıldı. Bu armağan sizin için. Sunağa gidip üzerinde adım yazılı olan, ruhların yaptığı resmi elime aldığımda, Osiris’in bana üzerinde “umut” yazan bir sunu bırakmış olduğunu gördüm. Bu sözcüğün enerjisini absorbe etmem söylendi.

Sevgiyi almak kadar vermenin de önemli olduğunu anımsayın. Sunakta yardımcı ruhların size özel olarak bıraktığı birşeyi fark edeceksiniz.

Size özel armağanı alın ve bu armağanın frekand ve titreşimini absorbe edin.

Sunakta enerjisel armağanınızı verdikten ve size sunulan armağanı aldıktan sonra ayağa kalkın. Grubumuza hoşçakal deyin. Bu yerde daima güçlü biçimde yanan ateşi fark edin ve onu selamlayın.

Bu yere gelmek için kullandığınız yoldan içinde bulunduğunuz odaya dönün.

Gözlerinizi açın ve Yeryüzü’ne derinden köklendiğinizi hissedin ve derinden birkaç topraklandırıcı nefes alın. Çemberimizin hayırduaları ve parıltısıyla dolu olarak tamamen geri döndünüz.

Dolunay 22 Şubat’ta. Bu sevgi akışını ve güç ve güzellikle yürümek için gerekli olan enerjileri vermeyi ve almayı sürdürelim. Bu muhteşem Yeryüzü’nde bir ışık ağı örmek için her ay yaptığımız transfigürasyon seremonimiz için hazırlık uygulamalarımızı yapalım.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başlayanlar lütfen Dönüşüm Haberleri bölümünün başındaki “İnsanlardan Oluşan bir Işık Ağı Yaratmak” ve “Seremoni Çalışmasına Hazırlık” başlıklı yazıları okuyunuz.

Hep birlikte hem sevgiyle hem de güç ile yaşayalım ve çalışalım.

Copyright 2015 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts