Dönüşüm Haberleri Aralık 2018   

Geçen ay paylaştığım gibi, daha iyi bir isim bulamadığım için Kadimler adını verdiğim bir grup kadim ruhla çok güçlü deneyimler yaşıyorum.

Bana düşünmek ve benimsemek için çok şey veriyorlar. Çünkü benimle bir bilgi paylaştıklarında öncelikle bana bunu bedensel duyum biçiminde aktarıp sonrasında anlamını kavrayabilmem için birkaç sözcük veriyorlar.

Son zamanlarda bana Gücü Taşıma konusunu öğrettiklerini hissediyorum.

Birlikte çalıştığım ruhlar son derece eski, kadim, güzel ve sevgi dolu. Bana evrensel anlamda bu dünyada nasıl göz açıp kapayıncaya dek bulunduğumuzu gösterdiler. İnsanların byu sözcükleri her zaman kullandıklarını biliyorum. Fakat milyarca yıla nazaran bu dünyadaki yaşamımızın bir andan bile az olduğunu gerçekten hissettim.

Ayrıca bana en büyük acımla ilgli de yardım ettiler. Çünkü yetişkin hayatımı şamanizmi öğretmeye adadım. Şamanizmin popülaritesi yüzünden uygulamaların nasıl sulandırıldığını gözlemledim. Sulandırılması da, yaşadığımız zamanlarda,  bu büyük “şifanın” gücünü kaybetmesine neden oluyor.

Yardımcı ruhların bana verdikleri mesaj şu: “İnsanlara sahip olmadıkları sihri taşımayı öğretemezsin. İnsanlar ancak sihri bulduklarında onu taşıyacaklar.”

Bu bana aradığım huzuru Verdi. İnsanların, hayatta kalmaları gerektiğinde, gerçek şifayı bulacaklarını ve taşıyacaklarını biliyorum

Bu mesaj bana huzur Verdi ve rahatlattı çünkü şimdi zaman 2000 yılından bu yana burada yazdığım gibi insanlara hayatı yaşama becerilerini öğretmeye daha çok odaklanma zamanı. Bu, kültürümüzdeki insanların ihtiyacı çünkü bizler büyüklerimizden sözcüklerimiz, düşüncelerimiz ve hayallerimiz ile enerjetik olarak nasıl davranmamız gerektiğini ve güçlü yönlerimiz, zayıflıklarımız ve gölge yanlarımızı öğrenmeyi öğrenmedik.

Yani şamanik çalışmamızda derinleşmeden önce buradan başlamak önemli.

Fakat yakın zamanda şefkatli ruhlarla nasıl tanışıp çalışmayı öğreteceğimize dair yepyeni bir yol  gösterildi. Ve bu da daha önce bahsettiğim Gücü, Sevgiyi ve Işığı Taşımak konusu ile bağlantılı.

Batı dünyasında bizler şamanik yolculuk yapmayı ve görünmeyen alemlerde bir erk hayvanı, koruyucu ruh ya da öğretmen ile tanışmayı öğretiyoruz. Ve sonra insanların yardımcı ruhun kendsinden öğrenmek yerine koşup yardımcı ruhun anlamını kitaplardan öğrenmeye çalıştığını biliyoruz.

Yolculuk ile ilgili yeni bir yöntem verildi ve bunu bu ay denemek isterseniz memnun olurum.  Yeni Yıla girerken bunun güçlü bir yol olduğunu hissediyorum.

Adımlar aşağıda. Elbette davul ya da çıngırak çalabilir, şarkı söyleyebilir ya da dans edebilir ya da ne şekilde çalışmak istediğinizi bulabilirsiniz. 

  1. Enerji alanına girmenize izin vermeye gönüllü bir yardımcı ruh var mı diye sorun.
  2. Yardımcı ruha nasıl bir güç taşıdığını sorun.
  3. Yardımcı ruhtan onun gücünü taşımak için izin isteyin.
  4. Gücü taşımanın ve/veya bir yardımcı ruhun  gücünü taşımak ne anlama gelir? 

