Zprávy o proměnách – srpen 2018

Ráda bych všem poděkovala za nádherné zprávy, které jste mi poslali ohledně červencových Zpráv o proměnách.

Vím, že mnozí z vás jsou citliví a mohou se cítit ztraceni v současných životních bouřích, které prožíváme. Chtěla bych sdílet některé věci ze svého života, aniž bych musela napsat celou autobiografii.

Vyrůstala jsem v typické brooklynské čtvrti, které se často zobrazují v komediálních televizních pořadech. Život však legrační nebyl, protože se lidé museli hodně snažit, aby se dokázali postarat o sebe a o své děti.

Můj otec měl malý krám pár bloků od domu, kde jsme bydleli. Chodila jsem ho po škole navštívit nebo jsem tam občas pracovala. Moc ráda jsem trávila čas venku a sportovala s kamarády nebo jsem doma psala fantazijní příběhy. Docela často jsem však pomáhala v krámu.

Kdykoli jsem do krámu přišla, vždycky se našel někdo, kdo mě zastavil a zeptal se, jestli bych si s ním chtěla povídat. Bylo mi asi sedm, ale vždycky jsem se zastavila, abych mohla poslouchat. Vzpomínám si, že jednoho dne byl velký vítr. Znáte to, že když fouká hodně silný vítr, žene ulicí špínu a odpadky jako tornádo a omotává je kolem vašich nohou. Vzpomínám si, že jednoho dne se mi odpadky a špína ve větru honily kolem nohou, když ke mě přistoupil starší muž a zeptal se mě, jestli se mnou může mluvit. Nevzpomínám si už, o čem jsme mluvili. Vybavuji si však velmi jasně celou scénu a jeho tvář. Nakonec mi poděkoval za mou laskavost a za to, že jsem mu naslouchala.

Podobné události se mi děly stále. Někteří zákazníci přišli do krámu jen proto, aby si se mnou povídali a pak měli samozřejmě pocit, že si musí něco koupit. Vzpomínám si na jednu jeptišku v plné róbě, která si se mnou často chodila povídat a pak mi říkala, že jsem neobyčejné dítě. Nejsem si teď vědoma, kolika lidem jsem pomohla, ale byla jsem hvězdná posluchačka a vždycky jsem se na lidi dokázala usmívat.

Když mi bylo asi 13, uvědomila jsme si, že mívám časté deprese. I když jsem vyrůstala mezi lidmi, kteří trpěli, včetně mé rodiny, byla jsem vcelku radostné dítě. Uvědomila jsem si však, že mě má radost opustila. Sedávala jsem na posteli a říkala si, proč jsem pořád tak smutná. V tom okamžiku jsem si uvědomila, že na sebe beru bolest ostatních lidí kolem sebe.

Přeskočím teď do svých pozdních náctin, když začala vietnamská válka. Velmi mě to pobuřovalo. Vždycky jsem ty, co odešli do války podporovala, a samozřejmě byli povoláni i mnozí z mých přátel. Cítila jsem však, že válka byla nespravedlivá a účastnila jsem se demonstrací na Wall Street, kde se házelo lahvemi a policie proti nám použila slzný plyn, když jsme pochodovali ulicemi.

Jakmile jsem si uvědomila, že moje snažení nemá žádný efekt a nepůsobí žádnou změnu, řekla bych, že jsem prodělala to, co by ostatní nazvali nervovým zhroucením, ale přesto jsem pořád mohla chodit do školy, pracovat a fungovat ve světě. Abych sama dokázala přežít a zůstat při smyslech, věděla jsem, že musím udělat něco zásadního. Přestala jsem sledovat zprávy a číst noviny. Dokonce jsem asi deset let nevěděla, kdo je prezidentem Spojených států. Experimentovala jsem s drogami, přestěhovala se do komunity v San Francisku a začala jsem prozkoumávat alternativní způsoby živobytí.

A skutečně jsem se začala celkově uzdravovat. Během života v San Francisku jsem opustila komunitu, přihlásila se na státní vysokou školu, abych získala titul bakaláře v oboru biologie se specializací na mořskou biologii a milovala jsem všechno, co jsem se tam naučila. Pracovala jsem ve studentském studijním centru. Na recepci sedával manažer a měl na stole vždycky otevřené noviny. Asi po roce, co jsem tam pracovala, jsem si jednou přečetla titulek na přední straně. Dál než k titulkům jsem se nedostala několik měsíců, až jednoho dne jsem začala číst celé články a tak jsem postupně opět získávala přehled o tom, co se děje v politice.

Můj příběh pokračuje mnoha podobnými situacemi. Mou spásnou záchranou však byl přístup do neviditelných světů, který jsem měla díky své vrozené dispozici k duchovní práci, zkušenostem blízkosti smrti a všem rostlinným duchovním lékům, se kterými jsem pracovala. K tomu všemu musím dodat, že v roce 1980 jsem se dostala k šamanskému cestování.

