Dünayada karşı karşıya olduğumuz bazı sorunlara baktığımızda, günümğzde çocukların bakım alamaması karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ve tabii ki, sorunun kökeni bu çocukların ebeveynlerinin kendi ebeveynlerinden yeterince beslenmemiş olması ve bu sağlıksız davranışın sonraki nesle aktarımı.

Çözüm kendi kendini beslemyi öğrenmekte yatıyor. Pek çoğumuz beslenmek için dışımızdaki kaynaklara ve insanlara dönüyoruz. Pek çoğumuz, kaderi hakettiği sevgiyi alma ve sevgiyi vermek olan küçük bir ışık varlığı olarak koşulsuz sevilme ve beslenmeyle ilgi hakiki bir deneyimden yoksun kalmış. Veyahut bazılarımız, kendileriyle nasıl ilişki kuracaklarınnı bilmediği için diğerleriyle nasıl ilişki kuracağını bilemediklerinden kendi içlerine kapanmış.

Hepimizi etkileyen değişimlere uyum sağlamaya çalışırken kendinizi nasıl besleyeceğinizi n yollarını keşfetmenizin önemli olduğunu hissediyorum.

Bazı dini ve ruhsal gelenekler, gündönümü kutlamaları zamanında kutsal ya da sihirli çocuğun doğumundan bahsederler.

Şamanizmin ilkelerini kullanarak, kendinizi sihirli çocuk olarak algılamanız mümkün mü? Gündönümünde bunu düşünmeye biraz zaman ayırın.

Kendinize bakmanın, beslemenin yollarını keşfedin. Kendinize, tüm yaşama ve Yeryüzüne yardım etmek istiyorsanız, bu uygulama tek başına dünyayı değiştrecek. Çünkü birlik bilinci ilkesi uyarınca, eğer kendinizi sevmeyi öğrenirseniz, yaşam ağına kattığınız bu enerji ile herkese yarayacaktır. Ve bilinçli şekilde bilmeden, çok ihtiyaç duyulan kendini sevme enerjisini kolektife sağlayarak dünyayı olumlu biçimde değiştirmeye yardımcı olmuş olacaksınız.

Dolunay 2 Aralık’ta. Yaşam ağına kattığınız özgün enerji imzanız hakkında derinlemesine düşünün. İçinize yolculuk yapın ve akmakta olan içsel ışığınızı, yıldız ışığınızı, gün ışığınızı önce içinizde sonra da Yeryüzünde akışını deneyimleyin. Işığımız Yeryüzünün derinliklerine ve aynı zamanda yeryüzündeki her lokasyona ulaşıyor. Vesevgimiz ve ışığımız, biz yeni bir gerçekliğin dokusunu bununla örerken, yaşam ağında titreşerek şifa getiriyor.

Çemberimize ve tüm yaşama, sonucu ne olursa olsun, bir ışık ağı örmeye devam edeceğimize söz veriyoruz. Çünkü şamanizm uygulaması “kazanmakla” ilgili değildir. Ruhsal çalışmanız yoluyla nasıl tohumlar ektiğiniz ve bu tohumları doğru zamanda değişim yaratan güzel ve ışık saçan bitkiler haline gelene dek beslemektir. Ve bu doğru zaman, egomuzun arzu ettiği zaman olmayabilir.

Dolunay seremonimizin detayları için kütfen anasayfadan “İnsanlardan Oluşan Bir Işık Ağı Yaratmak” başlıklı yazıyı okuyunuz.

Gündönümünü kutlamak için 21 Aralık’ta biraraya geliyoruz. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak yaza veya kışa giriyorsunuz. Ve doğa değişimle birlikte nasıl akılacağını öğreten büyük bir öğretmendir. Çünkü doğadaki herşey sürekli hareket halindedir. Fırtınalar, mevsimler ve ayın döngüleri hayatıızı günlük olarak etkiler. Ve doğadaki akışla bağlantı kurduğumuzda kendi içsel akışımızla da bağlantı kurmuş oluruz ve yaşamın akışı içinde zerafetle yürürüz.

Bu gündönümünde doğada vakit geçirin ve kendi içsel akışınızı uyandırıp uyandıramadığınıza bakın. Doğada zaman geçirmek hem sizing için hem de hayalleriniz, sevginiz ve ışığınızla yaşam ağını beslediğiniz için tüm yaşam için şifalıdır.

Hazırlık çalışmanızı yapın. Dönüşüm Haberlerinin yeni bir okuyusu iseniz, seremoni çalışmasına hazırlık ile ilgili yazıyı “Dönüşüm haberleri” sekmesinin altından ulaşabilirsiniz.