Bu haliyle yardımcı ruhla çok derin bir ilişki kurmanızı sağlayacaktır. Ve bunu çalıştığınız her yardımcı ruh ile yapmalısınız.

İşin gerçeği, şamanlar yardımcı ruhlarının gücünü bedenlerinde taşımıştır. Bazı klasik şamanik kültürlerde şamanlar, izin alarak ve kutsal eylemlerde yoluyla yardımcı ruhlarının etini yer. Bu, özellikle bitkilerle çalışırken, şifasını taşıdığınız bitkiden bir parça yemek, yaygındır,

Ama günümüz dünyasında yardımcı ruhları bizden ayrı olacak biçimde çağırıyoruz. Ama gerçekte ayrı değiliz. Onların gücünü özel bir amaçla ve armağanlarını, güçlerini ve şifa bilgilerini toplulukla paylaşmak için taşırız.

Bu, yardımcı ruhlarla bağlantı kurmada düşünülecek yeni bir yol.  İlişikinin gerçekliğini kendi deneyiminizle ulaştığınızda kim gidip de erk hayvanları ile ilgili kitaba başvurmayı ister ki?

Kış/Yaz gündönümünü kutlarken aşağıdaki mesaj üzerine düşünün:

“Güneşin ışığı herşeyin içinde. Güneş ışığını taşıyoruz”.

The Book of Ceremony: Shamanic Wisdom For Invoking the Sacred into Every Day Life kitabımı alabilmiş olanlarınızın yazdıklarım ışığında kendi gündönümü seremonilerini oluşturma konusunu keşfetmelerini umuyorum. Ve kitabı okuyamıyorsanız lütfen sevdikleriniz, arkadaşlarınız ve geniş anşamda topluluğunuz ile paylaşabileceğiniz bir seremoni için yolculuk yapın. Her birimizin öne çıkmasının ve topluluğumuza ilham ve güç verecek araçlar sağlamasının zamanıdır. Seremoni icra etmek kutsal bir eylemdir.

Dolunay 22 Aralık’ta. Transfigürasyon pratiğimizle yeryüzünün içi ve çevresinde muhteşem bir ışık ağı örerken ışığımızı dünyaya taşımaya odaklanalım.

Dönüşüm Haberlerini okumaya yeni başladıysanız aylık seremonimizin detayları için ana sayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuzç

Birlikte çalışabilmemiz için pek çok kişinin topluluğumuza katılmasına yardımcı olan çevirmenlere gönülden teşekkürlerimizi sunmak için lütfen bana katılın. Seremonilerimizi yaparken ve altarımıza onlar için özel bir hayırduası yerleştirelim.   Ve lütfen Sylvia Edwards’a teşekkür etmek ve hayırduaları yollamak için katılın. Kendisi her ay Dönüşüm Haberlerini size ulaştırmam için ve pek çok farklı konuda yardımcı oluyor.

Petr Němčanský   – Çekçe
Tea Thum –  Fince
Carole Laplante  – Fransızca
Bea Salgado – Fransızca
Barbara Gramlich  – Almanca
Astrid Johnen  – Almanca
Nello Ceccon – Italyanca
Els de Graaff – Flemenkçe
Sandra Koning – Flemenkçe
Sofia Frazoa – Portekizce
Irina Osechinskaya  – Rusça
Anton Uvarov – Rusça
Ines Fermoso  – İspanyolca 
Lena Anderheim – İsveççe   
Simin Uysal  – Türkçe

Size güzel bir gündönümü ve yeni yıl dilerken küresel topluluğumuza katılıyorum. Yeni Yılda görüşmek üzere!

Çeviri: Simin Uysal
Copyright 2018 Sandra Ingerman.  Tüm hakları saklıdır.

Recommended Posts