Prostřednictvím šamanského cestování jsem se od svých duchovních průvodců dozvěděla, že mohu spoustu věcí změnit k lepšímu prostřednictvím duchovní práce. Veškeré mé učení a knihy proto pramení ze zázraků, které mi byly ukázány o neviditelném základu pozitivní změny, kterou tvoříme prací v neobyčejných světech.

Píšu zde o tom, protože od stovek lidí slýchám, že se cítí být příliš citliví na to, aby byli obklopeni opravdu šíleným a nelidským chováním. Jsme mnohem niternější, než si uvědomujeme. Ale mnozí umrtvili smysl cítění tím, že se nechávají vyrušovat.

Každý máme svůj osud. Některým lidem se daří jako politickým aktivistům a účastní se demonstrací. Je to velký dar, když mohou bránit práva všeho živého a tímto přispívat do sítě života. Pak jsou lidé, jejichž osudem není být politicky aktivní. Našim osudem je však být aktivní v neviditelných světech a spřádat novou tkaninu reality, která nahradí tu, která se rozpadá. Pak jsou lidé, jejichž osudem je dělat obojí. Často jako příklad z mnoha, kteří mohli být aktivní v obou světech, uvádím Gándhího.

Všichni máme dary, které už teď můžeme sdílet. A pokud si musíte dát přestávku od zpráv, nebo dokonce půst, tak se nebojte a jděte do toho. Před několika lety jsem četla tweety jedné úžasné ženy, která chtěla uveřejňovat krutosti páchané na zvířatech po celém světě. Měla jsem pocit, že si musím všechny zprávy, fotky i videa každý den prohlédnout, abych všechna zvířata uctila a neotáčela se k tomu, co se děje, zády. Důsledkem toho jsem pak vyhořela a odešla z Twitteru.

Ano, mám za sebou v životě spoustu práce a mohu být psychoterapeutkou a šamanskou léčitelkou, aniž bych si na sebe brala problémy a bolesti svých klientů. Jsem však příliš citlivá na to, abych dokázala přebývat v záplavě negativních energií srdceryvných zpráv a v nenávisti. Mám uši otevřené a jsem si vědoma všeho, co se děje. Ale vím, že v těchto energiích nedokážu být ponořená. Zůstávám věrná své šamanské práci a práci na jiné úrovni – ne lepší nebo podřadnější než té, kterou dělají ostatní – pouze následuji svůj osud.

Stále mohu být duchovní bojovnicí za nový svět. Ale abych mohla změnu přinášet, musím zůstávat věrná své citlivosti, díky které jsem dobrou léčitelkou, a věnovat se práci v jiných dimenzích reality. O tom je celá práce Léku pro Zemi.

Píšu knihy a vyučuju, abych lidi inspirovala na mnoha úrovních a přinášela do světa změnu. Musím k tomu dodat, že má duchovní práce mi přináší mnoho útěchy, díky níž dokážu v těchto časech zůstávat soustředěná a ve svém středu.

Ctěte svůj osud, který jste sem přišli naplnit. Pokud se v současných bouřích cítíte ztraceni, dejte si přestávku od zpráv. Provádějte duchovní praxe, ve kterých vás podporuji ve Zprávách od proměnách od roku 2000, ve svých knihách a na svých workshopech. Mnozí z vás jste si našli praxe, které skutečně podporují zdraví a vaši hlubší práci a službu.

Nejsou to jen prázdná slova, když říkám, že jde o to, kým se staneme, co mění svět. Když se naplníme duchovními energiemi lásky, světla, radosti, míru, respektu a rovnosti, tyto kvality námi budou přirozeně proudit a začnou do sítě života vplétat nové energie.

Nikdy nepochybujte o práci, která se předává už tisíce let. Důvodem, proč jsou praxe, které sdílím, tak mocné je, že fungují. Pravdou ale je, že změna nenastává tehdy, kdy bychom si představovali. Ve své nové knize The Book of Ceremony: Shamanic Wisdom for Invoking the Sacred Intro Everyday Life (Kniha obřadů: šamanská moudrost k probuzení posvátného do každodenního života) jsem o tomto tématu napsala krásnou pasáž. Šamani k vyvolávání změn vždycky využívali obřady. A je načase, abychom všichni do svých životů obřady vnesli na velmi pravidelné bázi.

Dbejte o sebe na všech úrovních a pak budete dbát taky o planetu.

Hledala jsem zprávu, kterou mi bohyně Eset sdělila během jednoho z online seminářů. Zpráva, kterou jsem hledala, byla o potřebě pracovat s naším duchovním srdcem. Ale našla jsem místo ní jinou, a měla jsme pocit, že je vhodné se o ní teď podělit.

Zpráva od Eset:

„Cestovali jste přes mnoho různých sfér, abyste se učili o své pravé přirozenosti a dotkli se těch zranitelných částí, které bylo potřeba posílit. Vaše práce vás daleko přesahuje. Odrážíte části kolektivního vědomí, které je třeba uzdravit.