Davul ya da çıngırak çalabilir ve dans edebilirsiniz. Fakat en önemlisi uyanık yaşamanızın her bir dakikasında doğanın bize verdiği armağanlar için orada olun.

Güneşin parlaklığını yüzünüzde hissedin. Eğer hava güneşli değilse yüzünüze vuran parlak güneşi hayal edin. Güneş dediğimiz canlı varlığa teşekkürlerinizi sunun. Yere eğilin ve üzerinde durduğunuz toprağın dokusunu hissedin. Toprağın üzerinde bir sure ayakta durum ve ileri geri sallanarak ya da başka bir biçimde hareket ederek içsel akışınızın yaşadığınız yerdeki toprakla bağlantı kurmasını sağlayın. Yeryüzünün size fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak sağladıkları için teşekkür edin. Sizi okşayan rüzgarı kutsayın. Size yaşam verdiği ve alıp verdiğiniz her nefesle size yoldaşlık ettiği için Havaya teşekkür edin. Eğer bir su kütlesini ziyaret edebiliyorsanız lütfen bunu yapın. Eğer yakınınızda bir su kütlesi yoksa evinizdeki suyla çalışın. Birlikta olabildiğiniz herhangi bir suya içsel ışığınızı yayın. Bir kap suya odaklanarak içsel ışığınızla parlayabilir ve sonrasında bu suyu yakınınızdaki bir su kütlesine ya da toprağa dökerek onları besleyebilirsiniz. Yeryüzü bir su gezegenidir ve siz de bir su varlığısınız. Su içeri ve dıarı çabasızca akar ve daiam hareketin akışı içinde Kaynak’a – büyük denize döner. Su olmadan hayatta olamazdınız. Lütfen Suya gönülden teşekkürlerinizi sunun.

Bunu yaparken bedeninizin mevsim değişikliği ile nasıl bağlantı kurduğunu farkedin. Değişim içsel ve dışsal dünyamızı etkiler.


Elimde kalan öyküler yalnızca Dönüşüm Haberlerinde paylaştığım çalışmayı uygulamanın size nasıl etkilediği ile ilgili paylaştıklarınız. Herkese nazik sözleri için teşekkürler. 2018 için yazmamı istediğiniz konularda beni bilgilendirmeniz için sizi davet etmeyi düşündüm. Yalnızca Dönüşüm Haberlerinde paylaştığım konularla ilgili yazacağım. Ve her bir konuya değinecek yerim yok, bu yüzden en güçlü biçimde yazabileceğim ve küresel topluluğumuza hitap eden konuları seçeceğim. Arzu ettiğiniz konuları stories@sandraingerman.com, adresine gönderebilirsiniz. Bunları toparlayıp yıl boyunca değineceğim konuları listeleyeceğim.

Her yılın sonunda olduğu gibi bu yıl da, Dönüşüm Haberlerini İngilizce konuşmayan okuyuculara ulaştırmak için gönüllü çalışan ve zamanlarını cömertçe buna veren çevirmenleri ve Sylvia Edwards’I onurlandırmak istiyorum. Tüm çevirmenlerin kendi hayatları ve çalışmaları mevcut. Bu yüzden, bütün işleri içinde bu yazıları uluslararası çemberimize ulaştırmak için zaman ayırmaları olağanüstü bir hareket.

Her ay yazıyı hazırlamama ve sizlere ulaştırmama yardımcı olan Sylvia Edwards’a teşekkürlerimi sunarken lütfen bana katılın. Her ayın yazısına kattığın sevgi ve onu topluluğumuzla paylaşmaya yardımların için teşekkürler. Sana gelecek yıl için mutluluk ve iyi dileklerimizi sunuyoruz.

Ve çevirmenlerimize bol bol hayır duası göndermek için biraraya gelelim:

Lena Anderheim – İsveççe
Nello Ceccon – Italyanca
Jorjette Cristescu – Romence
Ines Fermoso – İspanyolca
Sofia Frazoa – Portekizce
Els de Graaff-van Meeteren and Sandra Koning – Flemenkçe
Astrid Johnen and Barbara Gramlich– Almanca
Miriam Kisssova – Slovakça
Carole Laplante and Bea Salgado – Fransızca
Petr Němčanský – Çekçe
Irina Osechinsky and Anton Uvarov – Rusça
Tea Thum – Fince
Simin Işık Uysal – Türkçe

Ve son olarak biraraya gelerek, gün dönümünü karşılarken birbirimize hayır dualarımızı gönderelim!

Copyright 2017 Sandra Ingerman. Tüm hakları saklıdır.
Çeviri: Simin Işık Uysal

 

Recommended Posts