Žijeme v době, ve které lidé vypadli z harmonie s přírodou a s pravidly života samotného. Bude jednoduché vidět cestu před sebou, stále častěji se totiž bude objevovat rozpad, protože mnozí se neprobudí z hypnotického transu, ve kterém žijí a nerespektují samotný život.

Jak už jsem mnohokrát učila, můžete jet na jiné vlně. Za touto dimenzí reality se nachází další opona, která se odhrne a dovolí vám vstoupit do nové frekvence a nové vibrace života. Mezi těmito dimenzemi můžete cestovat tam a zpět a stavět mosty, aby léčivé energie mohly zaplavit současnou společnost. Společnost však nemůžete zachránit. A neměli byste se o to ani pokoušet.

Láska je léčivou silou, do které se všichni musí probudit. Nemůžete však ostatní násilím nutit, aby se otevřeli do stavu skutečné bezpodmínečné lásky. Nejdříve musíte začít milovat sami sebe. Představte si pohár, který přetéká vodou, která do něj přitéká a vytéká z něj. Vaše láska musí plynout s lehkostí – nemůže to být násilný proces.

Jakmile prožijete bezpodmínečnou lásku bohyně a bezpodmínečnou lásku a přijetí sebe, pouze tehdy budete moci sdílet tuto lásku a sílu léčení s ostatními. Budete všechny udržovat v lásce a budete věřit, že všechno co bude, bude. Existuje víc, než můžete vidět svým běžným zrakem.

Ve svém srdci však budete vždycky vědět, že jste stáli při sobě a podporovali Zemi a veškerý život. Tím ponesete energii duchovní bytosti, která přinesla změnu pro veškerý život.

Zůstávejte soustředění. Představte si, že kráčíte po cestě, kolem které na pravé i levé straně je jen zkáza a rozpad. Jděte však po cestě, která je před vámi, krok za krokem, a nedívejte se napravo ani nalevo. Jděte po cestě dál. Budete vědět, že vás bohyně a bohové všech časů milují. Pradávní vám zpívají a vedou vás na cestě. Naslouchejte jejich písni. Potomci vám zpívají. Vnímejte, jak vám svítí na cestu.

Jděte po cestě do skutečné svobody a nechejte odpadnout veškerou připoutanost. Buďte pouze láskou.”

Nyní se podělím o výňatek ze zprávy, kterou Eset sdílela o práci s naším duchovním srdcem. Celá zpráva, kterou sdílela, je napsána ve Zprávách o proměnách z října 2017.

„Světový učitelé, včetně vaší učitelky vás vyzývají, abyste otevřeli svá srdce duchu lásky.

Toto učení však není správné na úrovni srdce, se kterým se podle jejich učení máte spojit.

Zaměřovali jste se na své fyzické srdce, které je pouze součástí ega. Mnozí z vás tak prožívají a vnímají utrpení, díky kterému se na vývojové úrovni rozšiřuje váš smysl pro soucit. Vede vás velmi hluboko do vaší lidskosti. Jste však stále uvězněni v energii, vibraci, frekvenci utrpení a touto energií pak sytíte svět. Mnozí lidé pak tím, že v sobě nesou energii utrpení, onemocní.

Doslova i metaforicky jste nyní silou otevíráni nejhlubšímu místu uvnitř, kde na vás čekají veškeré vědomosti a moudrost, ze kterých se můžete učit v doteku s hloubkou své lidskosti.

Za vaším fyzickým srdcem se nachází duchovní srdce. Nemusíte cestovat tak hluboko, abyste se s ním mohli spojit. Hovoří o něm mnozí guruové, mystici a duchovní učitelé.

A toto duchovní srdce, které je v jednotě se zdrojem a radostí, blažeností a bezpodmínečnou láskou pro veškerý život a stvoření nezná utrpení. Zná blaženost, zná bezpodmínečnou lásku, ale nemá zkušenost s utrpením na této Zemi.”

Lidé mi stále píší a žádají o různé modlitby kvůli problémům, které se dějí po celém světě. Pamatujte si prosím, že všechno, čeho jsme dnes ve světě svědky, se rodí skrze nás. Ano, modlete se dál. Pokud však neprozkoumáte své každodenní sny a fantazie a nezůstanete disciplinovaně soustředění na to, jak pracujete se sny, sama nevidím možnost pozitivní změny. Jakákoli změna, která se stane, se totiž zrodí skrze nás – nepřijde za námi.

Náš krásný zářivý úplněk nastává 26. srpna. Pojďme prozkoumat prožívání svého duchovního srdce a ponořme se hlouběji do svého vnitřního prostoru, proveďme svou přípravnou práci a spojme se jako duchovní komunita a vyzařujme naše světlo a lásku po celé Zemi a skrze ni.

Pokud čtete Zprávy o proměnách poprvé, přečtěte si prosím na domovské stránce, jak se k našemu měsíčnímu obřadu připojit v instrukcích „Tvoření světelné sítě lidí“.

Recommended Posts